[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Wszystko przez to Aleks, że mieszacie doraźne sposoby naprawy z teoretycznymi rozważaniami nad idealnymi systemami.
Nie ma planów idealnych, podobnie nie ma systemów idealnych tak długo, jak długo w grę wchodzi czynnik ludzki. Mówię tylko, co byłoby najbliższe doskonałości, a nie doskonałe. Tak naprawdę wystarczyłoby, aby nowy system był zauważalnie lepszy od obecnego, nie musi być idealny.

I jak najbardziej możemy porozmawiać o doraźnych sposobach naprawy. Tylko, że przy obecnym systemie wszelkie sensowne zmiany nie mają szans na poparcie w sejmie (jest to swojego rodzaju bycie sędzią w swojej własnej sprawie, ale co tam)

Dlatego będzie to takie gdybanie, bo już chyba faktycznie jest zbyt późno na pokojowe zmiany w tym kraju. Macki państwa są tak rozległe, a polityczne inicjatywy tak tłumione w zarodku, że jedyną drogą będzie przemoc.

Bo co, powiem tutaj, żeby wywalić podatki PIT i CIT i podatek od kupna/sprzedaży i darowizn. Sejm powie "nope". I koniec doraźnych zmian.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

Chiny nie rozwijałyby się tak szybko gdyby nie było tam oczywiste że gdy władza powie że całe miasto ma się wyprowadzić ze względu na budowę tamy to tak prędzej czy później musi się to stać i opór jest niewskazany. Obecnie protest i opór coraz bardziej wchodzi w krew chińczykom i jest to jedną z przyczyn powolnej wyprowadzki międzynarodowych korporacji.

Od cenzury internetowej masz proxy i tor'a
Niestety to nie takie oczywiste.
Ja pojmuję to w taki prosty sposób:
Internet to węzły, duża ilość węzłów to Tor - co nie znaczy że i tego nie da się rozprostować, po prostu wymaga to więcej czasu.

Zresztą, mówisz jakby naszego internetu nie cenzurowali. Cholera, piszesz to NA FORUM GREPO :D
Łzy poleciały :D:D:D



Pomijając te wszystkie gdybania o utopiach, rewolucjach, monarchiach i innych duperelach mogę powiedzieć że spoglądam na to dosyć prosto: widzę że jednym z najlepszych państw dla niemalże każdej grupy ludzi (przedsiębiorców, pracowników, dzieciaków itd) jest Szwajcaria. A więc zamiast rozpisywać się co by było gdyby... Korwin, gdyby monarchia, gdyby anarchia...
po prostu czerpać z tego co poznane.

Aczykolwiek nie powiem że nie czuję mięty do wszelkiej maści rewolucji. :cool:




Polityka polityką jednak powiem wam szczerze że gdyby każdy człowiek interesował się nią w takim stopniu jak te kilka osób tutaj to sądzę że byłaby lepszej jakości, pomimo różnic poglądowych między nami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Polityka

@ misiu -Szwajcaria się tylko tak dobrze trzyma ,że do UE nie weszła.
Gdy w czerwcu na Ukrainie byłem to zrozumiałem już , że Polska popełniła ogromny błąd w tym przypadku .
Niektóre artykuły 3 razy tańsze od tych w Naszym kraju.
Jak nakupili wódki po 10 zlotych za flaszkę 0,7 to łezka w oku się kręciła ;(

- - - Automatycznie połączono posty - - -

@ misiu -Szwajcaria się tylko tak dobrze trzyma ,że do UE nie weszła.
Gdy w czerwcu na Ukrainie byłem to zrozumiałem już , że Polska popełniła ogromny błąd w tym przypadku .
Niektóre artykuły 3 razy tańsze od tych w Naszym kraju.
Jak nakupili wódki po 10 zlotych za flaszkę 0,7 to łezka w oku się kręciła ;(
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Polityka

"Polityka polityką jednak powiem wam szczerze że gdyby każdy człowiek interesował się nią w takim stopniu jak te kilka osób tutaj to sądzę że byłaby lepszej jakości, pomimo różnic poglądowych między nami."

Ja też jestem pod wrażeniem tej dyskusji i po tym co przeczytałem mogę chyba mieć nadzieję, że kiedy nowe pokolenie, nowi ludzie dojdą do władzy, po tych (pożal się Boże) celebrytach politycznych, nasz Kraj wróci na właściwe tory.
Ja tylko do tej dyskusji chciałbym dodać, ze pamiętam doskonale przemiany w poczatkach lat 90-ych i kto w nich brał udział, pamietam jak powstawały banki i koncerny multimedialne i kto grał tam pierwsze skrzypce.
Dwadzieścia lat to na tyle długo, ze wielu młodych ludzi dało sie nabrać na demagogię i straszenie, a przecież nie mogli pamietać skąd ci "celebryci" pochodzą i jakie były ich dokonania:).
 

DeletedUser15956

Guest
Odp: Polityka

prosze panowie spojrzeć na węgry pare reform i dług spada do kilku procentk-jak by w polsce tak byłó(chwilowo mamy dług ponad 50%)
 
Odp: Polityka

prosze panowie spojrzeć na węgry pare reform i dług spada do kilku procentk-jak by w polsce tak byłó(chwilowo mamy dług ponad 50%)



Na to zadłużenie co teraz jest nasi potomkowie będą musieli pracować wiele lat nawet jeśli już teraz zaczną się reformy .
Już teraz są dyskusje na temat podniesienia VATu o kolejne kilka procent co moim zdaniem Polakom ie pomoże.
Tylko Tusk przed odejściem więcej nakradnie.
Wystarczyłoby wykupienie firm w Polsce od obcokrajowców i zrobienie tak jak mają Niemcy czyli kupują od swoich i przez to trzymają się świetnie .
Nie wiem czy ktoś podziela moje zdanie jeśli nie proszę o argumenciki chętnie poczytam :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

"Polityka polityką jednak powiem wam szczerze że gdyby każdy człowiek interesował się nią w takim stopniu jak te kilka osób tutaj to sądzę że byłaby lepszej jakości, pomimo różnic poglądowych między nami."

Ja też jestem pod wrażeniem tej dyskusji i po tym co przeczytałem mogę chyba mieć nadzieję, że kiedy nowe pokolenie, nowi ludzie dojdą do władzy, po tych (pożal się Boże) celebrytach politycznych, nasz Kraj wróci na właściwe tory
zasmucę cię... każde pokolenie ma garść takich interesujących się polityką. jeden z członków KNP był kiedyś na spotkaniu w szkole z młodzieżą i przeraziła go niewiedza polityczna młodzieży. na prawdę nie doszukiwałbym się w młodzieży przyszłości. wcale nie różni się od poprzednich pokoleń. jedynie wyniki głosowania mogą się nieco różnić.

prosze panowie spojrzeć na węgry pare reform i dług spada do kilku procentk-jak by w polsce tak byłó(chwilowo mamy dług ponad 50%)
eh... dałeś się złapać na pewną manipulację matematyczną. pomyśl sobie: masz żonę i 10.000 długu. dług waszej rodziny to 5.000zł na osobę. rodzi się wam para bliźniąt, więc wasz dług w przeliczeniu na członka rodziny spadł do 2.500zł

podobne sztuczki stosują niektóre kraje. zwiększają sztucznie PKB by przelicznik długu był mniejszy. niestety, jak widac na rysunku poniżej przelicznik na PKB może spadać ale dług rośnie:
m6888721.jpg

słyszałem ostatnio że jest pomysł by do PKB doliczać prostytucję i handel narkotykami. dzięki temu wzrośnie PKB, więc dług na PKB spadnie. nie mniej ukrywa się fakt, że dług ten rośnie. grafika jest sprzed paru lat. dziś dług to 875mld zł

warto zwrócić uwagę, że dług rósł zarówno za rządów lewicowego SLD, lewicowego gospodarczo PiS'u, jak i lewicowej gospodarczo (choć w wikipedii podają się za liberalnych gospodarczo) Platformy. słowo klucz: lewicowa gospodarka :) prawica jest za zakazem ustalania budżetu wyższego niż dochody państwa
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Chiny nie rozwijałyby się tak szybko gdyby nie było tam oczywiste że gdy władza powie że całe miasto ma się wyprowadzić ze względu na budowę tamy to tak prędzej czy później musi się to stać i opór jest niewskazany. Obecnie protest i opór coraz bardziej wchodzi w krew chińczykom i jest to jedną z przyczyn powolnej wyprowadzki międzynarodowych korporacji.
A ja słyszałem, że gdy właściciel domu w Chinach nie zgodził się na przeprowadzenie autostrady przez jego posesję, to własność prywatna została uszanowana... i jego dom znajdował się przez dość długi czas na środku autostrady.
au7.jpg

Po wynegocjowaniu odpowiedniej ceny odszkodowania ostatecznie opuścił dom. Dobrowolnie. Znajdź mi podobną sytuację w "wolnościowych" i "szanujących człowieka" państwach europejskich.
Pomijając te wszystkie gdybania o utopiach, rewolucjach, monarchiach i innych duperelach mogę powiedzieć że spoglądam na to dosyć prosto: widzę że jednym z najlepszych państw dla niemalże każdej grupy ludzi (przedsiębiorców, pracowników, dzieciaków itd) jest Szwajcaria. A więc zamiast rozpisywać się co by było gdyby... Korwin, gdyby monarchia, gdyby anarchia...
po prostu czerpać z tego co poznane.
Wielkim błędem jest tak płytkie porównywanie dwóch krajów, nie biorąc pod uwagę ich charakterystyki, liczby i wykształcenia ludności, oraz historii. Ciężko porównać Polskę z tak specyficznym krajem jak Szwajcaria, która nie dość że nie poniosła żadnych strat wojennych to jeszcze robiła za bank III Rzeszy (i wielu innych krajów) przed wojną, podczas niej i pewnie po.
Wiele nie stracili dzięki zachowaniu niezależności, nie lgnąc jak muchy do kupy w stronę UE, to fakt.
Ale skoro już stosujesz takie porównania, to lepiej powołuj się na Luksemburg, w którym jest jeszcze większy poziom życia niż w Szwajcarii.

@Kurczak
+1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Polityka

A ja słyszałem, że gdy właściciel domu w Chinach nie zgodził się na przeprowadzenie autostrady przez jego posesję, to własność prywatna została uszanowana... i jego dom znajdował się przez dość długi czas na środku autostrady.
au7.jpg

Po wynegocjowaniu odpowiedniej ceny odszkodowania ostatecznie opuścił dom. Dobrowolnie. Znajdź mi podobną sytuację w "wolnościowych" i "szanujących człowieka" państwach europejskich.

Wielkim błędem jest tak płytkie porównywanie dwóch krajów, nie biorąc pod uwagę ich charakterystyki, liczby i wykształcenia ludności, oraz historii. Ciężko porównać Polskę z tak specyficznym krajem jak Szwajcaria, która nie dość że nie poniosła żadnych strat wojennych to jeszcze robiła za bank III Rzeszy (i wielu innych krajów) przed wojną, podczas niej i pewnie po.
Wiele nie stracili dzięki zachowaniu niezależności, nie lgnąc jak muchy do kupy w stronę UE, to fakt.
Ale skoro już stosujesz takie porównania, to lepiej powołuj się na Luksemburg, w którym jest jeszcze większy poziom życia niż w Szwajcarii.

@Kurczak
+1


Luksemburg ma większy poziom życia ,ale oni są tak małym państwem , że nawet ich piłkarze w lidze innego kraju grają , bo na swoją za mało klubów ,a przede wszystkim ludzi.Małym terytorium i niewielką ludnością łatwiej zarządzać niż kilkudziesięciomilionowym społeczeństwem.


Za tą autostradę plusik :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Luksemburg ma większy poziom życia ,ale oni są tak małym państwem(...) Małym terytorium i niewielką ludnością łatwiej zarządzać niż kilkudziesięciomilionowym społeczeństwem.
Oczywiście, ale o Szwajcarii można powiedzieć to samo, nieprawdaż? :)

Tutaj jest pies pogrzebany. Zgodnie z logiką misia najlepiej by było, gdyby najbogatszy człowiek na świecie założył swoje państwo i żyłby sobie w nim sam. Ale czy taka argumentacja ma sens? Nie ma, bo to kompletnie inna skala i już pewien absurd.

Zresztą Polacy już kilka razy się zawiedli na robieniu z Polski "drugiego czegoś".
Słyszałem już teksty Polska drugą Irlandią, Polska drugą Brazylią, Polska drugim Dubajem. Ale to, że się na kimś wzorujemy nie oznacza, że osiągniemy takie same jak ten ktoś efekty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Nie czytają powyższych komentarzy muszę powiedzieć że polska jest nadal konserwatywnym państwem chciałbym tego by była bardziej liberalna . Co do dziury budżetowej to jest tyle rozwiązań by ją załatać np.
- usunąć senat
- usunąć straż miejską
- opodatkować Marihuanę
- podwyższyć cło na zagraniczne rzeczy , by polskie firmy się rozwijały
- zmniejszyć podatki dla firm by chętniej były ZAKŁADANE W POLSCE a nie na Cyprze

w ciągu pół roku by dług publiczny poszedł by w dół
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

A ja słyszałem, że gdy właściciel domu w Chinach nie zgodził się na przeprowadzenie autostrady przez jego posesję, to własność prywatna została uszanowana... i jego dom znajdował się przez dość długi czas na środku autostrady.
Po wynegocjowaniu odpowiedniej ceny odszkodowania ostatecznie opuścił dom. Dobrowolnie. Znajdź mi podobną sytuację w "wolnościowych" i "szanujących człowieka" państwach europejskich.
Ja właśnie to samo napisałem.
Dzisiaj są coraz bardziej odważni. Gdyby Chińczycy 30 lat temu byli tacy jak ten właściciel nie rozwijaliby się tak szybko.



=Alexander The Great= napisał:
Wielkim błędem jest tak płytkie porównywanie dwóch krajów, nie biorąc pod uwagę ich charakterystyki, liczby i wykształcenia ludności, oraz historii. Ciężko porównać Polskę z tak specyficznym krajem jak Szwajcaria, która nie dość że nie poniosła żadnych strat wojennych to jeszcze robiła za bank III Rzeszy (i wielu innych krajów) przed wojną, podczas niej i pewnie po.
Wiele nie stracili dzięki zachowaniu niezależności, nie lgnąc jak muchy do kupy w stronę UE, to fakt.
Ale skoro już stosujesz takie porównania, to lepiej powołuj się na Luksemburg, w którym jest jeszcze większy poziom życia niż w Szwajcarii.
Zresztą Polacy już kilka razy się zawiedli na robieniu z Polski "drugiego czegoś".
Słyszałem już teksty Polska drugą Irlandią, Polska drugą Brazylią, Polska drugim Dubajem. Ale to, że się na kimś wzorujemy nie oznacza, że osiągniemy takie same jak ten ktoś efekty.
Nie porównuję. Również nie chciałbym zrobić z jednego państwa kalkę drugiego bo wiem że się tak nie da.
Napisałem jedynie o czerpaniu wzorców, pomysłów, różnych rozwiązań. Podałem Szwajcarię lecz nie zaznaczyłem że ma być tylko Szwajcaria i basta.



Oczywiście, ale o Szwajcarii można powiedzieć to samo, nieprawdaż? :)

Tutaj jest pies pogrzebany. Zgodnie z logiką misia najlepiej by było, gdyby najbogatszy człowiek na świecie założył swoje państwo i żyłby sobie w nim sam. Ale czy taka argumentacja ma sens? Nie ma, bo to kompletnie inna skala i już pewien absurd.
Przytocz mi zdanie z którego wyciągnąłeś takie wnioski bo naprawdę mnie zaskoczyłeś tym tokiem rozumowania :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Każda rozmowa o polityce pokazuje koniec końców, że tam jest lepiej a tu jest gorzej ^^


A jeżeli chodzi o zmiany na lepsze...
W tej chwili nawet w tej "wolnej demokracji" jesteśmy nieświadomie przywiązywani coraz to bardziej do trybu działania "praca-dom-praca". Ludzie dzisiaj to nie ludzie którzy byli wychowywani w duchu "walka o honor" czy "odzyskajmy to co nasze było przez wieki". Mamy to co chcieliśmy, IIWŚ się skończyła, PRL-u nie ma. Staliśmy się leniwi. Nawet jeżeli ostatecznie jakiś protest się stworzy to sprawa ACTA pokazała, że politycy jeżeli mają gdzieś głos obywatela nie są karani w dosłownie ŻADEN sposób.

W warunkach zacieśniającej się klatki i coraz mniejszych "racji żywnościowych" (czyt. wartości ponad konsumenckich) uważacie, że mamy szansę coś zmienić? Wątpliwe. Dołóżmy do tego "zazdrosną" mentalność polaków oraz wpływy mediów. Mamy koktajl atomowy, że tak powiem.

Niezależnie od tego jakie zmiany chcemy wprowadzić, nie uda nam się to teraz, w sposób polubowny. A na rewolucję jesteśmy za słabi psychicznie.
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

- podwyższyć cło na zagraniczne rzeczy , by polskie firmy się rozwijały
Mówisz o tych firmach córkach zagranicznych central? :p


- zmniejszyć podatki dla firm by chętniej były ZAKŁADANE W POLSCE a nie na Cyprze
Oho wystarczy różnica 1% i już będą uciekać jak nie na Cypr to na Kajmany, no chyba że zrobimy tutaj także 0% wtedy na pewno dług będzie spadać...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Ja właśnie to samo napisałem.
Dzisiaj są coraz bardziej odważni. Gdyby Chińczycy 30 lat temu byli tacy jak ten właściciel nie rozwijaliby się tak szybko.
Jakieś konkretne przykłady byłyby miło widziane. A nawet jeśli złamano prawa iluś tam jednostek w imię wyższego dobra, to i tak było warto. Naprawdę ciężko znaleźć Chińczyka, który mógłby być niezadowolony z wyglądu swojego kraju (pomijając idiotów, odpowiedników europejczyków mówiących, że u nas jest dobrze). Przecież skok jaki oni wykonali przez 30 lat, nie zadłużając się (przeciwnie, inni się u nich zadłużają) jest chory.
Nie porównuję. Również nie chciałbym zrobić z jednego państwa kalkę drugiego bo wiem że się tak nie da.
Napisałem jedynie o czerpaniu wzorców, pomysłów, różnych rozwiązań. Podałem Szwajcarię lecz nie zaznaczyłem że ma być tylko Szwajcaria i basta.
W takim razie wypisz te wzorce, pomysły, różne rozwiązania obecne w Szwajcarii, które miałyby się sprawdzić w Polsce. Myślę, że nie chodzi ci o produkcję zegarków i czekolady. Ogólnikami to sobie możemy w sejmie sypać :)
Przytocz mi zdanie z którego wyciągnąłeś takie wnioski bo naprawdę mnie zaskoczyłeś tym tokiem rozumowania :D
Być może faktycznie nieco z tyłka, ale nie podałeś żadnych konkretnych argumentów przemawiających na korzyść Szwajcarii więc uznałem, że możesz się kierować PKB na mieszkańca. W takim przypadku sytuacja, o której napisałem, byłaby wedle tej optyki pozornym ideałem państwa. Pozornym.

Jeśli się kierowałeś innymi kryteriami, jak swoboda zakładania działalności gospodarczej czy opodatkowanie - to są znacznie lepsze pod tym względem kraje, więc dawanie za przykład Szwajcarii byłoby dziwne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Mówisz o tych firmach córkach zagranicznych central? :p

słuchaj na w Polsce jest więcej firm Polskich jak w każdym kraju , podwyższając cło na dane produkty (Czyli takie które są robione w Polsce w dużych ilościach) możemy przyczynić się do rozwinąć polskie firmy .



Oho wystarczy różnica 1% i już będą uciekać jak nie na Cypr to na Kajmany, no chyba że zrobimy tutaj także 0% wtedy na pewno dług będzie spadać...
Tu masz rację ,chodź jak byś my obniżyli podatki dla firm co są na Cyprze lub o ten 1% do do nas powinny firmy się przenieś
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

Jakieś konkretne przykłady byłyby miło widziane. A nawet jeśli złamano prawa iluś tam jednostek w imię wyższego dobra, to i tak było warto. Naprawdę ciężko znaleźć Chińczyka, który mógłby być niezadowolony z wyglądu swojego kraju (pomijając idiotów, odpowiedników europejczyków mówiących, że u nas jest dobrze). Przecież skok jaki oni wykonali przez 30 lat, nie zadłużając się (przeciwnie, inni się u nich zadłużają) jest chory.
Nie stawiałbym takich zdań. Nie znam realiów chińskich poza tym co można wyczytać w prasie/necie/książkach. Wiem jednak że liczba strajków/protestów* w Chinach jest ogromna**, to są liczby idące w tysiące dlatego nie sądzę żeby składała się na te protesty ta garstka intelektualistów zafascynowanych zachodem.

