[Ulepszenie] Fenicki Handlarz

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30555
  • Data rozpoczęcia

Chcesz tego? :D

  • Tak!

    Głosy: 17 85,0%
  • Nie!

    Głosy: 2 10,0%
  • Obojętne

    Głosy: 1 5,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser30555

Guest
Witam wszystkich!
Skoro tu przyszliście, to pewnie albo wam się nudzi i przeglądacie forum, albo zainteresował tenże oto pomysł! ;)
Ale przechodząc do rzeczy. Ostatnimi czasy, zauważyłem, że fenicki handlarz stał się bardzo, ale to bardzo nudny.... z reguły wiemy, jakie oferty nam zaoferuje:
3 jednostki(1 może mityczna) i 2 opcje towarowe... Trochę to nudne co nie?
Więc, mój pomysł na to, jest dość prosty ;)
Skoro przybywa on z tak odległych stron, to czemu nie przywoziłby jakiś egzotycznych towarów, bądź nieznanych wojowników? hmm? zainteresowałem Cię, to bym długim i nudnym wstępnie? Nadal tu jesteś? to lecimy! :D

1.Usunięcie natychmiastowego przywołania handlarza(Ale chwila, zanim zaczną się komentarze: "Inno musi zarobić", " muszą mieć co włożyć do portfela", przeczytajcie do końca ;) )
2. Dodanie nowej waluty, a mianowicie " Fenickie oreny"(nazwa do dopracowania :)). Grepolis to gra strategiczna, a nic nie dodaje grze takiej strategii jak duża ilość kombinacji odnośnie armii, budowy a także ekonomii. Im więcej surowców i różnych walut, tym większa szansą na wykazanie się mają gracze z "dobrą" głową ;)
3. No okej, ale o co chodzi z tymi "orenami"? Już wyjaśniam:
- u fenickiego handlarza od teraz, możemy handlować TYLKO Fenickimi orenami!
- Oreny możemy zdobywać poprzez sprzedaż określonych towarów np.
Przybywa handlarz i pojawia się okienko, że potrzebuje on 10 kawalerzystów. Jeżeli mamy tylu w naszej armii, to możemy ich mu sprzedać za np. 5 orenów.
Nie muszą być to koniecznie jednostki. równie dobrze, może zażądać surowców, łask, MONET WOJNY/MĄDROŚCI ( to do dopracowania ;)) jak i bonusów!
Tak bonusów! Będzie potrzebował ulepszonej obrony, więc za sprzedaż jednego takiego bonusu dostaniemy 20 orenów.
4. Kupowanie u handlarza!
- Handlarz będzie przybywał do NAS raz na 5 dni i zostawał 36h!!!(nie możemy go odesłać, co i tak było by bezsensu, bo i tak przybywa do nas ok. co 6 dni) zostałby dodany specjalny skrót do handlarza, gdy ten przybędzie do nas.
-Kupowane przedmioty będą trafiały do naszego ekwipunku, przez co możemy kupić coś u handlarza w poniedziałek w mieście A a użyć we wtorek w mieście B.
Wyjaśnienie: Handlarz będzie posiadał dużo różnych rzeczy: Od surowców, wojsko przez monety mądrości/wojny a skończywszy na bonusach! Tak nie przesłyszeliście się, będzie można kupować u handlarza bonusy np. Do mantykor! Aczkolwiek jest w tym mały chaczyk... Chodzi o to, że im więcej osób kupi konkretne bonusy, tym więcej będą one kosztować np. Jeżeli 10 osób kupi bonus do mantykor, to cena zostanie zwiększona o 1 oren NA STAŁE co oznacza, że szybko ludzie by je kupowali, ale też szybciej byłoby ich nie stać(zasada pobytu i sprzedaży) jeżeli bonus lub jaki kolwiek inny towar by się nie sprzedawał, to cenna wszystkich rzeczy kupowanych najmniej spadałaby o 1 oren NA STAŁE.
- WSZYSCY GRACZE NA JEDNYM SERWERZE, MAJĄ TEGO SAMEGO HANDLARZA O TEJ SAMEJ PORZE
- Aby wyrównać szanse dla osób, które nie siedzą na grepolis cały czas, handlarz przybywałby o nie określonej z góry godzinie np. dzisiaj przybywał o 01:37 a w zeszłym tygodniu o 18:01
5. No okej, ale gdzie tu zysk dla inno? może być trochę mały, ale zawsze jakiś ;) :D haha. Ale do rzeczy:
- za 75 szt. złota możemy "zresetować" koszt zakupu danego towaru do ceny pierwotnej! Czyli jeżeli bonus "+10 mantykor" kosztuje normalnie 350 ofirskich orenów, a w tej chwili np. 3 miesiące po starcie handlarza kosztuje 600 orenów, to gracz za 75zst. złota może zresetować to na jeden zakup do 350 orenów.
6. Zakupy nie będą jednorazowe( jak to jest teraz) ale jeżeli uzbieramy orenów przez 4 miesiące, to jednego dnia będziemy mogli kupić tyle Pegazów na ile nam starczy!!!
7. "Start handlarza" żeby jeszcze bardziej wyrównać szanse i żeby grepolis się nie psuło(mam nadzieję :D) to fenicki handlarz, przybyłby pierwszy raz do grepolis 45 dni po starcie świata!


Myślę, że ktoś dotrwał do końca tej długiej przemowy.... uff aż mi w gardle zaschło :D( mówię na głos, to co piszę :p )
Proszę o swoje komentarze na ten temat, o poprawki, ulepszenia i inne ;)


Jeżeli był już taki temat, a go jakimś cudem nie zauważyłem, proszę moderatora o usunięcie tematu i jeżeli chce napisanie i tego na priv :)
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy!
 

DeletedUser19924

Guest
Uuu...dawno nie widziałem takiej propozycji. Propozycji, która miałaby sens, była dobrze rozpisana, a do tego temat zawiera regulaminową ankietę. A już to wymaga, aby pochylić się nad nią.

I tak:
- propozycja w miarę ciekawa;
- wprowadziłaby dużą różnorodność u fenickiego handlarza
- na pewno zajrzałbym do jego oferty (aktualnie już od kilku miesięcy chyba nawet nie zajrzałem, co oferuje)

Propozycja jednak jak dla mnie za dużo zmienia w całej mechanice gry. Za dużo w niej nowości. Rzeczy, które trzeba byłoby wprowadzić do gry i ją zmodyfikować. Dlatego, tak jak jestem za gruntownymi zmianami u fenickiego handlarza (wymaga on sporej ilości zmian), tak nie widzę możliwości wprowadzenia tego w takim wymiarze.
 

DeletedUser30555

Guest
Polecasz jakieś zmiany, żeby propozycja miała większą szansę wprowadzenia?
 

DeletedUser19924

Guest
Szczerze mówiąc, to wprowadziłbym mniej drastyczne zmiany. Nowa, specjalna dla FH waluta, to przesada...oczywiście wyglądałoby to sensownie, ale dla Inno, to za duży problem. Jak już, to skupiłbym się na poszerzeniu oferty jedynie. Patrząc na programistów Inno, to chyba jedyna rzecz, którą udałoby się wprowadzić do gry.
 

DeletedUser30555

Guest
Jest aż tak źle z tymi programistami? O,o
Poszerzenie oferty do
5 jednostek(w tym zawsze 1 mityczna)?
i nie ograniczone zakupy? oczywiście ze stratą w naszą stronę, ale płacimy więcej, lecz nie musimy czekać w koszarach :D
coś tego typu?
 

DeletedUser19924

Guest
Nie jest zbyt różowo...trudno się doprosić o cokolwiek. Widzisz sam ile im zajmuje naprawienie alarmów w apce.

Co do samego poszerzenia oferty i samego handlu, to tutaj jak dla mnie kwestia do dogadania...trzeba to dobrze zbilansować, co by nie popsuć jeszcze bardziej równowagi rozgrywki. Choć ta i tak jest mocno zachwiana przez eventy. Eventy, które ciężko nazwać eventami...na miano eventu zasługują już chyba dni wolne od nich. Tak długo na nie czekamy i takie krótkie, wyjątkowe wręcz, są.
 

DeletedUser30555

Guest
albo możliwość wymiany oferty :D
bo jak kurde masz miasto full procarze i katapulty np. to jak wbija handlarz i ma: szermierze,łucznicy, dziki kalidońskie.... to Cię krew zalewa... albo jak masz full kamienia i mało drewna w mieście ogniowym to co?....... oferta daj drewno dostaniesz kamień....

Aż sobie jutro zerknę, w jakim to kodzie jest robione :DDD
(nie zamierzam hakować.... bo wielu ludzi to myli... o czym się przekonałem :/ )
 

DeletedUser29184

Guest
Pomysł mi sie podoba, bardzo ciekawy, wprowadzilby sporo świeżości w grze bo obecnie to u fenickiego to jedynie wymiana surki
 
nigdy nie rozumiałem jaki jest sens tej pozycji forum, gracz się natrudzi coś napisze, a jak się przejrzy to wszystko tak ze 2-3 lata wstecz to widać przykładowo tak - 8 głosów za , 2 przeciw, 1 nie ma zdania - jak to się ma do do ilości graczy, do tzw quorum ?
na prawdę szkoda się starć tylko po to żeby pan DonBeker na wstępie ogłosił, że pomysł mu się nie podoba bo jest niezgodny z regulaminem z powodu braku trzeciej opcji "nie mam zdania" ( jeżeli ktoś nie ma zdania to nie głosuje przecież ) albo żeby pan DonBeker na wstępie pochwalił, że superio jest bo są do głosowania 3 opcje
 

DeletedUser19924

Guest
Ja nie twierdzę nigdy, że pomysł mi się nie podoba, bo nie ma trzeciej opcji w ankiecie. Ja tylko staram się pilnować regulaminu tego podforum...a pisząc tutaj powinno się chyba z nim zapoznać i zastosować do niego?

PS: Nie moja to wina, że to forum praktycznie wymarło, propozycji jak na lekarstwo, a jak już ktoś zakłada jakiś temat, to niestety nie spełnia on wymagań regulaminowych. Dlatego tak się cieszę, że pojawia się tutaj nowy użytkownik, któremu się chce coś w tej grze zmienić. Do tego zapoznał się z regulaminem i stosuje się do niego. Do tego przedstawia dobrze napisaną, merytoryczną propozycję. Wyjątek na tym forum patrząc na ostatnie 1-2 lata właśnie.

Szkoda mi jednak, że pewnie taka propozycja pójdzie na marne, bo Inno nie jest w stanie ogarnąć aż takich zmian. A nad zmianami FH warto się na prawdę pochylić.
 

DeletedUser19924

Guest
Zrób nowy temat dla tego nowego boga...tutaj skupmy się na dyskusji na jeden temat.
 

DeletedUser30555

Guest
ale gdzie? :/ bo czytałem regulamin i pisało,że nie można :/
 

DeletedUser19924

Guest
Wiesz, najlepiej w podforum propozycje. Choć jest tak, jak mówi regulamin...takie propozycje mają małe szanse powodzenia. Próbować można...najwyżej moderator zamknie temat i będzie po sprawie. Jedna jak propozycja jest dobrze napisana, z sensem, to się sama obroni, a może kogoś wyżej akurat przekona i przejdzie.

PS: Wrzucanie kilku propozycji w jeden temat tylko go rozmywa, a nawet ostrzeżenie można za to dostać:) Podobnie jak przy zgłaszaniu błędów...na każdy błąd trzeba dać nowy temat.
 

DeletedUser30555

Guest
Jeszcze sobie to do obliczam, czy dobrze zbalansowane :D
jutro dodam temat ;)
a co do fenickiego.... 8/1/1 to raczej cienko to widzę :/
 

DeletedUser29238

Guest
Tak jak wyżej. Proszę założyć nowy temat w propozycjach wraz z ankietą. Jedna propozycja - jeden temat.
 

DeletedUser30582

Guest
Stresc to w trzech zdaniach, bo tak przynudzasz, ze slabo sie robi.
 

DeletedUser30582

Guest
A szkoda czasu na ciebie... Grunt, ze propozycja na nic wplywu nie ma.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Propozycja przeszła pomyślnie wstępną weryfikację, zostanie przekazana do dalszej analizy :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry