Regulamin Grepolis

  • Rozpoczynający wątek MaRiO1992
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam witam =D

I o jedna rzecz pytam =D
Widzicie, pogrywam sobie od wczoraj na Brytyjskim serwerze grepolis i w regulaminie gry znalazlem pewien wpis ktorego nie potrafie znalezc w Polskim kodeksie ...
Chodzi mi dokladnie o ten punkt:

§5) Language
This Grepolis server is the International server. Player or alliance profiles must be written in English or have an English translation of any texts. Private communications, including alliance forums, are allowed to be in any language. It is forbidden to refuse to allow a player entry to an alliance based on his/her nationality.

Oczywiscie rozumie, iz na Polskim serwerze nie ma zbyt wielu obcokrajowcow jednak nie potrafie pojac dlaczego zostalo to pominiete w naszym kodeksie ?.
Czy jako nadzorcy gry planujecie w najblizszym czasie zaktualizowac regulamin ?. Czy moze dyskryminacja narodowosciowa, etniczna czy jakakolwiek inna jest tutaj dozwolona ?.

P.S.
Ten temat w zadnym wypadku nie jest wymierzony w support gry.
Nie jest on takze 'ocenianiem' pracy supportu =p
 

DeletedUser5

Guest
Angielski regulamin:
§5) Language
This Grepolis server is the International server. Player or alliance profiles must be written in English or have an English translation of any texts. Private communications, including alliance forums, are allowed to be in any language. It is forbidden to refuse to allow a player entry to an alliance based on his/her nationality.
Polski regulamin:
  • Profile graczy i sojuszy muszą być w języku polskim bądź angielskim.
  • Nazwy lub inne treści ukazujące hasła, symbole lub ludzi związanych z ustrojami opartymi na dyktaturze, terrorze lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm) lub wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. prowadzą do wykluczenia z gry.
Różnica w obu zapisach jest taka, że wersja angielska jest wersją międzynarodową. To nie jest serwer brytyjski - tylko Plemiona mają podział na tribalwars.co.uk i tribalwars.net, w Grepolis posiadamy tylko en.grepolis.com. W związku z tym konieczny jest tutaj oddzielny punkt regulaminu wyjaśniający kwestię komunikacji pomiędzy graczami innych narodowości. Niemniej jednak większość przytoczonego punktu pokrywa się z polskimi zasadami.
 

DeletedUser11570

Guest
Oni po prostu chcą żeby można było zrozumieć co się napisało na grepolis. Wiesz żeby nie pisać w innych językach w ich sojach i żeby można było ich zrozumieć oraz ciebie. :]:D
 

DeletedUser

Guest
Nie mnie nie o ten podpunkt sie rozchodzi ;)

Co do wypowiedzi mojej ulubionej Olimpiuszki =D

Nie sadzisz jednak ze to dalej niesprecyzowane dokladnie ... znaczy, ok macie punkt o wzajemnej tolerancji, jednak w dalszym ciagu kto moze w wymogach przyjecia wpisac ' koniecznie obywatel Polski ' i jesli bedzie cwany to bez wiekszego problemu wywinie sie z BANa ...
Dalej osobiscie uwarzam, ze regulamin powinien zostac zaktualizowany i doprecyzowany bo na prawde jest wiele niejasnosci ...
 

DeletedUser

Guest
czegos tu nie rozumiem
czy ty chcesz aby na polskim serwerze obowiazywal jezyk angielski

i o jakich banach mowisz odnosnie wymogow przyjecia (rozumiem ze chodzi o przyjecie do sojuszu)
zakladam sojusz o nazwie reprezentacja polska w grepolis
wymagania
obywatelstwo polskie
biegla znajomosc jezyka polskiego w mowie i pismie

i co za takie cos mialbym dostac bana - chyba sobie zartujesz
 

DeletedUser946

Guest
jednak w dalszym ciagu kto moze w wymogach przyjecia wpisac ' koniecznie obywatel Polski ' i jesli bedzie cwany to bez wiekszego problemu wywinie sie z BANa ...
Dalej osobiscie uwarzam, ze regulamin powinien zostac zaktualizowany i doprecyzowany bo na prawde jest wiele niejasnosci ...
ale po to są wersje narodowe aby mogły grać osoby danej narodowości - jeśli ktoś nie chce mieć (z jakichkolwiek powodów) jakiegoś obcokrajowca u siebie w sojuszu to niby czemu miałoby to być zabronione - przecież ten obcokrajowiec ma własną wersję językową + właśnie wersję międzynarodową więc raczej nie ma problemu by grał jeśli chce grać... a jeśli się pisze na grę w innej wersji krajowej to chyba liczy się z tym, że może natrafić na różne trudności np. ze znalezieniem sojuszu
 

DeletedUser

Guest
Eh odpal sobie translator i przetlumacz to co oznacza tamtejszy podpunkt a potem krytykuj -.-

Nie nie chodzi mi o zmiane jezyka !.
Co do twojego przykladu to wlasnie tak jest, i to w obecnym regulaminie nawet, senk tylko w tym ze moim zdaniem nie jest to wystarczajaco wyjasnione i osoby takie jak ty beda mogly wytluaczyc sie, ze nie miales o tym pojecia poniewaz regulamin nie posiada tego punktu.

Selekcja na tle narodowosciowym jest nielegalna i karalna czy to w grze czy w realu.

================================================================================

MuadDib napisał:
ale po to są wersje narodowe aby mogły grać osoby danej narodowości - jeśli ktoś nie chce mieć (z jakichkolwiek powodów) jakiegoś obcokrajowca u siebie w sojuszu to niby czemu miałoby to być zabronione - przecież ten obcokrajowiec ma własną wersję językową + właśnie wersję międzynarodową więc raczej nie ma problemu by grał jeśli chce grać... a jeśli się pisze na grę w innej wersji krajowej to chyba liczy się z tym, że może natrafić na różne trudności np. ze znalezieniem sojuszu

Pisalem to juz w poprzednim poscie, SELEKCJA NA TLE NARODOWOSCIOWYM JEST NIELEGALNA !. I regulamin forum zawiera juz wpis o tym ( czyt. post Shannqa ) -.- mnie chodzi tylko i wylacznie o sprecyzowanie tego punktu w regulaminie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Pisalem to juz w poprzednim poscie, SELEKCJA NA TLE NARODOWOSCIOWYM JEST NIELEGALNA !. I regulamin forum zawiera juz wpis o tym ( czyt. post Shannqa ) -.-
nie ma tam niczego takiego... zapis na który się powołujesz odnosi się do sytuacji w której ktoś np. by w profilu sojuszu napisał "nienawidzę niemców!" albo nazwał sojusz Hitlerjugend... albo jakbyś nazwał Nigeryjczyka małpą i wysłał go na drzewo - a nie kiedy powiesz temu Nigeryjczykowi, że nie chcesz go w sojuszu... przynajmniej ja tak to rozumiem
 

DeletedUser4784

Guest
Chłopaki przecież zapis w regulaminie jest prosty i jasny :) Odnosi się on do jawnej dyskryminacji, szkalowania, obrażania na tle rasowym bądź narodowościowym w profilu gracza lub sojuszu.

Natomiast nie można narzucać kryteriów selekcji graczy do sojuszu, gdyż takowe są ustanawiane przez członków sojuszu i jeśli w sojuszu ktoś chce mieć samych polsko mówiących to nikt nie ma prawa im tego zabronić.

Jeśli chcą mieć graczy powyżej np: 20roku życia (a to dyskryminacja tych poniżej) to też nie da się im tego zabronić.

Sojusz to struktura w której tworzy się grupa ludzi o podobnych celach w grze, ale też może skupiać ludzi o podobnych poglądach, etc.

Żaden regulamin nie może wprowadzić zapisu w którym zabrania się odrzucania podań do sojuszu od graczy obcojęzycznych pod karą bana, ze względu na to iż zajdzie podejrzenie o ich dyskryminację. Gdyż w założeniu sojuszu podstawą jest komunikacja !!
Więc jeśli założyciel nie zna języka obcego, w tedy automatycznie ma prawo odrzucić obcojęzycznego gdyż nie znajdzie z nim w sojuszu nici komunikacji :)
 

DeletedUser

Guest
Nie mnie nie o ten podpunkt sie rozchodzi ;)

Co do wypowiedzi mojej ulubionej Olimpiuszki =D

Nie sadzisz jednak ze to dalej niesprecyzowane dokladnie ... znaczy, ok macie punkt o wzajemnej tolerancji, jednak w dalszym ciagu kto moze w wymogach przyjecia wpisac ' koniecznie obywatel Polski ' i jesli bedzie cwany to bez wiekszego problemu wywinie sie z BANa ...
Dalej osobiscie uwarzam, ze regulamin powinien zostac zaktualizowany i doprecyzowany bo na prawde jest wiele niejasnosci ...

