[Legalny] ThankYouTools

DeletedUser23887

Guest
ThankYouTools

Instalacja:

Do uruchomienia skryptu potrzebny jest dodatek do przeglądarki umożliwiający obsługę skryptów:

Link do skryptu
wersja: 1.3.2

Instaluj ThankYouTools


O skrypcie:
Witam, chciałbym w końcu zaprezentować świeżo napisany przeze mnie skrypt służący do automatycznego generowania listy aktywności graczy w sojuszu i w znacznym stopniu ułatwiającym prowadzenie działu "Podziękowania".

Jest to narzędzie ułatwiające pracę moderatorom i raczej nie przyda się zwykłym graczom.

Skrypt w prosty i przede wszystkim szybki sposób umożliwia:
  • Tworzenie tabeli z listą graczy danego sojuszu
  • Aktualizowanie ilości "plusów" w tabelach na podstawie zawartości postów z tematu Podziękowania
  • Automatyczne sprawdzanie przynależności gracza do sojuszu i tworzenie osobnych tabel dla każdego z sojuszy
  • Wyodrębnianie listy BBCode graczy wymienionych w postach na danej stronie tematu (stworzone z myślą o temacie Podziękowań, jednak działa w każdym)
  • Sortowanie stworzonych tabel wg nazwy gracza lub ilości "plusów" zarówno rosnąco jak i malejąco
Generator skraca czas aktualizowania list aktywności z kilku godzin do 5-10 minut (nawet przy kilkudziesięciu nieaktualizowanych postach)

Zrzuty ekranu:
Uruchamianie generatora
button.png

Wygląd głównego okna
preview.png

Dodatkowa opcja w tematach na forum
forum.png


Skrypt nie posiada żadnych nielegalnych, ukrytych funkcji więc liczę na to, że zostanie wkrótce zaakceptowany. :)

Wszelkie uwagi i pomysły bardzo mile widziane, gdyż dają motywację do dalszego udoskonalania skryptu ;)

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: ThankYouTools

Świetna robota, skrypt został zaakceptowany i można z niego legalnie korzystać :)

ThankYouTools nie działa mi na ZZ, planujesz dostosować go w przyszłości do innych wersji językowych czy może to jakiś błąd?
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: ThankYouTools

Chwilowo dostępna jest tylko polska wersja, ale w najbliższej przyszłości jak najbardziej mam zamiar dodać inne :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: ThankYouTools

Jak dla mnie wygląda to nieźle, jednak mam małe "ale":

1. Przydałoby się, aby skrypt przeliczał liczbę "[" i w razie potrzeby dzielił tabelkę na kilka mniejszych, w zależności od potrzeb. Aktualnie, po wygenerowaniu tabeli w bbcode trzeba ją sobie ręcznie dzielić, aby wrzucić na forum.
2. Gra nie rozróżnia wielkości liter w bbcode w przeciwieństwie do skryptu, co rodzi pewne nieprawidłowości. Dla gry wpisanie nicku w bbcode np: DonBeker i donbeker daje tą samą osobę. Skrypt pokazuje na liście już dwie...

Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, to się podzielę refleksjami:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: ThankYouTools

Skrypt chyba zawiera wirusy,po zainstalowaniu "TEGO SKRYPTU" fox zaczął szaleć,nagle się wyłączał po każdym odpaleniu ponownie przeglądarki,dodatkowo skrypt zainstalował dodatek z reklamami oraz skasował mi małpkę od dodatków w postaci "skryptów"

Ponowna instalacja małpki eliminuje problem..

883249nmm.PNG


INFO oraz budka ZMIANY jest niemożliwa do przeczytania...z powodu blokady suwaka...
Ani w dół ani w górę się go nie da przesunąć. Jedynie zmieniając kierunek budki tekst się nam trochę ukazuje (en co jest ukryty).

Na razie skrypt usuwam,bo nie wiem co mnie jeszcze czeka przeglądając opcje...
Wolę niczego nie złapać niepotrzebnie.
Hej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: ThankYouTools

U mnie na chromie nie ma z tym żadnego problemu...może to po prostu jakaś niekompatybilność skryptu i foxa?
 

DeletedUser

Guest
Odp: ThankYouTools

Nie mam pojęcia,niech autor skryptu da znać co jest nie tak
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
(Z połączeniem foxa&skrypt)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: ThankYouTools

ad. 1 Na forum należy kopiować tabelki z zakładek dla poszczególnych sojuszy. W pierwszej zakładce "Całość znajduje się tabelka z wszystkimi graczami i należy ją traktować raczej jako kontener danych na których pracuje generator.
Na obecnie dostępnych światach chyba największy limit graczy w sojuszu jest na Akcjum - 133 graczy

Biorąc pod uwagę różne ilości kolumn tak prezentuje się obecny limit wyświetlania:
1 kolumna - max 99 graczy
2 kolumny - max 124 graczy
3 kolumny - max 135 graczy
4 kolumny - max 142 graczy
5 kolumn - max 146 graczy

Aczkolwiek masz rację. Nie wiadomo czy lada moment nie wprowadzą kolejnego świata, w którym limit graczy będzie większy (jak np 500 na Alfie). Postaram się wkrótce zrobić dzielenie tabel na kilka w przypadku osiągnięcia limitu :)

ad. 2 Nie brałem nawet pod uwagę wielkości liter. Zakładałem, że to użytkownik jest odpowiedzialny za podawanie prawidłowego BBCode. Przeważnie wklejane są one z raportów lub za pomocą przycisku gracza w wiadomości. Mało kiedy ktoś wpisuje BBCode ręcznie. Oczywiście zmienię to przy najbliższej okazji tak aby wielkość liter nie miała znaczenia :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Skrypt chyba zawiera wirusy,po zainstalowaniu "TEGO SKRYPTU" fox zaczął szaleć,nagle się wyłączał po każdym odpaleniu ponownie przeglądarki,dodatkowo skrypt zainstalował dodatek z reklamami oraz skasował mi małpkę od dodatków w postaci "skryptów"

Ponowna instalacja małpki eliminuje problem..

INFO oraz budka ZMIANY jest niemożliwa do przeczytania...z powodu blokady suwaka...
Ani w dół ani w górę się go nie da przesunąć. Jedynie zmieniając kierunek budki tekst się nam trochę ukazuje (en co jest ukryty).

Na razie skrypt usuwam,bo nie wiem co mnie jeszcze czeka przeglądając opcje...
Wolę niczego nie złapać niepotrzebnie.
Hej

Szczerze nie mam pojęcia czemu tak się stało. U mnie na Mozilli skrypt działa tak samo jak na Chrome.
Zapewniam, że skrypt nie zawiera żadnych wirusów (kod źródłowy jest raczej czytelny, aczkolwiek do uporządkowania). Nie zawiera też, żadnych odnośników do reklam ani nie instaluje sam z siebie żadnych dodatków. Jedynie aktualizacje.

Jakiej wersji Firefoxa używasz?
Jaki system operacyjny?
Czy tak samo jest przy włączonych/wyłączonych innych skryptach (DIO, Potusek itp)?
Czy tak samo jest przy włączonym/wyłączonym adblocku?
Skrypt nie był przypadkiem instalowany z linku dla Chrome?

Sprawdzę później na innym komputerze czy nie dzieje się to o czym piszesz.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: ThankYouTools

Skrypt chyba zawiera wirusy,po zainstalowaniu "TEGO SKRYPTU" fox zaczął szaleć,nagle się wyłączał po każdym odpaleniu ponownie przeglądarki,dodatkowo skrypt zainstalował dodatek z reklamami oraz skasował mi małpkę od dodatków w postaci "skryptów"

Ponowna instalacja małpki eliminuje problem..

Testowałam na Chrome i najnowszym Firefoxie, nie miałam problemów, o których piszesz. Żaden skrypt się nie usunął, Greasemonkey, Dio, GRCRTools ani Krecik.

Zainstalowałam też na FF wersję dla Chrome, skrypt oczywiście nie działa, natomiast żadne błędy nie wystąpiły.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: ThankYouTools

Ad 1. Tyle tylko, że ten kontener trzeba sobie gdzieś kopiować, co by móc gdzieś te dane gromadzić, bo po zamknięciu wszystkie dane się kasują...a taki zbiór lepiej trzymać gdzieś na forum, co by każdy mógł dodać do niego wpis. Do tego musisz pamiętać, że liczba osób w sojuszu jest płynna. Jedni kończą, drudzy zaczynają podczas trwania świata cały czas...a to, że ktoś kończy grę, nie znaczy, że od razu trzeba go z tej listy usuwać, tym bardziej, że jeszcze może wrócić do gry.

Do tego trzeba pamiętać, że wiele sojuszy tworzy akademie, które na liście wspólnej warto także umieszczać, co by ułatwić porównywanie aktywności i pozwalać na płynne przechodzenie z jednego sojuszu do drugiego.

Ad 2. Ja nawet nie zwracałem uwagi na to wcześniej...dopiero jak przeprowadziłem generowanie podziękowań u siebie w sojuszu, aby wypróbować skrypt doszedłem do tej myśli. Kilka osób zaczęło mi się wyświetlać w kilku wersjach i stąd moja uwaga.


PUNKT 3
Tak mi się narodziło na podstawie rozważań, czy byłaby możliwość łączenia w jedną tabelkę dwóch sojuszy? Na przykład głównego sojuszu i akademii?
 

DeletedUser

Guest
Odp: ThankYouTools

ad. 1 Na forum należy kopiować tabelki z zakładek dla poszczególnych sojuszy. W pierwszej zakładce "Całość znajduje się tabelka z wszystkimi graczami i należy ją traktować raczej jako kontener danych na których pracuje generator.
Na obecnie dostępnych światach chyba największy limit graczy w sojuszu jest na Akcjum - 133 graczy

Biorąc pod uwagę różne ilości kolumn tak prezentuje się obecny limit wyświetlania:
1 kolumna - max 99 graczy
2 kolumny - max 124 graczy
3 kolumny - max 135 graczy
4 kolumny - max 142 graczy
5 kolumn - max 146 graczy

Aczkolwiek masz rację. Nie wiadomo czy lada moment nie wprowadzą kolejnego świata, w którym limit graczy będzie większy (jak np 500 na Alfie). Postaram się wkrótce zrobić dzielenie tabel na kilka w przypadku osiągnięcia limitu :)

ad. 2 Nie brałem nawet pod uwagę wielkości liter. Zakładałem, że to użytkownik jest odpowiedzialny za podawanie prawidłowego BBCode. Przeważnie wklejane są one z raportów lub za pomocą przycisku gracza w wiadomości. Mało kiedy ktoś wpisuje BBCode ręcznie. Oczywiście zmienię to przy najbliższej okazji tak aby wielkość liter nie miała znaczenia :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -



Szczerze nie mam pojęcia czemu tak się stało. U mnie na Mozilli skrypt działa tak samo jak na Chrome.
Zapewniam, że skrypt nie zawiera żadnych wirusów (kod źródłowy jest raczej czytelny, aczkolwiek do uporządkowania). Nie zawiera też, żadnych odnośników do reklam ani nie instaluje sam z siebie żadnych dodatków. Jedynie aktualizacje.

Jakiej wersji Firefoxa używasz?
Jaki system operacyjny?
Czy tak samo jest przy włączonych/wyłączonych innych skryptach (DIO, Potusek itp)?
Czy tak samo jest przy włączonym/wyłączonym adblocku?
Skrypt nie był przypadkiem instalowany z linku dla Chrome?

Sprawdzę później na innym komputerze czy nie dzieje się to o czym piszesz.


Szczerze to ja też nie wiem dlaczego tak się stało.
zainstalowałem jeszcze raz bez skryptów i zzzzz to nie udało mi się powtórzyć tej akcji.
Wystąpiło tak zaa pierwszym razem

wersja najnowsza
XP
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: ThankYouTools

Ad 1. Tyle tylko, że ten kontener trzeba sobie gdzieś kopiować, co by móc gdzieś te dane gromadzić, bo po zamknięciu wszystkie dane się kasują...a taki zbiór lepiej trzymać gdzieś na forum, co by każdy mógł dodać do niego wpis. Do tego musisz pamiętać, że liczba osób w sojuszu jest płynna. Jedni kończą, drudzy zaczynają podczas trwania świata cały czas...a to, że ktoś kończy grę, nie znaczy, że od razu trzeba go z tej listy usuwać, tym bardziej, że jeszcze może wrócić do gry.

Do tego trzeba pamiętać, że wiele sojuszy tworzy akademie, które na liście wspólnej warto także umieszczać, co by ułatwić porównywanie aktywności i pozwalać na płynne przechodzenie z jednego sojuszu do drugiego.

Ad 2. Ja nawet nie zwracałem uwagi na to wcześniej...dopiero jak przeprowadziłem generowanie podziękowań u siebie w sojuszu, aby wypróbować skrypt doszedłem do tej myśli. Kilka osób zaczęło mi się wyświetlać w kilku wersjach i stąd moja uwaga.


PUNKT 3
Tak mi się narodziło na podstawie rozważań, czy byłaby możliwość łączenia w jedną tabelkę dwóch sojuszy? Na przykład głównego sojuszu i akademii?

ad.1 Założenia były takie:
W temacie Podziękowań na forum mamy na początku tabelę (tabele jeśli za duża lub jeśli jest klika sojuszy np. akademia).
Gdy chcemy zaktualizować te tabele, wklejamy ich BBCode (jednocześnie) do górnego pola w zakładce "Całość" (to pole nalerzy traktować właśnie jako kontener gdyż zawiera właśnie zlepek z kilku tabel)
Przy generowaniu gracze wrzucani są do jednej puli, sprawdzane jest do którego sojuszu należą i rozdzielani są do tabel w zakładce swojego sojuszu. I przykładowo jeśli dany gracz w poprzedniej tabeli był w akademii ale przeszedł ostatnio do głównego to zostanie oczywiście dołożony w zakładce sojuszu głównego, w zakładce akademii go nie będzie.
Jednocześnie górne pole w zakładce "Całość" (kontener) jest uaktualniane (z poprzednich tabel powstaje jedna wspólna tabela). W ten sposób można po wygenerowaniu szybko dokładać kolejne posty podziękowań. Za każdym razem najpierw kasowane są zakładki sojuszy, następnie uaktualniany jest kontener i ponownie generowane są zakładki poszczególnych sojuszy.

Po wygenerowaniu uaktualnia się tabele na forum i za kilka dni można powtórzyć procedurę :)

Ad. 3
Nie ma najmniejszego problemu złączyć dwie tabele w jedną. Po wygenerowaniu podziękowań wystarczy wyczyścić kontener (zakładka "całość"), wkleić tam tylko tabele poszczególnych sojuszy, które mają być połączone i wygenerować ponownie. Jak pisałem w pierwszym punkcie przy generowaniu wszystko co znajduje się w kontenerze łączone jest w jedną tabelę.


Co do graczy którzy opuszczą sojusz:
Jako osoba odpowiedzialna za podziękowania przy każdym podliczaniu plusów robię kopię zapasową tabel z danego dnia i przechowuję w oddzielnych plikach tekstowych z datą w nazwie. W ten sposób w każdej chwili mogę sprawdzić ile kto miał plusów przed odejściem z sojuszu i w razie jego roszczeń dopisać mu ile trzeba :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: ThankYouTools

Ok, rozumiem teraz lepiej Twoje założenia:) W sumie, to chyba muszę przyznać Ci rację, że lepiej jest to podzielić na kilka sojuszy...ludzie od nas w jednej tabelce, a wspomagający nas sojusznicy w innej. Jak to umieszczę w jednej tabelce, to za duży bałagan się rzeczywiście może zrobić.
Widzę teraz przy kolejnych testach, że jak wrzucę kilka tabel do tego górnego pola, to przy generacji tego wyjdzie mi jedna tabelka. Czyli wszystko jest ok. Troszkę trzeba nakombinować, ale i tak jest to dużo szybsza sprawa niż tworzenie takich tabelek ręcznie
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif


PS: Mam rozumieć, że osoby, które wrzucają posty nie są liczone? Jak teraz widzę, to po kliknięciu w generację listy postów na stronie pojawia mi się lista z uwzględnieniem osób, które te podziękowania dodały w temacie...z obserwacji wydaje mi się, że skrypt nie wlicza ich, ale wolę się upewnić i rozwiać wszystkie wątpliwości.


Tak słowem podsumowania:
ŚWIETNA ROBOTA!
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: ThankYouTools

Autor posta nie jest liczony, gdyż nie jest podany w znaczniku [player] [/player] :)

Przykład:
09.04.2015 13:27 [ quote="Drittzt"]
[player]Powstaniec*[/player]
[player]karolsa[/player]
[player]anna124[/player]
[/ quote]
 

DeletedUser15831

Guest
Odp: ThankYouTools

Zgadza sie napisal.... a teraz znow jest podkradanie pomyslow
smiley_emoticons_kaffee2.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: ThankYouTools

Kopiuj, wklej... i już jesteś magistrem.

Może tak coś od siebie
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: ThankYouTools

@anpu czy ty czasem tego samego jakis czas temu nie napisales?
smiley_emoticons_kaffee2.gif

Zgadza sie napisal.... a teraz znow jest podkradanie pomyslow
smiley_emoticons_kaffee2.gif

Kopiuj, wklej... i już jesteś magistrem.

Może tak coś od siebie
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif

Też mi się właśnie tak wydawało hehe


Wybaczcie, nie wiem kim jest "anpu", jaki skrypt napisał i kiedy. O ile dobrze widzę to na forum nigdzie nie ma skryptu oferującego podobną funkcjonalność. Nawet jeśli był wcześniej to nie miałem o tym pojęcia. O ile dobrze kojarzę zacząłem przeglądać forum dopiero pod koniec grudnia ubiegłego roku, a więc niecałe 4 miesiące temu i nie wiem co się działo do tej pory.

Nie podkradałem niczyich pomysłów a skrypt został napisany od zera przeze mnie (podpatrując jedynie zasadę działania w innych skryptach takich jak GRCTools, Quack i Dio gdyż nigdy wcześniej nie pracowałem w JavaScript).

Jako moderator skrypt początkowo zrobiłem dla siebie, zarówno po to żeby ułatwić sobie pracę jak i poduczyć się przy okazji JavaScriptu.
Nie czerpię z tego żadnych korzyści a jedynie ogromną satysfakcję jeśli chociaż jednej osobie ułatwi to grę a tym samym pozwoli zaoszczędzić kilka godzin życia :)

Proszę więc powstrzymać się od takich komentarzy, nie jest to za bardzo motywujące :(
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: ThankYouTools

@anpu czy ty czasem tego samego jakis czas temu nie napisales?
smiley_emoticons_kaffee2.gif

"napisałeś" ;) - ale była to wczesna wersja testowa, dostępna tylko dla naszego sojuszu z Juktasu ;)
w planach było to zintegrować z GRCRT, ale był problem z przechowywaniem danych, więc pomysł trafił na listęrzeczy do zrobienia w późniejszym czasie :D
Teraz jak mamy zielone światło na bezpieczny zapis na serwerze, będziemy musieli z Potuskiem przemyśleć w jaki sposób obsłużyć taką ilość danych, minimalizując negatywny wpływ na wydajność serwera.

Kolega nas tu trochę uprzedził w tej kwestii, ale myślę, że przy dobrych chęciach można dojść do porozumienia ;)
 
Do góry