[7. Urodziny] Znajdź Różnice

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
Teraz muszę się już zbierać, ale pomyślę nad tymi ludźmi na drodze i przedyskutuję tę sprawę z niezależnymi sędziami ;)
 

DeletedUser5

Guest
Furiatka2222, sprawdziłam kolumny, ustawiłam je obok siebie i na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że rzeczywiście możesz mieć rację i jedna z nich jest ciemniejsza. Zrobiłam jednak porównanie kolorów (na powiększeniu 1600% sprawdzałam kod koloru w programie graficznym na przykładzie kilkunastu pikseli w obrazku po lewej i prawej) i wyszło na to, że są one identyczne. Prawdopodobnie jest to złudzenie optyczne spowodowane czerwoną kreską. Tutaj znajdziesz kolumny w oryginalnym rozmiarze, tutaj w powiększeniu, jeśli chcesz sama sprawdzić. Nie jest to więc różnica.

Odnośnie ludzików, omówiłam tę sprawę z teamowiczami, którzy nie śledzą regularnie konkursu i nie wiedzieli jakie błędy zamieszczałam w grafikach, uznali, że różnica jest na tyle spora, że też zaznaczyliby ich jako różnicę. Prowadzę już konkursy od wielu lat i ci, którzy regularnie biorą w nich udział wiedzą, że czasem zdarzają się mi pomyłki :D Ale zawsze zależy mi na tym, żeby sprawiedliwie rozwiązać sprawę i pójść graczom na rękę.

Opublikowany przeze mnie wcześniej ranking, nieuwzględniający ludzików, wyglądał następująco:
1. spajjjki - 5 pkt
2. Marropyk - 4 pkt
3. Oronas - 3 pkt
4. likantropka - 2 pkt
5. Janusz Tracz 93 - 1 pkt

Po uwzględnieniu ludzików, lista wszystkich uczestników w kolejności przesłania odpowiedzi jest taka:

1. spajjjki - 5 pkt
2. Marropyk - 4 pkt
3. Oronas - 3 pkt
4. likantropka - 2 pkt
5. HardCorowicz - 1 pkt
6. dzięcioł444
7. Ale wariat
8. Janusz Tracz 93
+ dwa rozwiązania, w których nie zostały zaznaczone trzy z czterech możliwych różnic.

Zrobimy więc tak, jak z czerwoną kropką, HardCorowicz przechodzi na 5 miejsce.
 

DeletedUser5

Guest
Siódma zagadka

7%20zgadywanka%20iuz.png

(Kliknij, by otworzyć w nowym oknie)

Przypominajka, odpowiedzi wrzucamy tutaj, zakładając nowy temat :)
 

DeletedUser5

Guest

Przypominajka, odpowiedzi wrzucamy tutaj, zakładając nowy temat :)


======

Rozwiązanie:

7%20rozwiazanie%20pom.png


Zaraz zapytacie - ale co to za różnica-niespodzianka? Ano moi drodzy, przed publikacją zagadki patrzę sobie i widzę czerwoną kreskę na dole prawego obrazka. Więc szybko w ciągu 2 minut edytuję grafikę i kopiuję obrazek jeszcze raz, przesuwając go trochę w dół, żeby zakryć błąd. I co się okazuje po zobaczeniu waszych rozwiązań? Że mi program przesunął za dużo i prawy obrazek był niżej, przez co na wyspie na dole znalazła się dodatkowa różnica. Chyba zmienię regulamin... :D

Ranking siódmej zagadki:

1. spajjjki - 5 pkt
2. Marropyk - 4 pkt
3. Oronas - 3 pkt
4. likantropka - 2 pkt
5. HardCorowicz - 1 pkt

Ósma zagadka pojawi się dziś o 18 :)


likantropka, ranking wrzuciłam jeszcze przed ogłoszeniem wyników szóstej zagadki, więc uwzględnione jest tylko pierwszych 5, zaraz zaktualizuję. Jeżeli zauważycie jakiekolwiek błędy w rankingu, to jak najbardziej zgłaszajcie :)

Edycja: myślałam, że się rąbnęłam w rankingu, bo jest taki sam dla 6 i 7 zagadki. Ale nie, rzeczywiście wysłaliście rozwiązania w takiej kolejności. Co to za czary? :eek:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest

Przypominajka, odpowiedzi wrzucamy tutaj, zakładając nowy temat :)
Jeśli znów ktoś wymyśli jakąś nieplanowaną różnicę, to ja się poddaję :D Pamiętajcie o zasadzie, o której pisałam wczoraj, pomiędzy różnicami są spore odstępy.
 

DeletedUser5

Guest

Przypominajka, odpowiedzi wrzucamy tutaj, zakładając nowy temat :)

Drobna uwaga, program graficzny zmienia nieznacznie kolor przy krawędziach obrazków (i w całości pliku i przy czerwonej linii), zauważyłam to we wcześniejszych zgadywankach, ale tutaj bardziej się rzuca w oczy. Jakby co - to nie różnica ;)
 

DeletedUser5

Guest
Dziesiąta zagadka
10%20zgadywanka%20suv.png


Przypominajka, odpowiedzi wrzucamy tutaj, zakładając nowy temat :)

Wskazówka do nadchodzących zagadek: niektóre różnice są małe i składają się z jednego elementu, inne są bardziej złożone, przykładowo usunięcie dwóch kamyczków leżących obok siebie lub przeniesienie dwóch cieni kawałek dalej. Pamiętajcie o naszej zasadzie, że różnice są od siebie oddalone. Wkleję jeszcze raz obrazek z przykładowym obszarem, w którym może być tylko jedna różnica, nawet jeśli zmienionych zostało w nim więcej elementów.

krzaczek.png
 

DeletedUser5

Guest
Czekam tak długo na zamieszczenie rozwiązania, bo prawie każdy zaznaczył jeden z błędów nie tak, jak trzeba ;) Wiem o co wam chodzi, ale mam dylemat które odpowiedzi uznać. Nie powiem wam kto zrobił błąd i gdzie, ale dam wam 5 minut na poprawienie go. Proszę żebyście nie edytowali starej odpowiedzi, tylko przesłali ją w nowym poście lub temacie. Pod uwagę do rankingu wezmę oczywiście godzinę udzielenia ostatecznej odpowiedzi.
 

DeletedUser5

Guest
Rozwiązanie:

11%20rozwiazanie%20uye.png


Ranking jedenastej zagadki:
1. Marropyk - 5 pkt
2. spajjjki - 4 pkt
3. Oronas - 3 pkt
4. HardCorowicz - 2 pkt
5. likantropka - 1 pkt

Dwunasta zagadka pojawi się o 20.

Pamiętajcie proszę, żeby zaznaczać dokładnie w którym miejscu jest różnica, nawet jeśli brakuje jakiegoś elementu ;) Jeżeli sprawia wam to kłopot, to możecie zaznaczyć w takim przypadku różnicę na obrazku po prawej.

Zaznaczenie kwadratu obok tego, którego brakowało, albo zaznaczenie wszystkich kwadratów to niewystarczająco precyzyjne odpowiedzi.

11 zgadywanka kwadraty.png
 

DeletedUser24557

Guest
zaznaczyłam wszystkie, bo policzyłam że jednej brakuje, a chciałam być pierwsza :p
 

DeletedUser5

Guest
Nikeee, nie byłaś jedyna :D Niektórzy poprawili swoje screeny jeszcze zanim zwróciłam na to uwagę, bo zorientowali się po przesłaniu rozwiązania, że popełnili błąd. Początkowo chyba tylko jedna osoba dobrze zaznaczyła tę różnicę, więc mógłby być problem z rankingiem :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry