Kontrowersyjnie, ale proszę o zmianę zasad i bany

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym by za sztuczne nabijanie punktów był ban?

  • Zdecydowanie tak

  • Zdecydowanie nie

  • Nie mam zdania

  • Tak, ale po dopracowaniu zasad


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.
robisz sztukę z nic nie robienia. Czy ja wiem czy to złośliwość? Raczej szczerość. Masz sojusz to się nim zajmij, na wielkie dyskusje to miałaś czas tutaj, a na sojusz nie.
A może by Wielki Wódz ruszył makówką i porządnie akcje na cudaki rozpisał, czy to jednak zbyt trudne i zamiast się tym zając to łatwiej na forum spamować wielkie dyskusję prowadzić? :D

72h brzmi fajnie, ale już Wam to rozwiązuje.
Robimy sojusz "alpaki" i sojusz "lamy". Dzielimy forum, rezerwacje, ale nie robimy paktu.
I rozbijamy się ile w lesie.
Powiecie, że w takim razie blokada tego wszystkiego bez paktów powinna wejść.
Tylko czy ktoś naprawdę wierzy, że programistą inno będzie się chciało nad tym pracować xD?
 

DeletedUser23929

Guest
Ja juz kiedyś proponowałam rozwiązanie o karencji.
Najlepiej skończyć z tym szajsem i pożeraczem czasu jakim jest grepo, my tu o rozwiązywaniu problemów z rozwalaniem, ulepszaniem, a oni głupiego dio zweryfikować przez 3mce nie mogą. Zaplanowane mają pewnie w Jirze na 2120 rok...
 
Cierpliwości, mam już pomysł jak w połowie ograniczyć rozbijanie. Muszę tylko dopracować drugą połowę. Dopiero wtedy opublikuję swoją propozycję, aby nie zwinęli mi patentu. Rozwiązanie jest wbrew pozorom proste. Tylko trzeba podejść do tego z drugiej strony.
 

DeletedUser32016

Guest
zakład że znajdę sposób w jaki ten pomysł mozna by obejśc?
 
Ciężko zrozumieć że przy takiej mechanice jaką posiada grepolis nie da się tego ukrócić :D i nawet jak tu 1000 zapiszecie i tak nic z tym nie zrobią bo się fizycznie nie da i koniec :(
 

DeletedUser32971

Guest
Szczerze wszedłem na synope grać pierwszy raz na dominacji (mogę powiedzieć że po długiej przerwie ,około 3lata) zdziwiło mnie coś takiego jak wychodzenie z soja i nabijanie punktów na swoich (czytaj sojusznicy co wychodzą albo nabijanie punktów pod staty sojuszu) jest to bardzo dziwne bo kiedyś żeby zdobyć 1mln PW trzeba było się bardzo postarać to nie było jak teraz kilka godzin tylko minimum z 2-3 tygodnie (chodzi o ilość miast ,kiedyś nie było takiego złocenia jak teraz kiedyś ludzie grali dla zabawy i światy nie umierały po pół roku albo krócej) ,wchodziłon sie tam z 4-5 razy dziennie popatrzyło i koniec ,teraz żeby coś zmienić (na dominacji) trzeba usunąć zmysły WSZYSTKIE ,bo złom idzie przez nie i jak ktoś pisał o losowości wysp żeby z nich wybierać ,dam dla przykładu bo nie wiem ile jest na morzu , załóżmy że na morzu jest 1000 wysp wybrać 150-200 na których jest dużo sojuszy np 7-7-6 (każda wyspa liczy 20miast) i trzeba by o nie walczyć a nie jak teraz 8000 miast gdzie to jest podzielone między 2-3 sojusze z czego 2 maja pakt ,a wracając do złomowania nie 72h zakaz powrotu tylko tydzień lub dwa bo przez prv tyle pisać to też jest trochę irytujące i można się pogubić
 

DeletedUser4218

Guest
Nadal nie widzę lepszego rozwiązania ukrócenia rozbijania niż zakazanie to w regulaminie i nakładanie kar za takie coś.
Jesteśmy bardzo kreatywnym narodem, znajdziemy wszędzie luki, więc jak na razie żadne rozwiązanie nie jest dobre.

Jeszcze jakieś pomysły?
 
Szczerze wszedłem na synope grać pierwszy raz na dominacji (mogę powiedzieć że po długiej przerwie ,około 3lata) zdziwiło mnie coś takiego jak wychodzenie z soja i nabijanie punktów na swoich (czytaj sojusznicy co wychodzą albo nabijanie punktów pod staty sojuszu) jest to bardzo dziwne bo kiedyś żeby zdobyć 1mln PW trzeba było się bardzo postarać to nie było jak teraz kilka godzin tylko minimum z 2-3 tygodnie (chodzi o ilość miast ,kiedyś nie było takiego złocenia jak teraz kiedyś ludzie grali dla zabawy i światy nie umierały po pół roku albo krócej) ,wchodziłon sie tam z 4-5 razy dziennie popatrzyło i koniec ,teraz żeby coś zmienić (na dominacji) trzeba usunąć zmysły WSZYSTKIE ,bo złom idzie przez nie i jak ktoś pisał o losowości wysp żeby z nich wybierać ,dam dla przykładu bo nie wiem ile jest na morzu , załóżmy że na morzu jest 1000 wysp wybrać 150-200 na których jest dużo sojuszy np 7-7-6 (każda wyspa liczy 20miast) i trzeba by o nie walczyć a nie jak teraz 8000 miast gdzie to jest podzielone między 2-3 sojusze z czego 2 maja pakt ,a wracając do złomowania nie 72h zakaz powrotu tylko tydzień lub dwa bo przez prv tyle pisać to też jest trochę irytujące i można się pogubić
można założyć drugi sojusz i wspólne forum zrobić więc i tak jesteś w normalnym kontakcie :) tylko innym soju :)
 
Nadal nie widzę lepszego rozwiązania ukrócenia rozbijania niż zakazanie to w regulaminie i nakładanie kar za takie coś.
Jesteśmy bardzo kreatywnym narodem, znajdziemy wszędzie luki, więc jak na razie żadne rozwiązanie nie jest dobre.

Jeszcze jakieś pomysły?
taaa zakazać w regulaminie i nakładanie kar .. super ...
chyba już dostałaś odnośnie tego informację że to jest cienka linia i można spokojnie kogoś na bana wysłać jak się to dobrze rozegra ... zostaje otwarta furtka manipulacji ... tak więc Twój postulat ma też lukę

i jak to sobie wyobrażasz ... nagle pół sojuszu bana dostanie ... bo zaatakowali gracza zapominając o zapałkach do obstawy transów :p
bezpieczna opcja to ta która utrudnia zdobycie pw ze złomowania a nie bany ,,,
 

DeletedUser4218

Guest
Nie da się utrudnić, bo już obgadaliśmy wiele opcji i wiemy, że możemy obejść praktycznie każdą z nich.

Bany śliska - pewnie tak.
A jak masz pół sojuszu, co atakuje masowo i bez ogni, to on i tak nie przetrwa miesiąca, więc o czym Ty piszesz?

Wszyscy jesteśmy świadomi, że jest to do bani, ale część osób boi się banów.
Dlaczego?
Bo nadal chce się rozbijać jak mała dziewczynka bez jaj, która nie umie zdobyć punktów na wrogach.
Każdy, kto nie chce się rozbijać i nie chce by inni się rozbijali, poparł by tą propozycję od razu.
 
Nie da się utrudnić, bo już obgadaliśmy wiele opcji i wiemy, że możemy obejść praktycznie każdą z nich.
oczywiście że się da obejść wszystko , ale można krótszą drogą ( która jest teraz , wystarczy wyjść z sojuszu) i dłuższą drogą ... którą zaproponowałem ..

delikwent musiałby opuścić sojusz na bardzo długo ... a topowe znaczące sojusze nie będą kasować swoich sojuszy i zakładać od początku nowego po to tylko aby kilku gości mogło sobie nabić sztucznie punkty ...

opuszcza sojusz ... i od swoich sojuszników i paktowiczów nie dostaje żadnego PW w przypadku jakichkolwiek ataków na jego miasta lub gdy on atakuje swój były sojusz ...
wraca do sojuszu i automatycznie aktualne %PW się przypisują ... banalne ...
ukróci to wędrówki pomiędzy sojuszami ...
chcesz zmienić sojusz i iść do wroga ... klik szaraki i zaczynasz z czystym kontem ...
 

DeletedUser27580

Guest
widać że jakiś nobek ;) złomowanie się robi na złotych :p
Topowy gracz najlepszego sojuszu a nie jakiś tam noobek!

A co do problemu z tematu, to można zamiast karać za rozbijanie wojsk sojuszników wprowadzić nagrody za bicie czerwonych+ wprowadzić ograniczenie do np. 3 paktów/wrogów w sojuszu, z możliwością ich zmiany po tygodniu od dodania. Ukróciłoby to patologię polegającą na robieniu 4członowych sojuszy i zmusiło topowe ekipy do zaplanowania gry wcześniej, już nie na zasadzie hurdurr, wchodzimy w środek i bijemy wszystko jak leci a jak się nie uda to próbujemy na kolejnym świecie.

W mojej wizji, wyglądałoby to tak:
Własne wojska - 0%PW
Sojusznicze - 20%PW, status sojusznika znika tydzień po zmianie sojuszu.
Pakt - 20%PW
Neutralne - 80%PW
Czerwoni - 140%PW, status "czerwonego" analogicznie jak w przypadku sojusznika po tygodniu od zmiany sojuszu.

Zamiast karać złomiarzy lepiej jest nagrodzić tych, którzy grają normalnie, w końcu każdy gra jak chce.
 

DeletedUser8368

Guest
Topowy gracz najlepszego sojuszu a nie jakiś tam noobek!

A co do problemu z tematu, to można zamiast karać za rozbijanie wojsk sojuszników wprowadzić nagrody za bicie czerwonych+ wprowadzić ograniczenie do np. 3 paktów/wrogów w sojuszu, z możliwością ich zmiany po tygodniu od dodania. Ukróciłoby to patologię polegającą na robieniu 4członowych sojuszy i zmusiło topowe ekipy do zaplanowania gry wcześniej, już nie na zasadzie hurdurr, wchodzimy w środek i bijemy wszystko jak leci a jak się nie uda to próbujemy na kolejnym świecie.

W mojej wizji, wyglądałoby to tak:
Własne wojska - 0%PW
Sojusznicze - 20%PW, status sojusznika znika tydzień po zmianie sojuszu.
Pakt - 20%PW
Neutralne - 80%PW
Czerwoni - 140%PW, status "czerwonego" analogicznie jak w przypadku sojusznika po tygodniu od zmiany sojuszu.

Zamiast karać złomiarzy lepiej jest nagrodzić tych, którzy grają normalnie, w końcu każdy gra jak chce.

Niestety luka się rzuca od razu w oczy. Złomiarz wychodzi z sojuszu i robi nowy ustawia wojnę ze starym i już można rozbijać śmiało.
Wątpię żeby ktokolwiek idealny pomysł tutaj przedstawił a to dlatego, że inni są równie kreatywni ;)
Jakieś ograniczenie czasowe może by pomogło, np. wyjściu przez 2 dni atakowanie członków sojuszu nie nalicza pw.
 
Topowy gracz najlepszego sojuszu a nie jakiś tam noobek!

nooo topowy, topowy ... złomiarzy ;)na Synopie
a po wiadomości widać że już to jakiś "template" jest do użytku wielokrotnego ..


DataRankingWszystkie punkty walkiRankingPunkty jako atakującyRankingPunkty jako obrońca
2020-02-06+2419 876+6118 418+1301 458
2020-02-05+10575 611+588 709+9486 902
2020-01-10+9201 6602469+5199 191
 
Najlepiej usunąć zmysły ,wszystkie, to wtedy złom straci sens bo raczej nie będzie warto ubijać wojo za 100-200k PW wtedy może zacznie się jakaś walka ;)
Popieram, to najlepsze rozwiązanie.
Co więcej nie będzie zachowań typu: Mam 5 paczek mitów i akurat odbijamy okupkę mitami, nie puszczam ich bo to za mało, żeby odpalić zmysły a szkoda mi je tracić za normalne pw. Ostatecznie okupka nie zostaje zbita bo w sojuszu było 10 takich osób.
 

DeletedUser27580

Guest
Niestety luka się rzuca od razu w oczy. Złomiarz wychodzi z sojuszu i robi nowy ustawia wojnę ze starym i już można rozbijać śmiało.
Wątpię żeby ktokolwiek idealny pomysł tutaj przedstawił a to dlatego, że inni są równie kreatywni ;)
Jakieś ograniczenie czasowe może by pomogło, np. wyjściu przez 2 dni atakowanie członków sojuszu nie nalicza pw.
A gdyby wojnę musiały zaakceptować oba biorące w niej udział sojusze? Wtedy mając odgórnie narzucony limit wrogów, sojusze by nie podpisywały nowej wojny, jeśli oznaczałoby to rezygnację z PW na tydzień :> No przynajmniej, ja, jako osoba prowadząca jakąś tam ekipę bym na to nie przystał :>

Ogólnie to wiadomo, że każde rozwiązanie tego problemu będzie dziurawe bo technicznie jest nie możliwe zablokowanie całkiem złomiarzy. Myślę że trzeba maksymalnie utrudnić złom żeby go jakoś ograniczyć.
 
nooo topowy, topowy ... złomiarzy ;)na Synopie
a po wiadomości widać że już to jakiś "template" jest do użytku wielokrotnego ..


DataRankingWszystkie punkty walkiRankingPunkty jako atakującyRankingPunkty jako obrońca
2020-02-06+2419 876+6118 418+1301 458
2020-02-05+10575 611+588 709+9486 902
2020-01-10+9201 6602469+5199 191
no oni grają na murowanie i złomowanie, to czego oczekujesz :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry