Great Challenge: Starcie EKIP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23832
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz świat : Starcie Ekip

  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser23832

Guest
Temat luźny, być może umrze śmiercią naturalną, a może coś z tego wyjdzie :)

Śledząc forum, na różnych świat można zaobserwować, że każdy świat ma co najmniej dwie mocne ekipy/sojusze. Jedna z nich przeważnie wygrywa ( w koalicji bądź sama ). Czasami powstają przy tym zarzuty, że świat słabo obsadzony, że wygrany nieuczciwie, fartem lub po prostu niezasłużenie.
Mimo rzucanych rożnych wyzwań, to przeważnie kończy się to na spotkaniu 2,3 sojów na jednym świecie jak Bóg da to w miarę blisko siebie.



Moja propozycja jest następująca i dotyczy świata ze starym podbojem:

- w tym temacie zgłaszano by sojusz który miałby wystartować ( im więcej ekip tym lepiej, wpisywałby się założyciel podając listę graczy swojego sojuszu ewentualnie do tego dający info o rekrutacji )

- można ustalić termin w którym sojusze zalogowałyby się na świecie przy ustawieniach min 3/3/3 ( można też całą grupą zagłosować na takie ustawienia, żeby było to pewne )

- co do koalicji ( można by wprowadzić ograniczenie do max 1 paktu i żadnych PONów ) żeby świat był jak najbardziej atrakcyjny

- oczywiście warto by też wybrać min jaka ilość ekip by musiała tam wystartować , załóżmy 8

- składy trzeba by było wybierać rozsądnie, odpowiedzialnie i stawiając na zaufanych graczy

- rozstrzygnięcie wszystkich sporów następowałoby wraz ze startem EC, wtedy podliczone byłyby podboje danego sojuszu ( ale jedynie wliczając '' miasta zgłoszonych ekip ''

- dalej po takim rozstrzygnięciu można by było dążyć do zbudowania 4 cudów

- myślę że warto byłoby wprowadzić także punktację, która w ogólnym rozrachunku wyglądałaby tak ( i także byłaby włączona do końcowego podliczenia podbitych miast ) :

podbite miasto= 50 pkt
ban z ochronką= -200 pkt
ban bez ochronki= - 1000 pkt

( ale można odpuścić ten pkt )

- ostatnia propozycją to MC ( lub paru ) tego świata,, którzy na forum w odpowiednim temacie prowadziliby statystyki tych walk i jako tako relacjonowali przebieg walk :)
( jeszcze nie wiem kto by to mógł być, czy przedstawiciel każdego sojuszu czy kto :) przekazujący dane do publikacji ( tzn raporty screeny itp )

Swoje propozycje co do takiego świata można tu wpisać śmiało.

TAKŻE JAKBY KOGOŚ TO INTERESOWAŁO I NIE ZASNĄŁ CZYTAJĄC TO... TO MOŻE WARTO SIĘ ZEBRAĆ I SPRAWDZIĆ KTO JEST NAJMOCNIEJSZY :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja jak najbardziej popieram takie przedsięwzięcie
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
, choć niestety już nie wezmę udziału w takiej akcji :/
I myślę, że gdyby to rozgłosić i zyskać kandydatów, to nasza administracja w imieniu graczy mogłaby zaproponować u twórców otwarcie świata z proponowanymi ustawieniami. W końcu taka rywalizacja wymagać będzie dodatkowych środków w postaci złota - a niekiedy przerodzi się nawet w rywalizację złotników (co oczywiście wcale im nie musi przynieść sukcesu), a to dla Inno powinno wydać się interesujące.
 

DeletedUser25428

Guest
Ten temat powinien być w propozycjach. Ale jestem na tak, choć nie będę w nim uczestniczyć.
 

DeletedUser19924

Guest
To jest pomysł, który zyskałby powodzenie kilka lat temu :) Aktualnie nie ma już tylu ekip na Grepo na takim poziomie, żeby rywalizacja zajęła cały serwer. Za dużo dobrych graczy zrezygnowało z gry, a obecne rozwiązania w Grepo raczej nie sprzyjają ich powrotowi.

Zagłosowałbym na obojętnie, ale niestety brakuje tej opcji w ankiecie...nie mówiąc, że powinien ten temat być w Propozycjach, a nie Karczmie :)
 

DeletedUser23832

Guest
Zastanawiałem się nad zakładką propozycje... uznałem że nie jest to az tak realny temat zeby go tam poruszyć ( więc jest tutaj tak badawczo ). No i w propozycjach tematy szybko schodzą na dół, a jednak w karczmie będzie trochę dłużej na górze :)

NO i na razie to luźny pomysł. Jeżeli będzie większe zainteresowanie to można go wrzucić w propozycję.

Co do ekip co już nie grają... mimo to są też nowe ekipy grające po 2 ,3 lata niekoniecznie od początku. Może jakaś stara ekipa też by się zdecydowała zagrać na takim świecie z takimi zasadami... zobaczymy czy temat będzie żył:)
 

DeletedUser23718

Guest
podoba mi się i mógłbym zagrać zależnie od systemu... ale pomysł nie przejdzie
smiley_emoticons_hust.gif


66.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
bardzo dobra propozycja. Myślę, że może dotyczyć obu systemów podboju, i różnych prędkości. Jesli zebrałyby się chętne zespoły, to mogłyby między sobą ustalić parametry świata i o takie poprosić INNO. Ostatnio INNO kieruje się propozycjami graczy przy ustawieniach nowych serwerów, więc to na pewno nie problem.
 

DeletedUser26320

Guest
Dobry pomysł, ale żadne pkt nie są potrzebne, po prostu na wieść o szybkim serwerze ekipy zbierają się i wbijają żeby pograć na dobrze obsadzonym serwerze, nie trzeba liczyć podbojów, po prostu się bawić.
 

DeletedUser25712

Guest
Pomysł jest bardzo dobry.
smiley_emoticons_smilenew.gif

Ogólnie powstaje za dużo miejsc w sojuszach dlatego to wygląda jak wygląda. Idzie ekipa 20-30 osób na nowy świat, a miejsc w sojuszu jest 80-100 to większość sobie doszukuje te 70-80 osób. Jakby sojusze wynosiły 40-60 osób byłoby dużo lepiej, dobre ekipy zazwyczaj nie tworzą akademii, a jak już to jakąś 1 dla znajomych co się nie pomieścili. Masówki tworzą po 3 akadamie nawet na światach co w sojuszach jest 100 miejsc, ale po kilku tygodniach nie ma już po nich śladu.
 

DeletedUser23832

Guest
Temat można zamknąć. Ja już w grepolis nie będę grał. Ten dzisiejszy bonus to już jest przegięcie i kogoś całkiem popaprło.

Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry