[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Wykonać taktyczny odwrót paplaniem? Jak najbardziej :p
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

Wykonać taktyczny odwrót paplaniem? Jak najbardziej :p

Nie pochlebiaj sobie :)

Doszedłem do wniosku, ze dyskusja zaczyna mijać się z celem. Żeby dyskutować trzeba mieć jakieś podstawy na których można się opierać. Jeśli mam ci udowadniać tak oczywistą sprawę jak brak jakiejkolwiek wolności w ChRL to rezygnuję.

Kiedyś wdałem się w polemikę z laska twierdzącą, że ziemia jest płaska i podtrzymywana przez słonie. Kiedy stwierdziłem, że przecież widzieliśmy ją z księżyca w całej okazałości - wyśmiała mnie.
W kilku zdaniach zmasakrowała moje durne teorie. Cała szopka z lądowaniem została nakręcona w hoolywoodzkim studio. Za wszystkimi tymi manipulacjami stoją zmiennokształtne Jaszczury które opanowały cały świat podmieniając światowych przywódców. Przyleciały do nas z innej płaskiej planety i od stuleci nami manipulują. Nie mogłem jej udowodnić, że się myli. Nie było wspólnej platformy na ktorej moglibyśmy się oprzeć ;D
Nasza dyskusja zaczynała wyglądać podobnie :p

zeby nie było, że spam..
http://www.wsieci.pl/jak-powtorzyc-w-polsce-sukces-wegier-pnews-289.html
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14372

Guest
Odp: Polityka

Entuzjaści wschodnich tygrysów zapominają że bez żyjących w dobrobycie USA i Europy nie byłoby tych pierwszych. Te wschodnio-azjatyckie kraje rozwijają się dlatego że mają rynek zbytu.
Na nic byłyby im te wielkie fabryki bez nas. Kto by to kupował? Ich biedna klasa robotnicza? Dlatego reformy w Chinach w następnym 20 leciu będą ważniejsze niż te które się już odbyły (oni jak dotąd nie zrobili niczego wielkiego, po prostu otworzyli granice dla wielkich firm i stworzyli wiele stref ekonomicznych). Muszą wytworzyć we własnym kraju rynek konsumencki. Nie będzie tego bez klasy średniej takiej jaka jest na zachodzie.


@ MG, większość decyzji fideszu z tej listy jest wartościowa jednak nazywanie tego sukcesem gdy jeszcze nie widać owoców (tzn poprawa jakości życia dla przeciętnego człowieka) to typowa manipulacja medialna.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Wolę PO od PiS'u i innych zafiksowanych na punkcie kościoła.
Chociaż bardzo mi się podobało "GDZIE JEST KRZYŻ!!!", "Zostali zdradzeni o świcie"...
Jednym słowem syf dla mózgu...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Wolę PO od PiS'u i innych zafiksowanych na punkcie kościoła

taaaa bo Kściół to problem numer jeden (a może największy twórca problemów)w tym kraju...

Co z tego, że PO zadłuża kraj na potęgę. Żeby jeszcze zadłużało, to pół biedy - zadłużał kraj i PiS i SLD i ich poprzednicy (mimo że JKM wyskoczył z propozycją zaprzestania temu). Gorzej, że PO jako pierwsza chce zniszczyć bariery bezpieczeństwa. No ale ma mniejszego fioła na punkcie Kościoła...

Co z tego, że zwiększają nam liczbę urzędników, którzy przecież opłacani są z naszych podatków a jak wiadomo im więcej urzędników, tym więcej potrzeb na wypłaty dla nich, tym większe podatki trzeba nakłaniać. No ale co tam. Grunt że nie są zafiksowani na punkcie Kościoła jak PiS i inni.

Co z tego, że przez ich politykę rośnie bezrobocie w kraju i ludzie (głównie młodzi) muszą za chlebem wyjeżdżać. Najważniejsze, że nie PO nie klęka przed Kościołem!

I przez takich krótkowzrocznych wyborców w tym kraju długo dobrze nie będzie...
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Polityka

Ja powiem tak panie kurczak:
Nie chodzi o kościół jako najważniejszy problem,ale o robienie wtop na arenie międzynarodowej, o ile się nie mylę ,za czasów PO mocno podskoczyliśmy w rankingu prestiżu państw na arenie międzynarodowej, podczas ,gdy PiS robił gafę za gafą ,a Polska uchodziła za nic nie znaczące zadupie... A teraz w dodatku próbują na chama ciągnąć korzyści z katastrofy smoleńskiej... po prostu są ciut pokręceni... wolę jednak mimo wszystko ,żeby nas oszukiwali (i tak każdy rząd oszukuje , chyba nie było wyjątków od czasów Piłsudzkiego) niż żeby reprezentowali nas idioci... Dziurę budżetową można wyleczyć łatwiej niż reputację w mojej opinii i Polscy politycy powinni skoncentrować się teraz na załataniu jej jak najszybciej a nie badać katastrofę smoleńską. O ile mi wiadomo ,Palikot (z wykształceniem ekonomicznym) przygotował godną uwagi propozycję... tylko ,że jemu ludzie nie zaufają i władzy nie dadzą ,a propozycja potrzebna jak najszybciej... lecz zamiast do sejmu ,ląduje ona na liście rzeczy ,co się zrobi później...

Podsumowując, nie możemy zapomnieć,że nie żyjemy w idealnym kraju,tylko w miejscu ,gdzie żadni politycy nie zwracają uwagi na większy kawałek polski,niż ich własna kieszeń... a jedyne co możemy zrobić ,to wybierać efekty uboczne. Przykre ,ale prawdziwe...
a podejrzewam ,że wspomnienie o kościele ,przez twojego przedmówcę, to zbieg okoliczności wywołany główną gromadą wyborczą Kaczyńskiego,czyli fanatyków religijnych pod wodzą ojca Rydzyka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Ranking prestiżu państw na arenie międzynarodowej? Że co proszę? Kto ten ranking tworzy i jakimi kryteriami się kieruje?
A co do "prestiżu" Polski za sprawą PO - wskaż mi innego prezydenta, którego obrzucają jajkami, i który robi błędy ortograficzne. Toż już nawet Lech Kaczyński mimo swojej niekompetencji i retorycznemu beztalenciu ortów nie robił.

Poza tym prestiż kraju nie musi mieć wiele wspólnego z aktualnym rządem. Uważasz, że taki GROM byłby mniej prestiżowy na świecie, gdyby rządziło SLD czy PIS? Albo, że nagle nikt nie traktowałby Krakowa jako "must watch"? Dziwnym trafem kraje uznawane za prestiżowe, to po prostu kraje bogate. Innymi słowy korzystne warunki ekonomiczne = prestiż. Wystarczy zobaczyć na poglądy gospodarcze takiego PO czy PiS'u i już wiemy, że za ich rządów Polska może być prestiżowa, ale co najwyżej w snach.


Zresztą, tak naprawdę, subiektywne rankingi lepiej ignorować. Prestiż jest rzeczą nie do zmierzenia i nie dość pragmatyczną, by skupiać na niej uwagę. Pod rządami PiSu Polska może i była nic nie znaczącym zadupiem, teraz jest nic nie znaczącym zadupiem liżącym tyłek Rosji i UE, z Niemcami na czele.

Ten post nie ma na celu obronę PiSu, jak dla mnie najlepszym działaniem wobec ludzi głosujących na jedną z tych dwóch partii byłoby unieważnienie ich głosów. To jak wybór rodzaju węzła przy szubienicznym sznurze zawieszonym na szyi kraju.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Co do skoku w prestiżu - nie znam takiego rankingu, chyba że jest to ranking w którym punktowane jest włażenie w pewną część ciała władcom innych krajów - tu rzeczywiście zrobiliśmy postęp. nie patrzymy na swoje interesy, tylko przymilamy się innym.

Znacznie lepszymi rankingami jakie należy brać pod uwagę są te ekonomiczne - związane choćby z szybkością zakładania firm, prostotą systemu podatkowego (i wysokością podatków), biurokracją, wzrostem gospodarczym. Te są związane z liczeniem a matematyki nie oszukasz, więc są doskonałym odzwierciedleniem sytuacji w kraju.

