Olympus

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
"W owym dniu wywiązała się zaciekła bitwa. Z gwałtownym hukiem morza mieszał się jęk ziemi i nieba. Pod nogami nieśmiertelnych drżał Olimp, a drżenie to dawało się odczuć w najdalszej głębi Tartaru. Z obu stron podnosił się zgiełk nieopisany. Gwiazdy spadały z firmamentu"​

Mitologia, Autor: Jan Parandowski​

image.php



Rekrutacja Otwarta:
lmit przyjęć 9/35

zapraszamy graczy z morza 55

kryteria przyjęcia:
  1. Czas poświęcany na grę
  2. Doświadczenie w grepolis i nnych grach strategiczno-ekonomicznych
  3. Niedaleka odległość od obecnych sojuszników (jedynie nasze bądź sąsiadujące wyspy)


rekrutacja:
ilimos.
Agemenos


Jeśli chcesz przystąpić do sojuszu napisz do nas. Napewno rozpatrzymy Twoją prośbę​


zależy nam na:
  1. Stworzeniu silnego sojuszu który zawładnie tym morzem a w późniejszym czasie kto wie...
  2. Świetnej zabawie.
  3. aktywność w ramach sojuszu i jego forum,
  4. niesienie pomocy innym w razie zagrożenia oraz chwil chwały,
  5. poznaniu nowych miłych ludzi.

Jeśli jesteś gotów sprłnić te wymagania, przystąp do nas:
Olympus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
w końcu jakaś normalna prezentacja.
Nikogo nie odrzuca na "dzień dobry" tak jak większość górno-lotnych sojuszy na jocie, każdy ma szanse. Jasno i wyraźnie jest napisane do kogo się zgłaszać,jakie są limity,czego oczekiwać.
Kolory nie odpychają,logo ładne, subtelne.

Do czego się można doczepić? Ktoś ładnie zwalił robote logo,bo jest tam napisane Olymus. Jednak i tak jest jedną z lepszych jaką tutaj widziałem. 8/10
 

DeletedUser

Guest
No to jam to uczynił.... ale wpadka... na szczęście już poprawione. Dzięki za cenną uwagę.
 

DeletedUser

Guest
Prezentacja zawiera standardowe informacje, wystarczające by zdecydować, czy wstąpić do sojuszu.
Błędny natomiast jest cały konspekt. Czytając ją mój wzrok przeskakiwał z jednego końca strony na drugi. Zdecyduj się, czy zrównujesz do prawej, lewej, czy może centrujesz tekst. Ważne jest, żeby zainteresowany nie męczył się przy czytaniu.
Plusem jest czytelny napis na logu sojuszu, chociaż mógłbyś je powiększyć.
Cytat nic nie wnosi i jest wyjęty z kontekstu. Jeżeli już wstawiasz jakąś myśl, to dodaj do niej ze dwa zdania od siebie, żeby scalić ją z prezentacją. W tym wypadku wygląda, jakbyś wpisał na google 'cytaty' i wkleił pierwszy z brzegu.
Za całość daję ledwie 2/10
 

DeletedUser

Guest
wasze prawo oceniać, ale z Twoją oceną Pables nie mogę się zgodzić.

Cytat nie jest wyrwany z kontekstu jest świadomy i zamierzony. Nie chciałem pisać w prezentacji skąd się wziął bo zbyt dużo tekstu zniechęca. Było by niby trzy zdania więcej ale znając życie ktoś by mi zarzucił, że za dużo tekstu o niczym.
  1. Dla chcących się dowiedzieć czemu ten cytat i dlaczego to po wstąpieniu do sojuszu wszystko jest wyjaśnione. A osoby spostrzegawcze mogą to zawsze wywnioskować.
    • Czemu cytat coś wnosi... oto objaśnienie:
      Nazwa sojuszu to Olimp (z gr. Olympus), to też jak można zauważyć cytat ten odnosi się do samego Olimpu. I tego jak Zeus obalał Kronos'a. (wywodzi się on praktycznie ze wstępu do mitologii Parandowskiego [Jeśli ktoś czytał to wie o czym mówię])
    • Ważne jest również to, że podstawą do sojuszu miało być 13 wysp (niczym trzynaście bóstw olimpijskich [z mit. według niektórych źródeł Hestia ustąpiła miejsca Dionizosowi]) do którym w pierwszej kolejności wysłano propozycje wstąpienia do sojuszu. Miały one tworzyć filar rozwijającego się paktu.
    • Ergo. To chyba oczywiste, że nazwa sojuszu, cytat mają ze sobą wiele wspólnego.... wystarczy się zastanowić Olimp -> Olympus -> mitologia -> Parandowski (prawda, że proste ??).
  2. Drugi zarzut:
    • Moim skromnym zdaniem wypunktowanie czyta się łatwiej jak jest w linii. Ale to tylko moje zdanie.

