Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
Sapcio po prostu prezentuje typowe umiejetnosci gry członka teamu. Powiem Ci szczerze i być może znowu mnie ktoś wyśle an wakacje ale mam to gdzieś. Na starym świecie [ciach] a nie obronisz wioskę jak gracza nie będzie a sojusz będzie polegać tylko i wyłącznie na ubitej czujce. W taki sposób to możesz bronić miast tylko na nowym systemie bo tam nikt kolona Ci nie wbije od tak. Jak jeszcze raz przeczytam taką głupote na fo od członka teamu to chyba zaczne pisać do inno o zmiany w teamie bo to wstyd czytac takie rzeczy.

Z tej strony, to zmiana na plus. Co jednak z osobami, które rzeczywiście tego urlopu potrzebują? Ktoś wyjeżdża na wakacje/zachorował/itp/itd...przecież to jest normalne. I teraz przed pójściem na urlop będzie musiał oddać wszystkie miasta, które ma na cudach, bo będą one "bezbronne"? Jak mam rozumieć, przez urlop nie będzie dostawał powiadomień z apki, że idą ataki na jego miasto, a co ważniejsze nie będzie miał możliwości w ogóle się bronić?

Będziesz musiał wysłać do inno screena z rachunkiem ze wykupiles wakacje i ten urlop nie jest celowy :d albo zwolnienie od lekarza :D

[ciach]
 

DeletedUser23832

Guest
Jest potrzebny, ale nie jest niezbędny.
Kilka razy już ktoś z sojuszu mi obstawiał wioski bo czujka padła.
Jest to poważne utrudnienie, ale jest to wykonalne.

Szukam możliwości obrony w tej sytuacji :D.
Kończ waść .......
Żeby moderator takie rzeczy pisał
smiley_emoticons_panik4.gif
... a nowi może to czytają i potem będą powielać
smiley_emoticons_idea2.gif
 
po prostu sobie wykombinowali, żebyś nie wyjeżdżał na urlop, tylko zamiast tego siedział w domu i pompował pieniądze w Grepolis...zobaczysz, że na tej zmianie wyjdą finansowo na plus, dorzucą w wakacje jakiś 2 event, żeby był zarówno w lipcu jak i sierpniu do tego i będzie ok.

finansowo na bank na plus bo tak to pojedziesz na wakacje i wydasz kase na cos innego:p a oni widocznie chca wszystkich zakuć w kajdany przed gra i by kazdy kupowal tylko zloto
 

Sapcio

Zespół Grepolis
To trzeba będzie skasować stary system podboju :D.

A tak serio i poważnie teraz.
Gracz mający polis na cudzie będzie miał z tego wychodzi 4 opcje:
-Nie korzystać z urlopu
-Oddać miasto na czas urlopu
-Wpakować w niego tyle deffa, że będzie twierdzą nie do zdobycia
-Liczyć, że nikt go nie zaatakuje i podbije.
 
ad 1 Nie pójdzie na urlop to będzie bezbronny i po 30 dniach nieaktywności system skasuje mu konto (pewnie konto zostanie też w wielkim stopniu rozebrane)
ad 2 - jedyne rozwiązanie które ma sens o ile będzie komu oddać (sezon urlopowy)
ad 3 - nie ma takiej ilości wojska której nie da się rozwalić
ad 4 - Tusk tez liczył na to ze zrobi z Polski Irlandię i co ?
 

DeletedUser20114

Guest
-Nie korzystać z urlopu
z toalety też nie korzystać, jak jest potrzeba?

-Wpakować w niego tyle deffa, że będzie twierdzą nie do zdobycia
Titanic też miał być niezatapialny
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif

Nie ma gościa - nie wie, że Posejdon wzmożył swoją aktywność.
Na zerowym murku wytłuczenie defa - choćby i tam 5kk stało, nie stanowi raczej problemu

-Liczyć, że nikt go nie zaatakuje i podbije.
2evru6h.jpg
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Można by zapytać ich o to, jak oni to widzą.
Ja przedstawiłem wszystkie opcje jakie ja widzę te realne i "mniej" realne.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jak da mnie zmiana na plus. Ale widzę tylko jedną opcję - czyli przekazanie miast podczas urlopu. I ma to sens, bo blokowanie Cudu poprzez załączanie urlopów jest naprawdę uciążliwe. Gra stanie się trochę bardziej wymagająca i z pożytkiem dla agresorów, którzy i tak mają pod górkę. Nie zwolni to też tak bardzo tempa świata - jeśli walczymy o ostatni Cud na świecie bez morale, to czasami urlop powoduje nawet ponad miesięczny przestój - teraz dynamika zostanie zachowana. I jest to też wyzwanie dla sojuszu - potrzeba będzie pewna ekipa, bo jeśli ktoś nagle ma wyjątkową sytuację i na już bierze urlop, to przejęcie np. 25 miast w ciągu dwóch dni może być trudne - i nie chodzi tu o sloty, ale osoby, które te sloty powinny mieć :) Troszeczkę to skomplikuje, utrudni, ale moim zdaniem na plus, bo ta gra i tak jest banalnie prosta...
 

DeletedUser6248

Guest
Dawno dawno temu, gdy grepolis w planach było, InnoGames wówczas świat podbijało grą plemiona.
Tam jest od zawsze rozwiązanie proste i skuteczne - zastępstwo.
Gracz, upoważnia innego gracza, aby ten miał możliwość zalogować się w jego imieniu i ogarnąć wiochy (odbudować mur itp).
Ograniczenia: identyczne jak współdzielenie łącza - nie można atakować tego samego gracza, wspierać się wzajemnie itp.
Przecież takie rozwiązanie jest skuteczne i proste.
 

DeletedUser19924

Guest
A to ja wrócę do moich wątpliwości i zapytam jak to ma wyglądać od technicznej strony: gracz załącza urlop i jest całkowicie wyłączony z gry, czy jak będą szły ataki na jego miasto na cudzie, to zostanie o tych atakach poinformowany?
 

DeletedUser23832

Guest
Jakby tak zrobili byłoby to już całkiem bezsensowne

Już kiedyś pisałem... wypasacz owiec powinien wypasać owce, bankier powinien pracować w bankowości, a murarz na budowie. Natomiast technik w Inno powinien mieć jakieś pojęcie o swojej pracy. Problem pojawia się w momencie gdy na stanowisku technika pracuje ktoś niepowiązany z tym zawodem.

Kolejna aktualizacja - ponownie apka nie działa. Ile razy można robić ten sam błąd ? dobrze, że ci technicy nie pracują jako saperzy.
Za to w takich poprawkach dają radę wyśmienicie :)

  • Zmieniliśmy nazwę okna z "Ofiary członkowskie" na "Składki członkowskie".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
A to ja wrócę do moich wątpliwości i zapytam jak to ma wyglądać od technicznej strony: gracz załącza urlop i jest całkowicie wyłączony z gry, czy jak będą szły ataki na jego miasto na cudzie, to zostanie o tych atakach poinformowany?
skoro może być atakowany, to powinien mieć możliwość obrony tego miasta. Inaczej doszłoby do kuriozalnej sytuacji, że gracz na legalnym urlopie jest w takim samym położeniu co ten który wyłapał bana bez ochrony, którą to karę daje się za najcięższe przewinienia.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Miedzy innymi właśnie po doświadczeniach z problemami zastępstw w plemionach, w Grepolis zastosowano inne rozwiązanie. To nie jest rozwiązanie tak proste i skuteczne jak na to wygląda.
Wydaje mi się, iż rozwiązaniem mogło by być stworzenie możliwości wygenerowania ruchomego raportu dla miast związanych z cudami, graczy na urlopie
 

DeletedUser23844

Guest
Całkowita głupota ... np: Cuda w okresie wakacyjnym .... nikt nie będzie budował .... "nieuczciwe"??? nieuczciwe to było dopuszczenie do wszelkich operacji kończenie , kupowanie itp za złoto ... tu połowa ludzi gra bez "premki" a co dopiero rozrzucanie się złotem ,no i sposób pozyskiwania go ...tu może Inno sobie zagłębi ulepszenia serwerów ....
 

DeletedUser5

Guest
A to ja wrócę do moich wątpliwości i zapytam jak to ma wyglądać od technicznej strony: gracz załącza urlop i jest całkowicie wyłączony z gry, czy jak będą szły ataki na jego miasto na cudzie, to zostanie o tych atakach poinformowany?
Na ten moment - gracz jest całkowicie wyłączony z gry, tak jak podczas zwykłego urlopu. Przekazaliśmy do projektantów sugestię o umożliwieniu podglądu ataków na miasta na cudzie.
 

DeletedUser23832

Guest
Serio miasta poza cudem bylyby na urlopie a te na cudzie bylby traktowane jak na banie bez ochronki ???? Sory za jezyk ale co za.... to wymyslil ??????? to juz trzeba byc ostro oderwanym od '' realiow gry ''

brak słów i jakby to nazwał komentator sportowy.... kompromitacja
 

DeletedUser26738

Guest
  1. Wprowadziliśmy pewne ulepszenia w wioskach z punktami walki.
  2. Poniższe zmiany dotyczą wyłącznie światów, na których dostępne są wioski z PW.
    1. Koszty rozbudowy wioski zostały zmniejszone na początkowych poziomach, a zwiększone na późniejszych poziomach. Całkowity
    2. koszt rozbudowy do 6 poziomu będzie odrobinę mniejszy.
    3. Wioski zaczynają z większą pojemnością surowców, które można zebrać w ciągu dnia. Na dalszych poziomach pojemność
    4. wzrasta wolniej, dlatego maksymalna pojemność została zmniejszona.
    5. Nieznacznie zwiększyliśmy ilość surowców, które można otrzymać w pojedynczym żądaniu.
    6. Zwiększyliśmy liczbę jednostek, które można uzyskać z wioski, ponieważ brana będzie pod uwagę prędkość świata.
    7. Maksymalny kurs handlu z wioską został zmniejszony, ponieważ do tej pory wymiana surowców była konieczna, aby uzyskać jak największą ilość surowców. W zamian, zwiększyliśmy pojemność handlową z wioskami.

a ja z zupełnie innej beczki wioski rolnicze o ile koszty rozbudowy wioski są w tej chwili przyjemniejsze do zaakceptowania o tyle nie rozumiem dlaczego została zmiejszona pojemnośc magazynowa bodajże z 22000 do 15000 co skutkuje brakiem surowców do farmienia
co do maksymalnego kursu wymiany fajna jest opcja wymiany zamiast 2000 3000 ale co z tego jak wymiana została zmiejszona do 1;1,25
a co za tym idzie przy starej metodzie można było wymienic surowiec 2 razy a teraz tylko raz po korzystnym kursie i tak naprawde kolejna poprawka gry wyszła gorzej dla graczy niż było przed nią
rozumiem że pracujecie nad ulepszaniem rozgrywki ale tak naprawdę sami sobie strzelacie w kolano nie pytając się graczy a może bardziej nie słuchając się graczy co oni o tym myślą
smiley_emoticons_idea2.gif
 

DeletedUser26738

Guest
Urlop nie będzie chronił przed atakami miast, które znajdują się na wyspach z cudami, które są w trakcie budowy lub całkowicie rozbudowane.
  1. Ta zmiana jest konieczna, aby zapobiec uzyskiwaniu nieuczciwej przewagi przez sojusze, które celowo blokują cuda świata, wysyłając członków sojuszu na urlop trwający kilka tygodni.

jak dla mnie piękna sprawa w tej kwestji rozumiem strategia budujesz cudaczka wygrywasz i zamiast bronić go pyk gracz na urlopie i tak masz wszystko gdzieś ponad miesiąc bo nikt nic nie może zrobić
no wybaczcie ale troszke mnie rozśmieszacie tymi wpisami bo przecież to będziej jak ban bez ochronki
no tak świezaki budują cudaki i nie wiedzą co i jak a stare wyjadacze grepo siedzą i nic nie robią
porównanie do bana no tak urlop załączasz świadomie i masz 48 h zanim się załączy więc przejąć wiochy urlopowicza nie jest chyba problem przed załączeniem urlopu
poza tym o czym dyskutujecie jezeli ktoś się decyduje siedziec na wyspach cudakowych to bedzie się musiał liczyć z tym że dla niego nie będzie urlopu

bardziej zastanawia mnie inna sprawa jak wielkie koalicje rozwiążą problem przesyłania sórowców na cudaka to będzie teraz klucz do wygrania swiata kończy się era skoczków czekać tylko jak inno wprowadzi zakaz skracania i wtedy będzie naprawde ciekawie
 
Status
Zamknięty.
Do góry