[Nowość] Sojusz a akademia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19187
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł Ci się podoba?


  • W sumie głosujących
    33
Status
Zamknięty.

DeletedUser19187

Guest
Witam.
Mój pomysł dotyczy akademii sojuszu. Przeważnie czytając opis sojuszu możemy dostrzec napis: ''Graczy niespełniających wymagań zapraszamy do naszej akademii: <nazwa akademii>''.
Jednak nie ma ona wpływu na grę, jest po prostu osobnym sojuszem. A co powiecie na to, ażeby każdy sojusz mógł utworzyć własną akademię?

WYMAGANIA:​
*Sojusz musi posiadać 1 000 000 punków i konieczne jest zapełnienie 80% miejsca w sojuszu (przy limicie 100 osób trzeba mieć 80);
*Świat i sojusz muszą istnieć co najmniej miesiąc.
*Musi być dwóch założycieli sojuszu (zaraz powiem dlaczego).

BONUSY AKADEMII:​
*Akademia dodaje 20 ''miejsc'' do głównego sojuszu, więc gdy na świecie będzie limit 100 osób to sojusz z akademią dostanie 120 miejsc;
*W akademii może być tylko połowa miejsc głównego sojuszu (w tym przypadku 65)
*Lider bądź założyciel sojuszu może przenieść gracza z akademii do sojuszu i odwrotnie;
*Jeśli na wyspie jest członek sojuszu i akademii można na tej wyspie zbudować cud świata, jakby byli w jednym sojuszu;

SZCZEGÓŁY:​
*Jeden z założycieli sojuszu musi przejść do akademii;
*Byłby wpis na profilu że to akademia a nie zwykły sojusz;
*Akademię można utworzyć tylko raz i jest możliwość jej usunięcia, reszta opcji jest taka jak w normalnym sojuszu;
*Byłaby możliwość utworzenia forum specjalnie tylko dla tych dwóch sojuszy;
*Gracze z akademii są dla graczy sojuszu pokazywani innym kolorem.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Ooo...i mamy ciekawą propozycję, którą warto rozważyć. Jak dla mnie zmieniłbym trochę wymagania i zwiększył limit punktowy do 1 mln punktów, aby te akademie nie powstawały od razu po otwarciu jakiegoś świata, tylko trzeba by na nie zapracować. Limit osób dopasowałbym procentowo do limitu członków w sojuszu. Chodzi mi o to, aby można było utworzyć akademię po zapełnieniu 60-80% miejsc w głównym sojuszu. Czyli jak mamy limit 100 osób, to akademię można utworzyć mając w sojuszu 60-80 osób, a jak limit jest 50, to akademia może powstać przy 30-40 osobach, itd.

Trwały limit 25 osób jest jak dla mnie trochę za mały. Jeszcze jak limit członków w sojuszu wynosi 50 osób, to nie ma problemu, ale mając limit 100 osób, to kto normalny zakładałby akademię mając 25 osób w sojuszu:)
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Sojusz a akademia

No można nad tym pomyśleć, coś tam zmienię :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Hehe...teraz bym zmienił głos z poprawek na ok, ale się nie da:)

Choć ten limit punktów jakiś taki przesadzony jest teraz
smiley_emoticons_irre.gif
Od 250 mln dla pierwszych 50 sojuszy zaczynają się cuda, a Ty piszesz, aby jeden sojusz miał 100mln:)
 

DeletedUser20167

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Ja bym proponował aby usunąć z wymagań erę cudów i punkty, a w zamian dodać punkt, że sojusz musi istnieć co najmniej miesiąc (albo dwa) i mieć wyznaczoną wyżej liczbę członków (80%).
 

DeletedUser21096

Guest
Odp: Sojusz a akademia

lepszego pomysłu wżyciu nie widziałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale jeszcze akademia by miała automatycznie wspólne forum by było dobrze

- - - Automatycznie połączono posty - - -

ja tez bym usunoł punkty i cud świata a bym dodał limit sojuszu ze gracze nie mogą mieć mniej nisz tyle punktów np.5000
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Nie no propozycja ciekawa ale jak wiadomo niektórzy mają inny styl gry sojuszem i wolą bez ak bo w ak to krety itd wiadomo :p
ale sama prop fajna lecz z tym cudakiem znaczy się jeśli jest ziomek z ak i ziomek z głównego to raczej nie za bardzo bo jak wiadomo to lepiej cisnąc tego z ak niż z głównego xD
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Ciekawa propozycja jestem za ale raczej to się nie uda wprowadzic ale przydało by się na chociaż jednym świeciena próbe a jak by się sprawdzilo to na wszystkie
 

DeletedUser21096

Guest
Odp: Sojusz a akademia

pamiętajcie o jednym teoria mówi ze akademia powina być słabsza od głównego:)
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Bez wątpienia ciekawa propozycja, choć ta liczba dodatkowych miejsc (10) może być dla tych ,co oczekują tej zmiany niewystarczająca.
Następną istotną rzeczą jest zapełnienie limitu: Niejednokrotnie sojusze mające np. 40 członków też chcą otworzyć akademię ,po prostu dla ułatwienia procesu rekrutacji (okres próbny ,te sprawy;)) w związku z tym ,ten punkt bym zniósł ,a limit zwiększył chociaż do 20. Reszta jest perfekcyjna : wyróżnienie na mapie (zamiast standardowego zielonego) ,możliwość budowania cudów świata i usprawniona "komunikacja" między sojuszami. Głos na tak.
 

DeletedUser19857

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Są potrzebne modyfikacje do powyższej propozycji a mianowicie ja to widzę tak:
1. Usunąć próg 1 mln punktów ponieważ na różnych światach musiałby mieć on różną wartość a to, dlatego że sojusz 40 osobowy będize potrzebował znacznie więcej czasu na osiągnięcie progu niż sojusz 100 osobowy a akademia bardziej będzie potrzebna sojuszowi 40 osobowemu.
2. Zamiast progu punktów całego sojuszu można ustalić, że aby akademia mogła zostać otworzona muszą być spełnione takie warunki:
  • Świat istnieje co najmniej (szybkość świata*1) miesiące
  • Średnia sojuszu wynosi co najmniej (szybkość świata*5 000)punktów rozwoju i (szybkość świata*2000)punktów walki
  • Zapełnione jest co najmniej 80% dostępnej pojemności sojuszu
3. Akademia ma 50% osób z tego co normalny sojusz jeżeli limit osób jest mniejszy niż 60 osób i 30% przy limicie powyżej 60 osób
4.Można zarządzić tgz. próg spadkowy w sojuszu. Jeżeli dany gracz ma mniej punktów niż ten próg zostaje zaznaczony na czerwono i ma x dni na wyjście z tej strefy. Jeżeli nie wyjdzie zostaje automatycznie przeniesiony do akademii. Próg może dotyczyć - punktów rozwoju, walki, czasu nieobecności(bez urlopu) czy ilości miast.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Co do punktu czwartego, to raczej bym nie pozostawiał takich rzeczy automatowi:) Lepiej byłoby, aby założyciel sojuszu miał możliwość transferu gracza z sojuszu do akademii i w drugą stronę.
 

DeletedUser19649

Guest
Odp: Sojusz a akademia

człowieku jesteś genialny (-;
wszystko pasuje tylko ze ta akademia 10 ludzi lepiej tak z 20-30
 

DeletedUser21096

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Musza to dodać do gry to jest tak dobry pomysł ze poprostu
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Musza to dodać do gry to jest tak dobry pomysł ze poprostu

Już się tak nie podniecaj chłopie
smiley_emoticons_lol.gif


Co do samej propozycji zaznaczyłem chyba obojętnie, albo z poprawkami, nie pamiętam dawno to było...
smiley_emoticons_oh-no2.gif
 

DeletedUser18473

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Nie wiem czy to takie potrzebne :confused:. Niestety minusem jest to, że nie można by było jej usunąć. Będzie np. już niepotrzebna. Także wielkim minusem jest np. taka sytuacja:

Cudy świata( ostatni etap gry) są 3 sojusze. Sojusz główny ich akademia i jakiś 3 sojusz. Kto wygra? Jest ponad 80% szans, że wygra to sojusz główny i akademia. Dlaczego? Ponieważ jest więcej graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21096

Guest
Odp: Sojusz a akademia

Ale ogulnie to fajny pomysł tylko trzeba kilka poprawek
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Sojusz a akademia

Propozycja odrzucona.
Powód: Firma nie przewiduje wprowadzenia tego rozwiązania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry