[Ulepszenie] Większa podległość akademii.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

Czy tego Chcesz?

  • Tak

    Głosy: 4 33,3%
  • Obojętnie

    Głosy: 1 8,3%
  • Nie

    Głosy: 7 58,3%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser25428

Guest
Od niedawna jestem zainteresowany sprawą akademii głównych sojuszy. Wyczytałem, że podczas ery cudów świata, akademie zrywają pakty z głównymi sojuszami i są prawie niezależne od głównego sojuszu.
Więc mam pomysł na duże ulepszenie tego systemu. Teraz jest taka sytuacja z akademiami:
Akademia sojuszu A nie jest technicznie, z punktu widzenia gry podległa sojuszowi A.Według mnie powinno być tak:
Sojusz powinien mieć listę akademii. Jeśli sam jest akademią, to powinna w tym polu widzieć informacja: "Ten sojusz jest akademią sojuszu: A. Procedura stania się akademią lub stworzenia akademii: w pierwszym przypadku wygląda to tak: założyciel sojuszu B pisze do założyciela sojuszu A, że chce, żeby jego sojusz stał się akademią. Założyciel może odpowiedzieć drugiemu zaproszeniem do stania się akademią. W drugim przypadku: założyciel sojuszu A wysyła zaproszenie do założyciela sojuszu B. Ten może je zaakceptować lub odrzucić.
Akademia dzieli swoje fora sojuszu z sojuszem głównym, a główny też. Założyciel lub ewentualny lider głównego sojuszu mogą wyrzucać członków akademii, a założyciel akademii może wyrzucać członków tylko w swojej akademii. Gdy sojusz przewodni oznaczy inny sojusz jako wrogi, akademia automatycznie też to robi i nie może tego edytować. Rezerwacje akademii będą mogły być usuwane przez osoby uprawnione sojuszu przewodniego, a sojuszu głównego nie będą mogły być usuwane przez akademię. Rezerwacje akademii z perspektywy sojuszu głównego będą oznaczone na czarno i vice versa. Flagi miast członków akademii będą z perspektywy sojuszu głównego czarne i vice versa. Podczas wchodzenia na miasta akademii lub sojuszu głównego (w zależności od perspektywy gry), nie będzie dźwięku. Herb akademii będzie taki sam jak sojuszu głównego. Akademia będzie mogła zerwać stosunki z głównym sojuszem, ale za zgodą założyciela sojuszu głównego. Podczas ery cudów świata, akademie nie będą mogły zerwać stosunków z głównym sojuszem. Gdy akademia wygra na danym świecie, dzieli zwycięstwo z głównym sojuszem i vice versa. Podczas budowy cudów świata, na jednej wyspie będą mogły być miasta akademii i przewodniego sojuszu. Założyciel głównego sojuszu będzie mógł w dowolnej chwili wcielić akademię do głównego sojuszu. Akademie i główne sojusze będą budowały cuda świata razem. Nie będzie ograniczeń posiadanych akademii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Yyy...ale, że jak?! Gdzie takie cuda wyczytałeś? Na którym świecie akademia olała główny sojusz przed cudami?


A wracając do pomysłu, to coś w nim w sumie jest. Gdzieś w sumie pojawiały się już pomysły z lepszym połączeniem akademii i głównych sojuszy. Także pomysłu całkowicie odrzucić nie mogę...choć trochę to przekombinowane i za dużą władzę miałby główny sojusz tutaj.
 

DeletedUser22102

Guest
to już lepiej zrobić co jakiś czas świat z limitem ~200-300 osób moim zdaniem. Po cholerę jakieś akademie? Rozumiem, że niektórzy robią 2-3 de facto równoległe sojusze (II, III itd.), ale do ich prowadzenia wybierasz wtedy zaufane i ogarnięte osoby, wtedy nie ma żadnego problemu...niech Inno zajmie się wreszcie wydajnością gry, a nie kolejnymi zamulającymi rozgrywkę dodatkami i event'ami. :)
 

DeletedUser25428

Guest
Yyy...ale, że jak?! Gdzie takie cuda wyczytałeś? Na którym świecie akademia olała główny sojusz przed cudami?


A wracając do pomysłu, to coś w nim w sumie jest. Gdzieś w sumie pojawiały się już pomysły z lepszym połączeniem akademii i głównych sojuszy. Także pomysłu całkowicie odrzucić nie mogę...choć trochę to przekombinowane i za dużą władzę miałby główny sojusz tutaj.
Czasem akademia jest lojalna sojuszowi głównemu.
Ale czasami nie.
 

DeletedUser19924

Guest
Jak Ci już napisał Kot Felix ostatnio na Grepo akademie już raczej nie występują. Tworzy się "równoległy" sojusz...a tam założycielem/liderem jest jedna, czy dwie osoby z głównego sojuszu. Rada rozdziela się na te sojusze i nie ma później żadnego problemu z tym. Bo w sumie jaki problem mógłby z tego być?
 

DeletedUser5

Guest
Propozycja została odrzucona ze względu na wyniki ankiety.
 
Do góry