Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20114
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

No ale przypuśćmy, że dane sojusze spełniły warunki i mamy Erę Cudów.. i po jakiś określonych parametrach powstają wyspy z cudami , flagami czy czymś takim (nie ważne czym ) które musisz przejąć.
I za przejęcie dostajesz znaczki.. a potem koronę..

przecież wszystkich nas zachęca wspólne podbijanie miast i organizowanie akcji - więc pozostajemy w tym klimacie i działamy.
To tylko pomysł
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Tylko że to co piszesz przypomina trochę death match, a tak jak jest, niech zostanie. Poza tym myślę że budowa i obrona jednocześnie jest fajna, a i w tej sytuacji możemy robić wspólne akcje ;) I przeciwnicy i atakowani :D
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Zacznijmy od tego, że świat powinien wygrywać sojusz najlepszy, a nie ten co najlepiej bobuje i deffuje cuda… Dlatego gdy pierwszy raz usłyszałem o tych cudach to parsknąłem śmiechem . Dla mnie świat powinien wygrywać sojusz, który przejmie władzę nad 51% wszystkich miast na świecie. Moja wizja:

Od 6 miesięcy do roku w zależności od systemu podboju i szybkości świata sojusze się budują, walczą itp. Po tym okresie wchodzi jakaś tam era i nie ma już możliwości założenia miasta czy przejęcia szaraka. Miasto można zdobyć albo wewnątrz sojuszu albo poprzez podbicie wroga. Reset danego gracza powoduje automatyczne zniszczenie jego miast. W tej erze sojusze niszczą miasta wrogów tzn. do zniszczenia miasta wroga wystarczy zwykłe zwycięstwo w ataku. Za zniszczone miasto sojusz otrzymuje posterunek z którego każdy gracz tego sojuszu może wysłać atak lub wsparcie z dowolnego swojego miasta. Czyli jak masz miasta daleko od frontu, a sojusznik zniszczy miasto rywalowi to możesz z uzyskanego posterunku wysłać atak na inne miasto frontowe wroga uwzględniając czas posterunku. Posterunku nie dałoby się podbić, a miasta zniszczonego odzyskać. Tak jak na początku pisałem świat by wygrał sojusz, który miałby kontrolę nad 51 % wszystkich miast świata, nie licząc posterunków.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Tylko teleportów tutaj brakowało:) A może zakładasz, że na początek do tego posterunku trzeba dopłynąć i ma on określoną pojemność wojsk. Tak, że zapełniamy sobie ten posterunek wojskiem i atakujemy wojskiem, które tam dopłynęło...

Jak dla mnie, to jest nierealne. Aktualnie masz szansę się obronić podsyłając sobie wojska widząc dłużej lecące ataki, lub kiepsko skoordynowane. Przy Twoim pomyśle gracze praktycznie nie mieliby szans na obronę, jak byś taki posterunek zapełnił sobie kilkoma offami i wysyłał je na raz...
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Zacznijmy od tego, że świat powinien wygrywać sojusz najlepszy, a nie ten co najlepiej bobuje i deffuje cuda…

Ale przeciez w zasadzie tak jest. By zbudowac cuda szybciej musisz miec wiecej miast niz przeciwnik. Zakladanie nowych jest malo ekonomiczne wiec trzeba te miasta komus odebrac. Wiec nalezy miec kulture, wojsko no i jakis plan dzialania. Suma wszystkich wojen, decyzji dyplomatycznych i personalnych od poczatku serwera daje potencjal wejscia do EC. Dlatego z moich obserwacji swiaty wygrywa przewaznie sojusz najlepszy z wyjatkami tu czy tam.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Zacznijmy od tego, że świat powinien wygrywać sojusz najlepszy.
Według ciebie co znaczy sojusz najlepszy ? Najwięcej punktów ? a może wszędzie musi mieć top1 ? Cuda też wiążą się z walką, a na dodatek musisz dobrze zdecydować, czy wszystkie surowce na wojsko czy na cuda ? A może po połowie ... ;)
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Tylko teleportów tutaj brakowało:) A może zakładasz, że na początek do tego posterunku trzeba dopłynąć i ma on określoną pojemność wojsk. Tak, że zapełniamy sobie ten posterunek wojskiem i atakujemy wojskiem, które tam dopłynęło...

Jak dla mnie, to jest nierealne. Aktualnie masz szansę się obronić podsyłając sobie wojska widząc dłużej lecące ataki, lub kiepsko skoordynowane. Przy Twoim pomyśle gracze praktycznie nie mieliby szans na obronę, jak byś taki posterunek zapełnił sobie kilkoma offami i wysyłał je na raz...

Dotychczas nikt lepszego scenariusza nie wymyślił. Pomysł znakomity, ale i tak go INNO nie zrealizuje. A tak w ogóle to mnie ciekawi jak się znalazłeś na juktasie w IX Leegionie, bo zawsze Don Beker TBC, a nagle patrze w komnatę chwały i jesteś w IXL.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ale przeciez w zasadzie tak jest. By zbudowac cuda szybciej musisz miec wiecej miast niz przeciwnik. Zakladanie nowych jest malo ekonomiczne wiec trzeba te miasta komus odebrac. Wiec nalezy miec kulture, wojsko no i jakis plan dzialania. Suma wszystkich wojen, decyzji dyplomatycznych i personalnych od poczatku serwera daje potencjal wejscia do EC. Dlatego z moich obserwacji swiaty wygrywa przewaznie sojusz najlepszy z wyjatkami tu czy tam.

Świat wygrywa sojusz, który najlepiej bobuje cuda i je dobrze deffuje. Cała gra opiera się na podbijaniu miast, a finał jest taki, że trzeba coś budować. Nonsens.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Według ciebie co znaczy sojusz najlepszy ? Najwięcej punktów ? a może wszędzie musi mieć top1 ? Cuda też wiążą się z walką, a na dodatek musisz dobrze zdecydować, czy wszystkie surowce na wojsko czy na cuda ? A może po połowie ... ;)

Ale też trudna decyzja- cuda decydują o zwycięstwie i każdy normalny by budował cuda. Ale jest taki NowyGraczLepszyGracz, który jest gąbką, jego sojusz kompletnie zdominował świat, przychodzą cuda, a ten każe sojowi klepać wojo, bo mu ciągle mało i chce jeszcze bardziej zdominować świat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ale też trudna decyzja- cuda decydują o zwycięstwie i każdy normalny by budował cuda. Ale jest taki NowyGraczLepszyGracz, który jest gąbką, jego sojusz kompletnie zdominował świat, przychodzą cuda, a ten każe sojowi klepać wojo, bo mu ciągle mało i chce jeszcze bardziej zdominować świat.
Masz rację ! lepiej walnąć wszystko w cudy, żeby miasta były puste i przeciwnicy najmniejszym atakiem zabrali miasta :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Według ciebie co znaczy sojusz najlepszy ? Najwięcej punktów ? a może wszędzie musi mieć top1 ? Cuda też wiążą się z walką, a na dodatek musisz dobrze zdecydować, czy wszystkie surowce na wojsko czy na cuda ? A może po połowie ... ;)

Do tego trzeba być przygotowanym przed Ec a nie w trakcie budować wojsko
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

A wiesz że wojsko się traci ... Więc czy będziesz przygotowany czy nie jest 50 % szans na to że wróg będzie atakował na cudy .. Czy się przygotujesz wcześniej czy nie, i tak w trakcie będziesz musiał rekrutować wojsko, a w tamtym poście miałem też na myśli inne miasta które są daleko.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

A wiesz że wojsko się traci ... Więc czy będziesz przygotowany czy nie jest 50 % szans na to że wróg będzie atakował na cudy .. Czy się przygotujesz wcześniej czy nie, i tak w trakcie będziesz musiał rekrutować wojsko, a w tamtym poście miałem też na myśli inne miasta które są daleko.

Ta
Ja nic nie rekrutowalem
A przed Ec robi się więcej deffa aby starczyło przez całe EC

Jakieś dziwne te wasze strategie
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Serio ? Ja pamiętam że miałem trochę w mieście na cudach deffa, mimo to jakoś padł :) Chyba od początku świata musiałbyś rekrutować wojo żeby starczyło na całe EC . . . A nawet nie, bo liczba mieszkańców jest ograniczona :) Chyba że grałeś na jakimś spokojnym świecie może na hiperborea ? A nie zapomniałem .. Tam nie ma cudów .. :) Nie wiem gdzie Ty grałeś że Ci starczyło około 2,5 K woja na całe EC, mi wojo padało szybko, pewnie dlatego że prowadziliśmy wojnę z 12 sojuszami :rolleyes:
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Serio ? Ja pamiętam że miałem trochę w mieście na cudach deffa, mimo to jakoś padł :) Chyba od początku świata musiałbyś rekrutować wojo żeby starczyło na całe EC . . . A nawet nie, bo liczba mieszkańców jest ograniczona :) Chyba że grałeś na jakimś spokojnym świecie może na hiperborea ? A nie zapomniałem .. Tam nie ma cudów .. :) Nie wiem gdzie Ty grałeś że Ci starczyło około 2,5 K woja na całe EC, mi wojo padało szybko, pewnie dlatego że prowadziliśmy wojnę z 12 sojuszami :rolleyes:
Ale jak już przychodzi EC to przecież nie masz jednego miasteczka :p
I na wyspe z cudakiem możesz sobie nazwozić deffa z innych miast ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

ta ciekawe jakie te sojuszu
po prostu doprowadziliśmy do tego że przeciwnik nawet nie próbował atakować cudów
w każdym mieście na cudaku było 2.5k deff i kilka tysiaków w okolicy
po Twoich wypowiedziach widać że grasz krótko
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

ta ciekawe jakie te sojuszu
po prostu doprowadziliśmy do tego że przeciwnik nawet nie próbował atakować cudów
w każdym mieście na cudaku było 2.5k deff i kilka tysiaków w okolicy
po Twoich wypowiedziach widać że grasz krótko
3 lata, racja bardzo krótko :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ale jak już przychodzi EC to przecież nie masz jednego miasteczka :p
I na wyspe z cudakiem możesz sobie nazwozić deffa z innych miast ;)
No widzisz, ja mimo wszystko musiałem deffa rekrutować na bieżąco :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

hm,
jeśli chodzi o cudy to nigdy się w to nie bawiłem :)
jeśli chodzi o budowę cudów to zmieniłbym zamiast surowców to punkty walki zdobywane w EC.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

hm,
jeśli chodzi o cudy to nigdy się w to nie bawiłem :)
jeśli chodzi o budowę cudów to zmieniłbym zamiast surowców to punkty walki zdobywane w EC.
Tylko jak wyeliminować tzw "friendly fire", który z pewnością znalazłby tu bardzo szerokie zastosowanie?
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

hm,
jeśli chodzi o cudy to nigdy się w to nie bawiłem :)
jeśli chodzi o budowę cudów to zmieniłbym zamiast surowców to punkty walki zdobywane w EC.
Idealny pomysł ! Niby cudy, ale trzeba walczyć ! Tutaj jest propozycja dodająca nam bonusy które umożliwią nam lepszą walkę, A Ty wymyśliłeś coś genialnego, cudy świata, ale budowane przez pw zdobyte w EC, dodaj taką propozycje i będzie git.
 

DeletedUser22560

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Tylko jak wyeliminować tzw "friendly fire", który z pewnością znalazłby tu bardzo szerokie zastosowanie?

I tu pies pogrzebany :) też myślałem raz by zastąpić słanie surki pw ale pomyślałem o tym że gracze mogą na sobie wbijać pw :) chodź do końca nie jestem pewien czy to by im sie opłacało
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

jedni mogą to drudzy też
 
Do góry