Dyskusja na temat DevBloga

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser23667

Guest
Odp: Dyskusja na temat DevBloga

Zmiany super podobają mi się ewentualnie można pomyśleć jeszcze nad czasem tutaj :
miasta innych graczy, które były niedawno przez Was atakowane (w ciągu ostatnich 12 godzin?) - dzięki temu będziecie wiedzieć które polis ostatnio splądrowaliście, bez potrzeby sprawdzania raportów
bo według mnie jest on za długi proponował bym połowę tego czyli jakieś 6 godzin chociaż nie wiem co na to inni gracze.
Inna opcja to możliwość dla każdego gracza ustawienia innego czasu :)

A co do wyświetlanych informacji to osobiście wolałbym informacje podstawowe bez żadnych bonusów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat DevBloga

Ten znak zapytania jest tam specjalnie, aby właśnie zebrać opinie na temat długości tego czasu:) Jak dla mnie, to wprowadzanie tych zmian większego sensu nie ma...jedynie mógłbym się pokłonić nad tą "kopułą" nad miastami z ochronką dla początkujących, nic poza tym.

A co do dymków, to jedynie dodałbym w nich ewentualną wzmiankę o czasie zakończenia ochronki...więcej informacji jest mi niepotrzebnych. Część z nich już zapewniają skrypty w odpowiednim miejscu.
 

DeletedUser11944

Guest
Propozycja zmian DevBlog w statystykach rydwanow:
Atak: z 14 na 20
Obrona/razem: 37 na 14,5
Obrona/dystans: z na 14 na 5,5
Obrona/tnaca: z 4 na 1,5
Obrona/obuch: z 19 na 7,5
Reszta statow bez zmian, tu padane w przeliczeniu na jednego mieszkanca polis.
Zmiany powoduja przeksztalcenie rydwana z jednostki uniwersalnej na ofensywna.

Jesli zmiana wejdzie w gre zmieni sie duzo, a w poczatkowej fazie gry bardzo duzo, bo nastapi konkretny podzial na jednostki def i off i chyba malo kto bedzie uzywal hopkow do ataku w sytuacji gdy rydwany maja atak wiekszy o 4. Posrednio zmiana ta sprawi, ze po raz kolejny poprawiona zostaje wydajnosc atakow obuchem (dodane gryfy, zebranie paczki fruwadel nie jest tak czasochlonne jak kiedys, a oprocz gryfow sa jeszcze harpie, ulepszona kawaleria). Stanie sie tak poniewaz do tej pory to rydwan byl najmocniejszy w obronie przeciw obuchowi, choc i tak slabo to wygladalo w porownaniu z innymi rodzajami broni.

Dotychczas:
Dystans: Procarz 23 / Szermierz 30 (-7)
Tnaca: Hoplita 16 / Lucznik 25 (-9)
Obuch: Kawalerzysta 20 / Rydwan 19 (+1)

Tak by to wygladalo po zmianie:
Dystans: Procarz 23 / Szermierz 30 (-7)
Tnaca: Rydwan 20 / Lucznik 25 (-5)
Obuch: Kawalerzysta 20 / Hoplita 18 (+2)

Jak widac, oprocz oczywistej poprawy w ataku bronia tnaca, juz w tej chwili nie ma naprawde dobrej opcji aby postawic sie obuchowi, a po zmianie bedzie jeszcze odrobinke trudniej. Pewne schematy odejda do lamusa (rydki/luki, rydki/hopki). Boski Znak stanie sie zakleciem o znikomej wartosci.

Jestem zdecydowanie na nie jesli chodzi o wprowadzenie tej zmiany na juz trwajacych swiatach, bo skazuje graczy na sporo przerobek. Jestem na nie dla tej zmiany na nowych swiatach jesli zmienione maja byc tylko te 4 wartosci.
 

DeletedUser5

Guest
Dziękuję za wasze opinie :) Jack Herer, zwróciłeś uwagę na bardzo ważne powody, przekażę je do projektantów gry.
 

DeletedUser22712

Guest
Jeśli o mnie chodzi to zmiana z przesunięciem kolona niżej w wymaganiach zabije to rozgrywkę. Wystarczy spojrzeć na serwer Nikaia tam jakiś inteligent włączył bota na budowanie miast (miasta te były poblokowane przez bany później zniknęły z mapy a serwer zdech wzajemnym palikowaniem. Zamiast takiej zmiany lepszym pomysłem było by wchodzenie na serwer bez miasta możliwość przescrollowania mapy wzdłuż i w szerz i wybrania sobie wyspy jaka nam odpowiada. Nie lubię gościa chcę go zlać? Nie ma problemu szukam jego Nick i ładuję się w jego pobliżu. Nie mam czasu na grę, jestem nowy? Staram się znaleźć spokojniejsze rejony (Tu akurat przydał by się jakiś popup z ostrzeżeniem coś w stylu " To Twoja pierwsza przygoda z grepo? Zacznij na uboczu" z drugiej strony boby i festyniarze będą skakać z radości.


PS.
Jak się nowemu graczowi zabierze miasto które bobował przez x dni to czy będzie budował palika, którego wystrugał czy może na mapie pojawi się jedno tysięczna szara kropka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser29531

Guest
Mysle ze powiino sie otworzyc badanie do zajmoawania opuszczonych. Bo wystarczy ze bedzie upuszczone 17k i podbite juz i jestes juz dobry a to troche za szybko
 

DeletedUser29547

Guest
pomysł przesunięcia kolona w akademii na 13 lvl nie zwiększy możliwości nowych graczy. Stworzy jedynie szare światy miast właśnie takich graczy, którzy zostali podbici i odpuścili sobie Grepo. Zamiast kombinować w ten sposób proponowałbym administracji powrót do źródeł Grepolis i zmniejszenia ilości eventów ( które zabijają rozgrywkę). No ale zapomniałem, że mniejsza ilość eventów to mniejszy wpływ do budżetu...
 

DeletedUser28783

Guest
Przecież to wcale nie zwiększy szans nowych graczy,
Ogarnięty gracz i tak zabierze świeżakowi stolicę a jego palika przerobi na farmę z łaskami i surkami co doprowadzi do tego że i tak nowy skończy grać.
W każdym razie nowemu opłaca się bardziej po zabranej stolicy zacząć grę od nowa i budować ją z samouczkiem niż zostać z palikiem na skałce i mordować się z jego budową bez bonusów poczatkowych bo to i tak doprowadzi do szaraka bez względu na ilośc palików jakie może sobie załozyć i patrząc na to że sloty na początku są w małej ilości

Do tego eventy są tak często że większość nowych graczy nie wie do czego służą koszary i port, lepiej poczekać 3 tygodnie (bo event średnio jest jeden w miesiącu) i z eventu za darmo coś będzie bez wydawania nawet złotówki i poświęcenia czasu na grze , niż rekrutować i polatać wojskiem. więc gra jest od eventu do eventu bo po co się męczyć.
Serwery umierają z nudy a do tego jeszcze jak są bezsensowne koalicje to już w ogóle nic się nie dzieje bo szukają takich przeciwników żeby skopać leżącego chowając się za paktami byle tylko przetrwać i żeby im ktoś nie przekopał połowy wegetujących graczy,
jest zero dynamiki takiej jak kiedyś była na tej grze...dlatego ludzie odchodzą i paliki raczej tu nie pomogą i to w pierwszym tygodniu gry...

A i zapomniałbym o zasyfieniu środka świata handlarzami, takich palików są setki na początku gry bo sprzedawcy budują miasta do 1k byle targowisko stało i psują jedynie wyspy. Jak już musi być ten handel to zróbcie to jakoś z sensem żeby osoby chcące grać nie musiały po miesiącu oglądać całych wysp z wioskami 1k lub pustych tylko niech pierwsza wymagana do handlu za złoto wioska ma te minimum 8-10k żeby można było sprzedawać surowce, niech ten świeżak ma czas na rozbudowę a handlarz się pomęczy jak chce zarobić, osoby chcące grac będą też miały z tego jakiś pożytek w końcu bo co świat jest gorzej i z miastami do podbojów i z aktywnymi graczami jak widzą co się dzieje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28783

Guest
i jeszcze jedno- kiedyś graczy przybywało a to dlatego że nie było handlu złotem, jak ktoś się chciał szybciej rozwinąć to musiał kombinować, namawiał znajomych na grę żeby budowali miasta i podsyłali surowce bo się ich nie kupowało, większość ludzi później zostawała i grała a teraz jak ktoś wejdzie i trafi na wyspę z handlarzami to ucieka z płaczem albo buduje miasteczka przez kolejne 2 miesiące bo żeby grac to jeszcze trzeba mieć czym i gdzie zrobić wojsko
 

DeletedUser23003

Guest
No no super. Wszyscy bohaterowie ekstra. Zrobcie jeszcze tylko jednego: Hermes - wszystkim jednostkom pod wodza hermesa wyrastaja skrzydla, moga one prelatywac na inne wyspy i juz bedzie wszystko
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

Robin65

Zespół Grepolis
Macie szansę wypowiedzieć się na temat proponowanych zmian, nawet jeśli Wasza opinia będzie krytyczna warto to zrobić konstruktywnie.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Możemy pisać ciekawe oferty :D.
Np. dlaczego bohaterowie od statków muszą mieć transportowca? Przecież taki jeden wejdzie na czołowy dowolny statek i może walczyć z niego.
Pewnie takich drobnych smaczków jest kilka i mamy okazje je zebrać i wymienić :).
 

DeletedUser11944

Guest
https://devblog.grepolis.com/?p=2511
Niewiele nowego tam napisali, głównie to rzeczy, które były w ogłoszeniach.
Wkrótce jest możliwość podejrzenia jak wygląda dominacja na 3 światach w innych wersjach językowych, chyba trzeba sobie zrobić konto obserwacyjne na Holendrze albo na tą superszybką betę zajrzeć.
smiley_emoticons_smilenew.gif

  • 3 worlds: nl61, hu46 and dk38 started in June, as worlds ‘prepared for the endgame’ but without any endgame enabled. We enabled the endgame last week, which means the Domination era will start there in October.
  • After we finished development of the new endgame, we started a new, very fast beta world which will see Domination era even before the 3 live worlds mentioned above.
Ciekawi też jaki to będzie ten nowy "big topic".
  • After all this hard work on Domination there is another big topic we already started working on! We will not spoil the beans yet, but there might be another beta world coming soon… Keep your eyes on the forums!
 

DeletedUser11944

Guest
Na DevBlogu od dawna nie ma nowych artykulow i usunieto opcje pisania komentarzy. Co sie stalo z DevBlogiem?
 

DeletedUser29238

Guest
W najbliższym czasie będziemy wiedzieć jakie dalsze losy czekają ten projekt. Jeśli dostaniemy taką informację, podzielimy się wiedzą.
 
Do góry