*pomijam protesty Ujgurów i Tybetańczyków.
** zarzucasz brak konkretów, przykładów, źródeł - nie będę przytaczał tego ponieważ każdy może sobie sam je znaleźć w łatwy sposób :) oczywiście jeśli nadal Ci to przeszkadza możemy uznać że te moje teksty nie są pełnowartościowe :p


Być może faktycznie nieco z tyłka, ale nie podałeś żadnych konkretnych argumentów przemawiających na korzyść Szwajcarii więc uznałem, że możesz się kierować PKB na mieszkańca. W takim przypadku sytuacja, o której napisałem, byłaby wedle tej optyki pozornym ideałem państwa. Pozornym.

Jeśli się kierowałeś innymi kryteriami, jak swoboda zakładania działalności gospodarczej czy opodatkowanie - to są znacznie lepsze pod tym względem kraje, więc dawanie za przykład Szwajcarii byłoby dziwne.
W żadnym wypadku nie miałem na myśli tutaj PKB (podałbym Katar).
Chodziło mi o ten system polityczny z którym oni kreują swoją politykę.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Tu masz rację ,chodź jak byś my obniżyli podatki dla firm co są na Cyprze lub o ten 1% do do nas powinny firmy się przenieś

Nawet gdybyśmy mieli 0% to sądzę że firmy wolałyby różne Wyspy dziewicze itd a nie nas z tego powodu że tutaj każda komplikacja to jest ściana, ba, mur urzędniczy nie do przebicia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Nie stawiałbym takich zdań. Nie znam realiów chińskich poza tym co można wyczytać w prasie/necie/książkach. Wiem jednak że liczba strajków/protestów* w Chinach jest ogromna**, to są liczby idące w tysiące dlatego nie sądzę żeby składała się na te protesty ta garstka intelektualistów zafascynowanych zachodem.
Tysiące protestujących w 1,5 miliardowym kraju to raczej niewiele. Nawet jakby było 1,5 miliona protestujących to mówilibyśmy dopiero o promilu niezadowolonych. A sami strajkujący są pewnie opłacani przez różne grupy, zapewne lewicowe, byle robić zamieszanie. Nawet Wielka Brytania znała takie przypadki. Jak strajkujący wychodzą na ulicę i wrzeszczą "chcemy podniesienia płacy minimalnej!" to najlepszym rozwiązaniem jest ich przegonić w cztery strony świata, bo kompletnie nie rozumieją ekonomii.
Zresztą, jestem za zakazem strajków pracowniczych więc mnie to nie boli, przeciwnie, popieram rozganianie takich zgromadzeń.
** zarzucasz brak konkretów, przykładów, źródeł - nie będę przytaczał tego ponieważ każdy może sobie sam je znaleźć w łatwy sposób :)
Blablabla.
Nawet gdybyśmy mieli 0% to sądzę że firmy wolałyby różne Wyspy dziewicze itd a nie nas z tego powodu że tutaj każda komplikacja to jest ściana, ba, mur urzędniczy nie do przebicia.
Gdyby obniżyć odpowiednio podatki i (słowo-klucz) uprościć prawo, Polska na pewno byłaby bardziej korzystna niż jakieś wyspy na zadupiu świata. Położenie geograficzne Polski jest bardzo atrakcyjne, tylko trzeba by umieć to wykorzystać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

co do koalicji.... to każda jest możliwa. Chodzi tylko by umieć dogadać się kto na jakim stołku usiądzie.
Pamiętacie koalicję z 2006r? PIS-Samoobrona-LPR?
ciekawe kto w czasie tamtejszych wyborów pomyślał że taka może być.
 
Status
Zamknięty.
Do góry