Żelazo v2

  • Rozpoczynający wątek RailGun
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł ci się spodobał?

  • tak

    Głosy: 35 60,3%
  • nie

    Głosy: 15 25,9%
  • nie mam zdania

    Głosy: 8 13,8%

  • W sumie głosujących
    58
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Całkiem niedawno ktoś dał ogólnikowy pomysł co do wprowadzenia czwartego zasobu - żelaza. Ze względu na niedopracowanie został odrzucony, lecz razem z volveryin7 zajęliśmy się dopracowaniem go (o tym jak nam szło możecie przeczytać w tamtym temacie, czyli tutaj).

Chciałbym wrócić do tego tematu, gdyż zdał mi się ciekawy. A więc, oto propozycja:

Wprowadzić czwarty rodzaj zasobu - żelazo. Byłby to surowiec specjalny, dostępny tylko i wyłącznie na wyspach opustoszałych, co więcej, tylko w wioskach rolniczych na tychże wyspach (wioski rolnicze tam oczywiście należałoby również wprowadzić).
Zasób ten byłby potrzebny do budowy budynków specjalnych (czyli Łaźni etc.) oraz ulepszeń jednostek (w nowym budynku zwykłym - kuźni - o którym później).

Równorzędnie z wprowadzeniem żelaza w propozycji pojawia się wprowadzenie nowego budynku - kuźni. Do czego dokładnie by służył?
Do ulepszania jednostek. Ale nie takiego ulepszania jak w przypadku falangi, tylko specjalistycznego. Procentowo zwiększalibyśmy siłę ataku/obrony danej jednostki za daną ilość żelaza.

Podsumowując, co by nam to dało:
- nowy surowiec,
- nowy budynek,
- ulepszenia jednostek,
- zwiększenie wartości budynków specjalnych (gdyż stałyby się trudniejsze do zbudowania),
- profity z kolonizacji tzw "pustaków" (wysp obecnie nawet bez wiosek rolniczych),
- więcej emocji przy ataku/obronie.


Co sądzicie o pomyśle?



P.S - wartości takie jak koszty kupna budynków, jednostek mitycznych, max ilość żelaza z wiosek rolniczych, koszta i maksymalny poziom ulepszeń nie zostały umieszczone celowo - gdyż nad tym głowić się będę jeżeli pomysł zostanie uznany za trafiony (a może i wy mi w tym pomożecie? :p)
P.S 2 - wszystkie sugestie postaram się przemyśleć i możliwe że znajdą się w tym opisie - tak więc komentarze mile widziane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1608

Guest
Z tą kuźnia to dobry pomysł, powinny te hmm, badania, ulepszenie? być drogie, nie dostępne dla słabych graczy wtedy jeszcze łatwiej ich by się przejmowało hahaha. A tak serio ? myślę, że nie przejdzie, ponieważ dużo grafik trzeba by było na nowo robić, myślę, że teraz jest idealna harmonia i wątpię, że zaburzą ją dla 1 budynku.
 

DeletedUser

Guest
A i owszem, byłby to pomysł który wymagałby większego uaktualnienia :)
Ale obecnie jest kilka rzeczy, które są niewykorzystywane, jak np wyspy bez wioch rolniczych. Jakoś przydałoby się je wyeksploatować.
Dalej, szczególnie na etapie, kiedy mielibyśmy pierwszą wioskę z dostępem do żelaza, zaczęłaby się liczyć strategia. Czy postawisz na lepsze jednostki, czy może gorsze ale większą ich liczbę? :)
Poza tym, większe urozmaicenie gry = większe zainteresowanie nią = więcej graczy = więcej kont premium = większe zarobki dla Inno :p
 

DeletedUser

Guest
Pomysł z kuźnią mi się podoba: teraz nie ma możliwości tworzenia "elitarnych" wojsk i armia w mieście rozwiniętym na max, opiera się na prockach w takim samym stopniu jak miasto 4k, różnica jest tylko w ilości. Widzę tylko jeden problem - symulator by klęknął, bo nie dowiesz się, jakie ulepszenia ma przeciwnik, więc symulacje będą niewiarygodne. Ale nie jest to jakiś wielki problem, więc ogólnie jestem na tak.
 

DeletedUser

Guest
1. Raczej na nie(ale wszystko może się zmienić), bo Twój pomysł faworyzuje bardziej rozwiniętych(tych co mogą budować kolona), bo jak tylko ulepszą swoje jednostki farmienie słabszych nie będzie stanowić problemu nawet w przypadku oporu.

2. A co z handlem?
Czy z jednostkami rolniczymi na tych wyspach będzie można handlować(a jeśli tak to w jakich towarach i po jakim kursie)?
Jak będzie według Ciebie wyglądał handel owym surowcem pomiędzy miastami?

3. Czy jeśli dany gracz x będzie miał w wiosce 002 trochę żelaza a ja na nią napadnę i zgrabię z niej surowce, to czy zabiorę tez żelazo?

4. Jak według Ciebie będą rozmieszczone wioski rolnicze z żelazem?(czy będą np. po 2 na każdej pustackiej wyspie, czy to będzie zależeć od rozmiaru)

5. Czy z owych wiosek będzie można wyciągną c tylko żelazo, czy cegły monety i drewno też?

6. Czy szpieg bedzie wykrywał, czy jednostki wroga są ulepszone żelazem(jeżeli tak to czy będzie to podawał w %?)?

7.(to co podał gracz Vwoo) A co z symulatorem?
Mam nadzieję że odpowiesz na te pytania :)

A i trzeba by te ulepszenia jednostek jakoś ograniczyć, żeby się nie okazało, że jeden szermierz rozwali pół armii :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1. Nie do końca, gdyż morale potrafi dużo zdziałać (a na nowych światach już działa :p)

2.Handel między rolniczą a twoją wioską odbywałby się jak do tej pory, handel żelazem między nimi nie byłby możliwy. A jeśli byłby, to kurs musiałby być znacznie mniejszy niż normalnie :) Między miastami można by było przesyłać normalnie, tak jak i można by było przesłać żelazo do sojusznika bądź umieścić na rynek.

3. Owszem, surowiec to surowiec koniec końców i to gracz powinien sobie go przypilnować.

4. Tu się jeszcze trochę głowię, ale właśnie albo po dwie na wyspę, albo zależnie od rozmiaru jedna do trzech.

5. Myślałem o wszystkich surowcach, z tym że żelazo byłoby zawsze w znacznie mniejszych ilościach od reszty. Koniec końców, powinien to być towar ekskluzywny :)

6. Hmmmm... nie. Koniec końców, szpieg nie powie ci, czy dane miasto ma falangę, czyż nie? :D

7. Nie do końca by klęknął, ale stałby się znacznie mniej użyteczny. Po prostu doszłyby nowe wartości podobne do szczęścia czy morale :p

Oczywiście że ulepszenia miałyby swój maksymalny poziom, czego dałem wyraz w pierwszym post scriptum :) Obecnie myślę, że skończyłoby się na 20% takiego wzmocnienia, ale to się może zmienić.

Tak obecnie się to wg. mojej inwencji przedstawia, choć jeśli się z którymś punktem nie zgadzasz i przedstawisz solidne argumenty mówiące o tym, by zmienić go lekko, to rozważyć zmianę zawsze mogę.


Mam nadzieję że moje odpowiedzi cię zadowalają :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
5. Z tym ekskluzywnym to się zgadzam, ale nie ma to być surowiec nie istniejący :)
(powinno być po równo, bo albo wioski produkują, albo nie)

20% wzmocnienia to za dużo. Powinieneś to dostosować np. do wieży czyli 10%

Wiem, że nie są to mocne argumenty, ale ja mogę tak uważać prawda:D
 

DeletedUser

Guest
Przy wieży działa jeszcze wywindowany mur :p
Ale tak jak mówiłem, to są wartości wstępne.

Po równo... w sumie, i tak ulepszenia byłyby drogie, do tego jeszcze przecież budynki specjalne by żelazo kosztowały...w sumie, możesz z tym mieć rację, ale to już i tak ustalone byłoby przez wyższą instancję najprawdopodobniej :)

W propozycji dałem jedną "niewiadomą" - a mianowicie jednostki mityczne, które żelazo również kosztowałyby. A nikt się na ten temat nie wypowiada... :(
 

DeletedUser

Guest
Proszę:
Nie podoba mi się produkowanie jednostek mitycznych z udziałem żelaza, ponieważ wielu graczy wybiera herę ze względu na to, że na niskim lvl świątyni mogą je robić(mityczne jednostki). Przez to, że harpie musiałyby być robione z pomocą żelaza nie mogli by ich trenować(a mogą one latać na inne wyspy przed zrobieniem transportowców, więc to ich zaboli).
W ten sposób wykazałem dodatkowo, że twój pomysł faworyzuje bardziej rozwiniętych kosztem słabszych graczy, którzy nie siedzą przed komputerem 24h.

Chciałeś to masz :)
 

DeletedUser

Guest
tere fere, to była niewiadoma, którą chciałem zatwierdzić/odrzucić dopiero tutaj :p

Swoją drogą, nie spotkałem się jeszcze z ludźmi, którzy w pierwszej wiosce stawialiby na mityczne, nawet na harpie. Łaski długo się tworzą, więc stosunkowo mało można harpiczek stworzyć w porównaniu z np. lekką jazdą (a na bonusie do szybkości od tej Hery to już nie gadać :p)
Ale o tym, w jaki sposób lepiej grać się nie rozwodzę, bo jeszcze zaraz mnie tu zjadą :p

