Travian

  • Rozpoczynający wątek Suule
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.

Na forum w wielu tematach można wyczytać "w Plemionach to i śramto... bla bla bla". :)
Ale na Polskim rynku jest jeszcze jeden bardzo dobry produkt jakim jest Travian. Gra osadzona w starożytności, w której możemy wcielić się we władcę jednej z 3 nacji - Galowie, Rzymianie i Germanie.

Mimo kilku swoich niedociągnięć wydaje mi się że Travian, jest nadal niedościgniętym liderem gier strategicznych przez przeglądarkę.
Pewnie wielu z Was się ze mną nie zgodzi, ale pozwólcie mi udokumentować wyższość Traviana nad chociażby Plemionami. :)

Ogromnymi plusami Traviana są trzy nacje, które nie różnią się jedynie nazwami, ale przede wszystkim jednostkami(i kilkoma budynkami/bonusami). Wybierając:
1. Galów, przyjmujemy głównie defensywny styl gry, ze względu na silne jednostki w obronie
2. Germanów bardzo agresywny styl, z naprawdę tanimi jednostkami
3. Zaś Rzymianie mają solidne jednostki w obronie i ataku, jednak są one bardzo drogie.

Możliwości prowadzenia swojej nacji jest od groma...

Kolejny plus to, bardzo ale to bardzo wyraźny podział na jednostki przeznaczone do ataku jak i obrony - co daje nam również bardzo wiele manewrów - ale może odstraszyć początkujących graczy. (Moje zdziwienie gdy po raz pierwszy wysłałem atak 15falangami na bodajże ~5 legionistów i to zdziwienie 'jak to się stało że przegrałem' - bezcenne).

No i chyba ostatni plus, ale chyba najważniejszy - Społeczeństwo jakie wytworzyło się w Travianie... tu już nie będę tłumaczył.


Obecnie Plemiona mają chyba dużo większą popularność niż Travian - nie wiem czemu, jedynie to co mi przychodzi na myśl to, to że Travian jest grą dużo bardziej wymagającą i średnia wieku osób grających w Travkę jest wyższa niż w Plemionach. :)
 

DeletedUser

Guest
Nie zauważyłeś, że Plemiona są produkcji IG tak samo jak Grepolis więc to nie jest gra konkurencyjna jak np Travian.
 

DeletedUser

Guest
Nie zauważyłeś, że Plemiona są produkcji IG tak samo jak Grepolis więc to nie jest gra konkurencyjna jak np Travian.

A nie zauważyłeś że to podforum nazywa się "Inne gry"?
A to nie jest reklama.
A jak uważasz że jest to reklama to prawdopodobnie również myślisz tak samo o połowie tematów, które są umieszczone na tym podforum.

Tak z innej beczki
- Nie jesteś moderatorem.(Jak chcesz być forumowym stróżem prawa to ubiegaj się o tą pozycję)
- Uwielbiasz offtopic. :)
- Więc zanim zaczniesz zmieniać świat na lepsza, sam powinieneś się również poprawić. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Rozmawiajcie o temacie, albo go usunę i dam po warnie.

Osobiście lubię plemiona, choć grepolis jest bardziej rozbudowana i ciekawsza, ma lepszy klimat.
 

DeletedUser

Guest
Zgodzę się z założycielem tematu ;) .Wszyscy gadają o Plemionach itd
grałem w Travian i na moje wysokie progi ;) .Grepolis bardziej mi się podoba :D

PS
Squnqs nie jesteś modem,nabijasz se posty jakbyś nim był w każdym temacie widze :
Regulamin !!!!
to nie jest Offtopic....
Daj se spokój andrev da se rade///
 

DeletedUser

Guest
mi się podoba gra travian i tam tez nie trzeba miec KP zeby byc w top 10 potwierdza to moj brat ktory mial 12 miejsce :)
ja zawsze wybieralem galow bo nie lubie zbytnio atakowac xD
jest tylko jedna wada czyli to że tam bardzo żadko wyłapują multikonto ;/
 

DeletedUser

Guest
W Travianie bycie TOP nie jest celem...(zwłaszcza w początkowej fazie gry).
Co do samego premium, to jest ono zbudowane niemal identycznie jak w Grepolis. I przy bitwach też może ono wypaczyć wynik.
 

DeletedUser

Guest
kiedys gralem , gralem no i plusem duzym w przeciwienstwie d otakich plemion jest cel gry ;) zbudowanie cudu hehe a potem tylko wysylanie jedzenia na tej wioski z cudem po x milionowe armie defowe umieraja z glodu :)
 

DeletedUser

Guest
Staż w travce -4 lata i zawsze do końca servera

Obecnie od dziś wolny bo mój s3 się zakończył. Jako sojusz byliśmy drudzy.
Grałem Germanami i jakoś sobie poradziłem .
Zgodze się, że Travian jest grą o wiele wymagającą niż Plemiona. W Ytavce nie można spać w nocy no i więcej jest dyplomacji i strategii. O to przykłady z ostatniego dnia serwera

26936187.jpg

12277582.jpg
 

DeletedUser

Guest
Grałem w Travian, ale dość dawno. Też było nieźle. Germanie są świetni szczególnie na początku pałkarzami można wymiatać. Próbowałem grać jednocześnie w plemiona ale się w końcu przekonałem do tych drugich.
 

DeletedUser

Guest
Również polecam, zwłaszcza kiedy serwer kończy się w taki sposób jak ostatni na którym grałem - s.8

Pobiliśmy światowy rekord deffa :)

cudn.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Grałem kiedyś w Traviana, ale bez większych sukcesów.:)
 

DeletedUser

Guest
Travian to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Jest doskonała w swojej prostocie i niezwykle rozbudowana, nawet jak ktoś gra pierwszy raz, to od razu wie o co chodzi. Podoba mi się w niej też to, że nieaktywne konta szybko znikają i nie zaśmiecają serwera, trzeba walczyć żeby osiągnąć więcej, a to nie przychodzi już tak łatwo. Kluczem do sukcesu jest dyplomacja i znalezienie się w dobrym sojuszu który pomoże, ale i wymaga dużego poświęcenia. Trudność tej gry polega na jej doświadczonych graczach, przechodzących na nowe serwery po wybudowaniu cudu na poprzednich. Gra w Travianie toczy się całą dobę bez żadnych nocnych bonusów, ale i na to jest sposób. Najczęściej na dobrym koncie gra kilka osób uzupelnionych dodatkowo o sitterów, takie konto jest monitorowane 24h na dobę. Prowadzić samodzielnie konto i osiągnąć coś więcej w tej grze to prawdziwy hardkor, nowi gracze często nie wytrzymują tempa i odpadają zaraz po starcie.
 

DeletedUser

Guest
Ja grałem ale nie podoba mi Się za bardzo. Wole grepolis

wcale się nie dziwie, Travka wbrew pozorom jest grą bardzo rozbudowaną i wymagającą, dającą ogromne możliwości taktyczne, zwłaszcza po wprowadzeniu artefaktów i niektórych to po prostu przeraża, imho niepotrzebnie:D

btw, Agryppa chyba widzę swoje pałki na CUDzie:p
 

DeletedUser

Guest
:)

Witam wszystkich.

Również grałam w Traviana,i fakt, faktem znaleść odpowiedni sojusz to połowa sukcesu.

Nie zbyt związałam się z Tą grą być może byłam właśnie w nieodpowiednich sojuszach.

Ale może kiedyś jeszcze kiedyś tam zawitam.
 

DeletedUser

Guest
Travian jest grą która daje o wiele większe możliwości taktyczne i rozwojowe niż Plemiona. Nie ma tam tzw "nOOb protection" żadnych bonusów nocnych itp, co powoduje, że mniej doświadczeni gracze szybko odpadają i zniechęcają się do gry. Dzięki temu wytwarza się też ciekawa atmosfera, gra tam dużo więcej dorosłych i ogarniętych ludzi. Odróżnia to tą pozycję od Plemion czy GrePolis, gdzie czasami człowiek czuje się jak na "boisku w gimnazjum";)
 

DeletedUser

Guest
Wiesz pewnie masz racje :)

Może kiedyś jeszcze spróbuję ,o ile znajdę na tą grę jecze troszkę czasu ;) Teraz i tak za dużo poświęcam KA:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Ono jest o wiele gorsze od plemion ... ... ... Polecam Plemiona ;>

A to dla jakiś +45L . ;PP
 

DeletedUser

Guest
travka jest spoko, tylko ma jedną wadę :) strasznie uzależnia :D. Ale gry internetowe mają to do siebie że wciągają. Trzeba miec mase czasu aby cos w gzre osiągnąć ew. dobrych sitterów. Osoby które chcą popykac rekreacyjnie szybko stana sie farmami. Gra wymaga myślenia i to jest dla wielu ludzi problem, przez wszystkie lata w których grałem w traviana spotkałem się chyba z każdym rodzajem głupoty ludzkiej :) Teraz znajomy mnie namówił na grepolis zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie gra wydaje mi sie łatwiejsza i ma jedną wielką zaletę, Nie trzeba siedzieć niemalże non stop

Pozdrawiam Tien
 
Status
Zamknięty.
Do góry