Gracz Roku 2016

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
gracz%20roku%202016%20logo.png



Konkurs, który jest już naszą coroczną tradycją, ma na celu wyłonienie jednej osoby z każdego świata, która wyróżniła się swoja postawą i stała się wzorem do naśladowania.


Etapy:
I ETAP
- Typowanie kandydatów - 9.01.2017 - 15.01.2017 godzina 23:59
II ETAP
- Czas weryfikacji - 16.01.2017 - 19.01.2017
III ETAP
- Głosowanie na kandydatów - 20.01.2017 - 27.01.2017 godzina 23:59
IV ETAP -
Czas weryfikacji - 28.01.2017 - 30.01.2017
IV ETAP
- Ogłoszenie wyników - 31.01.2017


gracz%20roku%202016%20regulamin.png

1. W konkursie obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
2. W zabawie może brać udział każdy gracz, spełniający jej kryteria opisane w zasadach.
3. Jest to konkurs światowy, a nie ogólnoforumowy, każdy serwer ma swój własny temat. Dlatego też należy pamiętać, że swoje typy zgłaszamy w danym temacie światowym, a nie konkursowym.
4.
Tworzenie multikont w celu wzięcia udziału w konkursie będzie karane, a takie głosy/typy wycofywane.
5. Do konkursu mogą być zgłaszani gracze ze światów, które wystartowały najpóźniej 31 lipca 2016 oraz światy, które zostały zamknięte najpóźniej 31 czerwca 2016. Oznacza to, że w konkursie udział biorą niżej wymienione światy:

Achilles (pl21) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Hiperborea (pl28) - typowanie || brak kandydatów
Pella (pl41) - typowanie || zwycięzca
Troja (pl44) - typowanie || zwycięzca
Zakros (pl45) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Akcjum (pl46) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Baris (pl47) - typowanie || zwycięzca
Kalidon (pl48) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Delos (pl49) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Edessa (pl50) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Farsala (pl51) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Gela (pl52) - typowanie || zwycięzca
Helorus (pl53) - typowanie || zwycięzca
Idalium (pl54) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Kos (pl55) - typowanie || głosowanie || zwycięzca
Lindos (pl56) - typowanie || głosowanie || zwycięzca


GR2014_osobatypujaca.png

1. Musi posiadać konto na Forum oraz mieć napisanych co najmniej pięć postów, aby móc wytypować Gracza Roku.
2. Typujący musi posiadać konto na danym świecie z co najmniej miesięcznym stażem. Jeśli gracz posiadał konto na danym świecie, a zostało ono usunięte - również może zgłaszać swoich kandydatów.
3. Jeśli typujący nie będzie spełniał jednego bądź obu warunków - jego głos zostanie odrzucony.

GR2014_typy.png

1. Osoba wytypowana na Gracza Roku musi posiadać konto na danym świecie nieprzerwanie z co najmniej pięciomiesięcznym stażem, dotyczy to także przekazania konta, jeśli takowe wystąpiło. Jeśli gracz otrzymał konto w wyniku przekazania, to również musi się nim opiekować co najmniej pięć miesięcy.
2. Wytypowany gracz musi posiadać konto na Forum. Punkt ten jest niezbędny, ponieważ gracz zgłoszony musi być tego świadomy.

GR2014_typowanie.png

1. Jedna osoba może wytypować dwóch graczy z danego świata tylko jeden raz, podając przy tym:
a) swój dokładny nick z gry
b) dokładny nick z gry osoby typowanej
c) dokładny nick osoby wytypowanej wraz z linkiem do profilu (w tym celu wystarczy wpisać nick, poprzedzając go "@", np. @Shannqa)
d) krótkie uzasadnienie swojego wyboru
2. Jeśli osoba wytypowana nie wyraża zgody na branie udziału w konkursie, powinna powiadomić osobę prowadzącą konkurs Shannqa za pomocą prywatnej wiadomości, bądź poprzez napisanie zgłoszenia do obsługi.
3. W temacie zabrania się pisania negatywnych, obraźliwych, nic nie wnoszących do tematu komentarzy.
4. Zabrania się typowania własnej osoby na Gracza Roku 2016.
5. Wszelkie pytania należy zgłaszać do Opiekunki Konkursu podając nazwę świata, na którym problem/ pytanie/niejasność wystąpiły.

GR2014_glosowanie.png

1. W głosowaniu na Gracza Roku danego świata mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które grały na danym świecie przez co najmniej 2 miesiące przed rozpoczęciem konkursu.
2. Głosowanie odbywa się indywidualnie dla każdego świata, w dziale światowym.
3. Aby głos został zaliczony, gracz musi napisać posta w temacie z głosowaniem, w którym znajdą się następujące dane:
a) swój nick z danego świata
b) dokładny nick z gry osoby, na którą oddany zostaje głos
4. Jeżeli dojdzie do remisu, zostanie przeprowadzona dogrywka, w której wezmą udział gracze o tej samej liczbie otrzymanych głosów. Dogrywka będzie odbywała się na takiej samej zasadzie, jak głosowanie właściwe.


gracz%20roku%202016%20nagrody.png


Każdy z Graczy Roku 2016 otrzyma następujące nagrody:

1000 sztuk złota
2 bonusy Tyche do wyboru
unikatową rangę:

gracz%20roku%202016.png


Zwycięzcy mogą wybrać dwa z następujących bonusów Tyche:
  • Błogosławieństwo ataku Tyche
  • Błogosławieństwo obrony Tyche
  • Błogosławieństwo drewna Tyche
  • Błogosławieństwo kamienia Tyche
  • Błogosławieństwo srebrnych monet Tyche
  • Błogosławieństwo szkolenia Tyche

Zgłaszając się do konkursu każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie w dowolnym momencie trwania zabawy i w formie jej odpowiadającej.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z konkursem należy zgłaszać do opiekunki konkursu Shannqa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Tak jak ten konkurs stracił na randze to się w głowie nie mieści...a moderatorzy chyba muszą na bieżąco porządkować wszystkie tematy konkursowe, bo później ciężko im się będzie odnaleźć w tym wszystkim.
 

DeletedUser11134

Guest
to weź Don w nim udział, to i ranga wzrośnie, bo na to, ze są forumowe trolle to już nie poradzisz.
 

DeletedUser19924

Guest
Wezmę jak będzie porządek w tych tematach konkursowych...a teraz jakieś typy, aby wyśmiać konkurs, a jak ktoś wrzuci typ, to dyskusja o jego zasadności...no dajcie sobie na wstrzymanie trochę wszyscy. Każdy może zgłosić każdego (no prawie, bo regulamin jasno określa kto i kogo) i tutaj nie ma miejsca na dyskusje jeśli typ jest zgodny z regulaminem...a jak nie jest, to mod porządki niech robi i tyle.
 
Wezmę jak będzie porządek w tych tematach konkursowych...a teraz jakieś typy, aby wyśmiać konkurs, a jak ktoś wrzuci typ, to dyskusja o jego zasadności...no dajcie sobie na wstrzymanie trochę wszyscy. Każdy może zgłosić każdego (no prawie, bo regulamin jasno określa kto i kogo) i tutaj nie ma miejsca na dyskusje jeśli typ jest zgodny z regulaminem...a jak nie jest, to mod porządki niech robi i tyle.

Gracze będą robić sobie jaja z tego konkursu, wystarczy zobaczyć typy na lindosie i jakie są uzasadnienia hahahaha
Jeśli ktoś chciałby wiedzieć czemu to robią to ja tutaj nie udziele odpowiedzi. Dlaczego ten konkurs nie jest przeprowadzony w formie ankiety na świecie a nie na forum gdzie kazdy moze glosowac? Skoro ma byc gracz konkretnego serwera to niech tylko dany serwer glosuje i dlatego takie cos powinno sie odbywac w grze.

z drugiej strony po co ten konkurs odbywa sie na serwerach ktore nawet nie trwaly 6 miesiecy w 2016 roku?
np takie retimno to wgl nie istnilalo juz w 2016 roku bo zostalo zamkniete w 2015:D
sparta zamknieta w styczniu 2016
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25703

Guest
Marudzicie

Konkurs jest w miarę sympatyczny, a tematy pewnie zostaną posprzątane.

1. W głosowaniu na Gracza Roku danego świata mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które grały na danym świecie przez co najmniej 2 miesiące przed rozpoczęciem konkursu.

To trochę zlikwidowało istniejące patologie a ankiety nie dało by się przeprowadzić, bo np. po światach w których mamy zakończone Ec (na światach o speed więcej niż 2 to chyba większość biorących udział w konkursie) 90% graczy już nie gra, więc głosowanie też było by kompletnie niemiarodajne.

drugiej strony po co ten konkurs odbywa sie na serwerach ktore nawet nie trwaly 6 miesiecy w 2016 roku?
np takie retimno to wgl nie istnilalo juz w 2016 roku bo zostalo zamkniete w 2015:D
sparta zamknieta w styczniu 2016

A to się w 100% zgadzam
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser19924

Guest
To forum jest jedynym miejscem, gdzie każdy, kto grał na danym świecie, ma dostęp. W grze jest to w wielu przypadkach niemożliwe...a niektóre światy zostały zamknięte w 2016 roku. Tam raczej ankiety przeprowadzić się przecież nie da.

A co do samego typowania, to każdy ma do niego prawo (o ile regulamin pozwala) i potem może oddać głos na kogo chce. Może dla niektórych absurdalne niektóre typy są...ale nic w tym temacie nie zrobisz. Nie mówiąc już o tym, że Ty chyba nie powinieneś w tej sprawie głosu w ogóle zabierać, bo najbardziej rozwaliłeś tę edycję konkursu od rana...

Co nie zmienia faktu, że pojawienie się Retimno to absurd...a jak daliście Spartę, to dlaczego nie ma Olimpii?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Don ten konkurs jest rozwalony przez organizatorów, ja tylko zrobiłem sobie z tego żart tak jak wielu innych rok temu czy nawet w obecnej edycji. Masz racje w wielu kwestiach natomiast nie rozumiem czemu niektóre światy zostały nominowane do tego by na nich się ten konkurs odbył. Z drugiej strony ten konkurs mógłby wygląda inaczej, na gracza danego serweru a nie roku :p
 

DeletedUser19924

Guest
Żarty, żartami, a ja wolałbym podchodzić do takich spraw trochę bardziej serio...a może ja naiwny jestem wierząc, że wybór gracza roku na danym serwerze ma jeszcze jakąś wartość, a nie jest to "konkurs popularności" i szukanie jak największej liczby kolegów, którzy na Ciebie oddadzą głos. Ot, jak to miało miejsce przy wyborach Forumowiczów roku...gdzie wybór często nie miał nic wspólnego z rzeczywistością.
 
Niestety w takiej formie to raczej konkurs popularności, nominować można co prawda najlepszych ale nie koniecznie mogą oni wygrać.
 

DeletedUser25703

Guest
To chłopaki to typować na światach gdzie graliście tych graczy których uważacie za dobrych. W czym problem? Może wtedy więcej osób wskaże swoje typy. Taki konkurs to akurat coś pozytywnego, a każdy pojęcie dobrego gracza ma inne, więc niech sobie typuje kogo uważa.
A wygra ten, którego najwięcej osób na danym świecie uważa za najlepszego. Została przecież wyeliminowana możliwość głosowania przez osoby nie grające na danych światach.

Ps. Shannga właśnie czy głosować będą mogli gracze grający ogólnie na świecie przez 2 miesiące czy liczy się tylko czas gry przed rozpoczęciem konkursu?
 

DeletedUser19924

Guest
Inna forma raczej nie ma racji bytu...chyba, że masz jakąś złota metodę. Rankingi w dzisiejszych czasach niestety nic nie mówią, po tym jak są sztucznie pompowane przez cały serwer przez niektórych. A głosowanie w grze nie jest realne, bo ludzi masa odchodzi w trakcie rozgrywki.

A z tego co widzę, to już niektórzy sobie nawołują ludzi, aby na nich głosowali...najśmieszniejsze jest to, że aktualnie to oni typy podają, a nie głosują. Nie mówiąc już o tym, że nie spełniają regulaminowych warunków, aby te typy podać. A jaka myśl przyświeca graczom, którzy zgłaszają kilka razy tę samą osobę? Przecież jak jeden zgłosi, to wystarczy
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

DeletedUser11134

Guest
Mnie nie przeszkadza, że kilku graczy zgłasza tą samą osobę. Każdy może chcieć wskazać za co danego gracza ceni, nawet, jak już został nominowany, to taki wyraz szacunku i sympatii do nominowanej osoby. O ile nie będzie w tym wiele durnych wyskoków - sorka El Gato. ale Twoje wpisy sa tego rodzaju - to będzie o.k.
 
Mnie nie przeszkadza, że kilku graczy zgłasza tą samą osobę. Każdy może chcieć wskazać za co danego gracza ceni, nawet, jak już został nominowany, to taki wyraz szacunku i sympatii do nominowanej osoby. O ile nie będzie w tym wiele durnych wyskoków - sorka El Gato. ale Twoje wpisy sa tego rodzaju - to będzie o.k.

przecież wyżej napisałem że zrobiłem sobie żarty :p
 

DeletedUser19924

Guest
No to mam tutaj kilka wątpliwości i proszę o rozwianie, bo naszła mnie ochota na głosowanie
smiley_emoticons_irre4.gif
Jak grałem na jednym świecie pod dwoma nickami, to który mam podać? Czy może obydwa? Jak ktoś ma inny nick na danym świecie i na forum, to podać nick w grze i potem inny z forum?


PS: Żeby nikt mnie tu o multi nie posądzał...jak zaczynałem na drugim koncie, to pierwsze było usuwane ;)
 
lepszym pomysłem byłoby zrobienie konkursu "Noob roku" . Łatwiejszy i większy wybór jest :)
ciężko naprawdę wybrać gracza roku , chciałem wziąć udział , ale nie znam osoby która w tym roku zrobiła jakieś wrażenie na mnie (mówie o światach na których grałem)
a takich noobów jest pełno
 

DeletedUser5

Guest
Gracze będą robić sobie jaja z tego konkursu, wystarczy zobaczyć typy na lindosie i jakie są uzasadnienia hahahaha
Jeśli ktoś chciałby wiedzieć czemu to robią to ja tutaj nie udziele odpowiedzi. Dlaczego ten konkurs nie jest przeprowadzony w formie ankiety na świecie a nie na forum gdzie kazdy moze glosowac? Skoro ma byc gracz konkretnego serwera to niech tylko dany serwer glosuje i dlatego takie cos powinno sie odbywac w grze.

z drugiej strony po co ten konkurs odbywa sie na serwerach ktore nawet nie trwaly 6 miesiecy w 2016 roku?
np takie retimno to wgl nie istnilalo juz w 2016 roku bo zostalo zamkniete w 2015:D
sparta zamknieta w styczniu 2016
W tym roku zostały zmienione zasady głosowania. Do tej pory wystarczyło posiadać konto na forum i kilka postów, żeby oddać swój głos, tym razem brane uwagę będą głosy tylko tych osób, które rzeczywiście grały na serwerze. Zmiana została wprowadzona na podstawie waszych opinii, mam nadzieję, że te ograniczenia sprawią, że wyniki będą bardziej odzwierciedlały rzeczywistość.

Pomijając to, że my jako team nie mamy możliwości tworzenia ankiet w grze, to niektóre światy są już zamknięte, na nich nie dałoby się przeprowadzić wyborów.

Z Retimno i Spartą moja wpadka, wygląda na to, że źle spojrzałam na datę zakończenia światów. Bardzo dziękuję ci za zwrócenie uwagi, zamknę te tematy z informacją o błędzie. Pozostałe serwery powinny się zgadzać.

Achilles (pl21) - otwarty
Hiperborea (pl28) - otwarty
Pella (pl41) - zamknięty 17.06.2016
Troja (pl44) - zamknięty 19.11.2016
Zakros (pl45) - zamknięty 22.09.2016
Akcjum (pl46) - zamknięty 10.02.2017
Baris (pl47) - otwarty
Kalidon (pl48) - 12.09.2016
Delos (pl49) - otwarty
Edessa (pl50) - 8.12.2016
Farsala (pl51) - otwarty
Gela (pl52) - otwarty
Helorus (pl53) - otwarty
Idalium (pl54) - otwarty
Kos (pl55) - otwarty
Lindos (pl56) - otwarty

Ps. Shannga właśnie czy głosować będą mogli gracze grający ogólnie na świecie przez 2 miesiące czy liczy się tylko czas gry przed rozpoczęciem konkursu?

Liczy się czas gry przed rozpoczęciem konkursu.

No to mam tutaj kilka wątpliwości i proszę o rozwianie, bo naszła mnie ochota na głosowanie
smiley_emoticons_irre4.gif
Jak grałem na jednym świecie pod dwoma nickami, to który mam podać? Czy może obydwa? Jak ktoś ma inny nick na danym świecie i na forum, to podać nick w grze i potem inny z forum?


PS: Żeby nikt mnie tu o multi nie posądzał...jak zaczynałem na drugim koncie, to pierwsze było usuwane ;)

W sprawie twojego nicka - wystarczy, że podasz jedną nazwę, pod którą grałeś na danym świecie. Twój nick z forum już mamy, więc go podawać nie trzeba ;) Jeśli jednak masz na myśli o osobę, którą typujesz, to potrzebujemy oddzielnie nicka z gry oraz nicka z forum, jeśli się różnią, to trzeba wpisać dwa nicki. W razie gdybyś nie znał nicka z forum gracza, którego chcesz wytypować, warto się z nim skontaktować w grze i dopytać. Może on założyć konto na forum już po starcie konkursu, to nie jest przeszkodą, ważne, żeby konto istniało po rozpoczęciu weryfikacji typów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25703

Guest
Liczy się czas gry przed rozpoczęciem konkursu.

Ale wymagane są 2 miesiące bezpośrednio przed rozpoczęciem? Czy np. mogą głosować gracze grający na danym świecie np. od stycznia do czerwca?
 

DeletedUser5

Guest
Elsini, nie trzeba grać bezpośrednio przed startem konkursu, wystarczy ogólnie 2 miesiące w 2016 roku. Nie ma znaczenia czy przykładowo gracz usunął konto pół roku temu czy nadal gra :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry