[Gra]Koordy wysp w profilu

Nada się?

  • Tak

    Głosy: 19 90,5%
  • Nie

    Głosy: 1 4,8%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
witam,
jeśli ten pomysł już gdzieś się pojawił to przepraszam za dublowanie.
Mianowicie, ostatnio coraz częściej łapię się na tym, że żeby sprawdzić położenie wysp innego gracza(od którego dostaję wiadomość albo, którego profil ktoś podlinkował na forum sojuszu) muszę za każdym razem ładować minimapę. A przy wolnych łączach nie jest to szczególnie przyjemne zajęcie - zwłaszcza gdy np mamy wojnę z danym sojuszem, graczy jest pierdyliard i każdy ma pierdyliard wysepek, a ja mam sobie obrać najbliższy cel.
To tyle dla wprowadzenia, teraz sedno sprawy - wnioskuję o dodanie koordynatów wysepek w profilach graczy np pomiędzy nazwą wyspy, a ich punktacją. Co na to świątobliwa rada?
 

DeletedUser

Guest
Co na to świątobliwa rada?

sprawę załatwiłaby dyplomacja - możliwość zaznaczenia wrogów innym kolorem na mapie:)

zmieniłbym trochę twoją propozycję:)

wraz z nazwą pojawiałyby sie (nawet przy wpisywaniu bb-codes) koordy wyspy i wyglądałoby to tak:

1.1 L. Scyntylacyjny (586|544)

gdzie:
1.1 L. Scyntylacyjny - to byłaby nazwa miasta jaką wpisujemy w miescie
(586|544) - automatycznie dodawane koordy
 

DeletedUser

Guest
A jeśli gracz ma 15< wiosek. Wtedy profil by się straszliwie wydłużył. Jestem za. Niech będzie tylko na dole profilu.
 

DeletedUser

Guest
Może być i w ten sposób jaki wskazałeś, ważne żeby ta informacja w ogóle była dostępna w profilu, może być też np pod nazwą miasta, a nad punktami bo i tak obrazek miasta zajmuje większą wysokość. Cokolwiek, ważne żeby sama informacja się pojawiła ;)
 

DeletedUser

Guest
Tak to świetny pomysł, masz rację , takie rozwiązanie ułatwia życie. Głos na tak.

Ale może jeszcze jakieś inne propozycje tych kordów obok wiosek , może jakaś estetyka inna , wykonanie?:)
 

DeletedUser

Guest
no pod punktami tez mogłoby być:)

a tak duży obrazek przy dużej ilości miast będzie przeszkadzał więc chyba raczej powinni z niego zrezygnować, ewentualnie zmniejszyć go nieco,ale to już na inny temat:)
 

DeletedUser

Guest
Szkoda ze to wyspy a nie osady mają kordy. Pierwszy raz się z tym spotykam.
Żeby wysłać atak czy wsparcie trzeba odszukać wyspę albo gracza a nie można tego wysłać po prostu wpisując kordy.
 

DeletedUser

Guest
miastom też można by przypisać koordy ale wyszłyby ułamki. kiedyś widziałem mapę zrobioną przez ludzi z niemieckiej alfy dla m55 i części przylegających mórz. miasta miały kordy ale było to np 564.17:571.33 (nie pamiętam tylko czy były tam setne czy dziesiętne części)
 

DeletedUser

Guest
Kurczak Dozymetryczny: nie wiem, na którym świecie grasz ale na delcie po wyśrodkowaniu mapy na moim mieście mam inne koordy niż środek wyspy - czyli da się, może to nie być aż tak bardzo dokładne(na przykład dwa miasta mogą się mieścić się w jednym kwadraciku opisywanym przez dane koordynaty), ale jest to do zrobienia.
Co do samego obrazka miasta w profilu to też nie wiem czemu ma ono służyć - poziom rozwoju znamy już z ilości punktów. Jeśli chodziło o estetykę to mogli się chociaż postarać i zrobić kilka typów grafik miast dla jednego przedziału punktów. Choć dla mnie i tak są zbędne.
 

DeletedUser

Guest
moja mapa ma jakieś 465x780 pixeli

jeśli mam obiorę sobie jakiś punkt o współrzędnych (X,Y) to różnica między:
- X a X+1
- Y a Y+1
wynosi 125 pikseli. czasem są 2 miasta w o 'tych samych' współrzędnych

więc współrzędne trzeba byłoby wpisywać z dokładnością do dziesiętnych lub setnych części. byłoby to nieczytelne, więc pozostawmy jedynie koordy wyspy:)
 

DeletedUser

Guest
To była taka luźna propozycja, nie związana z tematem ;) Swoją drogą, czy ja wiem czy te koordy muszą być takie dokładne? Przecież chodzi tylko o wyśrodkowanie mapy na kwadracie z miastem gracza - do niczego innego się ich nie używa(chyba?) ;)
Tak sobie myślałem, że przyjemnie byłoby gdyby przy podlinkowanym przez bb-code graczu pojawiały się koordy i dopiero co zauważyłem, że już to zaproponowałeś, czytanie ze zrozumieniem u mnie siada :D
 

DeletedUser

Guest
Spotkałem się w innej grze z kordami x na y na z np. 25/24/12, gdzie pierwsze to długość i szerokość a trzecie to jedna z tzw. dolin. To samo moglibyśmy wprowadzić tutaj przyjmując że jedno miasto ma na przykład numerek pierwszy a drugie drugi. Numerki przyznawane by były na podstawie szybkości założenia nowych miast na wyspie tzn. zarejestrowałem się w grze i jestem piąty na wyspie dostaje numerek piąty.
 

DeletedUser

Guest
w grepostats można chyba coś podobnego spotkać. jest coś jak nr wyspy i numer miasta
 

DeletedUser

Guest
To była taka luźna propozycja, nie związana z tematem ;) Swoją drogą, czy ja wiem czy te koordy muszą być takie dokładne? Przecież chodzi tylko o wyśrodkowanie mapy na kwadracie z miastem gracza - do niczego innego się ich nie używa(chyba?) ;)
Tak sobie myślałem, że przyjemnie byłoby gdyby przy podlinkowanym przez bb-code graczu pojawiały się koordy i dopiero co zauważyłem, że już to zaproponowałeś, czytanie ze zrozumieniem u mnie siada :D

Kordów osad w zasadzie używa się do wysyłania ataków. Przypuśćmy że masz 30 stałych farm na kilku wyspach. Żeby wysłać atak musisz odszukać wyspę a na niej osadę i wysłać atak lub skorzystać z raportu odszukać odpowiedni raport wyśrodkować gracza i wysłać atak. Gdyby osady miały kordy to możesz sobie je zapisać i wysyłając atak tylko wpisujesz kordy.
To chyba znacznie łatwiej.
 

DeletedUser

Guest
dariam, też mi tego brakuje choćby z ogame, ale nie bluźnij - wiesz co ludzie tutaj na to powiedzą? Bla, bla, bla, inne gry to mają bla, bla, bla, grepolis powinno zostać orginalne, bla, bla, bla, gra by była zbyt skąplikowana, bla, bla, bla, za duże ułatwienie... Poczytaj pozostałe tematy w propozycjach to się dowiesz ;P
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja wprowadzona w życie.

Tego typu opcja jest dostępna w wersji Gry 2.x

Temat zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry