Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser26738

Guest
Drogi panie Antos, ta gra faworyzowala, faworyzuje i bedzie zawsze faworyzowala graczy grajacych deffem.
Jeden biedny Arystoteles wiele nie zmieni. Wystarczy przyjrzec sie ilosci deffa, ktorego mozna skumulowac podczas obrony dowolnego miasta, offa skumulowac w jednym ataku nie moge, wiec zawsze bedziesz pan mial wieksze szanse na potopienie moich offow niz ja na przebicie sie przez panskie biremki lub lad, to oczywiscie kwestia liczb i szybkosci reakcji..
ale to jest gra strategiczna i jak liczysz że wbijesz jeden bunt to przejmiesz wiochę to nie dziw się że stanie fura defa
to jest oczywiste ale nie zmienia to dysproporcji w budowie biremka ogień pomijając już fakt że paka ogni bez problemu rozwali pakę birem i w tym przypadku agresor wiochę ogni a obrońca 2 wiochy birem
Dochodza do tego wszelakiego rodzaju czary oroz dodatkowe laski w eventach( ktore z wydarzeniem nadzwyczajnym maja tyle wspolnego, co kon z bezzalogowa eksploracja powierzchni Marsa)
do tego dochodzą wszelkiego rodzaju eventy (manty harpie erynie które mają nie wiele wspólnego z wydarzeniem nadzwyczajnym skoro są dostępne praktycznie co miesiąc )
Na atak moge rzucic tylko jeden czar zwiekszajacy jego efektywnosc, w gruncie rzeczy oslaniajacy off przed czarami przeciwnika. Pan natomiast dostal mozliwosc rozebrania tego offa do zera, zanim w ogole powacha panski murek. Na miasto moze pan rzucic bodajze trzy bonusy zwiekszajace sile obrony, wybudowac wieze i solidny mur (kwestia systemu i ilosci deffa)
w gruncie rzeczy skoro obrońca ma możliwość rzucania czarów na offa agresora czy agresor nie może przykryć sobie ten drugi raz (wydaje mi się że może ale niech zostanie że obrońca może a agresor jest ofiarą )
a czy przypadkiem nie dostałeś tych samych bonusów do ataku tyche zwykły ulepszony atak + czary
obronca ma też 3 tyche zwykła plus trojańską więc jest to samo co do murka i wieży ok tu jest plus dla obrońcy ale wiocha offa na wioche defa nie daje rady z 70 80 katasów i po solidnym murku i po defie
kwestia podejścia do strategii jeżeli lecisz jednym offem to sory ale tak to latasz na nieaktywnych na aktywnego to już inna bajka
Reasumując czy nam się to podoba czy nie gra idzie w kierunku bardziej ofensywnym i raczej już się to nie zmieni jak dla mnie Arystoteles powinien oddziaływać i na ognie i na biremki ale jest to moje zdanie a nikaia jest moim ostatnim światem i odpuszczam sobie grepo bo powoli nie ma to sensu
 

DeletedUser26738

Guest
Oj Antos, trzeba od poczatku, nie jest to gra strategiczna tylko prosty algorytm ekonomiczny w militarnej szacie graficznej.
Czar ten mozna znowu zdjac, doswiadczylem, z 350 ogni, na miejsce docieralo 60.
Podczas obrony to kwestia zgrania sojuszu, odpowiednich proporcji w deffie.
Dobranoc.
skoro podchodzisz do tego tak to wcale się nie dziwie że dotarło 60 ogni prosty algorytm strategiczny
1 atak ogniami lecący pewnie ze 3 h i masz efekt ekonomiczny

Oj

Nie wiem jaki kalkulator posiadasz w tej swojej glowie grepostratega, ale birem mozesz podstawic dowolna ilosc, Ognie zwsze pojda w niezmienionej ilosci, o ile nie zalicza po drodze sztormu
Dobranoc.
nie wiem jaki masz kalkulator w swojej głowie ekonomisty ale ogni możesz też puścić niezliczoną ilość fakt będą wchodzić w atakach po 300+ ale to kwestia zgrania sojuszu
nota bene obronca nie będzie w stanie rozwalić ci tych ogni sztormem
Nota bene, ognie sluza rowniez do obrony, szczegolnie w starym systemie.
Dobranoc.
i tu dotykasz kolejnego problemu na starym systemie będzie ciężko bronić kolona portem
Antos, reasumujac, nie polecam gier strategicznych, bo nie bedziesz w ogole wiedzial, co sie tam dzieje, skoro w ekonomicznej herbu widelec i urlop macierzynski jest tak zle.
wezmę to pod uwagę

całe te twoje wypowiedzi ni jak mają się do gry strategicznej (ekonomicznej ) ja nie piszę tutaj o strategi czy zgraniu sojuszu tylko o czasie budowy jednostek w tym wypadku morskich i zachwianiu równowagi między budową biremek a ogni o ile jednostki lądowe są zachowane o tyle morskie już nie gdyż ów bohater zachwiał tą różnice i to drastycznie
prosty ekonomiczny przykład
ok obrońca ma + bo może wstawić w jedno miasto biremki a agresor musi je wybić
przyjmijmy że obronca i agresor ma po 10 wioch czyli agresor ma 3000 ogni obronca 3750 birem
za pierwszym podejściem agresorowi zabraknie ogni obrońcy zostanie z 1500 birem na odbudowanie potrzebuje około 4 dni (oczywiście pomijam fakt surowca bo i jeden i drugi go potrzebuje )agresor już tylko 3 dni i o połowę mniej surowca
czyli agresor po 3 dniach może lecieć już tymi 3000 ogni a obrońca ma do dyspozycji o 600 birem mniej
po kolejnej akcji obroncy zostaje już tylko 400 birem i 3 akcji agresora nie przetrwa bo nie będzie miał tyle birem
ps uwzględniłem czas przerzucenia bohatera pominąłem ilość surowca potrzebnego do budowy jednostek gdzie agresor ma sporą przewagę bo potrzebuje ponad połowę mniej surowca niż obrońca
jako że panie Pich jesteś dobrym ekonomistą a słabym strategiem możesz sobie to przeliczyć na skale sojuszową i ci wyjdzie że dysproporcje są zbyt duże a skoro ludzie nie będą mieć możliwości bronienia swoich polis będą rezygnować z gry
no ale to jest moje zdanie i ekonomiści zrezygnują z gry a zostaną właśnie tacy "stratiegiioooow" jak ty panie Pich co kolwiek ma to znaczyć
 

DeletedUser11134

Guest
tak się zastanawiam..... dlaczego ludzie, co chcą na forum gry przeglądarkowej podkreślić, że zdali maturę podpierają się Monthy Python'em? Naprawdę fakt oglądania tych skeczy jest tak nobilitujący?
 

DeletedUser28783

Guest
np walka świeżaków ze złotnikiem :)



ewentualnie też pasuje do obecnego grepo


i kultowy wycinek

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Jakby ktoś chciał zagrać na szybkim świecie, to we francuskiej wersji jakiś tydzień temu wystartował jubileuszowy serwer - prędkość 6/6/6 i stary system ;) Tutaj znajdziecie ogłoszenie.
 

DeletedUser5

Guest
Pan.Konrad, dokładna data startu kolejnego świata nie została jeszcze ustalona, ale można się go spodziewać na przełomie maja / czerwca :)

ikollini, mamy już 62 światy, jeszcze trochę i dobijemy do 100, pewnie też uda się z tej okazji zorganizować szybki świat :D
 

DeletedUser5

Guest
kapikk, strzelałabym, że bardziej maj, ale nie traktuj tego jak oficjalnej informacji, to moje przypuszczenia na podstawie daty startu ostatnich światów :D

Pan.Konrad, jeśli chodzi o system podboju, to jak wspomniał =vic=, najprawdopodobniej będzie stary, ponieważ od jakiegoś czasu powróciliśmy do przeplatanki stary/nowy system i chcielibyśmy przy tym pozostać, chyba że trafią się jakieś nieprzewidziane okoliczność. Zdarzyło się przykładowo kiedyś tak, że do gry wprowadzana była właśni nowa funkcja dostępna tylko na nowych światach, która musiała zostać w pierwszej kolejności na świecie z określonym systemem.

W sprawie prędkości i pozostałych ustawień, powoli zaczynamy zbierać wasze propozycje. Jeśli macie preferencje dotyczące prędkości świata/jednostek/handlu, godzin bonusu nocnego, liczby członków sojuszu, ochrony początkujących i morale, to zachęcam do wpisania się w tym temacie, weźmiemy to pod uwagę :)
 

DeletedUser28811

Guest
Prędkość świata: 2-3
Prędkość jednostek: 3-4
Prędkość handlu: 3-4
Bonus nocny: 23-7
Limit członków sojuszu: 60
Ochrona początkujących: 4-5 dni
Morale: nieaktywne
 

DeletedUser29184

Guest
Na pozną jesień proponowałbym swiat z nastepującymi ustawieniami:
Prędkość świata: 6
Prędkość jednostek: 4-6
Prędkość handlu: 6
Bonus nocny: 23-7
Limit członków sojuszu: 30
Ochrona początkujących: 3 dni
Morale: nieaktywne
 

DeletedUser29575

Guest
Prędkość świata: 3
Prędkość jednostek: 4
Prędkość handlu: 3
Bonus nocy: 23:00 - 8:00
Limit członków sojuszu: 40
Ochrona początkujących: 7 dni
Morale: aktywne
System: stary
 

DeletedUser29269

Guest
Prędkość świata: 3
Prędkość jednostek: 3
Prędkość handlu: 3
Bonus nocy: 24:00 - 9:00
Limit członków sojuszu: 60
Ochrona początkujących: 7 dni
Morale: nieaktywne
System: stary
 

DeletedUser29705

Guest
Prędkość świata: 3
Prędkość jednostek: 3
Prędkość handlu: 3
Bonus nocy: 24:00 - 9:00
Limit członków sojuszu: 60
Ochrona początkujących: 7 dni
Morale: nieaktywne
System: stary
 

DeletedUser

Guest
Jezeli teraz z tego co piszecie czas na stary system podboju to dawno na starym systemie nie bylo wolnego swiata. Ostatnie dwa stare systemy to predkosci 4/4/4. Ja jestem osoba ktora lubi wolne swiaty/stary system i czekam na taki od 18.08.2016 - Myonia. I pewnie sporo osob sie takich znajdzie.

Prędkość świata: 1/2
Prędkość jednostek: 1/2
Prędkość handlu: 1/2
Bonus nocy: 24:00 - 9:00
Limit członków sojuszu: 60
Ochrona początkujących: 7 dni
Morale: nieaktywne
System: stary
 

DeletedUser25428

Guest
Prędkość świata: 3
Prędkość handlu: 3
Prędkość jednostek: 3
Bonus nocny: 22:00 - 6:00 (to jest umowny okres nocy)
Limit członków sojuszu: 80
Ochrona początkujących: 5 dni
System: będzie stary
 

DeletedUser28410

Guest
Czy było na forum jakieś głosowanie i dyskusja na temat parametrów nowego świata??
 
Status
Zamknięty.
Do góry