[Omawiane] Ukryty bonus katapult

Ostatnio się bawiłem symulatorem i odkryłem coś takiego.
Przy bunkrach 100k+lądu offy z katapultami nie ruszają kompletnie murku, czyli ich podstawowa funkcja nie działa i teoretycznie stają się procarzami z 7 ataku na mieszkańca.
Z tego by wynikało, że jeśli mamy bunkier powiedzmy 80000 szermierzy 50000 łuczników 50000 hoplitów, zamiast atakować off'em z 1500 procarzy i 50 katapultami, który teoretycznie ma 39500 ataku, bardziej opłaca mi się atakować 2250 procarzami, które tego ataku mają 51750.
Ale jednak z niewyjaśnionych przyczyn mix procarzy i katapult zadaje większe straty.
Ustawienia jakie w symulatorze dałem to premka i falanga dla obydwu stron, obrońca mur 26, wieża, atakujący heroiczna siła..

No i pytanie jest proste, chociaż obawiam się, że odpowiedzi na nie nie poznamy, bo to "zagadka programistów", ale gdzieś ostatnia iskra nadziei się tli, że ktoś tych programistów spyta.

Na czym polega ukryty bonus katapult, jak działa. Czy zwiększa siłe ataku jednostek, czy może osłabia % obrony muru, nawet jeśli go nie burzy?
Ogólnie to chodzi o jakiś wzorek, na którym mógłbym sobie liczyć.
Polecam i Pozdrawiam Piotr Fronczewski
 
Ostatnia edycja:
mnie bardziej zastanawia, czemu Ty rzuciłeś heroiczną na procki i katasy D:
Bo pierwotnie miałem sprawdzić ile potrzeba mixów z katapkami, a ile mixów bez katapek, by zbić 180k lądu, zakładając, że pewna cześć tych mixów będzie na dopałkach.
Równie dobrze mogłem szczęście ustawić na poziomie 8%, ale ja coś szczęściu w symulatorze nie ufam xD.
No i się przy okazji ośmieszylem, bo byłem przekonany, że opyla się lecieć bez katapult bo i tak 2/3 woja będzie zbite na full murku.

Na murku 0, 1 i 10 mix katap i procków wypada gorzej, przy murku 20 już opłaca się wysyłać katapulty.
Czyli wychodzi, że katapulty w jakiś sposób obniżają % bonusu jaki daje murek, niezależnie od tego, czy zburzą poziom muru czy nie, ciekawe.
 
Do góry