Ale argument jest solidny i muszę go wziąć pod uwagę.
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli ten obalą:
Dodatkowo muszę spostrzec, iż mityczne zwierzątka są już produkowane za pomocą luksusowego i bardzo ważnego w grze towaru jakim są łaski.
Nie widzę potrzeby dodatkowego zwiększania trudności zdobycia pupilków danego boga.
Lepiej stworzyć nowe jednostki, które wymagały by żelaza(w ten sposób zaspokoję twoja potrzebę związaną, z tym, że nowy unikatowy produkt musi być potrzebny do wszystkiego :p )
 

DeletedUser

Guest
I z mojego pomysłu zrobienia add-ona do Grepo zrobić sequel*? :p eeee... lepiej już usunąć pomysł z mitycznymi :)



*przesada celowa :)
 

DeletedUser

Guest
No widzę, że sam zaczynasz zauważać niedociągnięcia w pomyśle :)
Ale, żeby nie było spamu.
1.Gdzie w danym mieście chcesz umieścić kuźnię (obok senatu itp.)?
2. Czy kuźnia to będzie budynek specjalny (jak latarnia)?
3. Czy owy budynek można będzie wybudować tylko w mieście na wyspie z wioskami rolniczymi(żelaźnimi)
 

DeletedUser

Guest
Kilka niedociągnięć było, wiedziałem o nich od początku :p (choć pewnie dowiem się i o innych, które się znajdziecie).

1. i 2. Obok akademii - tzn obszar, który zajmuje obecnie akademia w drzewku budowy wydzielić na pół i tam umieścić kuźnię (20 poziomów, każdy dawałby możliwość podniesienia zdolności jednostek o 1%). Przy obecnym drzewku ciężko znaleźć miejsce, sam przyznasz :p
3. Nie, w końcu jak mówiłem, żelazo będzie można transportować między miastami.
 

DeletedUser

Guest
1. chodziło mi o wgląd na mapę z lotu ptaka(podgląd miasta) :p
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie mi się podoba, ciekawa koncepcja, a tak poza tym to ja mam trzy pomysły:
1. Każdy gracz na początku gry przez okres do zdobycia kuźni nie będzie mógł być zaatakowany przez jednostkę wzbogaconą żelazem.
2. Powinny być dwa typy ataków normalnych - po zwykłe surowce i po żelazo, przy czym żelazo nosiło by się w 5x-10x mniejszych ilościach niż normalnie surowce.
3. Nowa jednostka latająca - Smok - której siła zależała by od użytej ilości żelaza, wytwarzało by się ją w kuźni.
 

DeletedUser

Guest
tak tylko podwarunkiem ze bedzie to na nowych swiatach a starych zostanie tak jak jest ;>
i to jest grepolis a nie heros 3 ze smoki jakies..
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie mi się podoba, ciekawa koncepcja, a tak poza tym to ja mam trzy pomysły:
1. Każdy gracz na początku gry przez okres do zdobycia kuźni nie będzie mógł być zaatakowany przez jednostkę wzbogaconą żelazem.
2. Powinny być dwa typy ataków normalnych - po zwykłe surowce i po żelazo, przy czym żelazo nosiło by się w 5x-10x mniejszych ilościach niż normalnie surowce.
3. Nowa jednostka latająca - Smok - której siła zależała by od użytej ilości żelaza, wytwarzało by się ją w kuźni.

No tu już zabrnęliśmy za daleko:
1. W takim przypadku wystarczyłoby z premedytacją nie budować kuźni i blokować tym samym silne wojska. Nie do zaakceptowania
3. W mitologii greckiej żadne stworzenie nawet nie stało obok smoka. Smoki są elementem innych wierzeń (Chiny, Skandynawia, Indianie)
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie mi się podoba, ciekawa koncepcja, a tak poza tym to ja mam trzy pomysły:
1. Każdy gracz na początku gry przez okres do zdobycia kuźni nie będzie mógł być zaatakowany przez jednostkę wzbogaconą żelazem.
2. Powinny być dwa typy ataków normalnych - po zwykłe surowce i po żelazo, przy czym żelazo nosiło by się w 5x-10x mniejszych ilościach niż normalnie surowce.
3. Nowa jednostka latająca - Smok - której siła zależała by od użytej ilości żelaza, wytwarzało by się ją w kuźni.

2.Jak napisał pomysłodawca, żelazo to zwykły surowiec, tylko trochę trudniejszy do zdobycia. Jak chcę sobie kogoś sfarmić(by wydoić trochę żelaza) to kwestią ochrony żelaza powinien się zająć sfarmiony.(jednostki noszą kamień i ma on taką samą(w grze) ciężkość jak drewno więc nie widzę problemu w noszeniu żelaza).
Tak samo w przypadku wiosek rolniczych na wyspach pustakach:
*albo produkują tylko żelazo
*albo żelazo i pozostałe surowce
 

DeletedUser

Guest
Powiem, tak i tak tego pomysłu nie wprowadzą, dlatego że jak ktoś wcześniej było by dużo zmian grafiki, po za tym gra stała by się zbyt skomplikowana, podoba mi się tak jak jest, więc na nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry