Pytanie do INNO...

  • Rozpoczynający wątek potkal
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam... pytan z wprowadzeniem jest na Lambda tyle ze "odwaze" sie je zadawac wprost... jesli beda odp to fajni... zalecam je zamiescic w nowym temacie FAQ 2.0 bo po prostu rece opadaja...

kilka pytan na dziendobry...
1. Dlaczego "wczoraj" info ... czas do wprowadzenia cudow ok. 2 m-ce, a "dzis" era cudow zostala wprowadzona...
2. Dlaczego nie bylo info ze aby wybudowac cud wystarczy wyspa na ktorej jest TYLKO jeden sojusz (nawet jedno miasto)...
3. co sie stanie z cudem jak jedno z miast stanie sie szarakiem
4. co sie stanie z cudem jesli na wyspie jest 20 miast... "X" graczy i jeden gracz nagle zmiani sojusz??
5. co sie stanie jesli na wyspie nie bedzie 20 miast jednego sojuszu (np. 19) i ten 20-ty slot zajmie ktos z innego sojuszu.. co sie dzieje z cudem...
6. dlaczego wprowadzono grepo 2.X jesli znajduje sie w tyle bug-ow... wstepna lista:
a) forum - nie odswieza sie status forow... po przeczytaniu tematow forum nadal swieci jakby byl nadal jakis nieprzeczytany temat
b) czat... godziny na czacie to jakis random z 24h...
c) klikniecie w "przejdz do" zamyka wszystkie okna... nie mialbym nic przeciwko, ale jednym z glownych "zalozen" grepo 2.0 byo ze mozna miec pootwierane okna a robic co sie chce w grze a i tak ma sie "szybki" dostep do np. forum... nie przytocze teraz dokladnych slow bo za duzo klikania
d) brak mozliwosci wysylania widomosci masowej.... (choc jest sie liderem soja) - wyprzedzam pytanie ... przegladarka chrome;/ i wiem ze nie wszyscy maja tki problem...
7. dlaczego INNO stara sie ograniczyc narybek do grepo... pokazcie "nowego" ktoremu bedzie sie chcialo wyklikac co 5 min surke przydzielona na 24h przez 52h.... (matematyka nie klamie.. jak by nie liczyc, aby surke przeznaczona na 24h, trzeba klikac co min przez 52h)... skad te czasy??

narazie wystarczy... support (czyt. tlumacze) beda mieli dosc roboty aby odpowiedziec na pytanie, ktore padly tylko w przeciagu 36h od wprowadznia grepo 2.0 na Lambda [koalicja anty - F2F, Enomotia oraz Grupa WKN(i pociotki)]....
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Pytanie do INNO...

ale wiesz, że odpowiedź na większość Twoich pytań jest na tym forum? ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pytanie do INNO...

"na tym forum"... szukalem odpowiedzi na wiekszosc pytan i uwierz (nie jestem glupi) nie znalazlem... zreszta nie pisalbym tego, gdybym uzyskal odp na forum na ktorym udziela sie kilkadziesiat ludzi... myslisz ze kilkadziesiat ludzi z nas nie nie umie czytac ze zrozumieniem???... w sumie najprosciej napisac "W regulamienie napisano..."

... niz odpowiedziec konkretnie na pytania.... w FAQ tez nie ma konkretnych odpowiedzi... nawet na WIKI....

EDIT: jesli faktycznie sa odpowiedzi na "wiekszosc" moich pytan... prosze o wyedytowanie ich (wskazanie gdzie sa)... jesli sie okaza 100% trafne zamilkne... i wiecej tematu grepo 2.X nie porusze....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Pytanie do INNO...

.1. Dlaczego "wczoraj" info ... czas do wprowadzenia cudow ok. 2 m-ce, a "dzis" era cudow zostala wprowadzona...
http://forum.pl.grepolis.com/showpost.php?p=123882&postcount=2 widocznie ustawienia gry nie pozwalały na jednoczesny update z 1.xx i od razu wejście w erę cudów i trzeba było czekać z tym do nocy, ale ogłoszenie było, więc nie ma co się dziwić

2. Dlaczego nie bylo info ze aby wybudowac cud wystarczy wyspa na ktorej jest TYLKO jeden sojusz (nawet jedno miasto)...
to jest dobre pytanie :) więc lepiej żeby miasto przejął ktoś aktywny z sojuszu zanim zszarzeje

3. co sie stanie z cudem jak jedno z miast stanie sie szarakiem
trzeba najwyraźniej sprawdzić to empirycznie - z faktu, że można zacząć budować cuda na wyspach z szarakami można by wnioskować, że nic się nie stanie, ale nigdy nie wiadomo ;)

w okolicach pytań nr. 4 i 5 pojawiły się odpowiedzi w kilku tematach, część z nich udzieliłem osobiście, ale wybacz, że nie będę szukał ich teraz skoro Tobie się nie chciało ;)
4 - budowa cudu zostanie wstrzymana a surowce już złożone na dany poziom stracone (to samo co się dzieje kiedy sojusz straci miasto na rzecz innego sojuszu)
5 - to samo co w pkt.4
należy dodać, że w obu przypadkach kiedy rzecz dotyczy gotowego cudu (10 poziom) - cud "spada" do 9 poziomu

6. dlaczego wprowadzono grepo 2.X jesli znajduje sie w tyle bug-ow...
tego także nie wiadomo, ale jakbyś śledził forum to byś zauważył, że większość skłania się ku teorii iż chodzi tutaj o pieniądze (i ja również do tej opinii się przychylam ;) )
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pytanie do INNO...

ad.1 o ankiecie poinformowaliscie... o wprowadzeniu 2.0 tez... a potem ze "nagle cos" to juz nie??...
wszyscy mysleli i kojarzyli (inteligentni ludzie ktorzy sledzili wprowadznie grepo 2.0) ze cuda zostana wprowadzone jak w innych swiatach czyli polowie grudnia... przy ankiecie na 2.0 nikt nie wspominal, ze wprowadzenie 2.0 bedzie rownoznaczne z wprowadzeniem cudow... a bylo to w planach jak wynika z linku do tematu... bo zamieszczny byl w dniu upgrade.... i cos nie "pyklo".... (jezeli INNO wiedzialo ze chce wprowdzic cuda i o 13:38 wpisalo posta ze beda cuda o polnocy, to dlaczego nie zostalo to ujete w info na placu budowy cudow)....

uwazam ze to co INNO zrbilo na Lambda (i pewnie nie tylko, ale to sprawa innych swiatow)... to zwykle "syn z matki lekkich obyczajow"... potraktowanie normalnych, w wiekszosci doroslych ludzi, jak dzieci, ktore jak ryby tak naprawde glosu nie maja... ankieta byla przeprowadzona nierzetelnie, ktora jak ktos sie nie wczytal to zaglosowal za wprowadzeniem 2.0... malo tego wyniki nie byly adekwatne nastrojom panujacym na danym swiecie... (tu akurat musialem dac upust swoim emocjom:))



"okolice 4 i 5"...
znaczy sie tak... forum lambda to forum ktore mnie dotyczy+ FAQ i inne "ogolne"... "to forum"... czy ja mam czytac "wszystkie tamaty na wszystkich swiatach???" w FAQ nie znalazlem.. a latac po wszystkich swiatach nie bo nie.. nie po to zostaly zalozone tematy swiatow, aby latac po wszystkich innych... choc rozumiem, ze odpowiadanie kilka razy na to samo pytanie jest meczace... ale po to jest FAQ....

co do bug-ow... dlaczego wczesniej nikt nie zauwazyl tego... na tylu swiatach (serwerach)czy graja tak tak "przybici", ktorzy nie zglaszaja??? czy po prostu INNO... wychodzi z alozenia jakos to bedzie...

a jesli mysli INNO ze jakos to bedzie, to nastepne:....

1. brak mozliwosci odswiezenia statusu lewego panelu (niby przez F5 moza, ale to znowu zamyka wszystkie okna)...
2. "ekspresowe" wiadomosci dochodza z kilkuminutowym opoznieniem, bez info w lewym panelu... (to samo forum... lewy panel nie odswieza sie (sam), aczkolwiek podobnie bylo w 1.X, ale wystarczylo klikna np. podglad miasta i lewy panel sie odswierzal)
3. majac 2 okna jedno nad drugim: podglad miasta i koszary... podglad miasta przykrywa koszary przechodzac miedzy miastami.... nie bylo tego w 1.X teraz jest to uciazliwe...

Przy okazji namawiam reszte uzytkownikow Lambdy o wyszukiwanie bugow i zglaszanie tego, aby nie bylo potem mowienia , ze nikt nie zglaszal... nikt nie mowil, nikt sie nie upominal...


z mojego najblizszego otoczenia wiem, ze TYLKO z powodu czatu zrezygnowaly 3 osoby,a z powodu "nowego" farmienia wiosek minimum 12 osob...

z czego kilka osbob (nie chce klamac, wiec dokladnie nie powiem) bylo "premierami".... i nie ochodzilo ich ze maja jeszcze po kilkaset monet na oncie....

i co do AD. 7 nie ma odp:)... wiem ze support PL, ma za zadanie bronic INNO ale, moze by warto zadac te pytania INNO... niech ONI sie wypowiedza... niech ONI odpowiedza na pytania na ktore PL nie zna odp...

wszystkie moje wypowiedzi sklaniaja sie ku jednemu... nie ma sensu poswiecac kasy i czasu na switna gre, fajny silnik i sprawdzona rozgrywke, skoro w kazdym monemnecie mozna byc "dotknietym ruchem posuwistozwrotnym ze strony gdzie sa plecy lecz lekko ponizej nich"... pozdrawiam cale INNO ;/, i zaznaczam, ze do supportu PL nie mam zadnych zastrzezen, jako ludzi ktorzy stali na strazy regulamiunu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Pytanie do INNO...

ad.1 o ankiecie poinformowaliscie... o wprowadzeniu 2.0 tez... a potem ze "nagle cos" to juz nie??...
wszyscy mysleli i kojarzyli (inteligentni ludzie ktorzy sledzili wprowadznie grepo 2.0) ze cuda zostana wprowadzone jak w innych swiatach czyli polowie grudnia... przy ankiecie na 2.0 nikt nie wspominal, ze wprowadzenie 2.0 bedzie rownoznaczne z wprowadzeniem cudow... a bylo to w planach jak wynika z linku do tematu... bo zamieszczny byl w dniu upgrade.... i cos nie "pyklo".... (jezeli INNO wiedzialo ze chce wprowdzic cuda i o 13:38 wpisalo posta ze beda cuda o polnocy, to dlaczego nie zostalo to ujete w info na placu budowy cudow)....
naprawdę warto zaglądać na forum regularnie :) od początku kiedy zaczęto mówić o update'cie starych światów do 2.0 było mówione, że część światów od razu będzie spełniać wymagania ery cudów... pomieszałeś tutaj info - w połowie grudnia zostanie otwarty pierwszy świat bohaterów - czas wejścia poszczególnych światów w erę cudów to inna, niezależna sprawa... co do (początkowo) błędnych danych dot. wejścia w erę cudów w grze to tak jak powiedziałem, zapewne była jakaś komplikacja przy wprowadzaniu wersji 2.0 - a znając "talent" Inno to i tak wszystko przebiegło sprawnie ;)

"okolice 4 i 5"...
znaczy sie tak... forum lambda to forum ktore mnie dotyczy+ FAQ i inne "ogolne"... "to forum"... czy ja mam czytac "wszystkie tamaty na wszystkich swiatach???" w FAQ nie znalazlem.. a latac po wszystkich swiatach nie bo nie.. nie po to zostaly zalozone tematy swiatow, aby latac po wszystkich innych... choc rozumiem, ze odpowiadanie kilka razy na to samo pytanie jest meczace... ale po to jest FAQ....
no faktycznie zrobiło się zamieszanie i na temat cudów dyskusje na raz toczyły się w kilku wątkach/działach... ale myślę, że wpisanie w wyszukiwarkę "cuda" by znalazło odpowiednie tematy

co do bug-ow...
zapraszam do działu -> http://forum.pl.grepolis.com/forumdisplay.php?f=31
dlaczego wczesniej nikt nie zauwazyl tego... na tylu swiatach (serwerach)czy graja tak tak "przybici", ktorzy nie zglaszaja??? czy po prostu INNO... wychodzi z alozenia jakos to bedzie...
część rzeczy to nie błędy tylko kwestia przyzwyczajenia do nowego interfejsu, część rzeczy to nowe błędy które pojawiły się ostatnimi czasy (przywyknij do tego, że każdy update niesie za sobą zazwyczaj jakieś problemy ;P) nad którymi twórcy (niby? ;P) pracują, a część to rzeczy które najwyraźniej wg. twórców mogą poczekać bo nie są tak istotne :rolleyes:

i zaznaczam, ze do supportu PL nie mam zadnych zastrzezen, jako ludzi ktorzy stali na strazy regulamiun:...
a ja myślę, że można mieć do nich pretensje, chociażby o to, że gracze sami muszą odpowiadać sobie na większość pytań mimo iż to team niby powinien nam pomagać - pytanie tylko czy to nieróbstwo z ich strony czy po prostu wiedzą mniej od nas :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Pytanie do INNO...

potkal napisał:
1. Dlaczego "wczoraj" info ... czas do wprowadzenia cudow ok. 2 m-ce, a "dzis" era cudow zostala wprowadzona...

Zwróć uwagę, że w informacji było "~-2 miesiące", czyli era cudów powinna rozpocząć się około 2 miesiące temu (tam jest minus). Wiadomo, że wtedy było jeszcze 1.XX i dlatego nie było rozpoczęcia wcześniej. Informację o tym już przytoczył MuadDib.
potkal napisał:
2. Dlaczego nie bylo info ze aby wybudowac cud wystarczy wyspa na ktorej jest TYLKO jeden sojusz (nawet jedno miasto)...
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie zdanie odnoszące się do tego umieszczone w grze:
Cuda Świata można wznosić jedynie na wyspach, które są w całości kontrolowane przez sojusz.
Czy jest tam coś napisane o liczbie miast? Nie ma. A czy można kontrolować wsypę współdzieląc ją z innym sojuszem? Nie można. Jak najbardziej jak dla mnie informacja jest wystarczająca. Czy rzeczywiście chciałbyś wszystko ładnie mieć rozpisane z przykładami itp.? To przecież gra strategiczna - trochę myślenia i umiejętności interpretacji tekstu jest wskazane :p
potkal napisał:
3. co sie stanie z cudem jak jedno z miast stanie sie szarakiem
Skoro może być na wyspie szarak i można rozpoczynać budowę, to zapewne nic się nie stanie, ale tak jak napisał MuadDib - na wszelki wypadek można by to sprawdzić empirycznie.
potkal napisał:
4. co sie stanie z cudem jesli na wyspie jest 20 miast... "X" graczy i jeden gracz nagle zmiani sojusz??
Budowa cudu zostanie przerwana a członkowie sojuszu otrzymują raport:
Przerwanie%20cudu.JPG


Jeśli wszyscy na wyspie zmienią sojusz, to cud zostanie zniszczony i pojawi się taki raport:
Zniszczenie%20cudu.JPG

