[Nowość] czas aktywacji po wbiciu urlopu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20887
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za propozycją?

  • Tak

    Głosy: 24 77,4%
  • Nie

    Głosy: 6 19,4%
  • obojętnie

    Głosy: 1 3,2%

  • W sumie głosujących
    31

DeletedUser20887

Guest
sprawa dotyczy , czasu po wbiciu urlopu , ,a mianowicie ,po uruchomieniu urlopu czas aktywacji jest za długi , nie mam możliwości wysyłać ataków na zbicie kolona , uważam że po uruchomieniu urlopu , powinno być zakazane atakowanie takiego gracza , , ponieważ jak się wbija urlop , to raczej , już się nie wchodzi na grepolis, a tak to jest wymuszone siedzieć jeszcze dwie doby , i pilnowanie wiosek , co i tak zazwyczaj się kończy podbiciem i przejęciem , przez wroga ,
tak więc wnioskuję o zakaz atakowania gracza który wbił urlop , lub skrócenie tego czasu , do minimum
Proszę o rozpatrzenie mojego wniosku, i wprowadzenie , podczas aktualizacji
co o tym sądzicie ,myślę że w miarę zrozumiale napisałam i wszyscy wiedzą o co chodzi ,

jeśli była na ten temat dyskusja , to ją ponawiam

pozdrawiam Paulisiek
 

DeletedUser24204

Guest
W trakcie aktywownego urlopu można atakować samego siebie, tak więc szansa na obronę jest.
 

DeletedUser20887

Guest
ale sojusznicy nie mogą pomóc atakami , , ale chodzi mi , o to że za długi jest czas do aktywacji urlopu , jak wbijamy urlop , to raczej jest on natychmiast potrzebny i nie mamy czasu pilnowania konta przez 48 h,
chodzi o to czy jesteście za skróceniem czasu aktywacji urlopu , po jego uruchomieniu
 

DeletedUser19924

Guest
Na nowym systemie musisz liczyć minimum 24h...czyli czas jaki trwa od wbicia buntu do jego zakończenia. Nie zapominając, że buntów można wbijać wiele i przedłużać go cały czas.Jak jest większa akcja na jakiegoś gracza, to ten już może klikać ten urlop wraz z pierwszymi atakami, a te czasem trochę płyną...zwłaszcza na wolniejszych światach.

Także jak dla mnie, to te 48h jest w pełni zrozumiałe pod tym względem...no dobra, może skrócone o 12h do 36h byłoby jeszcze zrozumiałe, ale nie przesadzajmy. Jak skrócimy ten czas bardziej, to będzie on jeszcze częściej wykorzystywany do uciekania przed stratą wiosek przez graczy. A są sojusze, które potrafią rozebrać każdego jak się uprą w 3-4 dni (no chyba, że na koniec morale już nie pozwoli...ale i to jest do obejścia w pewnym stopniu).

Oczywiście, cierpią na tym najbardziej gracze, którym faktycznie wypadło coś ważnego, przytrafiła się choroba, czy coś innego...ale chyba nie ma tutaj jakiegoś złotego środka. Nie będziemy przecież przedstawiać zwolnień przed supportem (oni mieliby je weryfikować?!), czy coś w tym stylu.

PS: Niestety nie da się podzielić urlopów na światy. Jest jeden, dostępny dla wszystkich tylko...inaczej ludzie logowaliby się specjalnie na innych światach, aby kliknąć ten z krótszym czasem aktywacji i oszukiwaliby system. Chyba, że chcecie jeszcze przydzielić urlop do danego świata, a nie tak jak jest teraz do konta?!
 

DeletedUser19924

Guest
Ja nie napisałem, że mi to odpowiada. Po prostu to jest dla mnie logiczne rozwiązanie i tyle...zwłaszcza na wolniejszych światach, z nowym systemem. A jak na razie nie ma rozdzielonego urlopu na poszczególne światy, więc ja innej opcji nie widzę...no może poza tym skróceniem o 12h, o którym pisałem.
 

DeletedUser18203

Guest
12h jeszcze by mozna bylo skrocic ale aktywacja urlopu natychmiast po zalaczeniu to odpada.
A to czy urlop na kazdy swiat osobno jest az tak potrzebny?
Ja nie czuje takiej potrzeby.
 

