[Ulepszenie] Wprowadzenie do Cudów bonusów skalujących się z poziomem rozbudowy

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany?

  • tak

    Głosy: 23 100,0%
  • nie

    Głosy: 0 0,0%
  • nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.
Witam, ostatnia propozycja, którą mieliśmy absolutną przyjemność oglądać w tym dziale, była związana z Cudami Świata. Tematycznie zostaniemy w tym samym obszarze.

Propozycja: Wprowadzić bonusy za rozbudowę Cudów Świata dla więcej niż ostatniego poziomu rozbudowy. Im wyższy poziom, tym lepszy bonus. Bonus z Latarni Morskiej w Faros zamienić z tańszego handlarza fenickiego na szybszy handel.

Po co tak? Zgodnie z ogłoszonymi na forum planami na 2021 Team planuje przyjrzeć się balansowi Cudów oraz Dominacji. To dobry moment, aby o cudach wypowiedziała się sama społeczność.
Obecne bonusy Cudów to tylko ciekawostka. Jeśli zestawić je z odjechanymi wzmocnieniami, które wprowadza Olimp, to wyglądają one dość żałośnie. Żałośnie tym bardziej, że usypanie ich jest nie lada wyzwaniem. Dlatego bonusy powinny być bardziej znaczące. To raz.
Dwa, że rozbudowanie Cudu na 10 poziom powinno dawać dostęp do najmocniejszego bonusu, a nie w ogóle do bonusu jako takiego. Zapewnienie malutkich wzmocnień na każdym/co kilka poziomów Cudu sprawi, że nawet sojusze, które nie czują się na siłach walczyć o rozbudowę Cudu na 10 poziom i próbować wygrać świat, będą miały motywację zainicjować budowę i usypać 6/7/8/9 poziomów.
Doświadczenia z Olousa (i Messembri chyba trochę też..?) pokazują, że przy dużej dominacji jednej ekipy, pozostali gracze - mimo że mogliby chociaż spróbować - nie podnoszą rękawicy i w efekcie cuda nawet się nie dublują. Wizja wyrwania dla siebie drobnego wzmocnienia może pchnąć takie mniejsze sojusze do działania.
Proponuję również kompletne wywalenie obecnego bonusu za Latarnię Morską w Faros. Szybszy handel wydaje mi się bardziej spójny z Cudem będącym Latarnią. A fenicki handlarz i to z tak słabym procentem jest raczej meh.

Poniżej zamieszczam propozycje rozdziału bonusów.
1. wariant pierwszy z zachowaniem obecnych bonusów na obecnym poziomie. Jest to rozwiązanie na tyle słabe, że wbicie poziomu 9 nic nie daje:
kCL1jNm.png


2. wariant drugi z odświeżonymi wartościami bonusów.
W skrócie:
Piramidy dają 3k do pojemności magazynu
Wiszące ogrody dają 10% do produkcji surowców
Posąg Zeusa daje 10% do produkcji łask zeusa
Świątynia Artemidy daje 10% do produkcji wszystkich łask
Grobowiec zmniejsza koszt mitów o 10%
Kolos Rodyjski skraca czas trwania pochodu o 10%
Latarnia zapewnia o 10% szybszy handel


W takim układzie 9 poziom zapewnia bonus, więc jest motywacja rozbudowywać Cud pod korek. Jak widać rozbudowanie cudu z 9 poziomu na 10 związane jest też z dużym "skokiem" bonusu. Wydaje mi się, że ma to ręce i nogi, w końcu 10 poziom jest najtrudniejszy do zbudowania i tylko jeden sojusz na świecie miałby do niego dostęp.
ZMHb3EC.png
 
Ostatnia edycja:
Zmiany jak najbardziej na plus, jedynie zastanowiłbym się czy np. nie zamienić bonusu z posągu Zeusa na coś innego, bo skoro świątynia Artemidy ma bonus dla wszystkich to ten bonus z posągu się mały wydaje, szczególnie, że mamy już 8 bogów.
 
zastanowiłbym się czy np. nie zamienić bonusu z posągu Zeusa na coś innego, bo skoro świątynia Artemidy ma bonus dla wszystkich to ten bonus z posągu się mały wydaje, szczególnie, że mamy już 8 bogów.
Pełna zgoda, aczkolwiek nie chciałem aż tak rozpędzać się ze zmianami, tym bardziej że tutaj nie miałem pomysłu na coś co będzie zmianą na plus za którą zagłosowałaby większość społeczności. Jakieś pomysły?
 
Pełna zgoda, aczkolwiek nie chciałem aż tak rozpędzać się ze zmianami, tym bardziej że tutaj nie miałem pomysłu na coś co będzie zmianą na plus za którą zagłosowałaby większość społeczności. Jakieś pomysły?
Znaczy ja bym poszedł właśnie może za przykładem olimpu i w sumie dałbym bonus może do ognii/mitów/jednostek lądowych z zakresu 5-10% dla posągu zeusa, kwestia do dopracowania. Równie dobrze jak dałeś latarnie na szybszy handel to można by było pomyśleć żeby to był bonus do prędkości wszystkich statków w końcu latarnia ułatwia poruszanie się statkom, ale to już jest dyskusja na etap, kiedy będzie wgl zgoda na zmianę tego systemu. Ewentualnie poczekać do zmian, które proponują, bo oba systemy potrzebują zmian i cudaki i dominacja.
 
Znaczy ja bym poszedł właśnie może za przykładem olimpu i w sumie dałbym bonus może do ognii/mitów/jednostek lądowych z zakresu 5-10% dla posągu zeusa, kwestia do dopracowania.
dokładnie zamienić na obniżenie kosztu błyskawicy :p
A ja sobie przed momentem wymarzyłem, aby świątynia zeusa wzmacniała plądrowanie świątyń, tak by co drugi poziom mityki mogły kraść dodatkowy punkt łask. Na 10 poziomie Cudu mityk kradłby ich 15 zamiast zwyczajnych 5. Nie wiem jak bardzo inni grając polegają na tym badaniu, ale wydaje mi się to super użyteczne i jednocześnie jedyne w swoim rodzaju, w sam raz na bonus z cudaka.

No ale właśnie - to jest już rozmowa na czas, gdy poznamy jak daleko idących zmian w dominacji i cudach spodziewa się inno. Bo równie dobrze może się okazać, że wszystko co jest planowane to lekkie zmiany w wymaganych surowcach
 
A ja sobie przed momentem wymarzyłem, aby świątynia zeusa wzmacniała plądrowanie świątyń, tak by co drugi poziom mityki mogły kraść dodatkowy punkt łask. Na 10 poziomie Cudu mityk kradłby ich 15 zamiast zwyczajnych 5. Nie wiem jak bardzo inni grając polegają na tym badaniu, ale wydaje mi się to super użyteczne i jednocześnie jedyne w swoim rodzaju, w sam raz na bonus z cudaka.

No ale właśnie - to jest już rozmowa na czas, gdy poznamy jak daleko idących zmian w dominacji i cudach spodziewa się inno. Bo równie dobrze może się okazać, że wszystko co jest planowane to lekkie zmiany w wymaganych surowcach
Wiesz co z tym plądrowniem to nwm, to jest bardziej przydatne jak ktoś farmi po brązowych albo na magiki jak się bobasy albo nerki rzuca. W sumie to jak tak myślę teraz to dominacje też by mogli przerobić, że powiedzmy oprócz głównej dominacji poszczególnie wyspy maja jeszcze jakiś przydział i też dają jakieś bonusy, tylko wtedy by trzeba było cały system przerobić bo bonusy na 14-28 dni są bez sensu.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Duże zmiany w Cudach Świata zostały wprowadzone wraz z otwarciem świata Istros (29.03.2022) i na razie nie przewidujemy kolejnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry