[Sport] Euro 2016

  • Rozpoczynający wątek KanioKania
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Belgowie po ograniu Węgrów mają w 1/4 Walię...a potem w półfinale Polskę/Portugalię. Walia niby czarny koń, ciekawie grała w grupie, ale Belgowie to inny poziom...dużo wyższy. Także z naszej strony drabinki można spokojnie stawiać właśnie na Belgów w finale. A tam, to będzie już zupełnie inna historia pisana i trudno przewidzieć, kto awansuje z drugiej strony.

Walia to jednak mnie zaskoczyła, muszę Ci powiedzieć. :) No właśnie taka szara myszka, a ma już zapewniony ćwierćfinał, ale wystarczy tylko, że ich Belgia pokona, to 33% szans, że jeśli wygramy z Portugalią, to może i zagramy sobie z nimi :D W końcu jeśli Polska zaszła już trochę i wyszła z grupy oraz doszła do ćwierćfinału, to może chociaż wbijemy półfinał
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Walia ma potencjał na ćwierćfinał...w tej kwestii się sporo zmieniło w ostatnich latach i Walia nie jest już słabeuszem grającym jedynie futbol siłowy...choć w meczu z Irlandią Północną nic wielkiego akurat nie pokazali.

A Twoich pokrętnych procentów zrozumieć nie mogę. Jak Belgia ogra Walię (to rozumiem) i my ogramy Portugalię (to też rozumiem) to na zagranie z kim mamy 33%? Jak dla mnie wtedy zagramy na 100% z Belgią (tak wynika z drabinki przecież) :p Innej opcji nie będzie...ale to jeszcze Belgia na początek musi ograć Węgrów a następnie dwa ćwierćfinały muszą się skończyć jak opisałem...tutaj nie ma gier o miejsca inne niż 1 i 2. Dwie drużyny dostają brąz i zajmują trzecie miejsce...bez meczu :)
 

DeletedUser21386

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Gdyby ktoś przed turniejem powiedział,że zagramy w ćwierćfinale to bralibyśmy to w ciemno.Przecież obawialiśmy się czy wyjdziemy w ogóle z grupy.

Także już osiągnęliśmy duży sukces.:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Walia ma potencjał na ćwierćfinał...w tej kwestii się sporo zmieniło w ostatnich latach i Walia nie jest już słabeuszem grającym jedynie futbol siłowy...choć w meczu z Irlandią Północną nic wielkiego akurat nie pokazali.

A Twoich pokrętnych procentów zrozumieć nie mogę. Jak Belgia ogra Walię (to rozumiem) i my ogramy Portugalię (to też rozumiem) to na zagranie z kim mamy 33%? Jak dla mnie wtedy zagramy na 100% z Belgią (tak wynika z drabinki przecież) :p Innej opcji nie będzie...ale to jeszcze Belgia na początek musi ograć Węgrów a następnie dwa ćwierćfinały muszą się skończyć jak opisałem...tutaj nie ma gier o miejsca inne niż 1 i 2. Dwie drużyny dostają brąz i zajmują trzecie miejsce...bez meczu :)

Oops, niedopatrzone, powinno być 33% szans, że wygramy. Swoją drogą, oba państwa zyskają 3 miejsce? Przecież nie ma ex aequo. Niemcy w 2012 zyskali jako jedyni 3 miejsce ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Hehe...to bardziej logiczne. Choć Belgowie będą bardzo mocnym przeciwnikiem ewentualnie.

A co do Euro2012, to Niemcy razem z Portugalią zajęli trzecie miejsce. Na Euro w przeciwieństwie do MŚ nie rozgrywa się meczu o trzecie miejsce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Heh, to od kiedy gazety kłamią? :D Na Wikipedii jest, że Niemcy zyskują 3 miejsce, ponieważ podczas całego Euro 2012 zyskali więcej punktów, niż Portugalia.

