Atena - Ochrona miasta

  • Rozpoczynający wątek vidark
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Tak

    Głosy: 60 70,6%
  • Nie

    Głosy: 17 20,0%
  • Obojętne

    Głosy: 8 9,4%

  • W sumie głosujących
    85
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam taki jeden mały pomysł troszkę urozmaicający grę.

Aktualnie czar ochrona miasta działa tak,że porzuceniu jej na dane miasto,później nie możemy rzucać nic innego,odrazu dostajemy informacje że miasto jest pod ochroną. Mój pomysł jest taki,że jeżeli ktoś chce rzucić na nas czar (oczywiście pomysł dotyczy tylko czarów destruktywnych) to oczywiście może to zrobić, i nawet rzuca, i traci łaski :D, a później dostaję informacje że miasto jest pod ochroną i niestety czar nie zadziałał.
Jest to szczególnie ciekawe,kiedy gracz ma po 10 wiosek w górę i taki "zły" kolega może sobie wybierać które miasto potraktować błyskawicą pomimo rzuconej ochrony na jedno z miast.

Podsumowanie:
Zamiast dostać informacje,że miasto jest pod ochroną, uzyskujemy ją dopiero po rzuceniu czaru i straceniu łask :)

p.s. nie,nikt mnie nie atakuje czarami i nie mam z tym problemów,poprostu pomyślałem,że mogło by to być ciekawe urozmaicenie i czary mogły by być ciekawiej i mądrzej wykorzystywane,a nie na tzw "pałę".
 

DeletedUser

Guest
No nie wiem. Nie każdy ma świątynie na maxa + posąg. I wtedy złość będzie za marnacje łaski. Już lepiej by było gdyby ochrona miasta przepuszczała czary pozytywne.
 

DeletedUser

Guest
Nie nie,żadnego przepuszczania :)

Złość jest zawsze po jednej z dwóch stron,więc tutaj za wiele by się nie zmieniło :)
 

DeletedUser

Guest
Hehehe...Fajny pomysł. Nie wprowadzi żadnej innowacji ale doda "element ryzyka" (rydzyka :D)

Jestem na TAK
 

DeletedUser

Guest
hmm... nie ma krzyków że to kolejny bonus dla obrońcy? :D bo w tym momencie broniący niewiele traci a atakujący (może być ich wielu) tracą sporo łask (jeśli to będzie posejdon i burzenie muru to 350 punktów)

osobiście nie jestem ani na tak ani na nie. niestety brakuje w ankiecie opcji 'obojetne'
 

DeletedUser

Guest
specjalnie nie dawałem opcji obojętne,bo lubie konkrety...krótko,albo tak,albo nie :D
Głos obojętnie nic nie wnosi do ankiety :)

Ja wiem czy bonus dla obrońcy? Napewno trochę tak,ale z drugiej strony kto rzuca cały czas czary na jedno miasto? A jeżeli jest ich więcej?No cóż,tutaj już trzeba szybko reagować w sojuszu,komunikacja przede wszystkim :p
 

DeletedUser

Guest
No tak... TE bonusy dla obrońcy... Szkoda że nigdy nie posmakowałem tych bonusów - w całej mojej karierze w Grepolis nikt mnie nie zaatakował... Ja wszystkich Atakuje :p
 

DeletedUser

Guest
No tak... TE bonusy dla obrońcy... Szkoda że nigdy nie posmakowałem tych bonusów - w całej mojej karierze w Grepolis nikt mnie nie zaatakował... Ja wszystkich Atakuje :p

żałuj.
siedzisz sobie z wojskiem w jednym mieście i nabijasz sobie pkt kultury, czasami obrona w trakcie kolonizacji (szczególnie w nocy) potrafi dać pkt na kolejne miasto :D
wracając do ankiety: zdecydowanie TAK!
 

DeletedUser

Guest
Żałuję że obok mnie wszyscy to tchórze... Atakuje już 3 silne sojusze i od żadnego nie miałem odpowiedzi - czy to na pw czy wojną.
 

Robin65

Zespół Grepolis
O ile zaklęcie Posejdona ma zastosowanie praktyczne, o tyle błyskawica Zeusa jest upierdliwą jak bzykanie komara bronią wykorzystywaną przez masówki, które nic innego nie potrafią, najczęściej wystarczy raz oddać i jest spokój. Mając więcej niż jedno miasto nie sposób się obronić, a rzucający będzie leciał na pierwsze wolne. Z drugiej strony byłby to kolejny bonus dla obrońcy. Jeśli już to widziałbym to raczej w formie prowizji czyli np., zabiera 20% łask potrzebnych do rzucenia czaru. W chwili obecnej ani tak ani nie.
 

DeletedUser

Guest
volveryin7 nie żebym się czepiał ,ale Twoje posty są w sprzeczności z podpisem ;)

A tak właściwie to już drugi dziś temat o Atenie (drugi założony przeze mnie dot. Opiekunki) więc coś zmienić u niej trzeba :)
 

DeletedUser

Guest
A ty... W ogóle nie masz podpisu...hahahaha
Post ma być zgodny z tematem ale forum głownie służy do wyrażania swojego zdania.
Odnośnie tematu - @Liq88 coś zmienić trzeba ale twój post też tu jest niepotrzebny bo niczego nie wprowadza. Owszem był tam jakiś temat o zaklęciu/darze "Opiekunka" ale co ma to zaklęcie do tematu o ochronie miasta??

Ochrona miasta to też ma być kolejne zaklęcie dla obrońcy więc dlaczego wróg ma o nim wiedzieć?? A na dodatek może ograniczy się liczba graczy spamujących Błyskawicą czy innymi zaklęciami offensywnymi.
Apropos - Ochrona działa na wszystkie zaklęcia bez względu na to czy służy ono w dobrym celu czy raczej w złym celu - trochę to głupie...
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł chociasz to kolejny bonus dla obrońcy ale jestem na tak :):)
 

DeletedUser

Guest
Mało skuteczny ten pomysł bowiem jak sojusz atakuje jeden rzuca i traci łaskę dając tym samym znać w sojuszu jak sprawa wygląda, zostaje tylko sprawdzać kiedy owa ochrona Ateny Ci się skończy, nawet drobnymi prezentami za 25 łask które i tak nie otrzymasz :)
Albo raczej gracze zaczną grać na zasadzie że najpierw sprawdzi czy moc Posejdona trzęsienie ziemi się przebije poprzez rzucenie najpierw wesela koszt niewielki a informacja jest :p Także niewiele to zmieni.
Także jestem na nie zbędna zmiana
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak, autor napisał, żeby to popchnąć dalej, to pcham
 

DeletedUser6523

Guest
Utrata łask

Jak zapewniali twórcy gier GREPOLIS jest stworzona z myślą o agresorach (osobach walczących) i teraz w praktyce okazało się, że jednak przewagę mają słabo rozwinięci gracze, którzy nie grają tylko logują się rzucają błyskawicę lub trzęsienie ziemi i czekają znowu na nagromadzenie się łask.
Atakowany tymi czarami nie ma możliwości się bronić.
Jeżeli włączy ochronę miasta to i tak rzucający czarami nie traci łask. Jeżeliby straciłby łaski zacząłby w końcu grać.
Na chwilę obecną system gry popiera nieudaczników, którzy nic nie potrafią tylko rzucać czary. Z uwagi na odległość nawet nie można ich podbić (zresztą w większości mają wioski,które nadają się tylko na farmy)
 

DeletedUser

Guest
Faktycznie mogliby coś z tym "fantem" zrobić oraz zaproponować wyjście z takiej sytuacji, ponieważ userzy którzy są , przepraszam za wyrażenie, obrzucani mogą stracić ochotę do gry, a ci którzy raz na dobę zalogują się by majtnąć tymi łaskami też jakoś nie przejawiają innych inicjatyw w grze. Tak jak pisał Gregorek2000. Ciekawe czy na zagranicznych forach grepolis jest podobny problem, nie znam języków obcych, więc tylko się zastanawiam.
 

DeletedUser

Guest
pomysl beznadziejny... a kolege gregorka widze bola blyskawice koalicji ? bo gdzie tylko moze to placze hehehehe masakra ;)
 

DeletedUser6062

Guest
Na forum ogólnym, na forum jego koalicji, w opisie.

Chociaż w tym ostatnim to już gruba przesada.
 
Status
Zamknięty.
Do góry