[Nowość] Ustroje polis i korzyści z tego płynące

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26910
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł jest dobry ?


  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser26910

Guest
Od kilku tygodni chodzi mi po głowie koncepcja którą jeśli chcecie ,to możecie wykorzystać.

Mianowicie wiadomo z historii iż były polis zajmujące się różnymi rzeczami i kładące szczególny nacisk na inne sprawy.
Ateny-Mądrość
Sparta-wojsko
Fenicja-handel
itd...

Może dodać w czasie zakładania miasta lub jego podboju (albo za pomocą specjalnego budynku ?) nowego możliwość ustawienia tzw"głównego ustroju" który dawałby danemu miastu konkretne bonusy ? Mógłby się także nieznacznie zmieniać wygląd danego miasta(kolory inne lub flagi).Według mnie racze stawiający na dany tryb gry mieli by więcej zabawy z tego płynącej a i gra byłaby ciekawsza.

Przykład

Ustrój spartański:
-Nowa jednostka -spartiata czyli ulepszony hoplita (kilka punktów do wszystkiego więcej),którego można trzeba zbadać w akademii
-i na każde 1000 pkt miasta na przykład premia +1% dla jednostek lądowych

Ustrój Fenicki
-+100 pojemności handlowej na każdy poziom targowiska
-i na każde 1000 pkt miasta zwięzkoszona szybkość handlu

Ustrój Ateński
-Dodatkowe punkty badań
-tańsze występy teatralne
-szybsza budowa budynków

Ustrój ......(Jakieś polis starożytne z tym związane...korynt może ?)
-Badanie "ulepszony ogień grecki" dający statkom ogniowym +5% do ataku
-na każde 1000 pkt miasta +1% dla birem i triem

Ustrój delficki
-na każde 1000 pkt miasta premia +2% srebra dla wysłanego szpiega
-na każde 1000 pkt także premia o 10 więcej dziennego przychodu srebra

Ustrój Krecki (kreta)
-na każde 1000 pkt miasta + 1 do łąsk u czczonego boga i +1% ataku i obrony dla jednostek mitycznych

Ustrój Macedoński
-jako iż Macedonia była wielka to ustrój ten dawałby więcej mieszkańców

Ustrój Trojański
-Na każdy poziom muru +kolejne 5 mieszkańców
-Co 1000 pkt miasta +1% do obrony
-Czas podboju takiego miasta zwiększałby się o 2 % co każde 1000 pkt miasta

Ustrój można by było zmienić lecz byłoby to kosztowne(złoto?)(lub duża ilość surowców i pw)

i może ustroje łączyłyby się z bohaterami
Leonidas miałby w w mieście"spartańskim" odpowiednie bonusy
Zeuretta w tym morskim....
i tak dalej

Pomysł jest jeszcze do opracowania i głębszej analiz,co z czym i jak,ale uważam iż urozmaiciłby gre
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27148

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Od kilku tygodni chodzi mi po głowie koncepcja którą jeśli chcecie ,to możecie wykorzystać.

Mianowicie wiadomo z historii iż były polis zajmujące się różnymi rzeczami i kładące szczególny nacisk na inne sprawy.
Ateny-Mądrość
Sparta-wojsko
Fenicja-handel
itd...

Może dodać w czasie zakładania miasta lub jego podboju (albo za pomocą specjalnego budynku ?) nowego możliwość ustawienia tzw"głównego ustroju" który dawałby danemu miastu konkretne bonusy ? Mógłby się także nieznacznie zmieniać wygląd danego miasta(kolory inne lub flagi).Według mnie racze stawiający na dany tryb gry mieli by więcej zabawy z tego płynącej a i gra byłaby ciekawsza.

Przykład

Ustrój spartański:
-Nowa jednostka -spartiata czyli ulepszony hoplita (kilka punktów do wszystkiego więcej),którego można trzeba zbadać w akademii
-i na każde 1000 pkt miasta na przykład premia +1% dla jednostek lądowych

Ustrój Fenicki
-+100 pojemności handlowej na każdy poziom targowiska
-i na każde 1000 pkt miasta zwięzkoszona szybkość handlu

Ustrój Ateński
-Dodatkowe punkty badań
-tańsze występy teatralne
-szybsza budowa budynków

Ustrój ......(Jakieś polis starożytne z tym związane...korynt może ?)
-Badanie "ulepszony ogień grecki" dający statkom ogniowym +5% do ataku
-na każde 1000 pkt miasta +1% dla birem i triem

Ustrój delficki
-na każde 1000 pkt miasta premia +2% srebra dla wysłanego szpiega
-na każde 1000 pkt także premia o 10 więcej dziennego przychodu srebra

Ustrój Krecki (kreta)
-na każde 1000 pkt miasta + 1 do łąsk u czczonego boga i +1% ataku i obrony dla jednostek mitycznych

Ustrój Perski (taki nie grecki aleee antyczny)
-jako iż persja była wielka to ustrój ten dawałby więcej mieszkańców

Ustrój Trojański
-Na każdy poziom muru +kolejne 5 mieszkańców
-Co 1000 pkt miasta +1% do obrony
-Czas podboju takiego miasta zwiększałby się o 2 % co każde 1000 pkt miasta

Ustrój można by było zmienić lecz byłoby to kosztowne(złoto?)(lub duża ilość surowców i pw)

i może ustroje łączyłyby się z bohaterami
Leonidas miałby w w mieście"spartańskim" odpowiednie bonusy
Zeuretta w tym morskim....
i tak dalej

Pomysł jest jeszcze do opracowania i głębszej analiz,co z czym i jak,ale uważam iż urozmaiciłby gre

Jestem za.
Każda nowinka może tylko uatrakcyjnić gre:)
 

DeletedUser27150

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Od kilku tygodni chodzi mi po głowie koncepcja którą jeśli chcecie ,to możecie wykorzystać.

Mianowicie wiadomo z historii iż były polis zajmujące się różnymi rzeczami i kładące szczególny nacisk na inne sprawy.
Ateny-Mądrość
Sparta-wojsko
Fenicja-handel
itd...

Może dodać w czasie zakładania miasta lub jego podboju (albo za pomocą specjalnego budynku ?) nowego możliwość ustawienia tzw"głównego ustroju" który dawałby danemu miastu konkretne bonusy ? Mógłby się także nieznacznie zmieniać wygląd danego miasta(kolory inne lub flagi).Według mnie racze stawiający na dany tryb gry mieli by więcej zabawy z tego płynącej a i gra byłaby ciekawsza.

Przykład

Ustrój spartański:
-Nowa jednostka -spartiata czyli ulepszony hoplita (kilka punktów do wszystkiego więcej),którego można trzeba zbadać w akademii
-i na każde 1000 pkt miasta na przykład premia +1% dla jednostek lądowych

Ustrój Fenicki
-+100 pojemności handlowej na każdy poziom targowiska
-i na każde 1000 pkt miasta zwięzkoszona szybkość handlu

Ustrój Ateński
-Dodatkowe punkty badań
-tańsze występy teatralne
-szybsza budowa budynków

Ustrój ......(Jakieś polis starożytne z tym związane...korynt może ?)
-Badanie "ulepszony ogień grecki" dający statkom ogniowym +5% do ataku
-na każde 1000 pkt miasta +1% dla birem i triem

Ustrój delficki
-na każde 1000 pkt miasta premia +2% srebra dla wysłanego szpiega
-na każde 1000 pkt także premia o 10 więcej dziennego przychodu srebra

Ustrój Krecki (kreta)
-na każde 1000 pkt miasta + 1 do łąsk u czczonego boga i +1% ataku i obrony dla jednostek mitycznych

Ustrój Perski (taki nie grecki aleee antyczny)
-jako iż persja była wielka to ustrój ten dawałby więcej mieszkańców

Ustrój Trojański
-Na każdy poziom muru +kolejne 5 mieszkańców
-Co 1000 pkt miasta +1% do obrony
-Czas podboju takiego miasta zwiększałby się o 2 % co każde 1000 pkt miasta

Ustrój można by było zmienić lecz byłoby to kosztowne(złoto?)(lub duża ilość surowców i pw)

i może ustroje łączyłyby się z bohaterami
Leonidas miałby w w mieście"spartańskim" odpowiednie bonusy
Zeuretta w tym morskim....
i tak dalej

Pomysł jest jeszcze do opracowania i głębszej analiz,co z czym i jak,ale uważam iż urozmaiciłby gre

:)......
 

DeletedUser27148

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Jeszcze pomyślałem że jak juz by KONSTRUKORZY GRY mieli gżebac przy wyspach to można by za jednym zamachem zrobić okreslenie na wyspach które powiedzmy sa wiekszościa któregos sojuszu (11 osad z 20) aby któras osada została wybierana na tej wyspie przez graczy co tam sa stolica wyspy.
Tez jakis bonusik wtedy dla SOJUSZU nie graczy powinien być.
Stolica wybrana by była jednorazowo.
Obcy sojusz przejmujący stolice zyskiwał by jakies punkty (BONUS).
WTEDY BY SIE TEZ PODEJRZEWAM COS POZYTYWNEGO ZACZĘŁO dziać w grze.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Pojawia się "Słup" rzucający propozycję nie zawracając sobie głowy do końca regulaminem działu (moderatorów coraz więcej a też mają to w poważaniu) a kolejne "Słupy" (a może multi?!) komentują (po co Wy cytujecie całą propozycję pisząc do tego tylko kilka słów i gdzie moderator, aby to przeczyścić?!). W dodatku wrzucanie kolejnych pomysłów w jednym temacie tylko go rozmywa i zniechęca do dyskusji, bo ciężko później powiedzieć, na który temat w końcu dyskutujemy.

Także jak temat poprawicie, to będzie się można do niego jakoś merytorycznie odnieść...
 

DeletedUser26910

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

"słup to co napisał ,to napisał po przeczytaniu regulaminu i zgodnie z tym co on nakazuje
chyba że widzisz jakieś błędy to je wypisz a poprawie
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Jak masz problem z przeczytaniem ze zrozumieniem ośmiu punktów krótkiego regulaminu (podobnie jak odpowiadający w tym temacie), to chyba nie mamy o czym rozmawiać...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Panie moderator, ale bez docinek. To nie są multikonta tylko ludki z jednego sojuszu, którzy do końca nie skumali regulaminu ;-)

Jak wiadomo w grze jest coraz mniej graczy (kiedyś to się działo), więc wszelkie urozmaicenia w prowadzone z głową mile widziane.
Ustroje wyglądają na ciekawy pomysł, który oczywiście trzeba dopracować.

Ale też wiadomo że Niemcom stan Euro musi się zgadzać, a oni to robią po najmniejszej linii oporu, więc na większe zmiany raczej bym nie liczył.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Ja akurat moderatorem nie jestem:) Jakbym był, to już dawno bym zaprowadził porządek w temacie, a nie pisał tak sobie "dla sztuki"...raczej mam nadzieję, że ktoś się w końcu ogarnie i zrobi co trzeba.

A co do moich "Słupów", to specjalnie ubrałem to w cudzysłów (tak wiem, że nie takie powinno być jego przeznaczenia, ale jakoś się tak przyjęło), bo temat dla szarego gracza wydaje się troszkę dziwny. Wpada ktoś z propozycją (pierwszy post na forum) i po chwili wypowiadają się kolejne nicki, których są to pierwsze posty na forum...po prostu trochę podejrzane (pewnie będąc moderatorem, bym wiedział po IP, że to inne osoby).

PS: A jak się tak wypowiadacie jako jeden sojusz, to lepiej było dopracować propozycję we własnym gronie i efekt Waszych rozważań tutaj umieścić...a tak mamy mało doprecyzowaną propozycję plus wrzucane kolejne pomysły w międzyczasie i nie wiadomo, co z tym zrobić. Ludzie głosują później po przeczytaniu pierwszego posta, a wypracowane później pomysły i tak do nikogo nie trafią...
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Don, ale Ty chyba bez sensu pojechałeś tym wszystkim co sie wyżej wypowiadali.. Co z tego, że to pierwsze posty na forum? Cieszyc sie trzeba, że gracze zaczynają pisac na forum i to niekoniecznie w wyliczankach, ale proponując cos ciekawego. To, że sa nowicjuszami na forum, nie znaczy, że są nowicjuszami w grze, czasami to odwrotnie wypada.
Pomysł ciekawy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Może i odrobinę przesadziłem. Po prostu jak tak zobaczyłem propozycję i później głosy poparcia od nowych kont, to włączyło mi się myślenie o jakimś multi, co tworzy nowe konta, aby tylko sobie głosowanie poprawić...szczególnie, że konta powstały jedynie po to, aby oddać głosy. Później już aktywne nie były...takie zastanawiające to było. Tym bardziej, że nowych użytkowników tutaj ze świecą można szukać...niby rejestrują się na FO, ale głosu i tak nie zabierają. Takie myślenie po grze w Grepo mi się ostatnio załączyło...źle wpływa na ludzi.

A co do reszty zarzutów, to przecież ja dobrze chciałem...co ma jakiś modek odrzucić temat, bo nie spełnia zasad zawartych w regulaminie?! Długi on nie jest, wystarczy poświęcić minutę na przeczytanie, a ostatnio wszyscy zakładający tematy w propozycjach mają go w głębokim poważaniu.

Można i tak jeszcze długo ciągnąć ten temat powolnej śmierci FO Grepo, ale to chyba nie miejsce na to...
 

DeletedUser26910

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Myśle iż odpowiadali z cytowaniem gdyż na telefonie inaczej się nie da.
A pisanie "dla sztuki" to chodzi o to że daje pomysły ?
Ogólnie pisałem to osobno najpierw do supportu czy gdzieś indziej i kazali mi to tu wstawić żeby gracze zadecydowali
I tak ,pisze tu po raz pierwszy więc jako iż mogę edytować to napiszcie co zrobiłem nie tak a to poprawie bo w regulaminie dopatrzyłem się krótkiego ale informującego tematu,sondy jednokrotnego wyboru z czasem na zero i jak najlepszym opisaniem pomysłu .opisałem jak umiem a dodatkowych grafik nie dodaje gdyż to nie jest moim zadaniem.Ja tylko wpadłem na pomysł ,co nie wydaje mi się rzeczą zabronioną.Zacząłem grać jakieś 6 lat temu i patrząc na to jak gra się zmienia uznałem że byłoby to wykonalne wprowadzenie ustrojów jeśli gracze by chcieli.

I nie ,nie ma multikont. Chociaż tak ,może dwa czy trzy głosy za tak są z sojuszu gdyż wstawiłem to napisałem że co o tym sądzą i żeby przeczytali.Ale to chyba nic złego ?
Uważam że tu jest i tak zbyt pusto żeby się to przyjęło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

1. Da się z telefonu dodawać odpowiedzi bez cytowania. Uwierz mi, bo aktualnie tak piszę. Wystarczy kliknąć "odpowiedz", a nie "odpowiedź z cytowaniem"
2. Odnośnie "tylko dla sztuki" pisałem akurat o moich wypowiedziach. Do Twojego pomysłu jeszcze się nie odniosłem przecież ;)
3. Zapewne do supportu napisałeś i oni Ciebie tutaj skierowali. Czyli tak jak powinno być. Ja nigdzie nie twierdziłem, że nie masz tutaj pisać, tylko forma mi się trochę nie spodobała.
4. Przeczytaj jeszcze raz ten punkt 4 regulaminu. Tak dokładnie, jak się tylko da, bo są tam podane trzy warunki jakie powinna spełniać wymagana w temacie sonda...a nie dwa.

5. Pewnie nie ma multi. Nie twierdzę, że są, tylko dziwnie to wyglądało jak nagle pojawiły się nowe konta, które popełniły tylko wpis w tym temacie i zniknęły (choć według regulaminu tego działu, to też nie do końca dobrze zrobiły...jak nie miały nic do dodania, to wystarczyło oddać głos w ankiecie, a nie się wpisywać specjalnie.

6. A jak się mam odnieść merytorycznie do treści propozycji, to muszę przyznać, że temat ciekawy i warto się pochylić nad nim. Na prawdę się nad tym napracowałeś i dokładnie opisałeś. Pozostałe nieścisłości można doprecyzować w tym temacie jeśli trochę ludzi się do tego pomysłu przychyli. Choć jak dla mnie, to przed dodaniem propozycji mogłeś wrzucić pomysł u siebie w sojuszu na forum, czy wśród znajomych graczy...tam doprecyzować go i wrzucić tutaj całościowy plan. Tak, żebyśmy tutaj nie ustalali jak wybrać ten ustrój (nowy budynek nie ma szans powodzenia), nazw ustrojów (brakuje nazwy), czy ewentualnych powiązań z bohaterami. Po prostu wrzucasz gotowy pomysł, a my dyskutujemy, czy jest realny do wprowadzenia i spieramy się o ewentualną wielkość bonusów...a nie określamy szkielet pomysłu.

To chyba tyle ode mnie...a jak ankieta będzie poprawiona, to może jakiś uczynny modek w końcu przeczyści ten temat:)
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

po pierwsze: nie krecki, a kreteński. po drugie: pomysł fajny, lecz do poprawy: ustroje muszą być nazywane normalnie, np. demokracja, oligarchia, monarchia itp., a nie nazwy ustrojów biorące się z miast i państw. głos na nie bardzo
 
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Trochę to żywcem wyjęte z Civilization mój głos nie bardzo ,po co komplikować tą grę
 

DeletedUser27755

Guest
Odp: Ustroje polis i korzyści z tego płynące

Od kilku tygodni chodzi mi po głowie koncepcja którą jeśli chcecie ,to możecie wykorzystać.

Mianowicie wiadomo z historii iż były polis zajmujące się różnymi rzeczami i kładące szczególny nacisk na inne sprawy.
Ateny-Mądrość
Sparta-wojsko
Fenicja-handel
itd...

Może dodać w czasie zakładania miasta lub jego podboju (albo za pomocą specjalnego budynku ?) nowego możliwość ustawienia tzw"głównego ustroju" który dawałby danemu miastu konkretne bonusy ? Mógłby się także nieznacznie zmieniać wygląd danego miasta(kolory inne lub flagi).Według mnie racze stawiający na dany tryb gry mieli by więcej zabawy z tego płynącej a i gra byłaby ciekawsza.

Przykład

Ustrój spartański:
-Nowa jednostka -spartiata czyli ulepszony hoplita (kilka punktów do wszystkiego więcej),którego można trzeba zbadać w akademii
-i na każde 1000 pkt miasta na przykład premia +1% dla jednostek lądowych

Ustrój Fenicki
-+100 pojemności handlowej na każdy poziom targowiska
-i na każde 1000 pkt miasta zwięzkoszona szybkość handlu

Ustrój Ateński
-Dodatkowe punkty badań
-tańsze występy teatralne
-szybsza budowa budynków

Ustrój ......(Jakieś polis starożytne z tym związane...korynt może ?)
-Badanie "ulepszony ogień grecki" dający statkom ogniowym +5% do ataku
-na każde 1000 pkt miasta +1% dla birem i triem

Ustrój delficki
-na każde 1000 pkt miasta premia +2% srebra dla wysłanego szpiega
-na każde 1000 pkt także premia o 10 więcej dziennego przychodu srebra

Ustrój Krecki (kreta)
-na każde 1000 pkt miasta + 1 do łąsk u czczonego boga i +1% ataku i obrony dla jednostek mitycznych

Ustrój Macedoński
-jako iż Macedonia była wielka to ustrój ten dawałby więcej mieszkańców

Ustrój Trojański
-Na każdy poziom muru +kolejne 5 mieszkańców
-Co 1000 pkt miasta +1% do obrony
-Czas podboju takiego miasta zwiększałby się o 2 % co każde 1000 pkt miasta

Ustrój można by było zmienić lecz byłoby to kosztowne(złoto?)(lub duża ilość surowców i pw)

i może ustroje łączyłyby się z bohaterami
Leonidas miałby w w mieście"spartańskim" odpowiednie bonusy
Zeuretta w tym morskim....
i tak dalej

Pomysł jest jeszcze do opracowania i głębszej analiz,co z czym i jak,ale uważam iż urozmaiciłby gre

BARDZO ZA!!!
Genialny pomysł, urozmaicenie gry!...
 

DeletedUser27809

Guest
Jestem za, bardzo ciekawy pomysł, który urozmaiciłby rozgrywkę!
 

DeletedUser5

Guest
Mieliśmy już kiedyś kilka podobnych sugestii, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przedyskutować propozycję. Wymyślone bonusy nie są bardzo mocne, 1% to niewielka zmiana, choć przy 17k punktów bonus atak skoczyłby do 17%, to już całkiem sproo. Ze wszystkich korzyści najbardziej podoba mi się zwiększenie liczby mieszkańców, ich zawsze jest za mało :p
 

DeletedUser19009

Guest
jak dla mnie troche przesada z tymi bonusami do walki xD chyba nie do końca został przemyślany późniejszy etap rozgrywek :
Ustrój Trojański
-Na każdy poziom muru +kolejne 5 mieszkańców
-Co 1000 pkt miasta +1% do obrony
miasto 17k premka inne bonusy itp weźmy np miasto na cudaku 50k ladu 10k birek no powodzenia dla atakujących :)


Ustrój Krecki (kreta)
-na każde 1000 pkt miasta + 1 do łąsk u czczonego boga i +1% ataku i obrony dla jednostek mitycznych

już widze manty,gryfy,harpie,pegazy,cerbery w starciu ze zwykłymi jednostaki :p



niby bonusy działają w obie strony ale tu zysk tylko po stronie obrońcy by był i tylko rozdawane pw


czy ustawienie "ustroju" było by na podobnej zasadzie do wyboru boga ?
 
Do góry