A tak swoją drogą, wystarczy poczekać ok. do 30 czerwca (i dalej), to wszystko się wyjaśni :D
 

DeletedUser21386

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Według mnie to głupi i niesprawiedliwy przepis, że nie ma meczu o 3 miejsce:( Niemal we wszystkich innych dyscyplinach jest on rozgrywany.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Ja tam nie wiem, gdzie tak piszą na wiki. W tabeli (też na wiki) są dwie drużyny z trzecim miejscem.
 

DeletedUser21386

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Pewnie chodziło o tabelę wszech czasów.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Euro 2016

Jakby nie patrzeć, to od ME '84 nie ma meczu o trzecie miejsce...ostatnią, samodzielną drużyną z trzeciego miejsca była Czechosłowacja na turnieju we Włoszech w 1980. Później już nie wyłaniano trzeciego zespołu na kontynencie...

A jakby nie patrzeć, to chyba jest wyjątek z tym EURO...na PA, PNA, CA, czy MŚ gra się o trzecie miejsce. Będę musiał doczytać z czym to się wiąże, bo wcześniej nawet nie zwracałem na to uwagi...brałem za pewnik.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17153

Guest
Szkoda naszych. Paradoksalnie w półfinale jest teraz drużyna, która w każdym innym sporcie byłaby poza turniejem. Chyba tylko w piłce nożnej, nie bierze się pod uwagę liczby zwycięstw przy ustalaniu kolejności.

Co do karnych, to Błaszczykowski wykonał swoją próbę w jeden z najgorszych sposobów. Krótki rozbieg, zawahanie w momencie oddania strzału... Presja zrobiła swoje.

Fabian do bronienia jedenastek średnio się nadaje. Trener moim zdaniem popełnił błąd w powołaniach, nie biorąc na turniej Przemka Tytonia. Ten jest większy i wywarłby większą presję na strzelcach jedenastek. Nawałka dokonał 2 zmian, więc...

A tak poza tym czapki z głów dla piłkarzy i trenera za to czego dokonali.
 

DeletedUser19924

Guest
Ty się w ogóle na piłce znasz? Interesujesz się nią? Większych bredni dawno nie słyszałem...
1. W jakim innym sporcie byłaby Portugalia poza turniejem? W grupie osiągnęła tyle punktów, że umożliwiło jej to awans do 1/8 finału. Tam wygrała mecz po dogrywce (która w przypadku remisu jest normalna w większości sportów zespołowych, gdzie długość gry wyznacza czas, a nie liczba zdobytych punktów...choćby koszykówka, hokej, piłka ręczna, itp/itd). Następnie Portugalia ograła nas w rzutach karnych...podobnie jak chociażby Iskra zdobyła Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych trochę ponad miesiąc temu
2. Krótki rozbieg nie jest wyznacznikiem źle strzelonego rzutu karnego. Taki Ronaldo wziął nawet krótszy. Do tego trzeba wziąć poprawkę, którą wpajają trenerzy piłkarscy, aby nie brać zbyt długiego rozbiegu...tak paradoksalnie. Rozbieg najlepiej ograniczyć maksymalnie do końca pola karnego. A co do "zwolnienia" przy strzale, to nie było zawahanie. To był taki zabieg taktyczny, który pozwala piłkarzowi stwierdzić, w którą stronę rzuci się bramkarz i strzelić w drugą stronę...tutaj niestety Portugalczyk poczekał do końca i był klops.
3. Z czego wnioskujesz, że Fabiański średnio się nadaje do obrony karnych? Dlaczego Nawałka popełnił błąd nie biorąc na EURO Tytonia, który tworzył najgorszą formację defensywną w Bundeslidze w zeszłym sezonie? Od kiedy "wielkość" bramkarza decyduje jak wielka presja zostanie wywarta na przeciwniku podczas strzelania bramek. Dla mnie bardziej liczy się refleks bramkarza, skoczność...a przede wszystkim rozpracowanie taktyczne przeciwnika. Bramkarze aktualnie nie rzucają się już w ciemno przy karnych. Oni dostają ścisłe wytyczne, w który róg najczęściej strzelają przeciwnicy i po kilku głębszych spojrzeniach w oczy napastnika podejmują decyzję, gdzie się rzucić. Niektórzy lepiej odczytują przeciwnika, inni gorzej...

PS: A jak miała się liczyć "wielkość" bramkarza, to trzeba było postawić na Boruca, a nie Tytonia...wielu nawet optowało, za wprowadzeniem właśnie Boruca na karne. Jednak jak policzyli dziennikarze, Fabiański miał bardzo podobny odsetek obronionych karnych w karierze co Boruc...nie mówiąc już o tym, że nasi piłkarze po fazie grupowej na każdym treningu strzelali karne i może właśnie wtedy Fabiański bronił najlepiej. A historia zna przypadki, że takie zmiany bramkarza przed karnymi różnie się mogą skończyć. Raz udało się Holendrom, ale innym razem widziałem takie zagranie w jakichś pucharach i przez tę zmianę stracono bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry dogrywki i było po meczu. Nierozgrzany bramkarz, brak zrozumienia z obrońcami i skończyło się wielką kompromitacją...a bramkarza zmienić trzeba w trakcie gry.
 

DeletedUser17153

Guest
Ty się w ogóle na piłce znasz? Interesujesz się nią?

Nie. Wypowiedziałem się w tym wątku, tylko po to by przetestować klawiaturę.

Większych bredni dawno nie słyszałem.

Ja do czytania forum używam oczu.


1. Pierwszy przykład z brzegu- siatkówka. Gdzie zwycięstwa są nawet nad ilością zdobytych punktów. Gdyby na tym turnieju odgrywały jakąś rolę, nie byłoby paradoksu Portugalii, która gra w półfinale nie odnosząc choćby 1 zwycięstwa w regulaminowym czasie gry.

99cf43861f6080c4a10f38430c717468.jpeg


Gdyby zwycięstwa miały znaczenie Portugalia znalazłaby się na ostatnim miejscu wśród zespołów z 3 miejsc i odpadłaby z turnieju.


2. Karny strzelony z odpowiednią siłą, w dowolny róg bramki zawsze daje pożądany efekt. Prędkość robi swoje. Jeżeli zawodnik strzeli za słabo, zatrzyma się przed oddaniem strzału, weźmie za krótki rozbieg, a bramkarz rzuci się w dobrym kierunku... No to wiadomo co się wtedy dzieje.

3.
Z czego wnioskujesz, że Fabiański średnio się nadaje do obrony karnych?

Podczas niektórych jedenastek za wcześnie pokazywał róg w który się rzuci, słabo też odczytywał zamiary rywali przy strzelaniu karnych.

Dlaczego Nawałka popełnił błąd nie biorąc na EURO Tytonia, który tworzył najgorszą formację defensywną w Bundeslidze w zeszłym sezonie?

Tytoń>Boruc.

Boruc ma już swoje lata, a Tytoń mógł się przydać. Oceniając Tytonia warto dodać, że jemu głównie przypisywano zasługę, że VfB się w trakcie sezonu podniósł. A tak poza tym ma dobre wspomnienia z EURO czy Bundesligi dotyczące jedenastek...

Od kiedy "wielkość" bramkarza decyduje jak wielka presja zostanie wywarta na przeciwniku podczas strzelania bramek.

Od zawsze. Zawodnik widząc większego bramkarza ma świadomość mniejszego marginesu błędu.
 

DeletedUser21386

Guest
Spokojnie Walijczycy pokażą Portugalii jak się gra w piłkę:D
 

DeletedUser27449

Guest
Ja bym postawił na Walijczyków :D Ciekawie by było jakby wygrali te euro,czarny konik :D
 

DeletedUser21386

Guest
Byliby chyba pierwszą drużyną,która wygrała w debiucie
 
Status
Zamknięty.
Do góry