DeletedUser19924

Guest
A to czy urlop na kazdy swiat osobno jest az tak potrzebny?
Nie no, nie jest to potrzebne...przecież jak ktoś potrzebuje tego urlopu, to na wszystkich światach, a nie na jednym. A jak ktoś chce mieć możliwość kliknięcia urlopu i odpoczęcia sobie na poszczególnym świecie, może zaczynać grę na różnych kontach.

A to przypisanie urlopu do świata, a nie konta, miało u mnie na celu wykazanie, że to jedyna możliwość skrócenia jeszcze bardziej czasu oczekiwania na załączenie urlopu...bo oczywiście na światach ze starym systemem, ten okres mógłby być jeszcze krótszy. A obecnie mamy tak, że nie da się skrócić tego dla jednych, aby nie przeszkadzało drugim.
 

DeletedUser25428

Guest
Popieram. Czas aktywacji urlopu powinien być skrócony do 24 godzin.
Tak jak jest napisane wyżej, ktoś ma niespodziewaną sytuację i nie może przez 2 dni pilnować konta. 24 godziny to dobry czas.
 

DeletedUser19924

Guest
Na nowym systemie już nie jest to taki dobry pomysł...ktoś widzi pierwsze ataki na kilka miast i od razu klika urlop. Ataki trochę płyną, a sam bunt trwa 24h, więc mogłoby dochodzić do sytuacji, że po wbiciu buntu nie możesz wysłać kolona i przejąć miasta, bo u przeciwnika już urlop kliknięty.
 

DeletedUser27444

Guest
Dyskusja widzę była całkiem gorąca ... ale mimo że miesiąc minął wrzucę moich 10 groszy ..
Jestem za tym żeby skrócić czas na aktywację urlopu ..12 h do aktywacji wg mnie jest ok.
Ale uwagi choćby DonBekera też niestety mają swoją wagę ..
Jedyne wyjście z tej sytuacji żeby dało się skrócić czas aktywacji urlopu to wprowadzenie warunkowania możliwości aktywacji "szybkiego urlopu".
Np. brak ataków i brak buntu ... wtedy 12h.
Jeżeli trwający bunt czy ataki idą wtedy wydłużenie do 48h. Skomplikowane? Pewnie za bardzo ... szczególnie że urlop przypisany do konta.
Jestem na tak .. ale nie widzę szans realizacji ... niestety
 

DeletedUser19924

Guest
12h nie ma racji bytu na światach z nowym systemem podboju...to się za nic w świecie nie da zrobić, aby ludzie nie uciekali na urlopy przy kilku buntach, a potem wracali chwilę przed bonusem i w tym bonusie odbudowywali straty, a miasta obstawiali na spokojnie.

A jeśli chodzi o ten "szybki urlop", gdy nie ma ataków, to również jestem na nie...ktoś ma kreta u przeciwników i dowiaduje się o akcji na siebie (u mnie w sojuszach cele są dobierane praktycznie dzień przed i tylko dla osób gotowych do akcji), to sobie kliknie urlop 12h wcześniej. A do tego pewnie i tak nie będzie dochodzić, bo cele akcji i nie tylko będą fejkowana wcześniej, co by nie mogli załączyć urlopu. Już nie mówiąc o tym, że urlop jest przypisany do konta i system będzie musiał sprawdzać na innych światach, czy nie lecą ataki/są bunty, bo my akurat specjalnie się zarejestrujemy na innych światach, aby spokojnie urlop klikać.
 

DeletedUser27444

Guest
Też uważam że nie do zrobienia .. ale pomarzyć można Co nie? :D
 

DeletedUser24190

Guest
1. Należy skrócić czas aktywacji urlopu
2. Należy tym czasie dać możliwość dokonywać ataków na inna osadę, gdyż ten czas jest czasem gry a nie jakiejś poczekalni albo przeczekalni
3. Warto by się zastanowić nad opcją Zastępstwa na koncie (na czas aktywacji urlopu) Ty jako właściciel konta przekazujesz koledze z sojuszu tzw. możliwość działania w Twoim imieniu. Tylko byłby tutaj pewien kruczek mianowicie w momencie kliknięcia urlopu miałbyś np 1h na ustawienie zastępstwa. W momencie akceptacji tego Zastępstwa gracz który idzie na urlop nie może już wbić na grę. Zastępstwo trwa do momentu uruchomienia urlopu 48h -1h na czas potwierdzenia zastępstwa.
 

