Dyskusja na temat zmiany skryptu forum na XenForo

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Teraz mam 24, dlatego mam wrażenie, że jednak może nie być limitu :D

@DonBeker, jeśli chcesz oznaczyć całe forum jako przeczytane, kliknij tutaj - otworzy ci się nowa strona, na której należy potwierdzić, że chcesz przeczytać całe forum. Póki co link do tej strony znajduje się na pasku menu, w zakładce "Przydatne linki" (choć nie wiedzieć czemu czasem lista mi się nie rozwija). Z oznaczeniem działu jako przeczytane jest już trochę trudniej, nie mogę nigdzie dodać do tej opcji linka, ale gdyby ktoś chciał, to wystarczy po otworzeniu dowolnego działu dodać w pasku adresu przeglądarki "-/mark-read" na samym końcu, przykładowo: https://pl.forum.grepolis.com/index.php?forums/pytania.15/-/mark-read
 

DeletedUser19924

Guest
U mnie "Przydatne linki" nie ma żadnego odnośnika (javascript:void(0) ) pokazuje mi tylko i żadna lista jeszcze się nie pokazała. Jak kliknę w to, też nic...a z aplikacją jest podobnie.

Reszta w sumie działa bez zarzutu.
 

DeletedUser5

Guest
Dzięki za informację, na razie usunęłam rozwijaną listę i dodałam link bezpośrednio do paska - wyświetla się tylko zalogowanym.
 

DeletedUser21386

Guest
W jaki sposób włączyć Ostatnią aktywność?Raz mi się udało,ale nie wiem jak.
 

DeletedUser5

Guest
@Big Kamil, w górnym pasku (tam, gdzie jest napis Forum lub lista działów) po prawej stronie jest mała ikonka pinezki, która prowadzi do szybkiej nawigacji. Tam znajdziesz opcję ostatnia aktywność. Minus jest taki, że są tam wszystkie akcje na forum, także wpisy w profilu czy zmiana avatarów.
 

DeletedUser21386

Guest
Dzięki tego szukałem:)

Linki do dyskusji na temat InnoGames TV i wersji mobilnej na Androida nie działają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Dzięki. Teraz wszystko jest lepiej widoczne i łatwiej dostępne :) Dla mnie najczęściej używana opcja w sumie i dobrze jak można ją łatwo znaleźć...

A idzie coś zrobić z tym kółkiem, które się pojawia po kliknięciu myszką, gdziekolwiek na forum? Jest to komukolwiek potrzebne?

EDIT:
I coś widzę, że łączenie postów nie działa jeszcze...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Poprawiłam linki do dyskusji, dzięki za zwrócenie uwagi ;) W pozostałych ogłoszeniach nadal są niedziałające linki oraz bb-code z linijkami (np.
), stopniowo będziemy to poprawiać.

Kółeczka niestety nie mogę wyłączyć, bo jest zależne od ustawień stylu, ale zgłoszę prośbę o pozbycie się go ;)

Automatyczne łączenie postów rzeczywiście nie działa i niestety wygląda na to, że w XenForo domyślnie nie ma w ogóle takiej opcji, trzeba zainstalować wtyczkę. Tego również sama nie jestem w stanie zrobić, więc zgłoszę technikom :) Połączyłam wasze posty ręcznie.

-----
Edycja:

Dodałam rangi: Gracz Roku 2015, Gracz Roku 2014, rangi z konkursu Strateg i Maskotka 2015.

Tak jak wspomniałam, w XenForo dodawanie rang jest bardziej złożone niż na starym forum - każda ranga musi zostać przypisana do nowej grupy użytkowników. Z tego powodu istnieje szansa, że mogą wystąpić problemy w korzystaniu z niektórych funkcji lub widoczności działów. Przetestowałam grupy i wszystko powinno być w porządku, ale na wszelki wypadek, gdybyście zauważyli jakieś błędy, np. nagle nie możecie edytować postów lub dodać avatara, proszę o informację.

Jeżeli ktoś chciałby zrezygnować z rangi konkursowej lub nie ma rangi, mimo że powinien, to dajcie znać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Dobra napiszę i już sobie idę.

Forum wygląda skandalicznie.

Jeśli chcieliście pustynny kamuflaż, żeby użytkownik po wejściu na forum go nie zauważył to cel osiągnięty!

Mam tez pytanie, bo może gdzieś czegoś nie doczytałem - dlaczego nam akurat wsadzacie /ciach/ a na innych wersjach językowych funkcjonują stare dobre wersje forumki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21386

Guest
Nie dość,że na zewnątrz upał to jeszcze to forum:(
 

Robin65

Zespół Grepolis
Forum wygląda skandalicznie.
to akurat rzecz gustu
Mam tez pytanie, bo może gdzieś czegoś nie doczytałem - dlaczego nam akurat wsadzacie, a na innych wersjach językowych funkcjonują stare dobre wersje forumki?
jak zapewne zauważyłeś przenosiny trwały ładnych kilka godzin, sukcesywnie wszystkie fora zostaną przeniesione na xenforo, nie prawdą jest, że wszystkie inne fora są w starej wersji: https://ar.forum.grepolis.com/index.php
 

DeletedUser13617

Guest
to akurat rzecz gustu

tak - gustu
zizibnjdjvhwmcxvncgavowlodokligvwdndmybwmjlrkrsdgyepankqxixkvgxlrrwzrhxfevfprluwhpsekarayxlbefpwrhgj

 

Robin65

Zespół Grepolis
I nawet takie "cuda" znajdują swoich zwolenników, mnie bardziej interesuje funkcjonalność i to raczej budzi moje wątpliwości, pewne rzeczy są kwestią przyzwyczajenia inne być może tylko poznania możliwości i odpowiednich ustawień, my również poznajemy niuanse tego rozwiązania.
 

DeletedUser24372

Guest
Robin , twierdzisz że rzecz gustu to kłamiesz ile wejdzie . Pokaż mi tu choć jeden komentarz kogokolwiek oprócz kogoś z supportu , komu to nowe forum podoba się lepiej niż to stare . No szukaj i uważaj żebyś czasami nie znalazł :D
 

DeletedUser19924

Guest
Wygląda to wszystko jakoś "sztucznie". Może to jest kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś nie wydaje mi się...może jak poprawicie kolorystykę (pierwsza, podstawowa sprawa), nowe forum będzie lepiej odbierane. Aktualnie wszystko się strasznie zlewa ze sobą. A sprawdzić, gdzie dodano nowy post po prostu nie sposób na pierwszy rzut oka...trzeba sięgać po "co nowego?". A wcześniej wystarczało jedynie zjechać forum na dół i wszystko było jasne.

A ten pasek z menu na samym dole jak dla mnie poniżej wszelkiej krytyki...powinien standardowo być na samej górze. A dodatkowe bajery z jakimiś punktami i docenianiem (czego?) po co są?

Nie mówiąc o tym, że ta grafika na samej górze strony większa już chyba być nie mogła...dramat.

I jeszcze możliwość polubienia poszczególnych postów? Na prawdę wszystko musi iść w stronę fb?
 

DeletedUser5

Guest
@DonBeker
1. Kolorystykę będzie ciężko zmienić, ale przekazałam informację, że większości graczy nie odpowiada.
2. Zgłosiłam do zmiany ikony przeczytanych i nieprzeczytanych działów, powinna być między nimi większa różnica. Jeśli chodzi o podfora znajdujące się w poszczególnych działach, to dodałam je w opisach razem z grafikami, domyślnie w tym szablonie podfora są schowane i wyświetlają się dopiero po kliknięciu na strzałkę przy napisie "Subfora". Będę starać się o to, żeby podfora wyświetlały się normalnie, dopiero wtedy ikony będą mogły się zmieniać w zależności od tego czy są nowe posty.
3. Do paska się już prawie przyzwyczaiłam, ale zgadzam się, powinien być na górze strony.
4. Docenione to liczba polubionych postów, a punkty to trofea za wykonywanie różnych akcji na forum, np. napisanie pierwszego posta. Trofea już wyłączyłam, bo są bezsensowne, mam nadzieję, że uda się również ukryć to na pasku.
5. Masz rację co do logo forum, jest trochę za wysokie.
6. Polubienia postów zastępują reputację, na razie dostępne są we wszystkich działach, ale zostanie to wkrótce zmienione.
 

DeletedUser19924

Guest
Ta kolorystyka tutaj jest chyba największym problemem, więc warto byłoby coś z nią zrobić :p

A do tego jeszcze przyczepię się do Profilu Gracza...brakuje tam trochę tłumaczeń i mamy brak ujednolicenia zaczynania danych podpunktów (raz wielka, a raz mała litera). Screen po meczu :)
 

DeletedUser5

Guest
Tworzę właśnie listę brakujących tłumaczeń, po niedzieli zgłoszę wszystko na raz ;) Nie bardzo wiem co masz na myśli z podpunktami, będę wdzięczna za screena lub dokładniejszy opis, gdy będziesz miał wolną chwilę.
 
Do góry