Podsumowanie świata Gela z punktu widzenia sojuszu Killa Beez

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23832
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser23832

Guest
Kierowany dialogiem z jednym z graczy na FO, postanowiłem udokumentować to jak rozstrzygnął się świat Gela. Oczywiście z naszego punktu widzenia.

Będą też skany rankingów tuż po wybudowaniu 7 z 7. Może to trochę pomoże w grudniu przy wyborze gracza roku na świecie Gela.

Mój głos pójdzie na gracza: bootboy1962

Mam nadzieję, że support nie skasuje tego postu. W sumie jest to prezentacja sojuszu i nikogo nie obraża.



Lecimy



Przyszliśmy na ten świat grupą graczy, w czasie gry część zrezygnowała więc reszta była z rekrutacji.



Najlepsze transfery :)



  • cytadela19, kasienia1982 z MDG ( po rozpadzie MDG )

  • ZeusaBonk ( po rozpadzie Śmiegniętych )

  • Kot Felix ( Łowcy Snów )

  • Jacek St ( Fight Club )

  • Gregorek2000 ( Pancerne Rowery )




Najtrafniejsze rekrutacje z początku gry:



  • bootboy1962


Nietrafione rekrutacje, transfery, itp. :



Miałem wypisać z nicków.. jednak już nie widzę takiej potrzeby żeby robić zamieszanie na koniec.



Reszta ruchu transferowego wyszła dobrze w paru przypadkach minus dobrze, ale ogólnie na plus gracze dużo wnieśli.



Pakty:

  • Łowcy Snów ( od prawie początku świata do samego końca – współpraca wojskowa rzadka, ale jak trzeba było to była )

  • Smerfy ( dość długo, 2-4 wspólne defowania, pakt bez przyszłości nic nie dający żadnej ze strony, bardziej PON chociaż byliśmy daleko od siebie)

  • Never Again ( najlepszy pakt dość późno zawarty z małym 10cio osobowym sojem, dający najwięcej korzyści, wzorowa współpraca w walce i przy EC )

  • Megalopolis, Pozytywnie Nastawieni ( bardzo krótkie pakty, zakończone zaznaczeniem na czerwono )

  • Nieugięci Wyznawcy Ognia ( zawarty przed EC )

  • Pancerne Rowery ( zawarty w czasie EC pod koniec 4 z 7 )


Wrogowie:



  • Nieustraszeni Luzacy

  • Nieustraszeni Luzacy II

  • Play For Fun

  • Niepokorni (od rozpadu MDG do szaraków Niepokornych, była to dla nas chyba najfajniejsza wojna ( głównie dla m44 naszego soja ), zabawa na czasówki kto pierwszy trafi w sekundę kolona najwięcej wojska. Pomimo zgrzytów dość dobrze wprowadziliśmy porozumienie o nieużywaniu burzenia oraz fejkowania w nocy)

  • Księstwo Bezer

  • NWO Wilki

  • Śmignięci

  • Megalopolis

  • GTW Reaktywacja




Celem na tym świecie było zbudowanie 4 z 7 ( bo to może zrobić jeden sojusz tylko ).Tuż przed (wcześniej zimą, ładnie pykaliśmy, czy to front z nepkami czy z luźnymi, przyszła wiosna, maj i ludzie odpuścili) EC aktywność była śmieszna, że tak powiem, więc nawet robiliśmy ankietę czy wystartujemy i czy jest sens. Oczywiście większość była za... przyszło do EC, to brało w niej aktywnie udział z 50 osób, reszta potrafiła wysyłać surkę raz na dzień lub dwa i tak samo ze skróceniem.



Dlatego to, że wygraliśmy uważam za dość spory sukces. Przy dwóch sojach Luzaków i tym, że PFF ( sojusz top 3 ) wybudował im jeden cud, a w budowaniu reszty pomagał. Sporadycznych skoków kogoś z Rebeles, Megalopolis czy Wilków nie liczę, bo to było tylko parę osób w sumie.

Nawet jeśli mieli podobną aktywność do tej w naszym soju, to przewaga i tak była duża.

Do końca 2 cudaków ( które decydowały o tym kto postawie 4 z 7 ) była niepewność.



Chcieliśmy także zobaczyć, ile cudów zbuduje jeden sojusz bez akademii i masowego skakania z innych sojów. Myślę, że to się udało. Mianowicie :



Stawialiśmy w 80 osób ( limit sojuszowy). Na tą liczbę składało się 8-9 skoczków z Nieugiętych wyznawców ognia (sojusz top 15 i 28 członków) i jedna osoba z Fight clubu 3,4 razy, a także parę osób z Never Again, które były u nas w soju na czas I fazy EC. Reszta to gracze Killa Beez. Dorywczo skoczyły 2 osoby z never z ilością miast 7-9.

3 cuda na 10 lvl pomagały nam skracać pancerne rowery (ok. 12 -14 osób), może trochę zasypać, ale nie jestem pewien, bo okres cudów to oczy na zapałkach.


Około 3-4 osoby z Łowców snów podsyłały surkę czasami do naszych graczy ( tak od 6 lub 7 poziomu) i mniej niż 10 razy wpadli skrócić.


Myślę że za bardzo nie odbiegliśmy od założenia .



Jedna ważna rzecz. Część osób nie zasłużyła na 4 z 7 ( i to dość sporo graczy ). Wtedy nie mogłem ich usunąć z sojuszu, żeby nie robić problemów reszcie która jednak chciała spróbować powalczyć o 7 z 7.



Teraz już bez różnicy. Chwilę przed wybudowaniem 7 cudaka z sojuszu wyleciało parę osób. Także na 80 możliwych koron zostało przyznanych 62. W





Na koniec prywata :)

Parę razy mówiłem, że już nie zagram. Wiosna, lato sprzyja takim słowom :) Teraz sam nie wiem co będzie na zimę. Wiem na pewno, że już więcej nie wpakuję się w przypadkową rekrutację ( niby pytałem o apki, aktywność itd., ale wielu graczy po prostu kłamało, a jak to już wyszło było za późno na wywalanie, żeby nie robić sobie masy kropek pod cudami i na froncie). Problemem było oddawanie miast na froncie i przy cudach przez graczy nie mających apki, a potem reszta soja nie spała przez nocne ataki jak ktoś się władował do takiego gracza na całą niebieską wyspę.



Grepo to nie całe życie, każdy to wie. Jednak, gdy ktoś decyduje się pograć i wie do jakiego soja przychodzi, gdzie są jakieś założenia i cele, mógłby wykazać się odrobiną szczerości i zrozumienia.

Nie masz apki, masz mniej czasu... jak cię o to proszą to oddaj miasta na froncie/ koło cudów i przenieś się dalej gdzie kolona nie wsadzą szybko. Rób defa/mity/ognie i tak pomagaj. Przecież to takie proste, a wielu jednak nie kuma.

Parę osób wyleciało z soja bezpowrotnie przed zbudowaniem 7 cudaka. Liczę się z tym, że wróg to wykorzysta i tam powbija w rejon naszych cudaków. My jednak już osiągnęliśmy coś ponad założenia, no i nic więcej nie jest do wygrania. Cudaków popilnujemy w miarę możliwości jeśli ludzie jeszcze będą chcieli grać. Część może jeszcze powalczy na froncie dla zabawy. Jednak jeżeli szukać celów to już takowych nie ma. Więc nawet jak cudaki padną, to nic to nie zmieni.



Pozdrawiam i dzięki sojusznikom oraz wrogom za grę.



PS. Gracze/sojusze na innych światach – nie rozdawajcie koron 2-4 sojom, bo to nie ma sensu. Stawiajcie wyzwania dla siebie. Kronika na Helorusie pokazała, że można też jednym sojem to osiągnąć. Jednak w przeciwieństwie do nas oni zdominowali świat całkowicie. Tu na Geli walka była zacięta do samego końca,. Dobrze to smakuje w takich okolicznościach.
 

DeletedUser23832

Guest
DZIĘKI ZA GRĘ NA GELI
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    332,6 KB · Wyświetlenia: 51
  • 2.jpg
    2.jpg
    342,8 KB · Wyświetlenia: 46
  • 3.jpg
    3.jpg
    311 KB · Wyświetlenia: 47
  • 4.jpg
    4.jpg
    311,6 KB · Wyświetlenia: 41
  • 5.jpg
    5.jpg
    309 KB · Wyświetlenia: 40
  • 6.jpg
    6.jpg
    316,2 KB · Wyświetlenia: 42
  • 7.jpg
    7.jpg
    327,3 KB · Wyświetlenia: 44
  • 8.jpg
    8.jpg
    318 KB · Wyświetlenia: 43
  • 9.jpg
    9.jpg
    314,1 KB · Wyświetlenia: 43

DeletedUser24377

Guest
Fajna inicjatywa
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif

Powinno być coś takiego, że liczące się sojusze wstawiają podsumowanie danego świata ze swojego punktu widzenia. Zakładają swój temat i to jest ich nikt nie może prowokować i docinek robić. Nie na każdym świecie da się wszystko opisać, bo są serwery gdzie tyle błota było wylanego, że nie sposób to ująć i przedstawić całość. na plusik +
 

DeletedUser

Guest
wow, Koji respect za podsumowanie..miła pamiątka na koniec..fajnie że Ci się chciało
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
..ze swojej strony raz jeszcze wielkie dzięki!
 

DeletedUser21385

Guest
Najlepsze transfery :)



  • cytadela19, kasienia1982 z MDG ( po rozpadzie MDG )

  • ZeusaBonk ( po rozpadzie Śmiegniętych )

  • Kot Felix ( Łowcy Snów )

  • Jacek St ( Fight Club )

  • Gregorek2000 ( Pancerne Rowery )

JacekSt też z MDG
smiley_emoticons_seb_zunge.gif



Gratulacje KILLA BEEZ
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser27961

Guest
Ja chciałabym podziękować wszystkim z którymi udało się tak fajnie wygrać ten świat :) Co do rozpadu i mojego przejścia z MDG, grałam na Geli/pierwszy raz z Turkiem i miałam Go z innych światów za poważnego, niestety pomyliłam się, przyznam, że gry nauczył mnie Grzegorz/Manfred od Joty i reszty świetnej na tamte czasy ekipy przez kilka światów (Neron 01) to ja :p, niż łączono by mnie z kimś kto wali szaraki i zostawia soj :( Gra się do końca!!

Gratuluje kILLI, Tobie Łukasz chociaż się spieralismy nie raz, udalo ci sie ogarnąć i zmobiizować i zebrac osoby, które chcialy osiagnąć ten cel :D Dodatkowo atmosfera była na luzie, bez napinki, gratuluje i dziękuję, że mogłam z Wami grać :)
 

DeletedUser25712

Guest
Mała korekta, z Megalopolis nie przeskoczył do nas ani 1 skoczek podczas EC. Szkoda, że nie ma rankingów z przed EC, ale wtedy byłaby raczej tylko różnica w naszej "przewadze" w rankingu eco albo po wybudowanych cudach na 10 poziom, ale to można przedstawić pisemnie. Podsumowanie dobre i pomysł fajny! Dziękuję za wspólną grę i jeszcze raz gratuluję!
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

DeletedUser13714

Guest
I znów zapytam Koji kto Ci to pisał?
smiley_emoticons_biggrin.gif
Podsumowanie ciekawe i warte wprowadzenia do grepo. Podziękowania za wspólną grę dla przeciwników
smiley_emoticons_bravo2.gif
Killa wiadomo :xD ale z mojej strony szczególne słowa uznania dla sojuszu Never Again zabawa z Wami była przyjemnością:xD Jeśli chodzi o przeciwników szacun szczególny dla Moniki z Luzaków którą olali i szybko zakończyła grę oraz Tadekkubon Wam zawsze się chciało:)
 

DeletedUser5

Guest
Gratuluję wygranej, taki temat to świetna inicjatywa, by podsumować wszystkie osiągnięcia sojuszu, będziecie mieć co wspominać za jakiś czas ;) Zachęcam sojusze z innych światów do wykorzystania tego pomysłu!
 

DeletedUser26320

Guest
Gratuluję KB zwycięstwa, fajnie się przeciw wam grało, miła atmosferka była, bez prowokacji, po prostu czysta walka
smiley_emoticons_smilenew.gif
Jednocześnie żałuję że Niepokorni tak szybko skończyli na tym serwie
smiley_emoticons_frown.gif
 

DeletedUser18058

Guest
Areczek. Niepokorni skończyli nie tylko na tym świecie.
Większość z nas skończyła z grepo w ogóle. Mamy ze sobą kontakt, często ze sobą rozmawiamy a i piwko czasem się wspólnie przechyli.
Tego sojuszu już nie ma chociaż część jeszcze gdzieś klika.

Ja Gelę zapamiętam z dwóch przyczyn.
1)Był to ostatni świat w którym miałem przyjemność grać z najlepszymi. Ludźmi od których przyjemnością było się uczyć gry, życia i dobrej zabawy. Dziękuję Wam za te wspólne lata.

2)Tu prysł mit wielkiego MDG. Mit nadmuchiwany niczym balonik od czasu ich klęski na Koryncie. To tu turecka rzeczywistość gruchła o ziemię zostawiając po sobie jedynie chmurkę smrodu.


Killi gratuluję osiągnięcia celu.
 

DeletedUser26320

Guest
Wiem przecież, też jeszcze do niedawna miałem kontakt z częścią sojuszu :)
 

DeletedUser18058

Guest
Nie miałeś:)
mogłeś co najwyżej wiedzieć gdzie cząstka jeszcze klika, wymienić parę PW i tyle.
Gdybyś miał kontakt to dalej byś go miał a nie wspominał o nim w czasie przeszłym.
 
Do góry