Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser29163

Guest
Ja mam trochę ludzi(koło10-15), nie jest to elita tej gry, ale są pojętni i przede wszystkim aktywni. ktoś chce wspólnie zacząć? :)
 

DeletedUser17870

Guest
Ja mam pytanie : kiedy te Inno ruszy 4 litery i zacznie coś robić by tak gra przestała być nudna, od kilku lat zmiany to tylko większe profilty dla złotników. Zero dodatków budynków, jednostek czy nawet uwarunkowań rozgrywki .... nuda=złota ...materialiści xD
 

DeletedUser5

Guest
ptychu0325, sporo mieliśmy zmian, które w żaden sposób nie faworyzują osób korzystających ze złota, np. ostatnio dodanie kilku nowych nieekskluzywnych bohaterów, wydarzenie Portal Hadesu, w którym nie ma żadnych funkcji za złoto, do tego dużo niewielkich ulepszeń, jak okno składek na cuda. Wprowadzenie nowego boga i jednostek to duże wyzwanie, które sprawia, że trzeba ponownie zbalansować rozgrywkę. Nie jest wykluczone, że za jakiś czas do gry zostaną wprowadzone podobne nowości, ale na razie nie mamy informacji na ten temat.
 

DeletedUser17870

Guest
To naciskajcie na zmiany i nowości :). Im więcej opcji rozgrywki, czy walki, poprzez urozmaicone i różnorodne oddziały, gra jest ciekawsza. Pewnie zaraz posypie się lawina krytyki, po co? na co?, ale wydaje mi się, że z roku na rok graczy ubywa, bo się nudzą.
Nie tworze już tematów z nowymi propozycjami bo i tak większość z góry się odrzuca, lecz takie zaklęcie jak Plaga działające 1:30h i koszt 250 łask do Oczyszczenia za 200 jest śmieszne i martwe bo nikt go nie używa....
Zastanawia mnie też sprawa budynków specjalnych - po wybudowaniu jest podpis - poziom 1.
Wyjaśni mi ktoś dlaczego ?
Marzy mi się bohater odpory na zaklęcia negatywne i te oczyszczenie - już od razu mniej bym narzekał xD
 

DeletedUser19924

Guest
Hehe...plagę można sobie na miasto zarzucić zawsze jak brakuje łask Ateny. Spełnia podobnie rolę ochronki :)

Jeśli chodzi o budynku specjalne, to rzeczywiście jest tam poziom budynku wpisany na grafice...a dlaczego, to trudno powiedzieć?! Gorzej z nimi jest jednak przy ich burzeniu i chęci postawienia czegoś innego...trzeba czekać do zakończenia rozbiórki, aby dać nowy do budowy. Zgłaszane już daaaawno temu i nic z tym nie zrobiono...
 

DeletedUser26738

Guest
ptychu0325, sporo mieliśmy zmian, które w żaden sposób nie faworyzują osób korzystających ze złota, np. ostatnio dodanie kilku nowych nieekskluzywnych bohaterów, wydarzenie Portal Hadesu, w którym nie ma żadnych funkcji za złoto, do tego dużo niewielkich ulepszeń, jak okno składek na cuda. Wprowadzenie nowego boga i jednostek to duże wyzwanie, które sprawia, że trzeba ponownie zbalansować rozgrywkę. Nie jest wykluczone, że za jakiś czas do gry zostaną wprowadzone podobne nowości, ale na razie nie mamy informacji na ten temat.
nie wiem czy już nie jest zachwiane zbalansowanie rozgrywki choć by przez nowych nieekskluzywnych bohaterów
taki Arystoteles daje nam bonus do ogni 62 zapałki zamiast 26 w tym samym czasie (oczywiście przy maksymalnej rozbudowie bohatera)
w zamian niby dostaliśmy Parifajstesa ale on działa na wszystkie jednostki morskie i tylko skraca budowę jednostek ale nie zmniejsza kosztów budowy
Dejmos jest równowagą dla Leonidasa i tu jest ok
Temistokles jest zrównoważeniem dla Agamemnona
taki Herakles czy Jazon są kompletnie bezsensowni podejrzewam że nikt ich nie używa nie wspominając już o Andromedach i innych od surowców po prostu szkoda na nich monet
ok taki Christopolus jest fajnym bonusem szybciej możesz budować miasta ewentualnie murki 30 % do budowy to jest dużo
tym bardziej że po ostatniej zmianie z monetami o wiele szybciej rozwija się bohaterów i to na plus o tyle niektóre zmiany są zrobione pod agresorów i to moim zdaniem zniechęca ludzi do gry
może i nie gram za długo w tą gierke ale jak pamiętam na barisie wstawiając paczkę birem w miasto offy szły na dno do czasu wybicia tych birem (ewentualnie troszke pomagało w tym przebicie ale nie za wiele ) teraz i tak ci się przebiją i musisz trzymać ląd w mieście
gdzie to dla mnie jest niezrozumiałe
ok
lecisz samymi transami i wszystko w piach ale lecisz z obstawą ogni już nie
i tu jest moje pytanie czym się różnią same transy od tych samych transów skoro ich obstawa pada na biremkach a one i tak się przebijają przez biremki
Rozumiem że gra idzie w kierunku bardziej ofensywnym ale troszeczkę zbalansowanie gry zaczyna szwankować
żeby był agresor musi być obrońca wiem że wszyscy narzekali że ciężko jest zabrać miasto i obrońca ma łatwiej ale czy tak nie powinno być
ludką nie chce się grać bo nie mają szans do obrony swoich polis i co robią idą na następny świat
 

DeletedUser19924

Guest
Przy zbudowanej piramidzie 62 ognie buduję już na 18lv Arystotelesa bodajże...a jak odpalę nereidy, to paczka ogni chwilą moment powstaje. Dobrze, że z tym przenoszeniem bohaterów między miastami trzeba odczekać swoje, bo inaczej byłaby niezła rzeźnia.

Offy nigdy nie szły w całości na dno przy jednej paczce birem...czy tym bardziej do czasu ich wybicia. Zawsze trochę statków się przedostawało na ląd i wbijało bunt...no chyba, że w porcie stało tych birem znacznie więcej :)
 

DeletedUser22713

Guest
Parę lat temu szły wszystkie na dno, jeszcze na Alfie chociażby, jestem na 99% pewien
 

DeletedUser19924

Guest
Mnie się wydaje, że później nie szły wszystkie na dno...ale to może mi się miesza z nowszymi światami. A mówię teraz o może trzech latach temu.
 

DeletedUser26738

Guest
Przy zbudowanej piramidzie 62 ognie buduję już na 18lv Arystotelesa bodajże...a jak odpalę nereidy, to paczka ogni chwilą moment powstaje. Dobrze, że z tym przenoszeniem bohaterów między miastami trzeba odczekać swoje, bo inaczej byłaby niezła rzeźnia.
:)
no tak ale czy to piramida czy nereida działa i na ognie i biremki czy tiremy
Arystoteles tylko na ognie a jednak daje to dużą dysproporcje w budowaniu między ogniami a biremami
teoretycznie wojska defensywne powinny budować się szybciej niż wojska ofesywne i nie ma znaczenia czy to lądowe czy morskie a w tym przypadku ta równowaga jest zachwiana i nie ma znaczenia jaki to podbój bo w nowym bronisz się biremkami a w starym obstawiasz kolona o ile w nowym systemie tą różnice możesz zniwelować lądem o tyle w starym już nie dasz rady
nie mówię o wprowadzaniu nowego bohatera do budowy birem ale czy nie warto by się zastanowić nad zmianą w działaniu Arystotelesa też na biremki
jak dla mnie jest to sensownym rozwiązaniem na wzór czy to Ferkiona czy Chriona o ile pierwszy oddziaływuje na wszystkie jednostki ląd o tyle drugi na hoplitów a używasz ich i do obrony i do ataku zwłaszcza teraz przy Pelopsie siła hoplitów jest porównywalna sile mant w przeliczniku na jednostkę

Offy nigdy nie szły w całości na dno przy jednej paczce birem...czy tym bardziej do czasu ich wybicia. Zawsze trochę statków się przedostawało na ląd i wbijało bunt...no chyba, że w porcie stało tych birem znacznie więcej :)
nie powiem Ci jak było na innych światach troszkę zabawiłem na Barisie i tam szły (oj nie raz i nie dwa potopiliśmy magnatów na biremach ) i nie było mowy żeby ci bunt wklepali jak stały w porcie na Edesie już się to zmieniło oj pamiętam jakie było moje zaskoczenie że tak można teraz na nikai to już jest tragedia masz 1000 birem w porcie a i tak może ci bunta wklepać offem
rozumiem zmiany idą w kierunku offensywnym ale jak już mówiłem żeby można było atakować ktoś musi się bronić
a bronienie staje się coraz to większym wyzwaniem dlatego to zaczyna ludzi zniechęcać do gry
ale to jest tylko moje zdanie

może moje wypociny są nie w tym temacie ale warto się nad tym zastanowić gdy widzę wpisy kiedy nowy świat pierwsza myśl która mi nachodzi "znowu nie pykło więc ucieka na następny świat "
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry