Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Zachęcamy do rozmów na temat zmian w wioskach rolniczych, które mają zostać wprowadzone do gry :)

Artykuł dotyczący tej kwestii znajdziecie na DevBlogu, natomiast jego tłumaczenie w tym ogłoszeniu[URL="http://"].[/URL]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

To się porobiło...trzeba się będzie wszystkiego od nowa uczyć w grze. Chyba coraz bardziej dojrzewam do końca zabawy...


PS: Żadnych opcji za złoto nie będzie? W szoku jestem...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Ta gra, z każdą zmianą, ma coraz mniej wspólnego ze strategią. W niedługim czasie na początku gry, będzie 30 minutowy film instruktażowy + samouczek sprawdzający, na ile ktoś pokapował tą grę. Przywrócić farmienie wiosek, z wersji 1.0 - to dopiero ograniczy klikanie "co 5 min"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Niech lepiej opracują "zakończenie" gry(a nie początek), bo w formie obecnej, gdzie kończy się cudami jest padaka jakich mało.
Szukają sposobu na poprawę gry, i jej grywalności - a zajmują się kompletnymi bezsensownymi rzeczami, przy tym skutki są wręcz odwrotne do założeń.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Co to się porobiło...
Lecz od początku:
Jak to zwykle ,idea szczytna ,wykonanie gorsze...
po pierwsze cios w aktywnych graczy. Bardziej bym postarał się walczyć z botami niż zmniejszać możliwości zdobywania surki z wiosek. (chyba ,że źle zrozumiałem fragment o wyciągnięciu surki aż do limitu wioski za pomocą żądań 90 minutowych oraz fragment o zmniejszeniu ilości wiosek na wyspę z 8 do 6).
Po drugie, ceny ulepszania wiosek są kompletnie nieprzemyślane. Weźmy sobie np. poziom 6: wedle tabelki 100 pw ,teraz rozważmy typową tanią jednostkę: procarzy , koszt 55/100/40 ,lub taniej jak ktoś ma badanie, w sumie 195 surki , razy 100 daje 19,5k , jest przepaść między tym a starym 150k , kiedyś posiadanie wiosek na 6 poziomie było czymś nadzwyczajnym i z reguły dochodziło do tego na wyspach kontrolowanych przez jeden sojusz lub w późniejszej fazie gry. Teraz chamsko rozbijając własną armię mógłbym hipotetycznie mieć wszystkie wioski bez niczyjej pomocy na 6 poziomie w dzień po zakończeniu ochronki. (ze względu na to liczyłem na prockach a nie kolonach ,które są najtańsze pod względem kosztu/ilość mieszkańców)
Po trzecie ,rozbudowujemy wioski samemu ,co trochę psuje klimat wczesnej współpracy na wyspie. Da się tak grać ,ale jak miałbym wybierać ,to wolałbym wspólne rozbudowy.
po czwarte , usunięcie nastroju wioski i plądrowania ma wbrew pozorom spore konsekwencje: co zrobimy z bonusami "wymuszona lojalność" ,"obniżona lojalność" i misjami wyspowymi ,które są z nimi związane? Co więcej ponownie uważam ,że o niebo bardziej klimatyczne jest plądrowanie wioski niż zbieranie podatków (stare czasy 1.0 się przypominają) ,a to już będzie kompletne zabicie tego elementu gry.

Jedyną zmianą,która faktycznie mi się podoba są nowe wyglądy wiosek ,wreszcie widać jakie poziomy mają wioski na wyspach na których nie ma się miast ,a to bardzo pomocne ,bo się dowiadywać nie trzeba, a czasem ma to znaczenie jak się decydujesz na początku gry nad kierunkiem rozwoju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

No, no :)
Piękny plan na wyeliminowanie kolejnych setek osób z gry :p
Chyba już powoli mnie definitywnie nudzi grepo, a ta zmiana tylko to dobija.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Zaczynajac gre na nowym swiecie ja nie bardzo wale w wioski surke zeby ja rozbudowac(poprostu idzie mi wszystko i niema co wyslac.
Chyba ze sie zgadam z sasiadami i wtedy walimy surke.
Z mysla o nowych graczach?(szkoda ze nie widza tego ze teraz juz jest ciezko wytlumaczyc pewne rzeczy graczowi ktory gra pierwszy raz a tu kolejne nowosci)
Tia napewno nowy gracz zrozumie zabawe z tymi wioskami juz pierwszego dnia-a moze w godzine juz bedzie wszystko wiedzial przeciez to tak ladnie jest zrobione-haha.
A niech robia co chca.
Jakies tam plusy tez widze-zobaczymy w praktyce.
Szkoda ze tak wala nowymi pomyslami a serwery sie wieszaja.
200 atakow puszczasz w ciagu jednej minuty i raporty wpadaja po trzech minutach a po 5 dowiadujesz sie ze miasto jednak zostalo podbite:)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

DonBeker, CzcicieleFajkiMisia, pich, k-nightmare - będziemy bardzo wdzięczni za konstruktywną krytykę. Co konkretnie nie podoba wam się w planowanych zmianach? Co byście poprawili? Czy są jakieś elementy, które przypadły wam do gustu?

Niech lepiej opracują "zakończenie" gry(a nie początek), bo w formie obecnej, gdzie kończy się cudami jest padaka jakich mało.
Szukają sposobu na poprawę gry, i jej grywalności - a zajmują się kompletnymi bezsensownymi rzeczami, przy tym skutki są wręcz odwrotne do założeń.
Wkrótce rozpoczną się prace nad zakończeniem gry :)

Co to się porobiło...
Lecz od początku:
Jak to zwykle ,idea szczytna ,wykonanie gorsze...
po pierwsze cios w aktywnych graczy. Bardziej bym postarał się walczyć z botami niż zmniejszać możliwości zdobywania surki z wiosek. (chyba ,że źle zrozumiałem fragment o wyciągnięciu surki aż do limitu wioski za pomocą żądań 90 minutowych oraz fragment o zmniejszeniu ilości wiosek na wyspę z 8 do 6).
Po drugie, ceny ulepszania wiosek są kompletnie nieprzemyślane. Weźmy sobie np. poziom 6: wedle tabelki 100 pw ,teraz rozważmy typową tanią jednostkę: procarzy , koszt 55/100/40 ,lub taniej jak ktoś ma badanie, w sumie 195 surki , razy 100 daje 19,5k , jest przepaść między tym a starym 150k , kiedyś posiadanie wiosek na 6 poziomie było czymś nadzwyczajnym i z reguły dochodziło do tego na wyspach kontrolowanych przez jeden sojusz lub w późniejszej fazie gry. Teraz chamsko rozbijając własną armię mógłbym hipotetycznie mieć wszystkie wioski bez niczyjej pomocy na 6 poziomie w dzień po zakończeniu ochronki. (ze względu na to liczyłem na prockach a nie kolonach ,które są najtańsze pod względem kosztu/ilość mieszkańców)
Po trzecie ,rozbudowujemy wioski samemu ,co trochę psuje klimat wczesnej współpracy na wyspie. Da się tak grać ,ale jak miałbym wybierać ,to wolałbym wspólne rozbudowy.
po czwarte , usunięcie nastroju wioski i plądrowania ma wbrew pozorom spore konsekwencje: co zrobimy z bonusami "wymuszona lojalność" ,"obniżona lojalność" i misjami wyspowymi ,które są z nimi związane? Co więcej ponownie uważam ,że o niebo bardziej klimatyczne jest plądrowanie wioski niż zbieranie podatków (stare czasy 1.0 się przypominają) ,a to już będzie kompletne zabicie tego elementu gry.

Jedyną zmianą,która faktycznie mi się podoba są nowe wyglądy wiosek ,wreszcie widać jakie poziomy mają wioski na wyspach na których nie ma się miast ,a to bardzo pomocne ,bo się dowiadywać nie trzeba, a czasem ma to znaczenie jak się decydujesz na początku gry nad kierunkiem rozwoju.

Bardzo dziękuję za obszerną opinię :) Jeśli chodzi o limity surowców, to w tym momencie nie mamy dokładnych liczb, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy w można będzie zebrać ich więcej czy mniej niż obecnie. Na pewno jednak nie trzeba będzie siedzieć non stop przed komputerem i klikać co 5 minut - w pierwszych dniach dało się to przeżyć, ale bardzo szybko graczy nudzi klikanie co chwilę - moim zdaniem akurat ta zmiana jest pozytywna.

Zgadzam się, że jest pewne ryzyko, że niektórzy po ochronie szybko rozbudują wioski, zwrócimy na to uwagę. Gracze będą musieli jednak podjąć decyzję czy bardziej opłaca im się wydać punkty walki na rozbudowę wiosek, czy wolą je oszczędzać na pochody. Rozbudowanie jednej wioski do 6 poziomu pochłonie prawie 400 PW, a sama cena odblokowania wioski rośnie wraz z ich liczbą.

Warto podkreślić, że zmiany w wioskach rolniczych zostaną wprowadzone tylko na nowych światach. Na istniejących serwerach nic się nie zmieni (oprócz wyglądu wiosek na mapie). Bonusy najprawdopodobniej zostaną całkowicie wymienione.

Zaczynajac gre na nowym swiecie ja nie bardzo wale w wioski surke zeby ja rozbudowac(poprostu idzie mi wszystko i niema co wyslac.
Chyba ze sie zgadam z sasiadami i wtedy walimy surke.
Z mysla o nowych graczach?(szkoda ze nie widza tego ze teraz juz jest ciezko wytlumaczyc pewne rzeczy graczowi ktory gra pierwszy raz a tu kolejne nowosci)
Tia napewno nowy gracz zrozumie zabawe z tymi wioskami juz pierwszego dnia-a moze w godzine juz bedzie wszystko wiedzial przeciez to tak ladnie jest zrobione-haha.
A niech robia co chca.
Jakies tam plusy tez widze-zobaczymy w praktyce.
Szkoda ze tak wala nowymi pomyslami a serwery sie wieszaja.
200 atakow puszczasz w ciagu jednej minuty i raporty wpadaja po trzech minutach a po 5 dowiadujesz sie ze miasto jednak zostalo podbite:)

W ostatnich miesiącach wprowadzono sporo ulepszeń, które mają poprawić stabilność gry. Oczywiście praca nad tym nie jest jeszcze zakończona.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Dawno mnie nie było,ale... no właśnie ale :)

Znów jakaś lipa związana z kolejnym traceniem czasu i swoich zasobów w wojsko jak i surowce.

Chcemy ulepszyć wczesny etap gry, by przyciągnąć do Grepolis więcej graczy i zmotywować ich do ponownego logowania w ciągu kilku najbliższych dni. Sądzimy, że w początkowym etapie w Grepolis brakuje jasnych celów i wyzwań.

Wyzwanie obecnie dla graczy doświadczonych to szczególnie dla tych co nie złocą na skracanie ani kupowanie surowców za golda "Utrzymać miasto" żeby złotnik nie ukradł w nowym systemie po upływie 12h podburzenia miasta.A dla początkujących,żeby nie zakończyli użytkowania po upływie tygodnia gry w grepolis.Jeżeli się nie mylę to takie cele są chyba jasne dla grających.
Pewno jest że rok gry i z grających kilka lat zostanie ich może 30-40% do końca roku 2015 i nie będzie co robić na światach,bo nie będzie komu prowadzić tych najlepszych sojuszy co też oznacza że gra będzie bardzo marna,strategia opływa w złocenie.. na tej zasadzie broni się chyba teraz miasta ? czy jeszcze ktoś broni samemu bez pomocy sojuszu ?
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

będziemy bardzo wdzięczni za konstruktywną krytykę.
Hm... oki :)

Co konkretnie nie podoba wam się w planowanych zmianach?

Przede wszystkim, nie chcemy całkowicie zmienić Grepolis.
To jest dobre :D Nie chcecie ale jednak to robicie i to nie w stronę godną dalszej uwagi dla tej gry, ba tym bardziej nie opłaca się tracić na tą grę wolny czas :)
Ale mniejsza o to... Wszyscy będą musieli się uczyć grać w grepo od nowa, dla aktywnych graczy tak jak to ktoś napisał będzie to strzał w stopę, mniejsza ilość surki do ściągnięcia, zmniejszenie ilości wiosek z 8 do 6 to już w ogóle bzdura :)
Ogólnie co do tego pytania- konkretów nie ma, bo cała ta koncepcja to totalne dno i jak napisałem wcześniej- kolejne setki ludzi przestaną w to grać.
Co byście poprawili?

Poprawić? Hm... Tego nie da się poprawić w żaden sposób.. :eek:
Farmienie z 1.0 ewentualnie pozostawić to które jest teraz, bo po co zmieniać mechanikę gry dotyczącą wiosek która i tak jest średnia?

Czy są jakieś elementy, które przypadły wam do gustu?
Pf, elementy :D
Jedyne co mi zaimponowało to brak opcji za złoto. :cool:
No chyba, że to zmienią jeszcze...
Mi żaden element nie przypadł do gustu- tyle.

Pierdu pierdu, nie wiem czy ktoś to zrozumie, bo po nocce jestem więc spadam dalej odsypiać swoje, ciao :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak dla mnie to są zbyt radykalne zmiany... Obstawiam że masa ludzi po takich zmianach już więcej w tą gre nie zagra ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak dla mnie to są zbyt radykalne zmiany... Obstawiam że masa ludzi po takich zmianach już więcej w tą gre nie zagra ...
Również jestem takiego samego zdania. Tak wielkie zmiany zniechęciły by graczy do grania. Jeśli miało by takie coś nastąpić to jedynie małymi krokami. Cała gra straciła by strategię, więc jestem przeciwny tym zmianom..
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Pierwsze zdanie jaki przyszło mi do głowy po przeczytaniu tych super zmian, to " tylko iść i się powiesić".

Nie dość, że zepsuli wyspy tymi super grafikami, to jeszcze chcą nam zapieprzyć 2 wioski, z których można ciągnąć surowce. Do tego zabrać opcję plądrowania, bo dzieci nie potrafią zrozumieć, że są 2 opcje? Przepraszam, że spytam ale od ilu lat można w to grać?(nie chodzi mi o istnienie gry) Ma być wszystko przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat? I całość trzeba zmieniać, by było im lepiej?

Kolejna rzecz.... Nie jest to dla złotników? Bo akurat uwierzę. Może nie ma typowo rzeczy za złoto, ale czy szpeczjaliści mogą chociaż czasem pomyśleć? Czy może wpadli na to? Władujesz PW w rozbudowę wioch i będziesz mieć je na 6 poziomie jeszcze nawet w ochronie (bo kto złotnikowi zabroni). Później za złoto(bo przecież pw miał nie będzie) zrobi sobie kilka slotów. Dzięki temu złotnik po ochronie będzie miał wiochy na 6 poziomie i wszystko do podbijania kolejnych miast.
Zwykły gracz, doświadczony znając całą mechanike i te zmiany będzie wiedział co robić. Natomiast nowicjusz dla których ponoć ma to być straci wojska po ochronie kiedy złotnik zaatakuje(bo skąd będzie wiedział, ze wycofać?Zamiast nauki strategii, czy tam pytania skupi się na wioskach rolniczych by zaszpanować, że ma ich ileś tam(ale na co mu one jak i tak nie wie co budować w mieście?), ewentualnie rozbuduje miasto, które i tak straci.)
Strzał w kolano jeśli to wejdzie.

Pf, elementy
Jedyne co mi zaimponowało to brak opcji za złoto.
No chyba, że to zmienią jeszcze...
Mi żaden element nie przypadł do gustu- tyle.
Ty w to wiwerzysz?:D


Reasumując - zawalili wyspy durnymi, nowymi grafikami, żeby stwierdzić, że jest za mało miejsca i zabrać nam 2 wioski, do tego ukraść plądrowanie(czyli podwójne surowce), i wpaść na genialny pomysł rozbudowywaniem wioch za punkty walki.


BRAVO
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jeśli chcą zmieniać wioski rolnicze to nie w taki sposób, według mnie taka zmiana tylko pogorszy grę. Zacznę od minusów kolejnej bezsensownej zmiany, ale i tak nie ma tu czego poprawiać powinni zrezygnować z tego pomysłu i zastanowić się na jakimś innym rozwiązaniem.
- zmniejszenie liczby wiosek na wyspie, co gracze otrzymają w zamian za brak możliwości zwiększenia swoich zasobów?
- samodzielna rozbudowa wiosek, wioski są na jeden wspólnej wyspie więc rozbudowa również powinna być wspólna
- rozbudowa wiosek za pkt walki, co punkty walki mają wspólnego z budową?
- jeśli nie mają zamiaru poprawić opcji żądania jednostek niech ją usuną
- po co wioskom mury obronne na załączonej grafice skoro ich nigdy w żaden sposób nie wykorzystają bo wrogowie będą z dala od nich a my ich pokonamy gdzieś na skraju wyspy
- powinna wrócić możliwość walki w wiosce, jeśli nie w takiej formie jak obecnie to w innej i plądrowanie
- beznadziejna grafika wiosek, po zmniejszeniu wygląda trochę lepiej ale i tak to nie pomogło

plusy
- pole walki wydaje się ciekawą funkcją ale nie w takim połączeniu z wioskami jak przedstawiają
- połączenie badań

Poza tym mogli by zając się czymś innym a nie wioskami, gdzie jest dalsza część zrównoważenia związana z budynkami specjalnymi, zakończenie świata które już 2 lata wprowadzają, po co ten czat sojuszu skoro jest bezużyteczny, co z nowym sposobem zdobycia monet wojny i mądrości, w 2013 i 14 pojawiała się informacja w planie rozwoju że zostaną wprowadzone wykresy i statystyki dla graczy których do dzisiaj nie ma. Inno woli zajmować się niepotrzebnymi zmianami, wprowadzeniem nowych funkcji premium i evetami co 3 miesiące z masą możliwości wydania złota...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak achilles mówi. Tutaj niema wgl o czym gadać, jeśli już cokolwiek robić z wioskami rolniczymi to całkowicie je usunąć, bo jest to tylko przywilej tych co mogą klikać co 5-10 minut.. i tym aktywniejszym daje sporą przewagę, gdyby tego nie było gracze chętniej farmiliby sąsiadów, gra stałaby się bardziej spinająca ;D Jak to na wojnie powinno być.

Ale to i tak takie tylko bujanie .. jak dla mnie to pozostawić wioski takimi jakimi były przed ostatnią aktualizacją :) a zamiast tego popracować nad nowymi strategiami, czymś co łączyłoby sojusze, wymagało wspólnego zaangażowania. Tak jak było z miastami bodajże Artemizji :) Tylko nie jako event tylko jakieś normalne dodatki do gry. Może wyspy korsarzy, piratów jakieś misje tego typu..za co jakieś fajne nagrody. Może czasy walk pomiędzy sojuszami np tydzień jakichś sporów każdy członek wygranego sojuszu (wygraną mogło by być nabicie większej ilości pw lub ilości podbitych miast) dostałby możliwość rozbudowania gospodarstwa w każdym mieście o jeden poziom (tzn 46).. A sojusz dostawałby odznaczenie np najlepszych osiągnięć danego tygodnia lub miesiąca..(była gdzieś jeśli się nie mylę zaakceptowana propozycja o odznaczenia sojuszowe)

heh ale już nie do mnie należy wymyślanie konkretów, dajmy się wykazać mistrzom aktualizacji hehe
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Oczekujecie konstruktywnej krytyki?

To ja może się zaraz wybiorę do sąsiada i oznajmię, że od jutra wprowadzam nowe zasady dobrosąsiedzkie. A mianowicie:
- jego córki na zmiane przychodzą spać do mnie
- jego żona gotuje mi od jutra obiady
- on zostawia u mnie połowę wypłaty i ma mi porąbać drzewo do kominka.
Dodam też, że jeśli coś budzi jego wątpliwości to możemy o tym porozmawiać - byle konstruktywnie.

Ciekawe bez ilu zębów wrócę :D

To samo tutaj. Nie dość, że nie ma nad czym dyskutować to każdy kto nam tu takie wieści przynosi powinien być spalony, nabity na pal, oskórowany i poćwiartowany (kolejność dowolna). Wrzucanie "tego czegoś" i proponowanie mi nad tym dyskusji najnormalniej w świecie mnie obraża.

Najzabawniejszy urywek:

(...) co powodowało frustrację. Naszym celem jest zmniejszenie negatywnych doświadczeń (...)

:D :D :D
 
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

wg mnie dobry pomysł z samym żądaniem surek , że nie trzeba co 5 min by wyczerpać limit , lecz te głupie grafiki itp. spowodują zamulenie gry pewnie , literka G bedzie jeszcze częsciej się kręcić na środku ekranu :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Ja dopiero teraz mam trochę więcej czasu jednak jakoś na szerszą rozmowę nie mam siły. Jakby nie patrzeć, to chyba wszystko w tym temacie zostało już napisane przez poprzedników.


PS: Jak to jest, że u nas jest tyle propozycji, w dużej części zaakceptowanych i praktycznie mało co się pojawia z nich (tak wiem, że w międzyczasie pojawiło się pewnie sporo kwestii omawianych na innych wersjach językowych), a czasem w mocno okrojonej wersji i mocno zmienionej, a Inno wymyśla jakieś cuda (gdzie w większości ich pomysłów wszystko za złoto jest) i wprowadza je praktycznie bez konsultacji graczy/ich głośnym sprzeciwie?

PS2: Pewnie wejdzie w najbliższym czasie jeszcze ta cudowna możliwość kupowania bonusów/wojska za złoto, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, aby petycje graczy pozwoliły na zniesienie tego pomysłu...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Dziękuję wam wszystkim za opinie, przedstawiliście bardzo trafne uwagi :)

PS: Jak to jest, że u nas jest tyle propozycji, w dużej części zaakceptowanych i praktycznie mało co się pojawia z nich (tak wiem, że w międzyczasie pojawiło się pewnie sporo kwestii omawianych na innych wersjach językowych), a czasem w mocno okrojonej wersji i mocno zmienionej, a Inno wymyśla jakieś cuda (gdzie w większości ich pomysłów wszystko za złoto jest) i wprowadza je praktycznie bez konsultacji graczy/ich głośnym sprzeciwie?

Propozycje graczy są wprowadzane sukcesywnie do gry, mimo że nie w każdej aktualizacji. Przykładowo, od wersji 2.90 możliwe będzie atakowanie własnych miast podczas czasu potrzebnego do włączenia urlopu. Ta sugestia pojawiła się na forum.

PS2: Pewnie wejdzie w najbliższym czasie jeszcze ta cudowna możliwość kupowania bonusów/wojska za złoto, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, aby petycje graczy pozwoliły na zniesienie tego pomysłu...

Póki co nie planujemy wprowadzenia paczek za złoto.

Ale to i tak takie tylko bujanie .. jak dla mnie to pozostawić wioski takimi jakimi były przed ostatnią aktualizacją :) a zamiast tego popracować nad nowymi strategiami, czymś co łączyłoby sojusze, wymagało wspólnego zaangażowania. Tak jak było z miastami bodajże Artemizji :) Tylko nie jako event tylko jakieś normalne dodatki do gry. Może wyspy korsarzy, piratów jakieś misje tego typu..za co jakieś fajne nagrody. Może czasy walk pomiędzy sojuszami np tydzień jakichś sporów każdy członek wygranego sojuszu (wygraną mogło by być nabicie większej ilości pw lub ilości podbitych miast) dostałby możliwość rozbudowania gospodarstwa w każdym mieście o jeden poziom (tzn 46).. A sojusz dostawałby odznaczenie np najlepszych osiągnięć danego tygodnia lub miesiąca..(była gdzieś jeśli się nie mylę zaakceptowana propozycja o odznaczenia sojuszowe)

heh ale już nie do mnie należy wymyślanie konkretów, dajmy się wykazać mistrzom aktualizacji hehe

Bardzo fajna propozycja, też sądzę, że przydałoby się więcej wspólnych akcji pomiędzy graczami z danego świata :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Wszyscy cieszymy się z kolejnej zmiany na gorsze...
Ale zaczynając od początku:
Budowa i zwiększanie poziomów wiosek rolniczych będzie kosztować punkty walki, tak jak pochód triumfalny w agorze.
Pochód triumfalny ma coś wspólnego z walką, ale rozbudowa wiosek rolniczych niebardzo. Sam pomysł rozbudowy czegoś za PW jest niezły, ale to musi mieć jakikolwiek związek z walką, bo inaczej będzie bez sensu
Wielu z was nie odpowiada fakt, że możecie sprawdzić poziom wiosek rolniczych na wyspach, gdzie nie posiadacie swojego miasta. Jest to dla nas dość zaskakujące.
Nie każdy chce mieć wszystko wyłożone jak na tacy.
Zmniejszymy liczbę wiosek rolniczych na wyspie z 8 do 6.
Tym samym zmiejszycie ilość surowców jaki przeciętny gracz (nie złotnik) jest w stanie wyciągnąć z wiosek. Może wtedy kupi coś na targowisku za złoto. O to wam chodziło?
Zmniejszając liczbę wiosek rolniczych zmniejszymy również liczbę kliknięć, które musicie wykonać, jeśli chcecie zebrać surowce co 5 minut.
Dziękuję! Co za łaska! To wytłumaczenie wcale nie jest bez sensu!
Planujemy usunąć również nastrój wiosek oraz opcję plądrowania surowców.
Kolejny element strategiczny tej gry ląduje w koszu... Bez plądrowania będzie mozna uzyskać mniej surowców, więc złotnik wyda więcej na targu. A w teorii nie ma tu nic za premium.
Naszym celem jest zmniejszenie negatywnych doświadczeń w pierwszych dniach gry.
To może dajcie więcej złota na start? :eek:
 
Do góry