Chodzi jedynie o usprawnienie komunikacji między graczami w grze. Jeśli gramy na polskim serwerze, oczekujemy, że pozostali gracze także będą rozumieli ten język. Dodatkowo możliwy jest najbardziej powszechny na świecie, międzynarodowy język angielski. Odwracając sytuację, chyba nie chciałbyś mieć w sojuszu Japończyka, czy Araba, który nie potrafi komunikować się z resztą sojuszników w języku polskim? Zwróć uwagę, że to nie obywatelstwo jest wymagane, a umiejętność komunikowania się w języku obowiązującym na danym serwerze. Mówiąc prościej - Japończyk znający język polski, może grać na polskim serwerze, nieznający - nie. Nie jest to dyskryminacja narodowościowa, a jedynie wymóg znajomości języka.
Podobnie jest to w skali państwowej. Wszystkie pisma, podania i inne dokumenty składane do polskich urzędów muszą być napisane w języku polskim (od wejścia Polski do UE obowiązują wszystkie języki z terenu UE). W takim też wypadku Japończyk i tak się nie łapie w widełki.
 

DeletedUser

Guest
@up
nigdzie.

To leży w interesie gracza żeby być zdolnym się dogadać z resztą graczy. Jeśli ktoś nie umie danego języka to raczej nie będzie się pakować w inną wersję językową, choć jeśli chce to oczywiście nikt mu nie zabrania.

Miałem dokładnie taką samą sytuację gdy wbiłem na słowackie grepo. Sytuacje w sojuszu rozumiałem tylko przez lekkie podobieństwo naszych języków, jak i pewnego Słowaka który robił za mój "translator słow-eng" :)
 

DeletedUser

Guest
dlaczego niby nie mógłby grać? gdzie w regulaminie znajduje się zapis, że trzeba znać język polski by móc grać tutaj?

Przepraszam - skrót myślowy... cały cytat:

Zwróć uwagę, że to nie obywatelstwo jest wymagane, a umiejętność komunikowania się w języku obowiązującym na danym serwerze. Mówiąc prościej - Japończyk znający język polski, może grać na polskim serwerze, nieznający - nie. Nie jest to dyskryminacja narodowościowa, a jedynie wymóg znajomości języka.

Nie może - ze względów komunikacyjnych, a nie regulaminowych
 

DeletedUser946

Guest
Nie może - ze względów komunikacyjnych
o translatorach i Polakach znających (w tym przypadku) japoński rozumiem nie słyszałeś? ;) poza tym jak ktoś jest kozak to z nikim się komunikować nie musi a i z supportem obowiązku konwersacji nie ma więc nadal nie rozumiem w czym niby problem, że "nie może"
 

DeletedUser

Guest
tu nie chodzi o to czy ktos zna jezyk czy go nie zna bo w tej kwestii sprawa jest prosta
zna jezyk moze sie dogadac to gra nie zna to nikt sie z nim nie bedzie meczyl i z soja wywali

wedlug mnie zalozycielowi tego watku chodzilo o brak w regulaminie tego zdania
It is forbidden to refuse to allow a player entry to an alliance based on his/her nationality.
zabronione jest nieprzyjmowanie graczy do sojuszu ze wzgledu na jego narodowosc
wedlug mnie jest to zbedne
 

DeletedUser11570

Guest
jedno pytanie

Po co tak w ogóle grać na brytyjskim grepolis jak można na polskim?????:confused:


Trochę dziwne nie?:confused::D
 

DeletedUser

Guest
Bo nie ma bonusu nocnego aka nocnika, przez co jest kapkę ciekawiej :p
 

DeletedUser11570

Guest
Odp: Regulamin Grepolis

Niby tak ale to jest i tak bez sensu. Można grać na polskim i więcej się rozumie. Jak dla mnie to jest łatwiej. :D. Chyba że faciu mieszka w Anglii to się nie dziwię.
 
Do góry