DeletedUser19924

Guest
Ad 1) Podaj jakiś rozsądny przedział czasowy, o który można skrócić ten okres...szczególnie dla nowego systemu podboju. Tak?
Ad 2) Tutaj jestem w stanie się zgodzić z Tobą...klikam ten urlop z wyprzedzeniem, bo trzeba czekać, ale w tym okresie oczekiwania chciałbym normalnie pograć.
Ad 3) Zastępstw nie było i nie będzie...już było to tłumaczone sporo razy.
 

DeletedUser24190

Guest
Ad 1) Podaj jakiś rozsądny przedział czasowy, o który można skrócić ten okres...szczególnie dla nowego systemu podboju. Tak?
Ad 2) Tutaj jestem w stanie się zgodzić z Tobą...klikam ten urlop z wyprzedzeniem, bo trzeba czekać, ale w tym okresie oczekiwania chciałbym normalnie pograć.
Ad 3) Zastępstw nie było i nie będzie...już było to tłumaczone sporo razy.
co do pkt pierwszego to bym ten czas skrócił maksymalnie ile się da nawet bo to oczekiwanie aż urlop wskoczy jest naprawdę bez sensu. Jak dla mnie to mogłoby być wbicie urlopu zaraz po kliknięciu w "urlop" gracz z automatu byłby przenoszony na urlop. Oczywiście w przypadku gdyby leciał na gracza atak zwykły albo kolon to gracz nie mógłby uciekać na urlop. Po prostu byłby informowany że w momencie jak leci na niego atak aktywacja urlopu nie jest możliwa. W takim przypadku urlop został by aktywowany po wejściu ostatniego ataku lub ataku z kolonem (co wiązało by się z równocześnie z utratą osady no ale coś za coś). Co do ad3 warto by się zastanowić nad tym i tak ludziska przekazują sobie loginy i hasła więc taka opcja byłaby zasadna.

Oczywiście wszystko jest kwestią dyskusyjną. Znajdą się adwersarze jak i popierający pomysły ale ważne jest ta gra powinna sprawiać maksymalną przyjemność, a nie rozwalać swoimi niektórymi nieprzemyślanymi rozwiązaniami.
 

DeletedUser24223

Guest
Mnie osobiscie irytuje to ze ja moge byc atakowany przez 48h a sam nie mojge poslac ataku to jest smieszne na przyklad dzis aktywuje mi sie urlop i leca na mnie ataki z buntami te ataki wchodza ale wchodza w miasta gdzie mam off nawet nie jestem w stanie rozbic tego off bo system zakazukje mi atakowania chodz za bardzo nie wiem dlaczego moze mi ktos wytlumaczy czemu po kliknieciu urlopu nie moge atakowac przez 48h. I tego czegos w tym schemacie urlopu bym sie pozbyl skoro moge byc atakowany czemu nie moge atakowac czasami najlepsza obrona jest atak a klikniecie urlopu tego zakazuje
 

DeletedUser30335

Guest
A ja bym zrobił kompletnie inaczej, do wyboru byłby dwie opcje.

Opcja numer 1) Popularne wśród osób które pracują na umowę o pracę "L4", czyli aktywowanie urlopu od zaraz czyli takiej osoby nie można atakować od momentu kliknięcia "aktywuj L4", minimalny okres "L4" to 24h a maksymalny 72h, po powrocie gracz dostaje na 48h osłabienie we wszystkich miastach -50% do wszystkiego (atak, obrona, produkcja surowców/łask, etc.)

Opcja numer 2) Normalny urlop, okres aktywacji pozostaje bez zmian, natomiast po 12h od kliknięcia "aktywuj urlop" gracz dostaje dodatkowy bonus do obrony i ataku w wysokości +100% (coś w rodzaju bonusu nocnego) i może tylko przez kolejne 12h bronić swoje miasta (nie może atakować innych miast oprócz swoich). Urlop w takim przypadku nie skutkuje żadnymi negatywnymi bonusami po zakończeniu, ale minimalny okres urlopu to 7 dni.

Myślę że tak będzie najsprawiedliwiej dla obu stron.
 
Do góry