Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

DeletedUser26609

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Panu z Marsa podpowiem, ze ta dbalosc o interes jak do tej pory przyniosla bardzo wymierne wyniki w postaci spadku ilosci zainteresowanych gra z kilkudziesieciu tysiecy osob do zaledwie trzech tysiecy w porywach i mocnym przytupie do czterech tysiecy na kazdym serwerze.
Sposob platnosci za rozrywke, ktora kogos bawi da sie dopracowac tak, by firma bardzo przyzwoicie zarabiala bez mydlenia oczu darmowym produktem.
Ceny wzrosly trzykrotnie po zmianie transakcji ze skracania na natychmiastowy zakup, dlczego?
Spadla ilosc graczy.
Da sie grac bez zlota i to nie stanowi najmniejszego problemu.
Problem stanowi brak stalej, ulozeonej rozgrywki i ciagle jej zaklocanie nadzwyczajnymi wydarzeniami o charakterze apokaliptycznie stalym.
Kubek w kubek, z pustego nawet dyndajacy Lepper nie zrobi kielbasy.
Co do dbałości o interes to powiem Ci tak... Mają lepszych specjalistów od CRS niż ja, czy Ty :) i uwierz mi, że tą grą - tak samo jak i choćby produkcją samochodów (ach to BMW... już nie jest producentem tylko i wyłącznie aut tylnonapędowych i xDrive) czy telefonów - kierują księgowi, którym się słupki CRS / ISF muszą zgadzać. Spadek konsumentów czasami oznacza wzrost zarobków. Bo duch, albo no gold / no activity feeder to żaden gracz :)
ależ rozgrywka jest stała :) eventy = mistyki ZAWSZE. A i tak sami przyznacie, że ten event jest wyważony jeśli o mistyki chodzi :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie rozmawiam z Słupami Nobody.
i zmień sobie avatar dzieciaku bo nie masz jaj żeby się pochlastać jak popek.
smiley_emoticons_irre.gif
smiley_emoticons_irre.gif
Akurat popek w moim avatarze to przewrotność i śmiech na sali. Bo bliżej mi do hipsterstwa, niż do estetyki Pawła, którego nomen omen znam in RL :)
Dzieciaku? hmm... wiek chrystusowy to dzieciak :) DZIĘKI :)
 

DeletedUser26342

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

jak już mają dawać event z mitycznymi to niech dają go od razu a nie
jak już osoby co weszly rano wydały wiekszość lub wszystko na bonusy np 6 ogni przez 5 godz ;/
zmieniają nagle wszystko

i teraz osoby co weszły mogą wydać odłamki na o wiele lepsze bonusy np 6 mantykor przez 3 godz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18058

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

no to niech księgowi sobie w to grają.
to co dziś zrobili to zwykłe złodziejstwo i tyle.

mało tu opinii o tym, że mityki to kretyński pomysł?
od kiedy są opinie są takie same.
niech przestaną głupoty ględzić.

z pichem się zgadzam.
kiedyś na serwerach było więcej aktywnych graczy.
teraz logują się na chwilę, handlują i zmywają się.
zostają nieliczni. Poziom graczy z serwera na serwer spada, co raz więcej jest takich którzy nie wiedzą co to cofka ale w rankingach przodują.

Te tłumaczenia to nasz kochany team niech sobie w buty wsadzi. Doskonale wiecie jaka jest opinia graczy na temat tego cyrku zwanego mityki za złoto
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

no to niech księgowi sobie w to grają.
to co dziś zrobili to zwykłe złodziejstwo i tyle.

mało tu opinii o tym, że mityki to kretyński pomysł?
od kiedy są opinie są takie same.
niech przestaną głupoty ględzić.

z pichem się zgadzam.
kiedyś na serwerach było więcej aktywnych graczy.
teraz logują się na chwilę, handlują i zmywają się.
zostają nieliczni. Poziom graczy z serwera na serwer spada, co raz więcej jest takich którzy nie wiedzą co to cofka ale w rankingach przodują.

Te tłumaczenia to nasz kochany team niech sobie w buty wsadzi. Doskonale wiecie jaka jest opinia graczy na temat tego cyrku zwanego mityki za złoto

pamiętam że kiedyś serwery byly zapełnone po 15-20k ludzi a teraz nie ma nawet 5k ;) bo jak handlarze kończą swoją zabawe to na serwerze zostaje z 3-4k
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

a może by tak inno zrobiło 1 świat
bez żadnego eventu ;)

To trzeba byłoby zrobić z 10 takich światów, bo część osób chciałaby, żeby serwer bez eventów miał prędkość x4, część x1, jedni stary podbój, inni nowy... :D

Przecież ten "test" powie to co już wszyscy wiemy.
Z mitykami większe zyski - brak satysfakcji zdecydowanej większości graczy.
Bez mityków - mniejsze zyski - satysfakcja większości graczy.
I po evencie Inno stanie przed wielkim wyborem czy zależy im bardziej na pieniądzach czy na graczach.
Odpowiedź znamy wszyscy.
Tłumaczenia nic nie zmienią.Już sam fakt, że kolejny event z mitykami można, by przeboleć, bo się do tego przyzwyczailiśmy, że prawie pół roku nie da się grać przez eventy, ale to, że zostaliśmy okłamani to rzecz, której nikt nie może zrekompensować.Przez takie działania odchodzą gracze i przychodzą krótkodystansowcy no, ale przynajmniej "hajs się zgadza"...

Przepraszam, że wprowadziłam was w błąd w moim poście kilka dni temu, nie wiedziałam, że w evencie będą dostępne jednostki mityczne. Wiem, że tłumaczenia niewiele dają, ale lepiej wytłumaczyć sytuację niż pozostawić wszystkich bez słowa wyjaśnienia. Wiadomo, że gra musi przynosić zyski - w przeciwnym razie nie moglibyśmy utrzymać serwerów, nie mówiąc już o aktualizacjach z nowościami czy regularnym naprawianiu błędów. Ale naprawdę zależy nam na tym, żebyście czerpali z gry dobrą zabawę. W ostatnich miesiącach były już pewne zmiany w wydarzeniach, o których wspominałam na forum (m.in. zmniejszenie jednostek mitycznych w bonusach, ograniczenie eventów na nowych światach). To jest kolejny etap prac nad wydarzeniami, który będzie miał wpływ na zmiany w przyszłości.
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Pewnie masz racje, istnieje takie ulozenie genotypu, ktore to zapewnia,.
Rozumiem, rozumiem, stalosc w zmiennosci zasad. To piekne jak mloda mulatka dojrzewajaca pod sloncem Karaibow.
Osobiscie wolalbym jednak zobaczyc serwery pelne graczy jak niegdys zamiast serwerow wypelnionych pustymi kontami.
Marzy mi sie tez rozgrywka, ktorej zasdy sa niezmienne, w ktorej nie musze co miesiac dostosowywac sie do nowego , wspanialego pakietu z cyklu pomoz sobie sam.
Gdy gram w szachy nie przepadam za koniem poruszsajacym sie po szachownicy w rytm ruchow krolowej...
A zauwazyles moze, ze zloto zaczeli rozdawac, w przypadku firmy tak pazernej, jak inno games to dosc nadzwyczajne wydarzenie.
W czasach aten chceli odbierac te kilkaset sztuk, ktore ludzie zyskali w wyniku zle skonstruowanego eventu.

pamietam ten event:)
 

DeletedUser23379

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

jak już mają dawać event z mitycznymi to niech dają go od razu a nie
jak już osoby co weszly rano wydały wiekszość lub wszystko na bonusy np 6 ogni przez 5 godz ;/
zmieniają nagle wszystko

i teraz osoby co weszły mogą wydać odłamki na o wiele lepsze bonusy np 6 mantykor przez 3 godz

Fakt, powinni dać od początku. Też wydałam wszystko na ognie. Ale wyżej było napisane, że jeśli czujesz się oszukany, możesz zgłosić się w sprawie rekompensaty. I uważam, że powinno się troszkę teamowi pospamować skrzynkę
smiley_emoticons_smilenew.gif
.

a co to są mistyki ?

Mistyczne mityki oczywiście, Adaśko, nie znasz się
smiley_emoticons_biggrin.gif
.
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

To trzeba byłoby zrobić z 10 takich światów, bo część osób chciałaby, żeby serwer bez eventów miał prędkość x4, część x1, jedni stary podbój, inni nowy... :D



Przepraszam, że wprowadziłam was w błąd w moim poście kilka dni temu, nie wiedziałam, że w evencie będą dostępne jednostki mityczne. Wiem, że tłumaczenia niewiele dają, ale lepiej wytłumaczyć sytuację niż pozostawić wszystkich bez słowa wyjaśnienia. Wiadomo, że gra musi przynosić zyski - w przeciwnym razie nie moglibyśmy utrzymać serwerów, nie mówiąc już o aktualizacjach z nowościami czy regularnym naprawianiu błędów. Ale naprawdę zależy nam na tym, żebyście czerpali z gry dobrą zabawę. W ostatnich miesiącach były już pewne zmiany w wydarzeniach, o których wspominałam na forum (m.in. zmniejszenie jednostek mitycznych w bonusach, ograniczenie eventów na nowych światach). To jest kolejny etap prac nad wydarzeniami, który będzie miał wpływ na zmiany w przyszłości.

to proszę wypisać koszt utrzymania serwerów i pracy tych super programistów co naprawiają klika błędów przy czym tworzą 30 nowych i jaki zysk przynoszą eventy ;)
 

DeletedUser26342

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

czasami na szybszych to dobija do 40 k
ale 90% z tego to
1 nowi gracze ( 80% kończy gre bardzo szybko )
2 handlarze
3 guest12133 itp
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

To wymysl mi taka gre, przy ktorej mozesz swobodnie sie oderwac i zajmowac tym, czym chcesz lub musisz.

podobnej gry (polskiej) do grepolis nie ma ale kto wie czy cos w tym stylu nie powstanie skoro zrobili juz czolgi:p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Fakt, powinni dać od początku. Też wydałam wszystko na ognie. Ale wyżej było napisane, że jeśli czujesz się oszukany, możesz zgłosić się w sprawie rekompensaty. I uważam, że powinno się troszkę teamowi pospamować skrzynkę
smiley_emoticons_smilenew.gif
.



Mistyczne mityki oczywiście, Adaśko, nie znasz się
smiley_emoticons_biggrin.gif
.

a może mistyczne postacie ?
 

DeletedUser26894

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Nie no malo serverow macie zeby to sprawdzic ?To na polskim musimy francja ameryka i holandia to wyjatki dziwne bo lepiej zarabiaja od statystycznego polaka czyli to oni powinni miec mity ,ale mniejsza z tym.Tylko ten swiat tez juz jest //ciach// .Dziekuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26342

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

a może by zrobić tak światy
2

1 z nowym podbojem
2 z starym podbojem
+ ankiety dotyczące ustawień prędkości itp
+ wyłączone eventy
i tak jak było na świecie bohaterów żeby sie tam dostać trzeba by było mieć np
30 000 pkt rozbudowy
10 000 pkt walki
podbite 5 miast


na pewno były by to ciekawe światy :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Takie błędne koło powstaje...wprowadzają coraz więcej funkcji, gdzie można złoto wydawać, w związku z czym coraz mniej graczy zostaje na serwerach. A jak ubywają kolejni, to wprowadza się kolejną funkcję za złoto, aby zrekompensować sobie utratę graczy...to jednak prowadzić może jedynie do szybkiego upadku tego tytułu...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Możecie oczywiście wyrażać swoją frustrację, tylko bardzo proszę, postarajcie się nie używać wulgaryzmów i obraźliwych słów.
 

DeletedUser23379

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Ciekawe, ile z oburzonych tutaj osób choć raz przyzłociło w evencie
smiley_emoticons_smilenew.gif
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Widzę jednak że event bez mityków był zbyt nie realny aby wydarzył się na prawdę, jak to się mówi nadzieja matką głupich, a wydawało się że w końcu coś się zmieni
smiley_emoticons_sadnew.gif
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Ciekawe, ile z oburzonych tutaj osób choć raz przyzłociło w evencie
smiley_emoticons_smilenew.gif

pytasz o obecny czy wszystkie? w obecnym nie mam zamiaru i w kolejnych też a przypłacałem tylko w 1 evencie który był rok temu na akcjum(ten pierwszy event z mantami) potem już nie było sensu

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Widzę jednak że event bez mityków był zbyt nie realny aby wydarzył się na prawdę, jak to się mówi nadzieja matką głupich, a wydawało się że w końcu coś się zmieni
smiley_emoticons_sadnew.gif

cichy powiem Ci ze pisalem koledze tak z 3 tyg temu ze mityki i tak beda w evencie, nie chcial wierzyc bo na becie nie bylo
w sumie bylem pozytywnie zaskoczony na poczatku ze ich nie ma ale teraz jak je przywrocili to wole nie pisac co mam na mysli bo skoncze z urlopem
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

cichy powiem Ci ze pisalem koledze tak z 3 tyg temu ze mityki i tak beda w evencie, nie chcial wierzyc bo na becie nie bylo
w sumie bylem pozytywnie zaskoczony na poczatku ze ich nie ma ale teraz jak je przywrocili to wole nie pisac co mam na mysli bo skoncze z urlopem

podeszli do rannego i zadali mu jeszcze kilka ciosów nożem w brzuch:) tak mogę opisać sytuację
 

DeletedUser23379

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

(...)

Masz ranta, to nie o to chodzi czy ktos rzucil kamieniem czy nie.
Wyobraz sobie sytuacje na kazdym nowym serwerze, wspolczuje tam zaczynajacym gre.
Stawiajac igloo nie wylewasz pomyjow przed wejsciem, bo latwo tracic glowa o parapet.

Abstrahuję już od samej afery związanej ze zmienieniem konceptu eventu. Mnie również się to nie podoba. A tłumaczenie, że to test czy coś, jest co najmniej obraźliwe dla graczy.
Ale co do reszty narzekań, to podtrzymam, że właśnie o to chodzi.

To tak, jakbym miała pakiet telewizyjny za darmo, ale parę najfajniejszych kanałów za dopłatą - dopłacając zgadzam się na warunki dostawcy telewizji. Co więcej, utwierdzam go w przekonaniu, że jego polityka jest dobra i rentowna.

Oczywiście, przykład uproszczony, bo na grepo dzięki mitykom odnosi się wymierne korzyści przekładające się na wyniki w grze. Niemniej trochę tak to wygląda. Każdy, kto choć raz przyzłocił w czasie eventu, jest (duże słowo, ale jednak) współodpowiedzialny za częstotliwość eventów i ich wygląd.

Inno to nie caritas, to jednostka mająca przynosić profity.
 
Do góry