Samochód Camper

Cześć mam pytanko bo otwieram własny projekt według którego będę chciał przerobić samochód(minivan) na campera. I chciałbym się was poradzić bo sam w motoryzacji wiem tyle że umiem jeździć samochodem i wsio :D. Mam parę pytań na które mam nadzieje ktoś pomoże mi odpowiedzieć :X.

Jaki samochód najlepiej by było przerobić na campera, chodzi mi kwestie tzw. paki żeby zrobić w niej sypialnio-kuchnie i garderobe :D. Aktualnie polecone mam 2 samochody i są to Renaut Transit oraz Volswagen T3. Są to samochody w miarę budżetowe gdzie przewiduje przeznaczyć na całośc łącznie z przerobieniem paki około 15-20 tyś złoty

Jeśli już ktoś poleciłby mi samochód czy mógłby uzasadnić żywotność silnika oraz max przebieg i koszty naprawy. Przewidywany Budżet na samochód to 10 tyś złoty, plus kolejna dycha na przerobienie.

Chciałbym aktualnie zacząc od bazy (samochodu) który spełniłby warunki finansowe oraz byłby w swoim stopniu unikatowy który nie lubi odwiedzać mechaników i silnik nie wywali mi w kosmos jakbym był np. w Portugalii.

Liczę na jakieś porady :D załączam link do mojej przykładowej wizualki tematu.
https://www.gieldaklasykow.pl/wp-content/uploads/2015/10/vw-t3-teca-14.jpg
 
Aby czy t3 ma jeszcze dostępne części czy nie.lepiej kupić t4
no proste przecież tam głównie latało jakieś wolnossące diesle wiec jest tego w ciul znam gościa co ma takiego busa kupił w latach 90 nówke na dzień dzisiejszy zbliża się do 2 mln nalotu :D samochód codziennie jeździ na zakupy firmowe i trasy prowadzi sklep i coś tam jeszcze :p

Dobra pomyliłem się chodziło mi o t4 :)
A silnik bym polecał 2,4d albo 1,9d mimo że muł ale za to wół :)

Troszkę ponad budżet :D
więc pozostaje kupienie zwykłego i przerobienie a też się da i problemu jakiegoś nie będzie :)
 
Do góry