[Ulepszenie] Szczęście czy pech (peszek)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24190
  • Data rozpoczęcia

Opinia nt. propozycji

  • Tak

    Głosy: 18 51,4%
  • Nie

    Głosy: 17 48,6%
  • Kurcze nie wiem

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    35

DeletedUser24190

Guest
Witam
Tak się dzisiaj zastanawiałem nad taką małą kwestią techniczną, mianowicie jak mamy raport z przeprowadzonej akcji (atak, obrona) to w nim poza informacją o ilości wojsk straconych i pobitych jest informacja, która jest również ważna mianowicie chodzi Mi o ten słynny poziom szczęścia, który może być na plusie lub minusie. Szczęście na minusie to jest śmieszne, głupie i trochę niedorzeczne. Ale może dałoby się coś z tym zrobić, żeby jak się pojawi szczęście na minusie żeby w raporcie pisało "pech".
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Jakby to wyglądało? Pisało by "pech" z procentami czy bez nich? W czym by taka zmiana miała pomóc?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24190

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Nie no jest to zmiana tylko czysto logiczna. Zmianie uległoby tylko to nieszczęsne określenie przy współczynniku minusowym. Mianowicie nie pisało by "szczęście" tylko "pech". Wartość współczynnika pozostawałaby bez zmian np. pech - 5%, szczęście + 5%. No bo jak może być szczęście -30%. Gra powinna też uczyć a nie wprowadzać zamęt :p
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

No cóż, ujemne szczęście to pech, jeśli proponujesz, żeby pech też był z minusem to to jest wbrew logice, bo ujemny pech to szczęście.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Widzę autor propozycji się zamotał trochę. Dostajemy wartość dodatnią (uwzględniając aktualne wartości) dostajemy podpis "szczęście 10%". A jak wypada wartość ujemna, to jest podpis "pech 10%". A jak wartość szczęścia/pecha wynosi 0, to ten podpis w ogóle się nie pojawia...

Takie coś jak już można wprowadzać...o ile ma to jakiś większy sens:) Chociaż argument o logice tego pomysłu zły nie jest...
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Ale jak już coś robimy to porządnie i przy pechu musiałby zniknąć ten - :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Panie, ale przecież ja napisałem tak, czyż nie? Znika plus przy szczęściu i minus przy pechu...po prostu są niepotrzebne:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Uwzględniając poprawkę zaproponowaną przez DonBeker pomysł nie jest zły.
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

No cóż, ujemne szczęście to pech, jeśli proponujesz, żeby pech też był z minusem to to jest wbrew logice, bo ujemny pech to szczęście.

Nom racja ale ja tylko użyłem tego sposobu (szczęście + 10% i pech - 10%) aby pokazać jak ta kwestia powinna wyglądać. Ten minus przy pechu można traktować też jako pałzę, a plus przy szczęściu jak MEGA Szczęście (jako szczęście z plusem). Przy wskaźniku "0" może równie dobrze być napisane szczęście jak i pech (szczęście zerowe lub pech zerowy).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomaszek79

Zespół Grepolis
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

jest to tylko kosmetyka ale może fajnie by było poczytać że ma się szczęście lub pecha, proponował bym jeszcze jedno przy -30% dać MEGA pechowiec a przy +30% MEGA szczęściarz
ogólnie pomysł na tak
 
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

eee tam , po co dokładać tych pierdół ? potem narzekanie ,że G się kręci na środku ekranu
smiley_emoticons_fluch4_GREEN.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

Znika plus przy szczęściu i minus przy pechu...po prostu są niepotrzebne:)

Może dla niektórych, ale według mnie powinno zostać tak, jak jest. Po co pisać pech 30%? Wystarczy szczęście z plusem i minusem :) Ponieważ prawie to samo jest odzwierciedlone, ale w inny sposób.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

to co Don napisał ułatwi przejrzystość rapka, proste i logiczne
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

IMHO zbędna kosmetyka. Przypominam, że temperatury posiadają różne skale i tak np. kelwinów nie ma ujemnych ale za to celcjusze są. Nie widzę więc powodu by i szczęście nie mogło być ujemne
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

A ja przed wypisywaniem takich "mądrości" radzę trochę doczytać. Choćby słownikową definicje słowa "szczęście"...już nie wspomnę o pojęciu temperatury, bo to chyba zbyt wysoka szkoła jazdy dla Ciebie.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Szczęście czy pech (peszek)

To są proste zasady logiki z którymi trudno dyskutować...
 
Do góry