O ile mi wiadomo ,Palikot (z wykształceniem ekonomicznym) przygotował godną uwagi propozycję... tylko ,że jemu ludzie nie zaufają i władzy nie dadzą ,a propozycja potrzebna jak najszybciej...
HAHAHAHAHAHA Palikot ma wykształcenie ekonomiczne? Kto cię tak w konia zrobił? I kto mi teraz wytrze monitor bo zaplułem...?
O to wyciąg ze strony sejmowej:
Data i miejsce urodzenia:26-10-1964, Biłgoraj
Wykształcenie:wyższe
Ukończona szkoła:Uniwersytet Warszawski, Filozofia - magister (1986)
Zawód:filozof

Nie wiem co wymyślił, ale z góry zakładam że kolejny genialny socjalistyczny pomysł. Dobrze, że nie dadzą mu władzy, bo im więcej jego i mu podobnych u władzy, tym mniej wolności dla obywateli.

Godną uwagi jest opinia Krzysztofa Rybińskiego (on w porównaniu do Palikota jest ekonomistą, w dodatku dr hab.), który ocenił, że po wprowadzeniu programu KNP w Polsce będzie pare miesięcy bałaganu (wiadomo - zupełnie nowy system - brak przymusów, niższe podatki, sporo uproszczeń) a potem 10% wzrost gospodarczy (BTW: w Mongolii jest nawet kilkunastoprocentowy a rządzą tam ludzie z poglądami gospodarczymi bliskimi KNP).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Hehe :D Kurde muszę tu częściej zaglądać. Oddałem głos na PSL bo żadnego ni mjeli, my rolniki musiem trzymać się razem :) Wy tak na poważnie wierzycie że któraś z partii ma receptę na wszystkie problemy? :D
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

(BTW: w Mongolii jest nawet kilkunastoprocentowy a rządzą tam ludzie z poglądami gospodarczymi bliskimi KNP).

Hahaha....no padłem. Możesz Kurczak przybliżyć trochę temat? Jak duze to podobieństwa i kto z kogo czerpał wzorce? Mongołowie od KNP czy na odwrót? :D

Niewiele wiem o Mongolii oprócz tego, że pija tam kobyle mleko a w gospodarce przechodzą dopiero z łowiectwa na kopanie dziur w ziemi w poszukiwaniu węgla. Kiedy w końcu skończcie chopaki z tym wyrywaniem wszystkiego z kontekstu miejsca, czasu i etapu rozwoju co?

@Alladyn Nikt bardziej niż chłopy nie trzyma się razem i nikt nie jest taki prorodzinny hehe

Młody działacz PSL idzie na rozmowę kwalifikacyjną do Ministerstwa Rolnictwa.
- Dlaczego chce Pan pracować właśnie tutaj? - pada pytanie
- Oj, tato...przestań
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Polityka

Hehe :D Kurde muszę tu częściej zaglądać. Oddałem głos na PSL bo żadnego ni mjeli, my rolniki musiem trzymać się razem :) Wy tak na poważnie wierzycie że któraś z partii ma receptę na wszystkie problemy? :D
Nie wierzę, ale nie miałabym lepszych pomysłów na ratowanie kraju, więc co poradzić :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Żadna partia w przyszłych wyborach nie naprawi przez kadencję tego co zostało niszczone przez długie lata, aczkolwiek odpowiednia partia przez swoją kadencję może zrobić podwaliny do naprawy naszego kraju dla następnej partii. Lata lecą i niedługo te twarze polityczne się pozmieniają, za nie tak długi okres czasu do polityki wejdzie moje pokolenie i mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy. Dlaczego? Bo mojego pokolenia dotknęła zmiana systemu i te wszystkie wałki po 90 roku. Wiem, że i tak jest ogromne prawdopodobieństwo, że się mylę aczkolwiek nadzieję mam :)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Polityka

Nadzieja umiera ostatnia i jakoś moje złudzenia co do "odpowiedniości" partii wraz z wiekiem nie ubłagalnie zbliżają się do zera.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Żadna partia w przyszłych wyborach nie naprawi przez kadencję tego co zostało niszczone przez długie lata, aczkolwiek odpowiednia partia przez swoją kadencję może zrobić podwaliny do naprawy naszego kraju dla następnej partii. Lata lecą i niedługo te twarze polityczne się pozmieniają, za nie tak długi okres czasu do polityki wejdzie moje pokolenie i mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy. Dlaczego? Bo mojego pokolenia dotknęła zmiana systemu i te wszystkie wałki po 90 roku. Wiem, że i tak jest ogromne prawdopodobieństwo, że się mylę aczkolwiek nadzieję mam :)

Brzmi to trochę jak plan wyborczy jednej z partii :) Ale co zostało zniszczone przez te lata? Kolejny populizm i chwyt wyborczy? "Oni zniszczyli, my naprawimy..." :D Nie uważam żeby coś zostało zniszczone, a tym bardziej nie uważam aby ktoś był w stanie naprawić "te rzekome zniszczenia" Rynek jest zależny od polityki, ale nie w takim stopniu aby większością win obarczać rządzących. Można powiedzieć że gospodarka rządzi się swoimi prawami :) Zwykłe lanie wody przez każdą z partii to uzdrowienie gospodarki. Mijają lata i która partia temu podołała? Żadna! Ale każda głosi że to właśnie oni mają receptę :) Jeżeli jakiś polityk uzdrowi gospodarkę to dostanie nagrodę nobla
W wyborach wygrywa ta grupa która najbardziej jest pro-socjalna...
Socjalizm - strzał w kolano dla przyszłych pokoleń, pogłębiające się zadłużenie
lub
Polityka zaciskania pasa - protesty i niezadowolenie społeczne, ale przyszłościowe myślenie
Co wybieracie? :)
Są jeszcze stosunki i handel międzynarodowy
Zamykanie się na wschód to nokaut gospodarczy, kto się orientuje to wie jak wiele żywności i polskich towarów trafia za tą granicę. Kto nie jest świadom to chętnie podyskutuję :)
Zamykanie się na zachód to kolejny nokaut, dużo towarów napływa do nas, ale jest wolny rynek i konkurencja, unia i rozwój rolnictwa. Nie potrafię pojąć czemu polscy politycy nie zachowują się jak w innych krajach. Nie lubią obcych, ale uśmiechają się w interesach bo korzyść dla kraju. W Polsce im bardziej napiętnujesz wrogość do innego narodu to cię okrzykną bohaterem i patriotą. Jaki to patriotyzm osłabiać gospodarczo własny kraj?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Hehe :D Kurde muszę tu częściej zaglądać. Oddałem głos na PSL bo żadnego ni mjeli, my rolniki musiem trzymać się razem :) Wy tak na poważnie wierzycie że któraś z partii ma receptę na wszystkie problemy? :D
Jako członek największej klasycznie pojmowanej partii prawicowej wierzę, że program gospodarczy jaki mamy jest w stanie uzdrowić polską gospodarkę. Poza tym werz

Hahaha....no padłem. Możesz Kurczak przybliżyć trochę temat? Jak duze to podobieństwa i kto z kogo czerpał wzorce? Mongołowie od KNP czy na odwrót? :D
ani w jedną ani w drugą. Mówisz tak jakby każdy kto jest za zniesieniem podatku dochodowego, przymusu ubezpieczeń, czy stworzeniem 'państwa minimum' czerpał poglądy od Korwina-Mikke. Zarówno KNP jak i Mongolia czerpią sporo od kilku znanych ekonomistów.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

...ani w jedną ani w drugą. Mówisz tak jakby każdy kto jest za zniesieniem podatku dochodowego, przymusu ubezpieczeń, czy stworzeniem 'państwa minimum' czerpał poglądy od Korwina-Mikke. Zarówno KNP jak i Mongolia czerpią sporo od kilku znanych ekonomistów.

Kurczak cwaniaku, celowo odpowiedziałeś jedynie na pierwszą cześć mojego posta, która była tylko lekką złośliwostką :p

Aaaa....i w nowych okolicznościach przyrody ponawiam moje pytanie.

Jak byś ocenił administrację rządową twojego państwa jeśli zabraniałaby ona dyskutowania na temat jej pracy, w kodeksie karnym utajniła wysokość wyroków przewidzianych za poszczególne przestępstwa, nie miałbyś żadnego wpływu na jej wybór ani na ocenę pracy jej członków?
No i czy w życiu codziennym powinniśmy się kierować zasadami, które mamy na sztandarach czy tylko tak trochę?

Zastanów się. KrUl patrzy ;)

http://www.youtube.com/watch?v=i81JRx7PxxM
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry