Czy jest sens tera zaczynać ?

  • Rozpoczynający wątek Azeroth86
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.

Mam następujące pytanie, czy jest sens rozpoczynać grę na którymś ze światów, czy lepiej poczekać na otwarcie nowego ?
Jeżeli jest sens to na którym ?

Interesowałby mnie świat z nowym systemem podboju (starego nie znam ale chyba jest trudniej wepchnąć kolona), co do prędkości to powiem tak, jestem osobą pracującą ale praca pozwala mi na ciągłym siedzeniu przed kompem (mówiąc wprost nudzę się w pracy i szukam czegoś na zabicie tej nudy), a w domu wieczorem również chętnie przysiądę.


Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

jeżeli chodzi Ci o szybki świat to może Ypsilon
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

No dobrze to świat Ypsilon ale pytanie, czy opłaca się ? Ten świat już jakiś czas istnieje i pytanie, czy już tam jakiś sojusz nie ma monopolu jednym słowem, czy jest sens zaczynać na istniejącym już świecie, czy lepiej czekać na nowy ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

Gdy zaczniesz teraz grę trafisz w okolice graczy, którzy też dopiero tam zaczynają, więc opłaca sie grać. Wprawdzie będziesz miał stratę do topki, ale gracze na sąsiednich wyspach będą mieli podobną liczbę pkt.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

nie zaczynaj na ypsilonie, już za dużo tam pałek gra
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

No to chyba poczekam na nowy świat o podobnej prędkości mam nadzieję, że się doczekam;p
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

No to chyba poczekam na nowy świat o podobnej prędkości mam nadzieję, że się doczekam;p
a czemu? zacznij grać teraz jak masz czas i chęci - wcale nie jest powiedziane, że nie osiągniesz dobrych wyników i nie zostaniesz na dłużej - czołowi gracze rzadko kiedy zapuszczają się na peryferie a jak przetrwasz wystarczająco długo to potem i tak większość z tych którzy zaczęli grać przed Tobą skończy grać więc na pewno nie będzie tak źle :) zawsze przecież możesz porzucić świat i zacząć na nowym jak wyjdzie a co się nauczysz na tym świecie to Twoje - "praktyka czyni mistrza" jak to powiadają ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

UP@
Racja, praktyka czyni mistrza, ale pytanie ( bądź problem ) jest istotny. Też wpadłem na Grepolis skuszony wszechobecną reklamą, oraz faktem, że kiedyś pogrywałem w Traviana. Jestem gdzieś faktycznie na peryferiach, i traktuję rozgrywkę jako poligon doświadczalny. Pogram do czasu aż padnę łupem jakiegoś napaleńca. Chociaż w mojej okolicy jestem pierwszy, nie sądzę, abym nie był atakowany. Sojusze zawierane są raczej z przypadku, a ich pomoc będzie raczej mierna, a dla mnie uciążliwa. Nie mam złudzeń. Dlatego też zasadzam się na nowy świat, żeby wystartować z bloków z innymi. W Travianie nowe światy (biorąc pod uwagę wszystkie kraje europejskie, albo poza Europą) otwierały się dość często, a info o tym było łatwo dostępne. Tutaj nie znalazłem żadnej zakładki takiej, choć przyznam się, że nie szukałem jak wariat. Czy w związku z tym ktoś może mi powiedzieć, gdzie znajdę taką informację, albo sam mi ją napisze. Kiedy rusza nowy świat, na jakim serwerze?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

Wszystkie informacje odnośnie dnia startu nowego świata podawane są na stronie głównej oraz tu na forum.

Edit: oczywiście dotyczy to wersji polskojęzycznych.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

Dzięki
Zakładkę wskazaną przez Ciebie na forum znalazłem wcześniej, i tam jest mowa tylko o starcie istniejącego już Phi na którym właśnie gram. Czy mam rozumieć, że nie ma jeszcze daty startu następnego świata?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

Jak tylko będzie nam znana, to tam pojawi się stosowne ogłoszenie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

OK, thx. To żeby nie zaśmiecać forum zapytam jeszcze, z jaką regularnością uruchamiane są nowe światy, tak plus/minus? Zdaję sobie sprawę, że nie możesz dać mi dokładnej odpowiedzi, ale chyba jakaś niepisana (albo tak) reguła istnieje. Np. raz na dwa miesiące z reguły pojawia się nowy świat :)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

Nie ma reguły wprost, jest to również zależne od prędkości otwieranego świata (im szybszy tym mniej graczy może się zarejestrować) więc i szybszy start kolejnego. Nie analizowałem tych dat, natomiast chyba wszystkie ogłoszenia o startach jeszcze widnieją we wskazanym wcześniej dziale. Jedynie w przypadku Świata Bohaterów (na chwilę obecną jest tylko jeden Achilles) trudno coś powiedzieć o częstotliwości otwierania.
 

DeletedUser13758

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

nie opłaca się zaczynać zaczekaj na nowy świat
 

DeletedUser

Guest
Odp: Czy jest sens tera zaczynać ?

@UP
Konrad, napisałem, że traktuję ten serwer jako poligon doświadczalny. Na rubieżach gdzie teraz gram też coś się dzieje, powstają sojusze, czekamy na koniec ochronki. Sam jestem ciekawy, czy się dobrze przygotowałem w obronie? Czy mam dość wojska na farmienie? Pamiętam z Traviana, że nikt się nie pchał tak daleko z atakami, chyba, że puszczał fs. Jakby co to zapraszam. Przynajmniej zjadę mu troszkę wojska. nie jestem głupi , przygotowałem się na taką możliwość. Zauważyłem, że tak naprawdę fajnie zaczyna tu być jak wejdziesz w magię i podboje. Nie wiem ,czy tego doczekam, ale te doświadczenie jakie zbiorę teraz, zaprocentuje na pewno później. Start bynajmniej mam obcykany, przewertowałem forum, pomoc i na tym etapie się odnajduję. Po prostu bawię się chwilą i tyle.
 
Status
Zamknięty.
Do góry