[Nowość] Możliwość porzcania miast.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17666
  • Data rozpoczęcia

Czy ten pomyśł uważasz za dobry?

  • Tak.

    Głosy: 6 27,3%
  • Nie.

    Głosy: 15 68,2%
  • W miarę, ale zmieiłbym coś.

    Głosy: 1 4,5%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser17666

Guest
Każdy gracz, po jakimś czasie gry, posiada miasta, które są w niezbyt atrakcyjnej okolicy. Chciałbym zaproponować, żeby każdy, miał możliwość porzucenia niepotrzebnego miasta. Odbywać się to może przypuśćmy w agorze, gdzie gracz po wpisaniu swojego hasła i potwierdzenia wyboru, może porzucić konkretne przez siebie wybrane miasto, które staje się szarakiem w starym systemie podboju, a w nowym, by nie dopuścić do błyskawicznego przekazywania miast ,,miastem niczyim" przez 24h, lub w zależności od prędkości świata ten czas może być dłuższy bądź krótszy.
 

DeletedUser19924

Guest
Takich propozycji trochę już było, wszystkie odrzucone. Z tą będzie tak samo i nawet nie ma sensu zaczynać na ten temat dyskusji :)
 

DeletedUser29542

Guest
Bez sensu, o to chodzi żeby strategicznie rozplanowac podboje i nie przejmować co popadnie.
 

DeletedUser25428

Guest
Jestem za! Właśnie miałem taki pomysł, lecz mnie uprzedziłeś/aś.
 

DeletedUser19924

Guest
Eh...jak teraz patrzę, to nawet miesiąc temu, kilka tematów niżej, jest praktycznie taka sama propozycja. Po co dublujecie tematy?

PS: Tam nawet jest dodany w komentarzu link do odrzuconej propozycji z całkiem dobrymi wyjaśnieniami na końcu tematu. Radzę się zapoznać...
 

DeletedUser17419

Guest
Jestem na tak ale tylko patrząc na świat 28 na którym nie ma podboju a takie rozwiązania mogły by troszeczkę rozpędzić świat na którym prawie nic się nie dzieje a np. jeśli gracz ma sporo do przeciwnika nie ma jak oddać miasta sojusznikowi aby móc mieć bliżej do wroga
PS. DonBeker daj linka do tego postu co o nim opowiadałeś chętnie poczytam
 

DeletedUser23929

Guest
Pomysł fajny, ale np. takie porzucanie miast można by było ograniczyć do dwóch... i porzucona wioska zostaje zwyczajnie pustym miejscem, a nie rozbudowanym miasteczkiem...
 

DeletedUser25428

Guest
To dobra propozycja. Jak ktoś przejmuje lub zakłada jakieś miasto, nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za np. 6 miesięcy. Może być tak, że nagle jest się otoczony przez sojusz, z którym wybucha wojna, a sojusznicy są np. 10 godzin wsparciem. Wtedy dobrze jest uciec od wroga albo na front, blisko sojuszników, albo gdy jest się deffowcem, można uciec nieco dalej, a stamtąd wspierać miasta sojuszników. Albo jest tak, że sojusz jest rozsiany po całym świecie, a nagle ze względu na brak organizacji, rozpada się, a niektórzy gracze są na peryferiach gdzie nie ma dobrych sojuszy. Wtedy dobrze by było przenieść się bliżej centrum, gdzie jest więcej dobrych sojuszy.
 

DeletedUser19924

Guest
Takie miasta to są idealne do zbierania PW, a nie do oddawania przeciwnikom za darmo. Zawsze możesz dać im wbić bunt i oddać bez walki...trwa to trochę dłużej, ale na jedno wychodzi przecież.

Już nie mówiąc, że ludzie by opuszczali miasta, a w szaraka wpływałby sekundę później kolon...zabiłoby to nowy system, a jakie rolki byłyby proste
smiley_emoticons_irre.gif


A jak widzę pomysł z porzucaniem miasta:
porzucona wioska zostaje zwyczajnie pustym miejscem, a nie rozbudowanym miasteczkiem...
to dopiero mnie coś bierze...chce podbić miasto, kolon za chwilę wpada, a obrońca widzi, że nie da rady wybronić i opuszcza miasto. Kolon wbija na palik?!
smiley_emoticons_wallbash.gif
 
Do góry