potkal napisał:
5. co sie stanie jesli na wyspie nie bedzie 20 miast jednego sojuszu (np. 19) i ten 20-ty slot zajmie ktos z innego sojuszu.. co sie dzieje z cudem...
Wynik końcowy jest taki sam, jak w punkcie 4. - na poziomie 1-9 budowa zostanie przerwana, a jeśli cud jest na poziomie 10, to wówczas obniża się on do poziomu 9, i inne sojusze mogą w tym czasie szybko zbudować swój cud na poziomie 10.
potkal napisał:
6. dlaczego wprowadzono grepo 2.X jesli znajduje sie w tyle bug-ow...
Tak zwykle bywa, że nowe rzeczy wymagają dopracowania jeszcze, w 1.XX też tak było na początku przecież :p Doświadczeni gracze ze starych światów dość szybko wyłapują błędy i zapewne wkrótce zostaną one naprawione. Ja zachęcam do zgłaszania tych bugów (najlepiej ticketami, można też tu na forum w odpowiednim dziale) - może wtedy będą wiedzieć co najbardziej przeszkadza i na tym się skupią w pierwszej kolejności :)
potkal napisał:
7. dlaczego INNO stara sie ograniczyc narybek do grepo... pokazcie "nowego" ktoremu bedzie sie chcialo wyklikac co 5 min surke przydzielona na 24h przez 52h.... (matematyka nie klamie.. jak by nie liczyc, aby surke przeznaczona na 24h, trzeba klikac co min przez 52h)... skad te czasy??
Możesz przedstawić swoje obliczenia? Bo mnie wyszło, że można osiągnąć limit nawet w krótszym czasie niż 24 godziny...
potkal napisał:
ad.1 o ankiecie poinformowaliscie... o wprowadzeniu 2.0 tez... a potem ze "nagle cos" to juz nie??...
wszyscy mysleli i kojarzyli (inteligentni ludzie ktorzy sledzili wprowadznie grepo 2.0) ze cuda zostana wprowadzone jak w innych swiatach czyli polowie grudnia... przy ankiecie na 2.0 nikt nie wspominal, ze wprowadzenie 2.0 bedzie rownoznaczne z wprowadzeniem cudow... a bylo to w planach jak wynika z linku do tematu... bo zamieszczny byl w dniu upgrade.... i cos nie "pyklo".... (jezeli INNO wiedzialo ze chce wprowdzic cuda i o 13:38 wpisalo posta ze beda cuda o polnocy, to dlaczego nie zostalo to ujete w info na placu budowy cudow)....
Warunki wejścia w erę cudów były dostępne. Wystarczyło sobie policzyć kiedy to powinno nastąpić dla danego świata.
Rzeczywiście "coś nie pykło" - skoro update był w godzinach rannych, to czemu musieliśmy czekać z erą cudów do północy? :eek:;)
Z informacji na placu budowy cudu można było wywnioskować, że era już powinna trwać. Dlatego pojawiła się informacja o 13:38, że odbędzie się to o północy.
potkal napisał:
1. brak mozliwosci odswiezenia statusu lewego panelu (niby przez F5 moza, ale to znowu zamyka wszystkie okna)...
2. "ekspresowe" wiadomosci dochodza z kilkuminutowym opoznieniem, bez info w lewym panelu... (to samo forum... lewy panel nie odswieza sie (sam), aczkolwiek podobnie bylo w 1.X, ale wystarczylo klikna np. podglad miasta i lewy panel sie odswierzal)
3. majac 2 okna jedno nad drugim: podglad miasta i koszary... podglad miasta przykrywa koszary przechodzac miedzy miastami.... nie bylo tego w 1.X teraz jest to uciazliwe...
Najlepiej zgłoś te i inne bugi ticketem. Co do punktu 3. to wystarczy, że zamkniesz okno podglądu miasta (przypomnę, że jeśli chcesz otwierać nowe miasta w nowych oknach/zakładkach przeglądarki, to możesz zmienić sobie w ustawieniach, żeby podgląd miasta w ogóle się nie pokazywał).
MuadDib napisał:
a ja myślę, że można mieć do nich pretensje, chociażby o to, że gracze sami muszą odpowiadać sobie na większość pytań mimo iż to team niby powinien nam pomagać - pytanie tylko czy to nieróbstwo z ich strony czy po prostu wiedzą mniej od nas :p
Mam nadzieję, że ani jedno, ani drugie - może po prostu są zasypywani ticketami i na tamtym polu walczą dniami i nocami ;)
 
Do góry