Sens istnienia światów z handlem 1/2

Czy jest sens pojawiania się światów z prędkością handlu 1/2?


  • W sumie głosujących
    42
Witam Wielce Szanowne Forum gry przeglądarkowej grepolis!

(Z góry zaznaczam, że dyskusja jest niezwiązana z serwerem Chania. Tam sprawa się już wyjaśniła, prędkość handlu nie zostanie zmieniona)

Chciałem więc rozpocząć dyskusję na temat, czy jest jakikolwiek sens w serwerach z małą prędkością handlu(1 lub 2). Ile jest osób, które uważają, że światy z takim ustawieniem są potrzebne i jakie są argumenty za tak wolną prędkością przesyłu.

Dla mnie osobiście prędkość handlu 3 powinna być standardem i wolniejsze wartości nie mają sensu.
Mała prędkość handlu = uciążliwe i bezsensowne oczekiwanie na dotarcie handlarzy i to jest zasadniczo główna zmiana w rozgrywce.
Nie zgadzam się z tezą, że wolny handel osłabiania w jakikolwiek znaczący sposób złotników, gdzie we wczesnym etapie rozgrywki problemem dla nich jest bardziej ogólny brak sury, a nie powolnych dostaw, a w późniejszym etapie to i tak tylko kwestia dogrania sury w synchro z wielu miast.
Jeśli chodzi o przewagę nad przeciwnikami, to widzę tylko ją w sytuacji, gdzie jeden sojusz jest totalnie rozwalony po mapie, a drugi skupiony w jednym miejscu, ale realnie takie sytuacje nie zdarzają się w praktyce(poza olimpem i masówkami, które bardzo szybko się rozpadają i tak).
 
Prędkość handlu powinna być równa prędkości jednostek lub prędkości świata.
Chcesz grać na żółwiu z prędkością x1 to graj, ale leci wolniej wszystko.
Jeśli wchodzisz na serwer x4 to prędkość powinna być tak dynamiczna jak serwer i wynosić 4.
Wiem, ze w przeszłości zdarzało sie, ze serwer na szybkim handlu nie wytrzymał, ale moze pora poprawic serwer w takim razie, a nie zabierac cos co ma bardzo duzy wpływ na rozgrywke i przyjemnosc z niej.

Jeśli już o dynamice mowa to ciekawi mnie inny temat, a mianowicie czemu zostalismy pozbawieni najlepszej funkcji wymyślonej w ostatnich czasach na tej grze. Błogosławieństwo Hefajstosa powinno być standardem w obecnym Grepolis.
Serwery skróciły się z roku/półtora na okres 3-6 miesięcy i rozgrywka na nich powinna dążyć do jak najwiekszej intensywności. Twórcom pewnie też, by się to opłaciło, bo najwiecej złota idzie przeciez na starcie.
Lepiej grać intensywnie serwer> konczyc> wchodzic na drugi niż przez miesiąc budując miasto, ktore dopiero po takim czasie (zaleznie oczywiscie od predkosci) będzie sie nadawac do użytku czyli wysyłania wojska.
 

DeletedUser35664

Guest
Przyznam się że zagłosowałem na „Tak”. Wydaje mi się że taka prędkość handlu jak 1 czy 2 śmiało mogłaby być dalej wprowadzana. Oczywiście na serwerach które pojawiałyby się tylko co jakiś czas.
Nasza Grepo społeczność choć coraz mniejsza w dalszym ciągu jest zróżnicowana i na prawdę zwolennicy żółwi jeszcze się pojawiają, oczywistym jest to że jest ich mniej jednak im też jest potrzebna platforma do rozgrywki jaka im odpowiada.

Choćby z samego faktu występowania tego typu graczy w dalszym ciągu widzę sens wprowadzania serwów z taką prędkością handlu.
 
Przyznam się że zagłosowałem na „Tak”. Wydaje mi się że taka prędkość handlu jak 1 czy 2 śmiało mogłaby być dalej wprowadzana. Oczywiście na serwerach które pojawiałyby się tylko co jakiś czas.
Nasza Grepo społeczność choć coraz mniejsza w dalszym ciągu jest zróżnicowana i na prawdę zwolennicy żółwi jeszcze się pojawiają, oczywistym jest to że jest ich mniej jednak im też jest potrzebna platforma do rozgrywki jaka im odpowiada.

Choćby z samego faktu występowania tego typu graczy w dalszym ciągu widzę sens wprowadzania serwów z taką prędkością handlu.
No ja uważam, że żółwie powinny się raz na jakiś czas pojawiać... ale jak zaznaczył gołomp, żółwie są dla graczy co nie chcą siedzieć na grze 24/7, a wolny handel w tym nie pomaga.
 
Prędkość handlu powinna być równa prędkości jednostek lub prędkości świata.
Chcesz grać na żółwiu z prędkością x1 to graj, ale leci wolniej wszystko.
Jeśli wchodzisz na serwer x4 to prędkość powinna być tak dynamiczna jak serwer i wynosić 4.
Wiem, ze w przeszłości zdarzało sie, ze serwer na szybkim handlu nie wytrzymał, ale moze pora poprawic serwer w takim razie, a nie zabierac cos co ma bardzo duzy wpływ na rozgrywke i przyjemnosc z niej.

Jeśli już o dynamice mowa to ciekawi mnie inny temat, a mianowicie czemu zostalismy pozbawieni najlepszej funkcji wymyślonej w ostatnich czasach na tej grze. Błogosławieństwo Hefajstosa powinno być standardem w obecnym Grepolis.
Serwery skróciły się z roku/półtora na okres 3-6 miesięcy i rozgrywka na nich powinna dążyć do jak najwiekszej intensywności. Twórcom pewnie też, by się to opłaciło, bo najwiecej złota idzie przeciez na starcie.
Lepiej grać intensywnie serwer> konczyc> wchodzic na drugi niż przez miesiąc budując miasto, ktore dopiero po takim czasie (zaleznie oczywiscie od predkosci) będzie sie nadawac do użytku czyli wysyłania wojska.
To błogosławieństwo Hefajstosa powinno być standardem w trybie Olimp.

Nie oszukujmy się ale jednak ta gra była by bardziej żywa niż aktualne budowanie domków pod swiatyniami..
 
Każdy lubi coś innego
Wg mnie różnorodność jest dobra i kto chce ten gra
Komu nie pasuje wybiera inny świat
Są światy bez podboju z różnym systemem podboju
Są wolne i szybkie z wolna i szybka prędkością jednostek więc powinien być i szybki i wolny handel
Dlaczego taką opcję wyrzucać - bo nie pasuje większości??
Słabe
 
Każdy lubi coś innego
Wg mnie różnorodność jest dobra i kto chce ten gra
Komu nie pasuje wybiera inny świat
Są światy bez podboju z różnym systemem podboju
Są wolne i szybkie z wolna i szybka prędkością jednostek więc powinien być i szybki i wolny handel
Dlaczego taką opcję wyrzucać - bo nie pasuje większości??
Słabe
Super argument, slabe
 
CośekMan.
diabeloos
legionista1984
Merbok
S.G-1
Jakieś argumenty czemu uważacie, że takie światy są potrzebne? :p
A ja chcę, aby wchodziło przynajmniej 6 ekip na serwer, aby gra była dynamiczna i serwery nie trwały 5 miesięcy tylko 2 miesiące możecie teraz zrobić ankietę, bo JA tak chcę.

Większość głosujących ZA nawet nie wie pewnie za czym głosowała, a głosują, bo OSZCZEPP TAK POWIEDZIAŁ, BO ON TAK CHCE.
Wiele osób różne rzeczy chce i to nie jest powód, aby zmieniać całą grę. Jest więcej rzeczy wartościowszych, w tej grze do zmian, a nie jakaś śmieszna prędkość handlu.
 
Jak chcesz więcej ekip to polecam nad nową pracować, a nie korzystać z tłumaczenia nie gram dla wygranej, bo tak się nowych ekip nie tworzy xd.
 
A ja chcę, aby wchodziło przynajmniej 6 ekip na serwer, aby gra była dynamiczna i serwery nie trwały 5 miesięcy tylko 2 miesiące możecie teraz zrobić ankietę, bo JA tak chcę.
Mozemy. Ty tez mozesz. Zatem zachecam do stworzenia ankiety, w ktorej bedzie mozna podyskutowac. Ten watek powstal w celu dyskusji na inny temat.
Większość głosujących ZA nawet nie wie pewnie za czym głosowała, a głosują, bo OSZCZEPP TAK POWIEDZIAŁ, BO ON TAK CHCE.
Gdyby ta ankieta miala jeszcze jakies znaczenie to moze bym zrozumial taka narracje. Przeciez to tylko luzna dyskusja, w ktorej mozna wymieniac sie pogladami, a nie formalna propozycja zmiany.
Rozumiem, ze zaglosowales na "nie" tylko i wylacznie z tego powodu, ze Oszczep zaglosowal na tak? Przynajmniej tak to wyglada po przeczytaniu twojej argumentacji. Jesli tak faktycznie jest, to musze powiedziec, ze przypominasz mi pewnego Szanownego Pana Artura, ktory bardzo lubi wplatac watek Oszczepa w kazda swoja wypowiedz na przerozne tematy.
Wiele osób różne rzeczy chce i to nie jest powód, aby zmieniać całą grę. Jest więcej rzeczy wartościowszych, w tej grze do zmian, a nie jakaś śmieszna prędkość handlu.
W takim razie zaproponuj, poddaj cos dyskusji. Poza tym, dlaczego koniecznosc wprowadzenia wiekszych zmian eliminuje mozliwosc wprowadzenia mniejszych? Jesli predkosc handlu faktycznie okazalaby sie problemem i bylaby latwa w zmianie, to nie powinnismy jej zmieniac tylko i wylacznie z tego powodu, ze istnieja wieksze problemy? Przeciez mozna by to porownac do realnych sytuacji.
Wyobrazmy sobie, ze w pewnym miescie mamy skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna, ktore jest niezoptymalizowane, tzn. zielone swiatlo dla jednego z wjazdow na skrzyzowanie swieci sie za dlugo, przez co przed innym wjazdem tworza sie korki. Wedlug twojej logiki nie powinnismy naprawiac niedzialajacego poprawnie skrzyzowania, bo istnieja na swiecie wieksze problemy, takie jak glod i bezdomnosc. Wydaje sie, ze sa to bardziej wartosciowe do zmiany rzeczy niz "jakies smieszne swiatla na skrzyzowaniu", wiec czy naprawde powinnismy olac mniejszy problem?

Zachecam do zastanowienia sie nad swoim zachowaniem w internecie i zaprzestania wylewania frustracji na Bogu ducha winnych uzytkownikow Forum Ogolnego Grepolis.
 
Mozemy. Ty tez mozesz. Zatem zachecam do stworzenia ankiety, w ktorej bedzie mozna podyskutowac. Ten watek powstal w celu dyskusji na inny temat.

Gdyby ta ankieta miala jeszcze jakies znaczenie to moze bym zrozumial taka narracje. Przeciez to tylko luzna dyskusja, w ktorej mozna wymieniac sie pogladami, a nie formalna propozycja zmiany.
Rozumiem, ze zaglosowales na "nie" tylko i wylacznie z tego powodu, ze Oszczep zaglosowal na tak? Przynajmniej tak to wyglada po przeczytaniu twojej argumentacji. Jesli tak faktycznie jest, to musze powiedziec, ze przypominasz mi pewnego Szanownego Pana Artura, ktory bardzo lubi wplatac watek Oszczepa w kazda swoja wypowiedz na przerozne tematy.

W takim razie zaproponuj, poddaj cos dyskusji. Poza tym, dlaczego koniecznosc wprowadzenia wiekszych zmian eliminuje mozliwosc wprowadzenia mniejszych? Jesli predkosc handlu faktycznie okazalaby sie problemem i bylaby latwa w zmianie, to nie powinnismy jej zmieniac tylko i wylacznie z tego powodu, ze istnieja wieksze problemy? Przeciez mozna by to porownac do realnych sytuacji.
Wyobrazmy sobie, ze w pewnym miescie mamy skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna, ktore jest niezoptymalizowane, tzn. zielone swiatlo dla jednego z wjazdow na skrzyzowanie swieci sie za dlugo, przez co przed innym wjazdem tworza sie korki. Wedlug twojej logiki nie powinnismy naprawiac niedzialajacego poprawnie skrzyzowania, bo istnieja na swiecie wieksze problemy, takie jak glod i bezdomnosc. Wydaje sie, ze sa to bardziej wartosciowe do zmiany rzeczy niz "jakies smieszne swiatla na skrzyzowaniu", wiec czy naprawde powinnismy olac mniejszy problem?

Zachecam do zastanowienia sie nad swoim zachowaniem w internecie i zaprzestania wylewania frustracji na Bogu ducha winnych uzytkownikow Forum Ogolnego Grepolis.
Ale przecież oszczep zapoczątkował płacz o to. A reszta mu przytakuje tylko.

Uważam że prędkość handlu to element rozgrywki i powinien być zmieniany tak samo jak prędkość jednostek czy rozbudowy miasta.

A zmiana tego, bo oszczepowi lecą surki 4h, ludzie xd
 
Ale przecież oszczep zapoczątkował płacz o to. A reszta mu przytakuje tylko.

Uważam że prędkość handlu to element rozgrywki i powinien być zmieniany tak samo jak prędkość jednostek czy rozbudowy miasta.

A zmiana tego, bo oszczepowi lecą surki 4h, ludzie xd


Myślę, ze jak zloze propozycje, zeby ci ograniczyć dostep do internetu to takze wiekszosc będzie za. I to nie tylko dlatego, ze oszczep tak chce
 
Każdy lubi coś innego
Wg mnie różnorodność jest dobra i kto chce ten gra
Komu nie pasuje wybiera inny świat
Są światy bez podboju z różnym systemem podboju
Są wolne i szybkie z wolna i szybka prędkością jednostek więc powinien być i szybki i wolny handel
Dlaczego taką opcję wyrzucać - bo nie pasuje większości??
Słabe
Ja jestem pierwszym orędownikiem różnorodności światów akurat :p, ale..
Wolniejsze jednostki = możliwy dłuższy czas na reakcje na ataki, nie musisz siedzieć 24/7.
Wolniejsze światy = rzadziej występujące akcje, mniej woja, spokojniejsza rozgrywka, większe znaczenie złota i optymalizacji, więc oba rodzaje światów mają jak najbardziej sens.
Pytanie co ciekawego według Ciebie oferuje wolny handel? Bo dla mnie, ani dynamiki nie zmniejsza, ani nie pozwala na poświęcanie mniej czasu na grę. Może jedyne co pozwala to jakoś optymalizować układ miast, ale to tylko teoretycznie, bo w praktyce żadnego przekładu to mieć raczej nie będzie.

A dyskusję rozpocząłem właśnie dlatego, by poznać jakieś argumenty za wolnymi handlami(bo sam mam problem takowe znaleźć :p).

Większość głosujących ZA nawet nie wie pewnie za czym głosowała, a głosują, bo OSZCZEPP TAK POWIEDZIAŁ, BO ON TAK CHCE.
Wiele osób różne rzeczy chce i to nie jest powód, aby zmieniać całą grę. Jest więcej rzeczy wartościowszych, w tej grze do zmian, a nie jakaś śmieszna prędkość handlu.
Gościu, ale to dyskusja ogólnie o światach z wolnym handlem, a nie czy prędkość zmieniać na chani czy jakkolwiek się tamten serwer nazywał xd.
 
Osobiście nie lubię wolnych światów bo przewaga złotników nad nie złotnikami jest za duża. Na światach +3x jestem w stanie przegonić w slotach albo powalczyć z w miare równymi szansami z złotnikiem. Na świecie 1/2x nie zdąży odbudować mi się wojsko, nie wspominając np. o zbudowaniu muru na bunt.

Ale to nie oznacza, ze takich światów nie powinno być bo są ludzie którzy takie światy lubią.

Póki ludzie grają na takich światach to niech są.

Jak się komuś świat z taką prędkością nie podoba, to niech po prostu na taki nie wchodzi i nie płacze potem na FO.
____________
Jeśli chodzi specyficznie o handel to korzystam tylko w taki sposób z niego, że to co mi się marnuje to wystawiam na targ, żeby ktoś za mnie "wysłał surę" gdzie potrzebuje, nie potrzebuje jej na już, więc czy dojdzie mi za 20 minut czy za 2h nie robi mi różnicy. Najbardziej wolna prędkość chyba przeszkadza osobom które kolejkują jednostki na bohaterach - ja do tych osób nie należe. Więc jesli świat byłby z prędkością budowania i wojsk 4, a handlu 1 to nie przeszkadzało by mi to zbytnio. To czy przeszkadza to czy nie, zależy od stylu gry danego gracza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry