Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ja chciałbym świat

2-1-3

A ja chciałbym taki świat:
-Jego prędkość jest mi obojętna
-Morale aktywne
-Po wystartowaniu na świecie od razu dla każdego gracza 3 miasta
-Stary system podboju
-Bez bohaterów
-Większe wymagania do ery cudów świata
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Wybiera się ktoś na następny świat?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata


Racja, takie szybkie światy są najlepsze, tylko że polskie Grepolis niestety takich nie robi
smutny.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Retimno to był szybki wynalazek.

Retimno to chyba urodzinowy, w którym gracze mogli wybierać. Prawie by należał do szybkich światów, tylko, że jego szybkość jednostek miała 3x, a nie 4x - wtedy byłby szybki :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Na Retimno dużo się działo. Ciekawe czy następny świat będzie równie szybki jak ten urodzinowy...
Mi odpowiadają ustawienia:

2-1-3

Trudno było by z tymi atakami i potrzebne byłoby wielkie zgranie sojuszy w wspólnych akcjach, i odbijania też dużo woja trzeba włożyć, bo oczywiście z nowym systemem te dodatkowe 12h to na pewno ktoś by odbijał.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Yyy...ale co chcesz odbijać na nowym systemie podboju? Wbijasz bunt i po 12h do 24h możesz przejmować wpływając kolonem. Tyle:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ja osobiście wolę stary system podboju. Nie trzeba tyle kombinować, wysyłasz kolona i masz nowe miasto..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

To chyba jesteś pierwszy, który tak uważa:) Dla większości jednak to nowy system jest łatwiejszy i nie wymaga tyle kombinacji. Jak na nowym systemie kolon wejdzie, to masz miasto...a na starym musisz jeszcze tego kolona obronić podczas okupacji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Tak, ale podczas buntu masz za każdym razem dodatkowy czas okupacji. Jeżeli w pobliżu znajduję się mocny rywal, nie raz trudno jest podbić miasto, bo zaraz leci odbijanie. Ponadto, czasem można pomylić się pomiędzy atakiem a wsparciem. Potem są wyrzuty sumienia od strony sojusznika, że ten zaatakował wsparcie w okupowanym mieście lub wspomógł wroga jednostkami. Ja wolę stary podbój i tak pozostanie. Szczególnie, że jestem przeważnie aktywnym graczem i szybko reaguję na każdy ruch.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Jaki dodatkowy czas okupacji podczas buntu? Wbijam bunt i zaczyna się podburzanie trwające 12h. Gdy zakończy się podburzanie mam dokładnie taki sam czas, jaki trwało podburzanie, na wjechanie z kolonem. Czyli kolonem mogę wjechać sekundę po rozpoczęciu buntu właściwego, czy nawet sekundę przed upływem tych 12h.

A Ty mi wymieniasz dalej powody, przez które to właśnie stary system podboju jest trudniejszy i wymaga większej aktywności. Kombinacji jest mnóstwo. Choć nie przeczę, że na nowym systemie kombinować także można.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Chodzi mi dokładnie o podburzanie w nowym systemie podboju i w późniejszym etapie okupacji. Czas okupowania jest dłuższy niż na starym systemie i łatwiej obrońcy jest się wybronić. Na starym systemie, wbijasz od razu z kolonem i okupka trwa 12h (w zależności od prędkości świata). Masz wtedy większe szanse, że żaden z sojuszników podbijanego gracza wyślę wsparcie lub zniszczy kolona. Korzyści dla agresora
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Widzę, że na nowym systemie nigdy nie grałeś i jest Ci on zupełnie obcy. Na starym systemie, aby przejąć miasto musisz posłać kolona i obrońca po czasie ataku jest w stanie stwierdzić, że idzie kolon i odpowiednio zareagować.

Na nowym systemie mogę sobie wbijać dowolną ilość buntów, rozbić obronę przeciwnika na mniejsze frakcje, bo każdy bunt trzeba obstawić...a ja sobie sprawdzam porty/szpieguje i widzę gdzie jest najmniej wojska, więc próbuje wbić tam kolona. A jak wbiję kolona, to miasto jest moje...nie ma czegoś takiego jak czas okupowania. Mogę sobie podburzyć jedno miasto i próbować je przejąć, ale równie dobrze mogę wbić sto buntów i też przejąć tylko jedno miasto. Zdecydowanie łatwiej się gra na nowym systemie.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Tu DonBeker ma rację , z nowym systemem miałem styczność na juktasie i wiem jak wyglądają tam akcję: wbijasz 400 buntów naraz jednemu sojuszowi i zabierasz co się da. Natomiast akcje na starym systemie wymagają masy kombinowania a i tak celem twoim będzie przejęcie kilku/kilkunastu miast...

ps. co nie zmienia faktu ,że wolę stary system ,bo jest po prostu ciekawszy :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Sam sobie przeczysz :) Jak jesteś aktywnym agresorem i chcesz przejąć cudze miasto, wysyłasz wojsko z buntem i trwa podburzanie. Sojusz podbijanego gracza może wysłać wsparcie, że nie zareagujesz i kolon się rozbiję. Mogę jedynie stwierdzić, że podczas nowego systemu jest całkiem ciekawiej, ale dla mnie, agresora (off) jest trochę trudniej. W starym, raz wbijasz kolonem, robisz obstawę i okupacja trwa 12h. W nowym, musisz dwa razy atakować miasto przeciwnika, z czego ten drugi wysyłasz z kolonem. Upierać się już nie chcę. Jednemu pasuję nowy system, drugiemu stary. Pozdrawiam.

//edit: Wsadzić kilka buntów można i to najłatwiejszy sposób na przejęcie jakiegoś miasta, ale są osoby które mają z tym problem. Ja na początku jak grałem na nowym systemie, miałem problem z wysyłaniem tych buntów. Teraz już mam trochę wprawy i jak czas pozwala, można zrobić jakąś akcje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

W którym miejscu sobie przeczę? Choć dobra, już mniejsza z tym, bo do porozumienia pewnie nie dojdziemy. Jakby nie patrzeć, to są dwa różne systemy podboju i wymagają bardzo różnego podejścia do gry.

Na nowym systemie wbijasz bunt i lecisz z kolonem. Obrońca ma rzeczywiście czas na przygotowanie, jednak jak mam dobry sojusz, to oprócz mojego buntu wbijemy ich jeszcze 50-100 podczas akcji i zabierzemy co się da wrogom, a reszta pójdzie na kolejną akcję. Tutaj bunt najlepiej wbić od rana, aby kolona dopasować przed bonusem, aby obrońca miał jak najmniej czasu na przygotowanie obrony. Wbicie buntu, który skutkuje tym, że trzeba czekać pół dnia i cały bonus na puszczenie kolona daje obrońcy tylko jeszcze większą przewagę.
Na starym systemie wysyłasz kolona, który jest dość wolny i obrońca ma sporo czasu na przygotowanie dobrego klina pod niego, albo cofki...a potem jeszcze trzeba utrzymać okupację. Tutaj najlepiej wbijać kolony wieczorem, przed bonusem.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

A patrzyłeś ile takich światów mieli wcześniej?

Co to za głupie uwagi ? Na en takich serwerów było sporo
smiley_emoticons_smilenew.gif


- - - Automatycznie połączono posty - - -

pewnie tylko jeden taki był :)

no co ty manfred ten dopiero pierwszy taki jest, tak to zawsze puszczają swiaty 1/1/1 z moralami

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Racja, takie szybkie światy są najlepsze, tylko że polskie Grepolis niestety takich nie robi
smutny.gif

Tu chodzi głownie o to że naszej administracji gry nie zależy na tym by spełniać oczekiwania graczy. Na forum en można sobie poczytać jak administracja traktuje tam graczy, jak ich wysłuchują i starają się spełnić ich oczekiwania, u nas czegoś takiego po prostu nie ma i nie będzie póki nie nastąpią zmiany.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Co to za głupie uwagi ? Na en takich serwerów było sporo
smiley_emoticons_smilenew.gif


- - - Automatycznie połączono posty - - -



no co ty manfred ten dopiero pierwszy taki jest, tak to zawsze puszczają swiaty 1/1/1 z moralami

- - - Automatycznie połączono posty - - -



Tu chodzi głownie o to że naszej administracji gry nie zależy na tym by spełniać oczekiwania graczy. Na forum en można sobie poczytać jak administracja traktuje tam graczy, jak ich wysłuchują i starają się spełnić ich oczekiwania, u nas czegoś takiego po prostu nie ma i nie będzie póki nie nastąpią zmiany.

Adam chodz na ten świat - choć dla zwałki trochę pogramy :))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Myślę, że się opamiętają i puszczą taki świat. Może zagraniczni by się zlecieli to od razu ciekawiej. Było by z kim rywalizować. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry