Placówka a kolonizowane miasto

Czy jesteś za poniższą propozycją ?

  • Tak

    Głosy: 11 47,8%
  • Nie

    Głosy: 7 30,4%
  • Obojętne

    Głosy: 2 8,7%
  • Wyobrażam to sobie inaczej (napisz jak)

    Głosy: 3 13,0%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

Robin65

Zespół Grepolis
Placówka, a kolonizowane miasto.

Twórcy gry bardzo się starają aby gra stała się lepsza i ciekawsza, ale nie robią nic, aby podnieść zainteresowanie tworzeniem (kolonizacją) nowych miast. Jak wiadomo miasta te są upośledzone surowcowo, z uwagi na niemożność korzystania z wiosek rolniczych, z powodu braku takowych na wyspie. Moja propozycja jest taka, aby w momencie wybudowania w takim mieście placówki handlowej (jeden z budynków specjalnych) miasto uzyskiwałoby możliwość prowadzenia wymiany handlowej z wioskami na innej wyspie. Oczywiście należałoby wprowadzić pewne ograniczenia albo do wysp na których gracz posiada inne miasto lub do wyboru konkretnej wyspy na stałe w momencie zakończenia budowy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Już to kiedyś mówiłam, te małe wysepki nie sprzyjają rozwojowi życia.

Pomysł ciekawy. Zastanawiam się jednak nad tą placówką handlową. Musiały by być dwa różne opisy dla jednego budynku. Co za tym idzie, dwa różne bonusy i duże zamieszanie. Oczami wyobraźni widzę te pytania na forum... nie, nie, sio.

To trzeba by było rozwiązać inaczej. Jak na mój gust, budynek się tu nie sprawdzi.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Dwa opisy dla jednego budynku nie były by konieczne. Np., tak: "Jeśli placówka handlowa zostanie wybudowana na wyspie bez wiosek rolniczych umożliwi handel z takimi wioskami na innej wyspie". Podobnie i z bonusami myślę że nie byłoby problemu bo mógłby zostać taki sam. A mogło by to ożywić nieco miasta powstałe w wyniku kolonizacji. Poza tym nie bójmy się komplikacji, grupa osób, które nie potrafią skorzystać ze słowa pisanego, jest była i będzie nawet gdyby zasady maksymalnie uprościć.
 

DeletedUser

Guest
Przeciez handlowac juz mozemy z innymi wioskami..Twoj pomysl jest malo sensowny..te miasteczka sa swietnym pomyslem mozna zdobyc dodatkowy material bez narazania sie...jedyny istniejacy problem to te wysepki nie sa funkcjonalne mozna by bylo je ulepszyc:confused:
 

Robin65

Zespół Grepolis
Przeciez handlowac juz mozemy z innymi wioskami..Twoj pomysl jest malo sensowny..te miasteczka sa swietnym pomyslem mozna zdobyc dodatkowy material bez narazania sie...jedyny istniejacy problem to te wysepki nie sa funkcjonalne mozna by bylo je ulepszyc:confused:

Masz miasto które powstało w wyniku kolonizacji (nie podboju) na wyspie bez wiosek rolniczych? To z jakimi wioskami rolniczymi możesz handlować!?
 

DeletedUser

Guest
Robin trzeba było pomyśleć zanim dokonało się kolonizacji a nie teraz szukać ułatwień do sytuacji. Gra jest nastawiona na walkę więc raczej podobne ulepszenia dla wysp kolonizacyjnych nie są potrzebne bo zepsują ducha walki.

A handlować możesz ze swoimi miastami z normalnych wysp: one będą farmić zielone i z nimi handlować a ty będziesz wysyłał do kolonii surkę.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Robin trzeba było pomyśleć zanim dokonało się kolonizacji.

I tu niestety z bólem muszę Ci przyznać rację. Popełniłem taki błąd raz i wystarczy. Ale wszyscy, którzy składają tu propozycje mają na celu poprawienie gry aby stała się lepsza i ciekawsza. Oczywiście są propozycje chybione i takie, które mają w sobie coś ciekawego. Nie wiem do jakich zalicza się ta moja (miałem nadzieję, że do tych drugich), ale skoro istnieje w grze opcja kolonizacji i budynek, który w takim mieście zupełnie nie ma racji bytu wymyśliłem sposób na pogodzenie jednego z drugim.
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej - ten pomysł też mi przypadł do gustu.
Można by te wysepki traktować jako swoiste oazy handlu.
Wiadomo - wioskę trzeba wybudować od zera, ale profitem z tego byłby np. handel ze wszystkimi wioskami w promieniu jednej godziny od budowanego polis.
 

Robin65

Zespół Grepolis
w obliczu znikających szarych miast to kolonizacja na bezludnych wyspach już w ogóle traci sens
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

Gracz może zdecydować czy chce być na małej wysepce czy nie i wie co z tym się wiąże.

Temat Zamykam
 
Status
Zamknięty.
Do góry