Specjalne budowle

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17801
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser17801

Guest
Witam otóż minęło trochę czasu odkąd zaczęłam grać i potrzebuję pomocy :)

Chciałam zapytać się co lepiej zbudować otóż posiadam gospodarstwo wiejskie na poziomie 37. Z tego co czytałam ludzie bardziej są za łaźniami ale jak to działa przy tym lvlu GW ? Dużo myślałam również o zbudowaniu teatru (głównie chodzi o te punkty kultury). Oraz mam pytanie o specjalne budynki z grupy II posąg czy wieża ? Z góry dziękuję za rady :)
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Specjalne budowle

Chciałam zapytać się co lepiej zbudować otóż posiadam gospodarstwo wiejskie na poziomie 37. Z tego co czytałam ludzie bardziej są za łaźniami ale jak to działa przy tym lvlu GW?
łaźnie zwiększają liczbę dostępnych mieszkańców o 10% w stosunku do tego co mamy w danej chwili

Dużo myślałam również o zbudowaniu teatru (głównie chodzi o te punkty kultury).
teatr to najmniej wydajny sposób na pozyskiwanie punktów kultury, o wiele więcej pożytku jest z łaźni pozwalających na posiadanie większej armii co powinno nam przynieść więcej punktów walki, które są najlepszym sposobem na zdobywanie punktów kultury

jeśli chodzi o specjalne budynki z I grupy to w miastach ze statkami można wziąć pod rozwagę wybudowanie latarni zamiast łaźni - 15% w różnicy prędkości to może być coś co zadecyduje o zwycięstwie lub porażce

Oraz mam pytanie o specjalne budynki z grupy II posąg czy wieża ? Z góry dziękuję za rady :)
jeśli wiadomo, że będzie się atakowanym (np. miasto na linii frontu albo nie można za często zaglądać do gry) to wieża... w innych przypadkach trzeba zdecydować co nam bardziej potrzebne - więcej łask czy lepsza obrona, czyli wszystko zależy od stylu gry, sytuacji w danym momencie i lokalizacji miasta, trzeba samemu to zawsze ocenić :)
 
Odp: Specjalne budowle

Dużo zależy od tego jakie ma przeznaczenie miasto, jeśli wojska lądowe to polecam łaźnie, jeśli ma to być miasto pod flotę to można wybrać 2 opcje łaźnie lub latarnię - więcej jednostek lub szybsze jednostki.Teatr- nie polecam lepiej wybudować coś co daje większe korzyści.Wieża zawsze się sprawdza przy obronie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Specjalne budowle

Użytkownicy wyżej wiele już powiedzieli, ja tylko dodam od siebie, że najlepiej jest robić łaźnie + wieżę. Według mnie to najbardziej przydatne budynki.
Jeżeli grasz na starym systemie podboju to w temacie niżej masz ciekawostkę odnośnie tego 2 budynku specjalnego :)
Wieża - bonus dla okupanta
 

DeletedUser17801

Guest
Odp: Specjalne budowle

Dopiero teraz udało mi się odwiedzić forum. Wszystkim dziękuję za przydatne rady. Zbudowałam łaźnie i wieżę :)
 
Do góry