Szyfrogram z Grepolis

Status
Zamknięty.

Robaldevil

Zespół Grepolis
1589320495045.png

ZASADY
  • Konkurs trwa od 13 do 19 maja 2020, do godziny 23:59.
  • W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum Grepolis. Do konkursu nie trzeba się zapisywać, wystarczy rozwiązać szyfrogram i wysłać rozwiązanie.
  • Zadaniem Graczy jest odgadnięcie zaszyfrowanej wiadomości. Zasady są proste - należy z załączonej wiadomości oraz szyfru odnaleźć poprawną odpowiedź (treść wiadomości)
  • W przypadku braku poprawnych rozwiązań co dwa dni zostanie opublikowana podpowiedź do zamieszczonego szyfru.
  • Rozwiązanie należy zamieścić w dziale Kontakt ws. konkursów. W tym celu, należy stworzyć w tym dziale nowy temat. Będzie on automatycznie widoczny wyłącznie dla autora oraz członków Teamu Grepolis. Inni gracze nie zobaczą Twoich wypowiedzi.
  • Każdy gracz przystąpić może do konkursu tylko raz. Multikonta będą wykluczane z gry, utworzyć można tylko jeden post.
  • Niedozwolone jest konsultowanie się w kwestii odpowiedzi, przekazywanie, zamieszczanie ich na forum, nie ma możliwości zmiany odpowiedzi.
  • Odpowiedź musi zawierać treść wiadomości.
  • Zostanie wylosowanych trzech zwycięzców.


NAGRODY


wyr%C3%B3%C5%BCnienie_W_b70.png



3 x 3000 sztuk złota



W czasie trwania zabawy obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
Zgłaszając się do konkursu, każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Team zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabawą należy zgłaszać do opiekuna konkursu: Robaldevil .​
 
Dlaczego umieściliście to jako obraz ? a nie normalny tekst ?
widać że w niektórych miejscach są podwójne spacje , OCR to chwyci .. ale lepiej mieć oryginał a nie bazować na przepisaniu i poprawianiu OCR;a
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser30889

Guest
Dlaczego umieściliście to jako obraz ? a nie normalny tekst ?
widać że w niektórych miejscach są podwójne spacje , OCR to chwyci .. ale lepiej mieć oryginał a nie bazować na przepisaniu i poprawianiu OCR;a
Nie chodzi tutaj o podwójne spacje. Ten tekst jest wyjustowany, więc będzie tak wyglądać
 

Robaldevil

Zespół Grepolis
Podpowiedź 1:
Cztery bądź trzy cyfry po literze określają pozycję odgadywanej litery bądź znaku.

- Tekst jest dodany jako plik graficzny ponieważ szukład jest tutaj kluczowy (dodany jako tekst był by inaczej wyświetlany w zależności od monitora, jego ustawień)
- Wszystkie znaki są ważne wliczając spacje oraz pozostałe znaki interpunkcyjne.
- W tekście nie ma podwójnych spacji - tekst jest wyjustowany.

Powodzenia.
 

DeletedUser29615

Guest
Jest podpowiedź, czyli moja odpowiedź jest błedna? :(
 

yakamoz

Zespół Grepolis
Nie, podpowiedź nie oznacza, że otrzymane odpowiedzi są błędne.
Dajemy podpowiedzi, aby zachęcić wszystkich Graczy do udziału.
Przyznaję, że zagadka nie należy do najłatwiejszych, dlatego podpowiedzi są wskazane.
Powodzenia!
 

DeletedUser29516

Guest
lagi na serwerze i straciłeś miasto ? nie przejmuj się Ty i ten kto Ci podbił dostaniecie bonusy a dla odwrócenia uwagi support powie że masz się pobawić w innej piaskownicy (czytaj zająć się szyfrogramem) tak na otarcie łez :)
 

DeletedUser29516

Guest
a to tajne są bonusy ? patrz myślałam że wszyscy dostali skoro support pisał w masie, a wiem szyfrogram jest tajny więc ciiiii
 
Podpowiedź 1:
Cztery bądź trzy cyfry po literze określają pozycję odgadywanej litery bądź znaku.

- Tekst jest dodany jako plik graficzny ponieważ szukład jest tutaj kluczowy (dodany jako tekst był by inaczej wyświetlany w zależności od monitora, jego ustawień)
- Wszystkie znaki są ważne wliczając spacje oraz pozostałe znaki interpunkcyjne.
- W tekście nie ma podwójnych spacji - tekst jest wyjustowany.

Powodzenia.
a co oznaczają litery przed cyframi ? tez jakies połozenie czy to gotowe elementy układanki do których nalezy znależć pozostałe litery ?
 

yakamoz

Zespół Grepolis
basiafl Nie rozumiem związku bonusów z konkursem i pretensjonalnego tonu. Jesteś z nami już od jakiegoś czasu, więc kwestia comiesięcznych konkursów powinna zostać zauważona. Konkursy nie mają na celu odwrócenia uwagi od innych problemów, jak insynuujesz. Konkursy są zabawą, w której można wygrać różne nagrody, a bonusy to bonusy. W ten weekend przygotowaliśmy dla Graczy coś specjalnego, co nie miało charakteru rekompensaty. Ja ucieszyłabym się z takiego gestu.
Jeżeli chcesz zgłosić jakiś temat, który został rozpatrzony niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami, zachęcam do opisania problemu w tickecie.
Ja zachęcam Wszystkich do udziału w konkursie. Jestem osobiście pełna uznania dla Wszystkich, którym udało się rozwiązać nasz szyfrogram.
irsenzdarkorbit, na podpowiedź należy zaczekać do wieczorka. Przewidziana jest dla Was jeszcze jedna podpowiedź :)
 

Robaldevil

Zespół Grepolis
Podpowiedź 2:

Znak przed cyframi oznacza literę bądź znak interpunkcyjny, natomiast cyfry po nim jego położenie w tekście. W odpowiedzi brane są pod uwagę wszystkie znaki.

Powodzenia.
 

DeletedUser29516

Guest
basiafl W ten weekend przygotowaliśmy dla Graczy coś specjalnego, co nie miało charakteru rekompensaty. Ja ucieszyłabym się z takiego gestu.
Jeżeli chcesz zgłosić jakiś temat, który został rozpatrzony niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami, zachęcam do opisania problemu w tickecie.
Ja zachęcam Wszystkich do udziału w konkursie. Jestem osobiście pełna uznania dla Wszystkich, którym udało się rozwiązać nasz szyfrogram.
zapewne zauważyłeś ze nigdy nie ma takiego ciśnienia bierzcie udział bo mało bierze osób , Z zasady jest raz informacja i jak ewentualnie długi jest konkurs to jest przypomnienie a nie raz po raz. (więc proponuje nie wyjeżdżać mi ze stażem)
Co do zgłaszania ominę komentowanie bo kto jak kto ale wiesz jakie mam ale do tego. Poza tym znam zasady udzielania bana również na forum.
Ciesze się jak cholera z bonusu wróg w końcu musi umocnić przejęte miasto (mam nadzieje że rozumiesz sarkazm) a jeszcze bardziej się cieszę jak zdycha serwer przynajmniej i ja i wróg nie możemy nic zrobić (tu też sarkazm). A wiem jak już nic nie można robić to ewentualnie zapcham się szyfrogramem. Nie powiem to dobry ruch.
 
Status
Zamknięty.
Do góry