Wielce uniżony sługa ilimos.
 

DeletedUser

Guest
to jest moje zdanie i masz prawo się nie zgadzać... ale może określę o co dokładnie chodzi...

W cytacie nacisk kładziony jest nie na słowo Olimp, tak jak i Tartar... Jest na bitwę, co widać w szerszym konspekcie mitu. W cytacie Olimp jest tylko miejscem, równie dobrze wygląda to tak - porównanie, więc nie czepiać się ;) - jakby było napisane:
"W owym dniu wywiązała się zaciekła bitwa. Z gwałtownym hukiem morza mieszał się jęk ziemi i nieba. Pod nogami nieśmiertelnych drżał DOM, a drżenie to dawało się odczuć w najdalszej głębi JASKINI. Z obu stron podnosił się zgiełk nieopisany. Gwiazdy spadały z firmamentu"

Widzisz o co mi chodzi? W cytacie ważna jest bitwa i strony walczące, nie miejsce... Wtrącenie wyjaśniłoby znaczenie słowa Olimp, jak również związek ze słowem OLYMPUS. Pamiętaj, że grają w grepolis także młodsi, np 11- latkowie, a mitologia jest lekturą późniejszą(chyba - nie wiem jak jest teraz :p). Krytyka mojej oceny dopiero zawiera mniej/więcej to, o co mi chodziło.

Co do planu... Nie czytając tekstu przeleć szybko po każdej linijce i spróbuj żadnej nie pominąć. Trudne, prawda?
 

DeletedUser

Guest
W cytacie nacisk kładziony jest nie na słowo Olimp, tak jak i Tartar... Jest na bitwę, co widać w szerszym konspekcie mitu. W cytacie Olimp jest tylko miejscem, równie dobrze wygląda to tak - porównanie, więc nie czepiać się ;) - jakby było napisane:
"W owym dniu wywiązała się zaciekła bitwa. Z gwałtownym hukiem morza mieszał się jęk ziemi i nieba. Pod nogami nieśmiertelnych drżał DOM, a drżenie to dawało się odczuć w najdalszej głębi JASKINI. Z obu stron podnosił się zgiełk nieopisany. Gwiazdy spadały z firmamentu"

Widzisz o co mi chodzi? W cytacie ważna jest bitwa i strony walczące, nie miejsce... Wtrącenie wyjaśniłoby znaczenie słowa Olimp, jak również związek ze słowem OLYMPUS."

Doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Musze również przyznać, że dokonałeś tutaj doskonałej interpretacji. Jak zauważyłeś jest drugi aspekt tego cytatu. Spoglądając na logo sojuszu zauważysz napis "stworzeni by zwyciężać",. Co chyba doskonale zgrywa się z walką. Bo właśnie po to są sojusze. Reasumując to już dwa aspekty wiążące cytat z nazwą i herbem oraz ideą sojuszu.

Nie chodziło mi tu by podawać w prezentacji pełną etymologię nazwy, ale by poprzez cytat zaciekawić i by czytelnik tak jak ty wysunął swoją interpretacje (co mi się chyba udało) pochodzenia nazwy poprzez ten właśnie cytat.

Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z "szerszym konspektem mitu".

Pamiętaj, że grają w grepolis także młodsi, np 11- latkowie, a mitologia jest lekturą późniejszą(chyba - nie wiem jak jest teraz :p).,,,

Mam nadzieje, że dzięki temu cytatowi może uda zaciekawić młodszych graczy mitologią, bo to doskonała lektura. Omawia się już jej fragmenty prawdopodobnie w okresie klasy 5 (ale nie jestem pewien) czyli mniej więcej w takim wieku. Ale sojusz nie jest kierowany do akurat takiej grupy wiekowej (chyba, że osoba taka wykazuje się całkiem niezłą grą).


Co do planu... Nie czytając tekstu przeleć szybko po każdej linijce i spróbuj żadnej nie pominąć. Trudne, prawcda?

Z ciekawości wycentrowałem numerację.... i dużo ciężej było mi się skupić na tekście ze względu na różną długość linijek numeracja nie miała by prawa bytu. I dzięki jej wyrównaniu do boku jest na pewno czytelniejsza. Ale to już kwestia indywidualna percepcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry