Quiz wiedzy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Oj, oj - znawcy Grepolis, a tak mało osób wie (lub potrafi obliczyć) ile można ogników zrobić? Nadal czekam na odpowiedzi do tego pytania. Myślę, że tu, gdzie tak wiele osób wchodzi, specjalne gratulacje przekażę osobie, której się to uda - może ktoś się jeszcze skusi?

A dziś dzień czwarty naszego Quizu i bawimy się dalej ;)

Pytanie nr 1

Podaj nazwę boga, który oferuje zaklęcie sprawiające, że siła rażenia ataku dystansowego wzrasta o 15%.

Tym bogiem jest Artemida
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

jest to Artemida ze świata bohaterów. A zaklęcie to nosi nazwę sprawność łowczyni
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Oj, oj - znawcy Grepolis, a tak mało osób wie (lub potrafi obliczyć) ile można ogników zrobić? Nadal czekam na odpowiedzi do tego pytania. Myślę, że tu, gdzie tak wiele osób wchodzi, specjalne gratulacje przekażę osobie, której się to uda - może ktoś się jeszcze skusi?
Jeśli nadal są za to punkty to mogę obliczyć, ale musisz dać jakąś premię za to pytanie bo nie jest łatwe proponuję 4 punkty :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

No i kolejne pozakonkursowe pytanie - przyznam dość kontrowersyjne... Dacie radę?
Pytanie gracza Retryk

Ile można maksymalnie zbudować statków ogniowych w mieście, nie uwzględniając czynników zewnętrznych działających na miasto?

300 pod warunkiemże nie jest odkryte badanie "pług"
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

ale to wszystko zależy co jest zbudowane. max gosp 3000.
ale zeby stawiac statki trzeba port zbudowac. tu już ludzików się zmniejszy. wybudujesz łaźnie znowu się zwiększy. Po wczorajszym liczenie do 5 sprawia ból a co mówiąc o takiej wyliczance
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Zakładam nowe konto xD
Mogę konto testowe założyć :p ?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Okey :

Wersja normalne światy (z premią za 7 dzień po rerejstracji (100 mieszkańców)

321 okrętów (statek ogniowy), 311 bez premii za 7 dzień

Wersja światy bohaterów :

373

Dobra odpowiedź ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Co do wyższego postu nie podliczam ekwipunku, ale to chyba współczynniki zewnętrzne :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Ile można maksymalnie zbudować statków ogniowych w mieście

Więc wyszło mi, że:

Senat poziom9
Jaskinia1
Agora1
Eko 1,1,1
Targowisko1
Port1
Koszary1
Mur0-Po zbiciu czarem
Magazyn30
Gospodarstwo40
Akademia1 -Po przebadaniu wpierw wszystkiego co potrzebne
Świątynia1
Łaźnie1
Bez wieży i żadnego innego budynku specjalnego z tamtej grupy. Wszystkie budynki oczywiście po ich odpowiednim wyburzeniu, w odpowiedniej kolejności. Wychodzi nam w ten sposób że na miasto potrzebnych jest 109 mieszkańców. Maksymalna ilość mieszkańców w mieście po wybudowaniu łaźni i zbadaniu "Pługu" to 3500.

3500-109=3391

Dodając możliwy dzięki grepolympiadzie bonus do popularności +300 mieszkańców (3x Ekspansja lądowa) wychodzi nam (3391+300) 3691 mieszkańców co pozwala na zbudawanie aż 369 statków ogniowych. Bardzo możliwe że o czymś zapomniałem czy też czegoś nie uwzględniłem, no ale - wszystko wyjdzie w praniu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Poprawiałem błędy:) Już nie będę;)

Co za filozofia:p 3691 - 300 = 3391 więc339 Statków ogniowych można zbudować na miasto nie uwzględniając czynników zewnętrznych :) Ktoś wcześniej podał odpowiedź 338 więc bardzo podobnie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Zaraz przeliczę 3....56 raz xD
Potem dam odpowiedź poprawną ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Potrzebni mieszkańcy :
119 (Senat), 30 (Obóz Drwali), 18 (Kopalnia Srebra), 48 (Akademia), 8 (Koszary), 20 (Port), 60 (Łaźnia)
303 Łącznie
A : 3300 (Premia za 7 dzień i pług) - 303 = 2997*10%= 299,7 2997+299,7 = 3298 - 329 ogni
B : 3200 (Pług) - 303 = 2897*10%= 2897+289= 3186 = 318 ogni

Cudów Świata :
3570-303=3267*10%=3267+326=3494= 349 ogni :)
 

DeletedUser19752

Guest
Odp: Quiz wiedzy

No i kolejne pozakonkursowe pytanie - przyznam dość kontrowersyjne... Dacie radę?
Pytanie gracza Retryk ;)

Ile można maksymalnie zbudować statków ogniowych w mieście, nie uwzględniając czynników zewnętrznych działających na miasto?
przepraszam źle przeczytałem
- - - Automatycznie połączono posty - - -

Oj, oj - znawcy Grepolis, a tak mało osób wie (lub potrafi obliczyć) ile można ogników zrobić? Nadal czekam na odpowiedzi do tego pytania. Myślę, że tu, gdzie tak wiele osób wchodzi, specjalne gratulacje przekażę osobie, której się to uda - może ktoś się jeszcze skusi?

A dziś dzień czwarty naszego Quizu i bawimy się dalej ;)

Pytanie nr 1

Podaj nazwę boga, który oferuje zaklęcie sprawiające, że siła rażenia ataku dystansowego wzrasta o 15%.

Artemida ma to zaklęcie nazywa się ono sprawność łowczyni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Quiz wiedzy

No pięknie Wam idzie z tymi pytaniami - niedługo podam poprawną odpowiedzi do pytań Retryka :)

A teraz wracamy do Quizu... Pamiętajcie, że nie edytujemy postów odpowiadając na pytanie konkursowe.

Pytanie nr 2

Co należy zrobić, aby móc dodać wpis na GreTime's? W jaki sposób wysłać wpis, aby został oddany do przeglądu?
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Quiz wiedzy

Należy się zarejestrować na stronie Gretimes. Każdy zarejestrowany użytkownik może dodawać swoje wpisy. Aby dodać owy wpis nalezy się zalogować, przejść do kokpitu i kliknąć w "dodaj nowy wpis", gdzie zamieszczamy odpowiednią treść, temat wpisu itp.. Następnie klikamy "zapisz do przeglądu" i czekamy na publikacje :)

Ciekawe czy dobrze :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz wiedzy

No pięknie Wam idzie z tymi pytaniami - niedługo podam poprawną odpowiedzi do pytań Retryka :)

A teraz wracamy do Quizu... Pamiętajcie, że nie edytujemy postów odpowiadając na pytanie konkursowe.

Pytanie nr 2

Co należy zrobić, aby móc dodać wpis na GreTime's? W jaki sposób wysłać wpis, aby został oddany do przeglądu?

1. Trzeba się zarejestrować na stronie Gretimes
2. Trzeba się zalogować
3. Trzeba włączyć kokpit
4. Wyskoczy nam panel użytkownika w którym najeżdżamy na wpisy i wybieramy "Dodaj nowy"
5. Trzeba nadać tytuł artykułowi który piszemy
6. Piszemy artykuł
7. Klikamy "Zapisz do przeglądu" i czekamy aż nasz artykuł zostanie opublikowany
 
Do góry