Który system podboju wolicie?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

Który system podboju jest lepszy?


  • W sumie głosujących
    195

DeletedUser24848

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Ale mało osób głosuje. Propo tego systemu podboju to wolę stary.Lubie jak podbój przebiega szybko bo podczas czekania na wzbudzenie buntu gracz może wezwać wsparcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Każdy ma swoje plusy i minusy.

Zależy to od stylu gry.

Osobiście jako deffowiec wolę stary, bo tam trudniej jest się przebić a agresor musi nie dość, że wbić kolona to jeszcze go obronić. A w nowym - jeśli za mało zadefujesz, off Cię już nie obroni. Który trudniejszy? Dla mnie nowy.

Aczkolwiek, potrafię zagrać w dobrej ekipie i na tym i na tym. Ważne, by ktoś podbijał i ktoś miał defa :)
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Każdy ma swoje plusy i minusy.

Zależy to od stylu gry.

Osobiście jako deffowiec wolę stary, bo tam trudniej jest się przebić a agresor musi nie dość, że wbić kolona to jeszcze go obronić. A w nowym - jeśli za mało zadefujesz, off Cię już nie obroni. Który trudniejszy? Dla mnie nowy.

Aczkolwiek, potrafię zagrać w dobrej ekipie i na tym i na tym. Ważne, by ktoś podbijał i ktoś miał defa :)

Myślę że nowy jest lepszy dla początkujących deffowców ponieważ w starym trzeba rozbić kolona a w nowym podczas wzbudzania buntu można odbudować armie
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Myślę że nowy jest lepszy dla początkujących deffowców ponieważ w starym trzeba rozbić kolona a w nowym podczas wzbudzania buntu można odbudować armie

Nie zgodzę się, bo w nowym możesz mieć kilka buntów i kilka kolonów, nie sklinujesz ich wszystkich, a przed każdym są ataki czyszczące, dobre synchro i leżysz..... Może być taka opcja też, że przeciwnik ci wybije całego tego deffa, ja wole stary, bo na nim mogę grać nawet i sam i to z powodzeniem.
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Zdecydowanie stary. Jest więcej możliwości strategii. Kliny, cofki, duże murki, małe murki itp. Nowy system jak dla mnie to czysta siła, nic strategii. Nawbijasz niewiadomo ile buntow. A potem walniesz tysiac atakow na jedno miasto i jak ma sie gracz obronic? Pozatym wole dynamiczniejsza rozgrywke. W nowym masz te 12h czekania dodatkow. A w starym wbijasz kolona z bliska i tez musi stac w miescie, ale cos sie dzieje, pilnujesz czy nie odbijaja, czy sojusz obstawia. A nie czekasz 12h bez sensu praktycznie :). Głos na stary :)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Mi bardziej przypadł do gustu nowy system. W sumie to tylko dlatego, że na nim zaczynałam :)
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Pamiętajcie, że w starym trzeba okupować szaraki i trzeba badać podbój, a w nowym wystarczy wbić z kolonem do opuszczonego miasta i miasto od razu należy do gracza, a nie trzeba czekać na koniec okupacji, poza tym nie trzeba badać podboju tylko trzeba przebadać i zbudować statek kolonizacyjny i mieć trochę jednostek, żeby przejąć je.
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Pamiętajcie, że w starym trzeba okupować szaraki i trzeba badać podbój, a w nowym wystarczy wbić z kolonem do opuszczonego miasta i miasto od razu należy do gracza, a nie trzeba czekać na koniec okupacji, poza tym nie trzeba badać podboju tylko trzeba przebadać i zbudować statek kolonizacyjny i mieć trochę jednostek, żeby przejąć je.

No i co lubisz iść na łatwiznę? Co to jest za frajda przejąć szaraka? Przejmij doświadczonego gracza, który w dodatku jest aktywny, to jest nielada zadanie :). Mimo wszystko podtrzymuje opinie ze wole stary, wiecej aspektow do przemyslenia i strategii. Co nie oznacza ze na nowym nie gram, bo gram i w najblizszym czasie tez na jakis nowy sie wybiore :)
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Ja zdecydowanie stary system. Jak zaczynałam przgodę z Grepolis to na tym systemie uczyłam się grać. Nowego spróbowałam ale to już nie jest to. Chociaż wiadomo , każdy ma swoich zwolenników.
 
Odp: Który system podboju wolicie?

Zaczynałem na starym, ale zdecydowanie wolę nowy. Stary to zwykły "złodziej czasu". 2h można nie mieć dostępu do gry i już czasem jest po mieście. Dla mnie nowy system jest dla osób, które nie chcą być aż tak zależne od gry. Zawsze ma się te 12h na obronę. Nawet te kilka godzin nieobecności tak bardzo nam nie zaszkodzi. Stary system jest ciekawszy i więcej się dzieje, jednak koszt czasowy jest za duży.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Czas okupacji zależy od prędkości świata np: jeśli świat ma prędkość 1x to okupacja trwa 12 godzin, więc na starym systemie nie zawsze może nam zaszkodzić kilka godzin nieobecności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20310

Guest
Odp: Który system podboju wolicie?

Zaczynałem na starym, ale zdecydowanie wolę nowy. Stary to zwykły "złodziej czasu". 2h można nie mieć dostępu do gry i już czasem jest po mieście. Dla mnie nowy system jest dla osób, które nie chcą być aż tak zależne od gry. Zawsze ma się te 12h na obronę. Nawet te kilka godzin nieobecności tak bardzo nam nie zaszkodzi. Stary system jest ciekawszy i więcej się dzieje, jednak koszt czasowy jest za duży.

Jasię z tobą zgadzam w 100% i zdecydowanie nowy system.
 
Odp: Który system podboju wolicie?

Zaczynałem na starym, ale zdecydowanie wolę nowy. Stary to zwykły "złodziej czasu". 2h można nie mieć dostępu do gry i już czasem jest po mieście. Dla mnie nowy system jest dla osób, które nie chcą być aż tak zależne od gry. Zawsze ma się te 12h na obronę. Nawet te kilka godzin nieobecności tak bardzo nam nie zaszkodzi. Stary system jest ciekawszy i więcej się dzieje, jednak koszt czasowy jest za duży.

pełna zgoda
 
Do góry