[Nowość] Handel miastami

  • Rozpoczynający wątek misiopysio5
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu do grepolis?

  • Tak - w sugerowanaj formie

    Głosy: 4 6,6%
  • Tak - po dopracowaniu i uwzględnieniu zastrzeżeń

    Głosy: 10 16,4%
  • Nie - jest dobrze jak jest

    Głosy: 10 16,4%
  • Nie - pomysł jest beznadziejny

    Głosy: 34 55,7%
  • Obojętne

    Głosy: 3 4,9%

  • W sumie głosujących
    61

DeletedUser

Guest
Sugeruję wprowadzić nową opcję umożliwiającą bezkrwawe zamienianie właścicieli miasta.
Miasta byłyby wymieniane między właścicielami za obustronną zgodą. Podczas wymiany miasta przejmowałoby się miasto wraz z wojskami, lecz wszystko co było w kolejkach portu, koszar, senatu, czy też wszelkie oferty handlowe targowiska przepadałyby.

Po co?
Pierwszą możliwością jest chęć zmiany lokalizacji jednego ze swoich miast
kolejną wszelkie strategiczne zagrywki wewnątrz sojuszu
następną możliwością byłoby chęć umocnienia sojuszy na konkretnych pozycjach. np sojusz A nie chce być na terytorium sojuszu B i vice versa.

Powodów dla których ludzie mieliby się wymieniać miastami może być multum

Jak następowałaby wymiana

Wchodząc na targowisko zobaczylibyśmy nową zakładkę "Miasta do wymiany" - w tej zakładce zobaczylibyśmy wszelkie oferty, które są dla nas dostępne, wartość miasta w odniesieniu do naszego miasta (np 95% oznaczałoby że ktoś zainwestował o 5% mniej surowców w rozbudowę miasta niż my), oraz dla zainteresowanych wgląd w pełen wykaz zawartości miasta.

W przypadku gdybyśmy byli zainteresowani daną ofertą wysyłalibyśmy zapytanie do posiadacza miasta, a ten po zapoznaniu się z naszym miastem w analogiczny sposób mógłby ofertę przyjąć lub nie.

Jeśli to my chcielibyśmy dostawać oferty wymiany naszego miasta za inne wystarczyłoby żebyśmy we wspomnianej nowej zakładce zaznaczyli opcję wystaw ofertę miasta do wglądu dla wszystkich/sojuszników.

Na jakiej zasadzie następowała by wymiana
Warunki pod jakimi można wymienić miasto:
-Miasto można wymienić o ile wartość surowców zużytych na budynki, badania, wojska w mieście przejmowanym jest równa od 80 do 125% ilości surowców zużytych przez nas do budowy miasta oddawanego.
-miasto można by było wymienić po rozwinięciu w mieście co najmniej 20 poziomu senatu i 15 poziomu targowiska

Osoba oddająca miasto do wymiany zgadzałaby się na pełen wgląd w to co jest w mieście przechowywane/zbudowane/zbadane - innymi słowy oddając miasto na wymianę zgadzamy się na to żeby był opublikowany jego pełen raport szpiegowski z dołączonymi badaniami dla osób przeglądających oferty

Miasta nie można wymienić gdy w jego strone są wykonywane jakiekolwiek ruchy wojsk
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Handel miastami

e mi to nie potrzebne jak się chcesz wymieniać z kolegami to podbijajcie sobie miasta lecz mniej krwawa metoda i bez strat na murze ale i tak obojętne mi to
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel miastami

jakim sposobem wpadacie na tak beznadziejne pomysły ?
niedługo bedziecie chcieli wprowadzić zbuduj miasto i wybierać jakie budynki i na jakim poziomie maja być

eh

aż się czytać nie chce

w takim razie panie pomysłodawco po co podbój w tej grze?

oczywiście jestem na nie
bo pomysł do bani
smiley_emoticons_motz.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel miastami

Wystarczyła mi nazwa tematu by z wielką chęcią zagłosować na nie.... Już był podobny projekt by można opuszczać wioski... Handel... No proszę Cię! XDDD
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Handel miastami

Rowniez na nie, jesli chcesz gry bez podbojow pograj w tetrisa:)
Jeszcze troche a padnie propozycja bysmy za x zlota mogli przenosic miasta miedzy swiatami:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel miastami

jak dla mnie też propozycja beznadziejna.... zawsze można wymieniać się z kolegamii
 

DeletedUser23915

Guest
Odp: Handel miastami

Pomysł jest nie dopracowany i brak tu zachęty. Kto będzie się wymieniał miastami za surowce jak możesz być farma heheh. Wrogi sojusz czy nawet nie prowadzający wojny takie miasta są strategiczne dzięki tym miastom można zyskać na czasie lub pkt zdobywać lub osłabiać wroga.
To jest pomysł dla nowicjuszy że pojawił miejscu złym jak pierwszy raz zakłada konto.
Dla mocnych sojuszy to co maja akademie to czysty zysk . Jak możesz oddać miasto za 500000 surowców jak magazyn masz na poziomie 30 hehhe. Zapłacisz ze wszystkich miast miast bo raczej tak. Ale takie małe akademie by zarabiały i tworzyły by wojsko jednorazowe.
zdobywają miasto szare i robią dla dużych graczy.

Jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel miastami

Nie widzę sensu tego pomysłu. Skoro już miasto się uplasowało u wrogów to tylko jego wyłącznie wina. To nie jest tak, że my jesteśmy wolni, przykładowo obok ciebie jest 6 osób brązowych, a tu podbijają wrogowie, a ty byś mógł się wymienić, jak już mówiłam - nie zgadzam się z tym.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Handel miastami

myślę, że gdybyś zaproponował sprzedaż miasta za złoto, to tak propozycja w Inno miałaby potencjał. Tak to nie przejdzie, więc jestem na nie :)
 
Odp: Handel miastami

oddam głos na NIE z prostej przyczyny- na świecie z aktywnym morale mogło by to doprowadzić do dość trudnej sytuacji zwłaszcza w erze cudów. tuz przed otwarciem ery cudów do sojuszu dołączy 20 graczy z miastami za 175pkt, zabiorą miasta na wyspach z cudami za 10k, do tego miasto przejęte z wojem? morale nie pozwoliłoby atakować takich graczy i mijało by się to z sensem zwłaszcza jak by tam sojusz wstawił kilka tyś biremek-- cudak nie do rozwalenia
 

DeletedUser18668

Guest
Odp: Handel miastami

Naprawdę aż tak chcecie zepsuć grepolis ?
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Handel miastami

pomysł na pewno ma plusy i minusy :) ale to jest gra i podbijać trzeba więc jestem na nie.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Handel miastami

Miasta na wyspie z cudami osiągałyby zapewne najwyższe ceny, takie w miejscach strategicznie położonych również i na nic wysiłek sojuszy włożony w obronę, kończę grę, a złoto przyda się na nowym świecie. Obyśmy się nie doczekali realizacji tego pomysłu.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Handel miastami

oddam głos na NIE z prostej przyczyny- na świecie z aktywnym morale mogło by to doprowadzić do dość trudnej sytuacji zwłaszcza w erze cudów. tuz przed otwarciem ery cudów do sojuszu dołączy 20 graczy z miastami za 175pkt, zabiorą miasta na wyspach z cudami za 10k, do tego miasto przejęte z wojem? morale nie pozwoliłoby atakować takich graczy i mijało by się to z sensem zwłaszcza jak by tam sojusz wstawił kilka tyś biremek-- cudak nie do rozwalenia

Znamy też inne sposoby dobrej obrony cudaka i jakoś INNO nic z tą bzdura nie robi a może

cud.JPG
 

DeletedUser19033

Guest
Odp: Handel miastami

Wymiatałbym na nowym systemie. Załóżmy, że zaraz wpływa do mnie kolon. Co wtedy robię? :)
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Handel miastami

Głos na tak. Ta propozycja daje nowe możliwości w obronie.
 

DeletedUser11943

Guest
Odp: Handel miastami

Może pójdziemy o krok dalej?
Możliwość wykupienia miejsc na wyspie tak zeby nikt inni nie mogł wbic tam kolona bo "miejsce zaklepane" :)
Albo jeszcze inna opcja mianowicie Zakup Cudu? 5k złota i bach.....Złoty posąg Zeusa na full

Gdzie te czasy kiedy skracania za złoto nawet nie było :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry