Dyskusja na temat nowego świata

DeletedUser29238

Guest
Kolejny świat PANDOSIA będzie szybki i bez morale, ze starym systemem podboju. Więcej tutaj.
 

DeletedUser15394

Guest
Czyli na sezon zimowy będzie trzeba poczekać na taki świat jeszcze z 10 lat :p
 

DeletedUser3480

Guest
Czytałem waszą dyskusję co do tego który ze światów jest trudniejszy i nie mogę uwierzyć,że po tylu latach istnienia obydwóch systemów ktoś ma wciąż wątpliwości który serwer jest trudniejszy.
Jeśli ktoś nie jest jeszcze pewny to stary.
Czemu?
Może zaczniemy od tematu muru. Na starym systemie mur pojawia się najczęściej albo
A) u nowych graczy którzy wszystkiego się boją i nie wiedzą jak grać ( najczęściej nie są poważnym zagrożeniem )
B) w taktycznych rejonach gdzie jest on po prostu konieczny ( wyspy wroga itp )
A co się dzieje na nowym systemie? po kilku dniach gry od startu serwera nie ma gracza który nie ma muru na conajmniej 10 lvl co powoduje,że wybijanie NAWET offa w nocy staje się nieopłacalne nie wspominając o deffie ( z tego co kojarzę to na starym systeme an moralach 100 mozna w nocy wybić deff w proporcji 3:1 jeśli chodzi o zdobycz pw na korzyść gracza atakującego,
Kolejna sprawa to aktywność
Na starym systemie nieaktywność nawet bardzo doświadczonego gracza godzinna moze skutkować stratą miasta. No niekórzy pytali jak to jeśli miasto podbija się 12 godzin czasami i dłużej? A to już tłumaczę
Załóżmy,że gracz jest w mniejszym sojuszu uznajmny,że top 6 a kolona wbija nawet nie top 1 powiedzmy top 3 ( w środkowej fazie istnienia świata ) w godzinę może pojawić się tyle deffa,ze sojusz top 6 musiałby wysłać całęgo swojego offa na odbijanie. myślicie,że w 30 minut maks w godzinę cały ale to cały sojusz zbierze się do ataku? a przecież deff od wroga wciąz może dopływać.
A teraz pójdzmy głębiej. Pójdziesz na zakupy wracasz na chatę masz kolona od "noobka" z jednym miastem 4k i rozumiesz,że on był podstawiony przez wrogi sojusz a nawet lepiej wrogiego JEDNEGO gracza który ma z 30 miast dajmy na to. co wtedy? ty masz i twój sojusz na nim morale od 40 do 60% a w miescie stoi już 5 pak birem czyli jak się nie myle łącznie 2 000 na moralach 40% jest do tego potrzebne jak pamiętam koło 15 pak po 300 ogni ( albo więcej ) czyli ten co wysłął biremy ( mając 30 miast mieć 5 pak birem to na prawdę prosta sprawa ) traci 8*2000 czyli 16 000 wolnych mieszkańćy a atakujący? 15*300*10 co daje 45 000 wolnych mieszkańców no to co nie dość,że nabijecie gościowi w cholerkę pkt walki ten zapewne ściągnie za to blaszkę i to pewnie nie jedną to jeszcze wypstrykacje się z dużej ilości ogni a biremy przecież wciąż mogą dopływać a atak można cofnąc do 10 minut? A co jeśli twój atak 320 ogni wpłynie na 4k birem na moralach 40%? zabijesdz koło 60 birem. myślicie,że to miasto wtedy jesy do odbicia? Wydaje mi się,że nie.
A co z nowym systemem? wbiją ci podburzanie, zbiją mur i muszą czekać 12h na bunt. złotnik w 1h postawi na ulepszonej budowie mur do 20lvl na szybkim światku idealnie tak jak wpływa deff. kto normalny rzuci się z kolonem i offem na miasto z murem na 20 lvl z bunkrem i wieżą? no straty ogromne w szczegółności,że wtedy katapulty niszczą maks 1 poziom muru nawet przy dużej ich ilości xD

Gram w tą grę od lat chyba 8? XD
Na nowym jak i starym systemie miałem nie raz grubo ponad 600 000 pkt ( nawet za czasów kiedy miasta miały mniejszą maksymalną ilość pkt ) i na nowym świecie większość zależy od tego jaki masz sojusz czy większy czy mniejszy bo zazwyczaj większy tam wygrywa
a stary? Jeśli masz apkę przy tyłku i czaisz gierkę możesz mając 30 miast walczyć samemu z topowym sojuszem dość długo i nawet z nim wygrywać.

prawd jest tyle ile graczy.

ale jedna teoria zgadza się u większości - stary jest dla dobrych aktywnych małych grupek lub samotników. Nowy jest za to dla masy i czym lepiej zarządzanej tym lepiej dla nich. Ale ja bym się nie odważył napisać który jest prostszy.

swoją drogą fajny świat startuje :)
 
prawd jest tyle ile graczy.

ale jedna teoria zgadza się u większości - stary jest dla dobrych aktywnych małych grupek lub samotników. Nowy jest za to dla masy i czym lepiej zarządzanej tym lepiej dla nich. Ale ja bym się nie odważył napisać który jest prostszy.

swoją drogą fajny świat startuje :)

nie do końca, chyba każdy wie co oznacza godzinna nieobecność na nowym systemie a co na starym i czym się ona kończy :p a co do oceny który jest prostszy to odpowiedz jest prosta:p oba są jednakowe i nie ma prostszego:p różnica jest tylko w sposobie podboju natomiast wszystkie inne rzeczy są takie same
 

DeletedUser30644

Guest
Na nowym trzeba mniej czasu poświęcić i chyba nikt się ze mną kłócił nie będzie :/

Cała reszta podobna, ale na nowym nikt nie będzie cię latał sprawdzać co chwile jak mur masz.
 
Najważniejsze... czy ludzie dalej fejkują po nocach ;) ?
smiley_emoticons_irre4.gif
smiley_emoticons_panik4.gif
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

DeletedUser3480

Guest
nie do końca, chyba każdy wie co oznacza godzinna nieobecność na nowym systemie a co na starym i czym się ona kończy :p a co do oceny który jest prostszy to odpowiedz jest prosta:p oba są jednakowe i nie ma prostszego:p różnica jest tylko w sposobie podboju natomiast wszystkie inne rzeczy są takie same
godzina nieobecności??

w dobie apek :) mam wrażenie że 90% graczy używa apki.
 

DeletedUser15394

Guest
Ale nie zawsze można z niej skorzystać z różnych powodów, wystarczy brak internetu na 3 godziny i na świat ze starym systemem nie ma do czego wracać szczególnie jak są morale ;]
 

DeletedUser27148

Guest
Witam mineło juz 3 miechy od ostatniego wpisu.Uwazam że juz przyszedł czas na nowy swiat.
Proponuje tym razem STARY SYSTEM i predkośc 1 lub 2 oraz WYGRANA MILITARNA a nie CUDA.
 

DeletedUser32549

Guest
Żeby światy nigdy nie zostały zamykane ani usuwane my chcemy na nich spokojnie cały czas grać :)
 

DeletedUser27148

Guest
Widze że małe jest zainteresowanie tych co wchodza na forum.
Moze ktos z gry poinformuje tu w temacie kiedy planowany jest nowy świat wolny ze starym systemem gry bez cudów?

To jest bardzo wazne bo około 100 osób czeka z mojego świata własnie na nowy świat b my nie budujemy CUDÓW a sytuacja nas do tego zmusza ze nie warto nam tam grac po zdradach tych co chcieli robic cudy i co poszli do wrogów,.
100 osób wegetuje i czeka na nowy świat.
 

DeletedUser32539

Guest
Widze że małe jest zainteresowanie tych co wchodza na forum.
Moze ktos z gry poinformuje tu w temacie kiedy planowany jest nowy świat wolny ze starym systemem gry bez cudów?

To jest bardzo wazne bo około 100 osób czeka z mojego świata własnie na nowy świat b my nie budujemy CUDÓW a sytuacja nas do tego zmusza ze nie warto nam tam grac po zdradach tych co chcieli robic cudy i co poszli do wrogów,.
100 osób wegetuje i czeka na nowy świat.

myślę, że jak będą plany nowego świata, to stosowna informacja pojawi się w odpowiednim momencie ;)
 

DeletedUser32231

Guest
Widze że małe jest zainteresowanie tych co wchodza na forum.
Moze ktos z gry poinformuje tu w temacie kiedy planowany jest nowy świat wolny ze starym systemem gry bez cudów?

To jest bardzo wazne bo około 100 osób czeka z mojego świata własnie na nowy świat b my nie budujemy CUDÓW a sytuacja nas do tego zmusza ze nie warto nam tam grac po zdradach tych co chcieli robic cudy i co poszli do wrogów,.
100 osób wegetuje i czeka na nowy świat.

No to ja mam kolejne około 150 osób, czyli łącznie już jest 250 osób, które czekają własnie na taki świat, sporo.
Jednak jeżeli powstanie nowego świata będzie trwało "wieki", to liczba tych osób niestety , ale z dnia na dzień będzie malała...
 
Do góry