Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20114
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

era cudow to koniec gry
wchodzi ja koncze, bo slanie surki w takiej opcji "ukryutej" bez sensu

ps:barkuje mi danych kto co wysyla na cuda ile surowca :
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Propozycja taka już była i została nawet zaakceptowana przez nasz support i przesłana do Inno w celu weryfikacji oraz ewentualnego wprowadzenia tego...choć z tego co pamiętam, to tam miało być wymienione tylko 10-15 osób, które posłały najwięcej, aby w jakiś sposób ich wyróżnić.


PS: Chociaż po ostatnich cudach uważam, że to trochę niewymierne będzie, bo osoby mające blisko do cudów poślą więcej i mają pustki, a osoby z dalszych miast nie zdążą tyle razy obrócić z surką na cudy przed odpaleniem budowy i potem podczas jego budowy ślą surkę do osób bliżej cudaków, aby przy otwarciu kolejnego poziomu Ci mieli surkę do słania, a budowa szła szybciej.

PS2: A jakby się ktoś uparł, to zawsze można sobie screeny ze wskazań skryptu zrobić i też jakiś wynik słania surki będzie widoczny...choć jak ktoś śle z telefonu, albo kompa w domu i pracy, to dokładny wynik nie będzie znany.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Nie chce mi się wszystkiego czytać, ale mi najbardziej pasowały by jakieś szczególne walki pomiędzy sojuszami, Tak jak był event z Artemizją I z Kracji chyba.. A cudaki zostawić tak jak są, ale sojusz nie wygrywa gdy wybuduje cudaki, tylko dostaje bonusy za nie a aby wygrać świat trzeba wykazać się strategią.. Pomysłu konkretnego nie mam ale mogę pomyśleć..
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Event z Artemizją poza nagrodami nie miał większego sensu...bo jaki sens może mieć nawalanie bunkra, a obrońca nie wykonuje żadnych ruchów wojskiem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Coś w tym stylu jak mówiłem specjalne walki pomiędzy sojuszami :D A artemizja jest przykładem czegoś innego niż zwykła walka. Choddzi aby było coś co będzie potrzebowało wykazu strategicznego
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Czy w III generacji światów będzie jakis nowy system stawiania lub walki nad cudakami > coś w planach ? jakieś nowe przeszkody ?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Niestety nic nowego. Jakby miał być jakiś alternatywny scenariusz wyłaniania zwycięzcy pojawiłby się zapewne przed startem Akcjum. Choć coś tam wymyślali i może kiedyś doczekamy się jakiejś alternatywy...ale o tych planach pewnie nikt głośno mówił nie będzie na tę chwilę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Na najnowszym świecie us44 gra wygląda zupełnie inaczej.. Może już tam są inne cudaki xD, u nas pewnie te sprawy będą z startem nowego świata :D //Nie wiem o co chodzi, na chwilke wszedłem na us serwer.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Niestety nic nowego. Jakby miał być jakiś alternatywny scenariusz wyłaniania zwycięzcy pojawiłby się zapewne przed startem Akcjum. Choć coś tam wymyślali i może kiedyś doczekamy się jakiejś alternatywy...ale o tych planach pewnie nikt głośno mówił nie będzie na tę chwilę.

Cuda wprowadzony gdy II generacja już istniała ? chyba tak jak się nie mylę
to tez może nas coś czeka nowego :) trzeba być dobrej myśli,bo ile można grać w to samo lol
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Na najnowszym świecie us44 gra wygląda zupełnie inaczej.. Może już tam są inne cudaki xD, u nas pewnie te sprawy będą z startem nowego świata :D //Nie wiem o co chodzi, na chwilke wszedłem na us serwer.

Hehe...ja wszedłem zaciekawiony Twoim wpisem i na razie nie widzę tam żadnych nowości...poza skracaniem za złoto, tym nowym, jak na razie :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Czy w III generacji światów będzie jakis nowy system stawiania lub walki nad cudakami > coś w planach ? jakieś nowe przeszkody ?

Zmiany w zakończeniu światów zaplanowane są na ten rok. Póki co wiemy tyle, że mają się w większym stopniu opierać na współpracy pomiędzy sojusznikami, nie będzie to zwykłe wysyłanie ogromnej ilości surowców :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Zmiany w zakończeniu światów zaplanowane są na ten rok. Póki co wiemy tyle, że mają się w większym stopniu opierać na współpracy pomiędzy sojusznikami, nie będzie to zwykłe wysyłanie ogromnej ilości surowców :)

Ale nadal surowce będą głównym czynnikiem w zakończeniu budowy ? rozumiem że możliwości będą takie że niekoniecznie te osoby uczestniczące w budowie cudaków muszą być w danym sojuszu aby wysłać surowce/ zmiany określacie jak ? będzie to lepszy sposób na zakończenie świata z pomocą sojusznika?

Jaki % się zredukuje surowców na dany poziom (10 poziomów)?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ale nadal surowce będą głównym czynnikiem w zakończeniu budowy ? rozumiem że możliwości będą takie że niekoniecznie te osoby uczestniczące w budowie cudaków muszą być w danym sojuszu aby wysłać surowce/ zmiany określacie jak ? będzie to lepszy sposób na zakończenie świata z pomocą sojusznika?

Jaki % się zredukuje surowców na dany poziom (10 poziomów)?

Troszkę źle mnie zrozumiałeś :) Przede wszystkim, nie podjęto jeszcze decyzji jak dokładnie ma wyglądać zakończenie świata, trwają prace nad wymyślaniem nowej koncepcji. Najprawdopodobniej cuda świata zostaną całkowicie usunięte i zastąpione czymś innym. Gracze nie przepadają za wysyłaniem surowców na cuda, więc ten element raczej również zostanie wycofany z gry. Pisząc o sojusznikach, miałam na myśli członków sojuszu, a nie inne sojusze, z którymi mamy podpisany pakt ;)

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tobiasa, który jest Game Designerem Grepolis. Cytat pochodzi z niedawnej sesji AMA na reddicie.

We won't change the current world wonder concept since we plan to remove it completely. In its place we want to come up with a new end-game feature with a higher focus on alliance interactions and not just on sending resources to one spot. The concept phase is planned for this year so stay tuned for this one.

Well, for the current world wonder feature we start at the earliest after 6 months. That's way too late. I want to introduce new alliance features much earlier in the game, approx. after 2-3 months. When exactly is not decided yet. But the new alliance features probably won't have such a concrete ending like the current world wonders. But I don't want to make any promises yet. If you have cool ideas for end game features post them in your forums.

Oprócz tego, co już napisałam, możemy tu wyczytać, że nowe interakcje między członkami sojuszu (prowadzące do zakończenia świata) prawdopodobnie pojawią się wcześniej niż obecnie cuda - zamiast minimum pół roku po starcie świata, możliwe, że już po około 2-3 miesiącach.

Póki co, to tylko bardzo wstępne plany, które mogą się jeszcze kilka razy zmienić. Jeśli dowiemy się czegoś nowego, damy wam znać :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Troszkę źle mnie zrozumiałeś :) Przede wszystkim, nie podjęto jeszcze decyzji jak dokładnie ma wyglądać zakończenie świata, trwają prace nad wymyślaniem nowej koncepcji. Najprawdopodobniej cuda świata zostaną całkowicie usunięte i zastąpione czymś innym. Gracze nie przepadają za wysyłaniem surowców na cuda, więc ten element raczej również zostanie wycofany z gry. Pisząc o sojusznikach, miałam na myśli członków sojuszu, a nie inne sojusze, z którymi mamy podpisany pakt ;)

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tobiasa, który jest Game Designerem Grepolis. Cytat pochodzi z niedawnej sesji AMA na reddicie.



Oprócz tego, co już napisałam, możemy tu wyczytać, że nowe interakcje między członkami sojuszu (prowadzące do zakończenia świata) prawdopodobnie pojawią się wcześniej niż obecnie cuda - zamiast minimum pół roku po starcie świata, możliwe, że już po około 2-3 miesiącach.

Póki co, to tylko bardzo wstępne plany, które mogą się jeszcze kilka razy zmienić. Jeśli dowiemy się czegoś nowego, damy wam znać :)

To wiele wyjaśnia :) w końcu coś może normalnego będzie zamiast cudaków, to pewnie korona też zniknie lub się zamieni na coś innego.

Lepiej teraz niż wcale... a jeśli wprowadzą takie zmiany z dnia na dzień to u nas pojawi się w tym samym czasie co u nich ?

Kolejne pytanie... jeśli mamy tak szybko kończyć świat to z każdym kolejnym "wygraniem" nastąpi niedługie czekanie na start nowego... w przeciągu miesiąca lub dodatkowo 2 tygodni do tego ?

EDITS:

Więc będą najwidoczniej dostępne funkcje jako sojusz (W postaci bonusów ,odznaczeń oraz różnorodnych korzyści) ? Znaczy się... korzyści z tego że ma się sojusz założony... poziomy itd.
Sam zabiegałem o to żeby propozycja stała się realna,fajnie że powstała inicjatywa w życie sojuszu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

To wiele wyjaśnia :) w końcu coś może normalnego będzie zamiast cudaków, to pewnie korona też zniknie lub się zamieni na coś innego.

Lepiej teraz niż wcale... a jeśli wprowadzą takie zmiany z dnia na dzień to u nas pojawi się w tym samym czasie co u nich ?

Ciężko powiedzieć, ale zwykle wygląda to tak, że większe zmiany najpierw pojawiają się na ZZ (beta), a następnie na co najmniej jednej wersji językowej, aby dokładnie sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Dopiero po pewnym czasie zmiany wgrywane są na wszystkich pozostałych wersjach gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ciężko powiedzieć, ale zwykle wygląda to tak, że większe zmiany najpierw pojawiają się na ZZ (beta), a następnie na co najmniej jednej wersji językowej, aby dokładnie sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Dopiero po pewnym czasie zmiany wgrywane są na wszystkich pozostałych wersjach gry.

Aż tak istotne to nie jest,lecz żebyśmy się nie znaleźli na szarym końcu kolejki.
Trzeba być dobrej myśli
smiley_emoticons_freu-dance.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jak tam w temacie ? czegoś nowego się dowiedzieliście ?
 

DeletedUser20177

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Moim zdaniem najwiekszym problemem w tej grze sa niektorzy przedstawiciele suportu...
( nie wierze ze, cala koncepcja jest do bani, przeciez na pewno jest tam ktos myslacy )
gralem juz na swiecie gdzie ( mimo morale ) walka trwala do konca, az zamkneli !!!
bo bylo tylko 312 graczy, mimo sprzeciwow, stwierdzili ze, jest mniej niz 300 graczy i juz... :) hehe
( a czemu akurat 300 ??? )
i wasze starania, czas i pieniadze mamy w przyslowiowej "poscieli" i KONIEC, czar prysnol...
jak bedziecie mieli takie "podejscie do wartosci" to obojetnie co zmienicie,
dyskusja mydlaca oczy graczom bedzie bez sensu.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dopiero "wgryzam sie w temat, wiec wybaczcie ze, bede komentowal po koleji....
Tylko czy to jest tak ważne by świat długo istniał??
Chcemy grac, dobrze się bawić i wygrać to wszystko a nie grac latami!
Rozumiem twoje przemyslenia i polecam AGE2, ewentualnie tetris.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Myślę, że to może być kluczowe stwierdzenie :) Każdy człowiek ma w sobie to coś co mu mówi raz przegrałem ale następnym razem bym mu dokopał gdybym tylko dostał taka możliwość. ;) Idąc na nowy serwer szanse, że powstaną te same sojusze z tymi samymi graczami, aby można było się odegrać są praktycznie zerowe...
Jednak przyznaję bez bicia, że konkretnej propozycji na ten moment nie mam..
NIE ZGADZAM SIE :) gram ze starymi graczami, nicki ktore stracily zaufanie albo byly przeciwnikami, nie maja szans pograc na nowym serwarze,
z tego powodu popieram, ujawnienie wspoldzielenia lacza.
Jesli ktos gra na wspoldzieleniu to prosze bardzo,
ale z chonorem i tylko ta informacja jest mi tylko potrzebna.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

ciekawym pomysłem by było stworzenie co 3 lata świata KILERÓW, BOHATERÓW, MOCARZY - czyli coś dla najlepszych z najlepszych. Tylko nie wiem czy to by wypaliło ale jeśli od teraz każdy sojusz który wygra na danym świecie będzie mógł zagrać na świecie KILERÓW to może to by przyciągnęło graczy by jednak go wygrywali. Przynajmniej raz

Bardzo podoba mi się pomysł na to że jeśli cudaki będa stawiane na M45/M55/M54/M44 to bedzie potrzebne X surowców do budowy a jeśli na dalszych morzach to więcej.

podoba mi się pomysł czarów - więcej czarów a niżeli surowców
mniej czarow na grepolis !!! noby ( czyli multi ) nic nie robia,
tylko rzucaja od czasu do czasu jakies negatywne czary
na aktywnych graczy, gdzie tu logika GRY ???

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ja to bym proponował zmodyfikować obecne Cudy:

Proponuje aby każdy cud był swoistą twierdzą tak jak Olimp w pomyśle SiSi tyle, że należy on do konkretnego sojuszu.

Zadaniem sojuszu budującego cud byłoby wysyłanie do niego wsparć, natomiast inne sojusze mogłyby atakować Cud. Aby go zaatakować należy wysłać jednostki morskie i lądowe, z tym, że Cud atakują tylko jednostki lądowe natomiast, aby dostać się na wyspę należy pokonać jednostki morskie w dowolnym z miast na tej wyspie oprócz miast opuszczonych. Jeżeli atak lądowy zawiera katapulty Cud może zostać uszkodzony(na 1 poziom cudu potrzeba by 20 katapult). Jeżeli atak przedostałby się przez obronę Cudu traciłby on obecny poziom oraz wszystkie surowce zgromadzone na następny(ilość, którą mogą przenieść jednostki atakującego trafiałyby do niego w postaci łupu).

Co o tym powiecie?
To jakas naprawde dziwna a zarazem nowatorska :cool: propozycja :confused: grales juz w grepolis ???

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Wyeliminował bym możliwość wchodzenia na grę przez komórki. Osoby normalnie pracujące i tak już są na marnej pozycji więc po co jeszcze im utrudniać.
czyli gra dla bezrobotnych albo dla tych ktorzy chca tacy byc,
tak pograc 2-3 miesiace ( jak chodze na wagary )
i pozniej nowa rozgrywka :) dobre, hehe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ty się tutaj z choinki urwałeś? Procedura zamykania światów jest niezmienna od dawna, więc nie wiem dlaczego nagle widzisz w tym problem...a do tego, to nawet support nie zamyka świata, tylko automat :)

A to komentowanie starych postów, to już w ogóle parodia...przez ten czas wiele się mogło zmienić. Choć i tak, nie zmienia to nic w kwestii szybkiego zamykania światów. Po cudach i tak gra się praktycznie kończy...pozostają nieliczni i grać nie ma z kim, bo w międzyczasie otwierane są różne nowe światy i ludzie zaczynają tam walkę o zwycięstwo. Po co grać na świecie, gdzie znane jest rozstrzygnięcie? Nie mówiąc już o tym, że jest to nieopłacalne dla twórców gry...utrzymanie serwera kosztuje, a 300 graczy zwrotu kasy nie zapewni.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Hehe kolega może jajeczka skończył dopiero o 4 nad ranem malować i mu szumi w głowie :p
smiley_emoticons_winken4.gif


Byk za bykiem... Nie ma co komentować,pijaństwo się szerzy w naszej polsce "być pijanym jak polak"
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
smiley_emoticons_confusednew.gif
 
Do góry