[Nowość] Odbudowa Floty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6313
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za wprowadzeniem

  • Przywolanie Nereid jako misji wyspowej.

    Głosy: 1 2,9%
  • Dodaniem bohatera przyspieszajacego odbudowe floty.

    Głosy: 12 35,3%
  • Obie opcje

    Głosy: 7 20,6%
  • Obojetne

    Głosy: 2 5,9%
  • Nie

    Głosy: 12 35,3%

  • W sumie głosujących
    34
Status
Zamknięty.

DeletedUser6313

Guest
Obecnie najbardziej uciazliwa czescia gry jest odbudowa Ogni/Birem (Trirem/Brander jezeli ktos je buduje).

Propozycja:

1. Wprowadzenie "Rytual:przywolanie Nereid" jako misji wyspowej.

2. Wprowadzenie bohatera przyspieszajacego budowe floty (Taki Ferkion od portu)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Odbudowa Floty

1. co miała by ta misja oferować?
2. po co Ci to?:p Przeciez jest już bonus skracający czas budowy w porcie, połączony z posejdonem daje sporego kopa.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Zmień w ustawieniach ankiety, żeby była "bezterminowa" a nie "terminowa" z końcem za miesiąc :)

Jak dla mnie, to pierwsza propozycja byłaby za dużym ułatwieniem, także tutaj jestem na nie.

Co do drugiej propozycji, to jestem na tak. Mamy bohaterów przyspieszających budowę różnych jednostek (Chiron/Odyseusz), czy wszystkich jednostek (Ferkion), to wprowadzenie bohatera poprawiającego wydajność portu powinna być kolejnym elementem do wprowadzenia, aby lepiej zbilansować grę...
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Jestem za bohaterem :) przyda sie taki ktory by przyspieszal budowe statkow a nie tylko jednostek lądowych:)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Obecnie najbardziej uciazliwa czescia gry jest odbudowa Ogni/Birem (Trirem/Brander jezeli ktos je buduje).

Propozycja:

1. Wprowadzenie "Rytual:przywolanie Nereid" jako misji wyspowej.

2. Wprowadzenie bohatera przyspieszajacego budowe floty (Taki Ferkion od portu)

1. Raczej na nie, w sumie część bonusów przeznaczona jest na eventy i dobrze, bo równie dobrze mógłby ktoś stwierdzić, że wyostrzone zmysły powinny być także w misji wyspowej, skoro ten rytuał jest...
2. To ci już wielokrotnie mówiłem, taki Chiron/Odyseusz na ognie i byłoby więcej, niż dobrze ;)
 

DeletedUser6313

Guest
Odp: Odbudowa Floty

1. co miała by ta misja oferować?
2. po co Ci to?:p Przeciez jest już bonus skracający czas budowy w porcie, połączony z posejdonem daje sporego kopa.

Ad1. http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Rytua%C5%82:_przywo%C5%82anie_nereid

Ad2. Jak juz DonBeker napisal, chodzi o zbilansowanie gry. Mamy wielu bohaterow przyspieszajacych budowe/zmniejszajacego koszty roznego rodzaju wojsk ladowych. Brakuje czegos takiego jezeli chodzi o budowe floty.

Ad. KotFelix - Jak by byl bohater do floty typu Chiron/Odyseusz to bylo by to polaczenie moich obu propozycji w jedna (skracanie czasu budowy ze zmniejszeniem kosztow), a to faktycznie moglo by byc troche za duzym ulatwieniem. Ja osobiscie bym sie z tego cieszyl, ale to bylo by faktycznie zbyt duzym ulatwieniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Bohater to dobry pomysł , im ich więcej tym ciekawiej :)
 

DeletedUser15925

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Głos na NIE. Budowanie w porcie może i jest męczące ale nie przesadzajmy, bo i tak szybko się buduje dołączając do tego bonusy i inne dopalacze. Nie można porównywać rekrutacji wojsk do budowy w porcie i dopuścić do takiej sytuacji w grze gdzie port będzie szybciej budowany. Rozumiem że niektórzy mają tu wiele czasu na grę i by siedzieli non-stop ale ciągle dodawanie takich skracań do gry, a w szczególności w porcie pozwoli na szybszą rozbudowę portu i intensywniejsze ataki. Dojdzie do tego, że będzie trzeba być non-stop online, a właśnie lubię grę za to, że trzeba być w jakimś stopniu aktywnym ale nie bez przesady.
 

DeletedUser6313

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Głos na NIE. Budowanie w porcie może i jest męczące ale nie przesadzajmy, bo i tak szybko się buduje dołączając do tego bonusy i inne dopalacze. Nie można porównywać rekrutacji wojsk do budowy w porcie i dopuścić do takiej sytuacji w grze gdzie port będzie szybciej budowany. Rozumiem że niektórzy mają tu wiele czasu na grę i by siedzieli non-stop ale ciągle dodawanie takich skracań do gry, a w szczególności w porcie pozwoli na szybszą rozbudowę portu i intensywniejsze ataki. Dojdzie do tego, że będzie trzeba być non-stop online, a właśnie lubię grę za to, że trzeba być w jakimś stopniu aktywnym ale nie bez przesady.

Juz nie przesadzaj. Nawet dajac wszystkie przyspieszenia to odbudowa ogni tra kilka dni. Do tego dochodzi jeszcze notoryczny brak drewna wiec odbudowa kilku/kilkunastu miast ogniowych jest ciagle dosyc mozolna.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Co za dużo to niezdrowo. Przy odrobinie pomyślunku można bardzo ładnie skrócić czas budowy floty. Jak zaczniemy wymyślać 500 nowych bohaterów, to ja poproszę jeszcze bohatera - KURĘ, coby mi złote monety znosiła (ach! Chyba zaraz założę dla niej osobny temat!).
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Ja jestem za, nwm dlaczego jesteście za "Nie" przecież wojny w grepolis skupiają się na jednostkach morskich. "Droga do zwycięstwa to droga morska" tak więc jestem na TAK ;)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Juz nie przesadzaj. Nawet dajac wszystkie przyspieszenia to odbudowa ogni tra kilka dni. Do tego dochodzi jeszcze notoryczny brak drewna wiec odbudowa kilku/kilkunastu miast ogniowych jest ciagle dosyc mozolna.

To pisz do mnie, ja często mam nadmiar drewna i srebra oraz deficyt kamienia :D
 

DeletedUser19848

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Z innej jednak strony, jeśli spojrzymy na misje wyspowe, to znajdziemy tam wiele bonusów dla wojsk lądowych (różne darmowe jednostki lądowe). Jednostek pływających za misje niestety nie dostajemy. Na świecie x1 budowa całej zagrody ogni to niemal miesiąc (bez bonusów).
Spisek?

Do tego dochodziło by jedno fajne zagadnienie taktyczne. Czy trzymać 10 bonusów do ataku w ekwipunku? Czy może 10 bonusów darmowych ogni dla szybszej odbudowy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Floty

już są czary które skracają i można także dostać z misji wyspowych jestem an nie
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Odbudowa Floty

No czary są dla obu typów jednostek...morskich i lądowych.
Z misji wyspowej można dostać przyspieszoną rekrutację, która działa na te i te wojska.
Jednak bohaterowie działają jedynie na jednostki lądowe. Ferkion na wszystkie, Chiron na hoplitów, a Odyseusz na szermierzy. Nie ma jednak żadnego bohatera, który by w jakikolwiek sposób przyspieszył budowę floty...i tutaj moim zdaniem jest to trochę niezbyt zrównoważone.
 

DeletedUser23915

Guest
Odp: Odbudowa Floty

hehe :) ale pomysł jeszcze brakuje do tego bonus odbudowa deff lądowego. Trzeba będzie grac 48h i 10l kawy hehehehh.
jestem na nie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Przecież masz bonus do odbudowy lądu gwarantowany przez Ferkiona, więc nie rozumiem, o co Tobie chodzi?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Floty

Ja jestem za wprowadzeniem takich opcji. Grałem 2,5 roku na świecie 1x i muszę przyznać, że odbudowa trwa tam za długo.
Jeśli flotę mamy odbudować w 40 miastach to bonus z misji wyspowej staje się mało istotny, bo trafiamy go raz na jakiś czas i użyjemy w zaledwie 4-5 miastach max. Nawet z Zewami jest problem, jeśli sojusz podejmuje się odbicia potężnie obstawionej okupacji i traci dziesiątki tysięcy ogni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry