Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20114
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Hm... coś mi się nasunęło na myśl. Mianowicie skróciłabym czas oczekiwania na Erę Cudów i nieco zmniejszyła ilość surki wysyłanej na nią. Ale po Erze Cudów dodałabym coś takiego jak Era Olimpu, która ruszyłaby np. miesiąc po wybudowaniu przez dany sojusz ostatniego 7 cudu. Na czym miałoby to polegać? (oczywiście to tylko zarys pomysłu).

Mianowicie wiemy jak rozrasta się świat - czyli od środka po okręgu. Dodałam poniżej obrazek, z zaznaczonymi 4 punktami na czerwono.

View attachment 3388

Co miały by te punkty oznaczać? Mianowicie powstały by tam 4 Olimpy (dlatego w czterech miejscach, by wszyscy mieli równe szanse na ich zdobycie). Czym by to się charakteryzowało? Powiedzmy przez miesiąc czasu każdy gracz miałby prawo wysłanie wojska na obronę tego miasta (wiem, odkrywało by się własne miasta wtedy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma), a po miesiącu należało by taki Olimp zdobyć. Sojusz, który pierwszy zdobędzie Olimp - uzyskuje miano Władcy Olimpu. Na czym polega trick? Olimpu nie dałoby się przeskanować - nikt by nie wiedział ile tam jest wojska. Trzeba by tu było myśleć bardzo strategicznie. Możemy np. jako sojusz ustalić, że bunkrujemy 3 inne Olimpy, a będziemy rozwalać ten jeden (tak samo mogą inne sojusze myśleć) i teraz kto pierwszy wyzeruje dany Olimp - wygrywa. Po wygraniu na Olimpie ukazałaby się informacja ile wojska nazbierało się tam przed zdobyciem. Myślę, że to by dodało grze adrenalinki trochę i zaspokoiło wojenne aspiracje części graczy, po nudnej Erze Cudów :)

Baza- tylko, że na odwrót niż to co pisał kurczak w twoim przypadku atakujemy, a w jego bronimy. :p
"A teraz chłopaki atakujemy bazę/Olimp"
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Problemu by nie było gdyby nie przechodzili na grepo 2.0. Zero cudow, niebyłoby tego nudnego zbierania surowcow co 5 minut (jak ma sie kilka miast to i tak z tego sie nie korzysta bo jest nieoplacalne. Lepiej zaatakowac wioske raz a porzadnie) mniej zlotnikow zero aplikacji na telefon i kazdy bylby zadowolony. To wszystko to wina Inno bo sami wprowadzili 2.0 mimo to ze my tego nie chcielismy a teraz problem bo gracze odchodza
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jezeli teraz chcecie wycofac cuda

wymyślcie inny sposób wygrania świata

Jakiej nagrody byście nie wymyślili

pozwólcie, że sprostuję jedną rzecz:
nie jestem członkiem Teamu
smiley_emoticons_seb_zunge.gif

jestem zwykłym graczem, jak każdy z Was
smiley_emoticons_biggrin.gif


pomyślcie o mnie jak o reprezentancie graczy polskiego Grepolis

smiley_emoticons_kaffee2.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Tak, a po Erze Cudów i Erze Olimpu nastapiłaby Era Tartaru gdzie wszyscy bysmy sie przez rok obrzucali błyskawicami i kto wiecej a potem Era Pieczenia Szarlotek...i tak bedziemy siedzieli po 5 lat na serwie i pisali ze soba i sie miedzy sobą pobierali i płodzili uposledzone grepo-stworki :D

To nie jest portal społecznościowy na litość. Robimy kampanię wojenna, ktos wygrywa, inny zostaje pokonany, wracamy do domów odbudowac siły i planujemy kolejna wyprawę. Ehhh kobiety...

Sam sobie piec szarlotki :p

Chodziło mi o to, by Era Cudów była szybciej (w sumie tak jak Ty napisałeś), ale po niej by było jeszcze coś ciekawego - by świat się nie kończył na wybudowaniu cudaków a na stracie sporej ilości woja. Wiele osób kończąc po cudakach po prostu bezsensownie rozwala wojo o swoich lub na wrogach już nic z tego nie mając. A tak jeszcze może zostać Władcą Olimpu.

I tak jak pisałam, to tylko taki pomysł - nie podoba się i ok :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

pozwólcie, że sprostuję jedną rzecz:
nie jestem członkiem Teamu
smiley_emoticons_seb_zunge.gif

jestem zwykłym graczem, jak każdy z Was
smiley_emoticons_biggrin.gif


pomyślcie o mnie jak o reprezentancie graczy polskiego Grepolis

smiley_emoticons_kaffee2.gif

Ja to doskonale rozumiem @anpu :) tak się sformułowało

btw. Beta-testerzy powinni być opłaconymi sowicie zawodowcami i wtedy może nie wychodziłyby takie potworki za każdym razem. Nie jest to przytyk do ciebie @anpu :) Chodzi o ogólną amatorszczyznę projektu.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Sam sobie piec szarlotki :p

I tak jak pisałam, to tylko taki pomysł - nie podoba się i ok :)

tak się tylko droczę :p
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Mianowicie wiemy jak rozrasta się świat - czyli od środka po okręgu.
ale kto wie? chyba Ty :)) proszę nie wypisuj tych bzdur bo "STARSZY MODERATOR" nie wypada :)

przykład czegoś czego teoretycznie wg sisi nie powinno byc :) - link http://en52.grepolismaps.org/
coś się okrąg popsuł albo ktos tam był pijany hihi

a co do zmiany tak by zachęcić graczy do dalszej gry - ja bym pomyślał o tym klikaniu co 5 minut. Wiem że sprawa tyczy się kasy ale to bardzo zniechęca do dalszej gry jak mamy dużo miast. Wiem że można klikać co 4h czy nawet co 8h ale jak to wyjdzie jak ja będę klikał co 8h a mój rywal co 40 minut? no nijak dla tego wiele osób rezygnuje z gry kiedy ma klikać we wioski rolnicze z dużą ilością zmian
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

ale kto wie? chyba Ty :)) proszę nie wypisuj tych bzdur bo "STARSZY MODERATOR" nie wypada :)

przykład czegoś czego teoretycznie wg sisi nie powinno byc :) - link http://en52.grepolismaps.org/
coś się okrąg popsuł albo ktos tam był pijany hihi

ta zasada spiralnego zapełniania świata obowiązywała do czasu wprowadzenia aktualizacji, gdzie każdy mógł sobie wybrać rejon mapy, gdzie chce zaczynać.
Teraz to wolna amerykanka
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

ta zasada spiralnego zapełniania świata obowiązywała do czasu wprowadzenia aktualizacji, gdzie każdy mógł sobie wybrać rejon mapy, gdzie chce zaczynać.
Teraz to wolna amerykanka
cnfy7elqh8dotnsdp.gif

czyli pytanie za 100 punktów do znawców -- od kiedy nie obowiązuje?
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Manfredzie lubisz podważać moje słowa więc odpowiem.

Świat generalnie rozrasta się w ten sposób co dałam - miasta pojawiają się na każdej z ćwiartek zwykle w środkowej części mapy a następnie pojawiają się w kierunku jej krawędzi. Dlatego też dla każdej z ćwiartek wyznaczany byłby osobny Olimp. Oczywiście jeśli większość graczy wybierze określony kierunek lub miasta powstaną w wyniku zaproszenia - rozwijanie spiralne jest zaburzone. Światy nie muszą się rozwijać tak samo, niektóre ćwiartki mogą dominować.

Hm... pytanie do znawców. Trochę wiedzy mam, ale dla Ciebie jak zawsze za mało. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale od zawsze te ćwiartki nigdy nie były idealnie równe :)
 
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Fakt,że wiele graczy serwera nie doczekuje, bo cuda = nuda (jednak zawsze można rozwalać)
Można by przy okazji zmienić warunki wejścia na świat bohaterów na tak nieosiągalne,że każdy by chciał zdobyć koronkę (koronki innym można zostawić, ale dostęp do świata wyzerować od aktualizacji) oczywiście ten świat bohaterów musiałby wyjść nowy i przede wszystkim z genialnymi ustawieniami..
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

mi się propozycja Sisi podoba, zawsze by się wtedy do czegoś dążyło a skoro gracze grają przez erę cudaków to i pewnie z chęcią by brali udział w takim rozbijaniu bunkrów.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

mi się propozycja Sisi podoba, zawsze by się wtedy do czegoś dążyło a skoro gracze grają przez erę cudaków to i pewnie z chęcią by brali udział w takim rozbijaniu bunkrów.

ale podoba razem z pieczeniem szarlotki z fejsbuczych jabłek czy bez? :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Fakt,że wiele graczy serwera nie doczekuje, bo cuda = nuda (jednak zawsze można rozwalać)
Można by przy okazji zmienić warunki wejścia na świat bohaterów na tak nieosiągalne,że każdy by chciał zdobyć koronkę (koronki innym można zostawić, ale dostęp do świata wyzerować od aktualizacji) oczywiście ten świat bohaterów musiałby wyjść nowy i przede wszystkim z genialnymi ustawieniami..

no to jest jakaś myśl ale myslę, że to zadanie okaze sie zbyt skomplikowane
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

No nie musisz się ze mną zgadzać. Coś jeszcze Manfredzie?

nie to wszystko. A te pytanie możesz zanotować do konkursu - może w końcu będzie jakieś wymagające. Tylko co kiedy Ty nie znasz na nie odpowiedzi
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Fakt,że wiele graczy serwera nie doczekuje, bo cuda = nuda (jednak zawsze można rozwalać)
Można by przy okazji zmienić warunki wejścia na świat bohaterów na tak nieosiągalne,że każdy by chciał zdobyć koronkę (koronki innym można zostawić, ale dostęp do świata wyzerować od aktualizacji) oczywiście ten świat bohaterów musiałby wyjść nowy i przede wszystkim z genialnymi ustawieniami..
nie będzie już więcej światów bohaterów
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

ciekawym pomysłem by było stworzenie co 3 lata świata KILERÓW, BOHATERÓW, MOCARZY - czyli coś dla najlepszych z najlepszych. Tylko nie wiem czy to by wypaliło ale jeśli od teraz każdy sojusz który wygra na danym świecie będzie mógł zagrać na świecie KILERÓW to może to by przyciągnęło graczy by jednak go wygrywali. Przynajmniej raz

Bardzo podoba mi się pomysł na to że jeśli cudaki będa stawiane na M45/M55/M54/M44 to bedzie potrzebne X surowców do budowy a jeśli na dalszych morzach to więcej.

podoba mi się pomysł czarów - więcej czarów a niżeli surowców
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Hm... coś mi się nasunęło na myśl. Mianowicie skróciłabym czas oczekiwania na Erę Cudów i nieco zmniejszyła ilość surki wysyłanej na nią. Ale po Erze Cudów dodałabym coś takiego jak Era Olimpu, która ruszyłaby np. miesiąc po wybudowaniu przez dany sojusz ostatniego 7 cudu. Na czym miałoby to polegać? (oczywiście to tylko zarys pomysłu).

Mianowicie wiemy jak rozrasta się świat - czyli od środka po okręgu. Dodałam poniżej obrazek, z zaznaczonymi 4 punktami na czerwono.

View attachment 3388

Co miały by te punkty oznaczać? Mianowicie powstały by tam 4 Olimpy (dlatego w czterech miejscach, by wszyscy mieli równe szanse na ich zdobycie). Czym by to się charakteryzowało? Powiedzmy przez miesiąc czasu każdy gracz miałby prawo wysłanie wojska na obronę tego miasta (wiem, odkrywało by się własne miasta wtedy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma), a po miesiącu należało by taki Olimp zdobyć. Sojusz, który pierwszy zdobędzie Olimp - uzyskuje miano Władcy Olimpu. Na czym polega trick? Olimpu nie dałoby się przeskanować - nikt by nie wiedział ile tam jest wojska. Trzeba by tu było myśleć bardzo strategicznie. Możemy np. jako sojusz ustalić, że bunkrujemy 3 inne Olimpy, a będziemy rozwalać ten jeden (tak samo mogą inne sojusze myśleć) i teraz kto pierwszy wyzeruje dany Olimp - wygrywa. Po wygraniu na Olimpie ukazałaby się informacja ile wojska nazbierało się tam przed zdobyciem. Myślę, że to by dodało grze adrenalinki trochę i zaspokoiło wojenne aspiracje części graczy, po nudnej Erze Cudów :)

Jak dla mnie całkiem fajna propozycja :). Z chęcią bym w coś takiego zagrał
Kilka pytań jednak
Czy sojusz który obstawia tego typu miejsca widziałby stan wojsk? czy po miesiącu zbrojenia bramka na dosyłanie jednostek by się zamknęła czy nadal możnaby było słać wsparcia?
Taki Olimp musiałby być przejęty ? (okupacją?) czy po prostu rozwalony z morza lub lądu? Jeżeli tylko rozwalony to zapewne wyglądałoby to tak - 80% birem i 20% lądowego na obstawie.
Jakie szanse miałby sojusz który (już mając przewage) obstawia 3 takie Olimpy i musi zaatakować jeden olimp broniony całymi siłami przez rywala? Przecież to nie realne bo chcąc taki odbić wszyscy musieliby być nastawieni offensywnie (przy sojuszach o podobnym rozwoju), ale gdyby nastawili się offensywnie straciliby pozostałe Olimpki.

Dlaczego akurat cztery?
 
Do góry