Wyniki wyszukiwania

1. marcin.mm

Sytuacja na świecie Cytera

Widzisz w pośpiechu nie doczytałem pytania :). Tak dodaje się innych tych szlachetnych, które wypierają dzikie i dominują w procesie fermentacji. I tak jak napisałem wyżej większość win produkuje się przy pomocy tych szlachetnych. One także występują w przyrodzie, ale jest ich bardzo mało...
  2. marcin.mm

Raczkujemy raczej i są drogie (stosunek ceny do jakości nie zachwyca) :), ale te z Zielonej Góry mają kilka fajnych pozycji. Kiedyś byłem na degustacji i przyznam, że było kilka interesujących win. Nie wiem tylko, czy są powtarzalne bo nie miałem okazji często próbować. Turnau z kolei ma jeśli...
  3. marcin.mm

Obecnie zdecydowaną większość win produkuje się przy pomocy winiarskich drożdży „szlachetnych”. Pewniejsze, powtarzalne. Jak napisałeś zwykłe dzikie są kapryśne. Przestają działać przy stężeniu 4% czasami 6-7% i to wszystko na co je stać. Dla doprowadzenia fermentacji i całego procesu do końca...
  4. marcin.mm

W zasadzie nie :) dlatego zastanawiałem się czy coś dodać. Temat słodkich win jest ciężki jak Tokaj Aszu. Czemu? Bo te „prawdziwe” słodkie wina są dość drogie. Ponownie w dużym skrócie, bo inaczej się nie da bez tworzenia książki. Już same nazwy są kłopotliwe, bo nie wszędzie stosuje się...
  5. marcin.mm

Zależy jaki budżet :) i czego szukasz? Do 50 zł śmiało można wybierać wina z Nowego Świata, bo przy tej cenie ciężko trafić coś lepszego z Europy - najlepsza cena do jakości. Trochę lepsze wina ze starego kontynentu na ogół zaczynają się od 50 zł. Tu już można kombinować i trafić dobre wino z...
  6. marcin.mm

Myślałem, że wrzucisz zdjęcie z salonu :) ale Kamerdyner odrobił lekcje i znalazł link. Trudno....... A wino - nowy świat dla lanserów - dobre ale bez rewelacji, dlatego cena nie powala. Sądziłem, że jednak ustrzeliłeś jakiegoś burgunda.
  7. marcin.mm

Haszku ponawiam pytanie o wino! Zapewne umknęło Tobie w tym „gąszczu wpisów”. Mógłbyś się podzielić informacjami? Proszę....! Uzupełniłbym swoją wiedzę na temat tego szlachetnego trunku. Ja tak natrętnie dopytuję, bo na winach trochę się znam i wiem, że rocznik 87 był co prawda dla niektórych...
  8. marcin.mm

To musi być naprawdę perełka(jeśli chodzi o wino :)), te największe chardonnay burgundzie na ogół swój szczyt osiągają po 10 latach. I własnie wówczas najlepiej smakują. Wyjątkowe dojrzewają i dają mnóstwo fantastycznych doznań po 15. W zdecydowanej większości dobry biały burgund smakuje...
  9. marcin.mm

Sytuacja na świecie Pella

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Pella Wiadomość dnia dziękujemy
  10. marcin.mm

Sytuacja na świecie Pella

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Pella Na forum ogólnym jestem gościem – nie udzielam się ale w jednej kwestii postanowiłem zabrać głos. Jest nas już tu tylko 308 – świat dla wielu graczy zakończył się dawno. Tu nic się nie dzieje, wszystko rozstrzygnięte. Czas chyba zamknąć ten...
  11. marcin.mm

Gracz Roku 2015 - Baris Głosowanie

Odp: Gracz Roku 2015 - Baris Głosowanie kobieetka
  12. marcin.mm

Gracz Roku 2015 - Pella Głosowanie

Odp: Gracz Roku 2015 - Pella Głosowanie Obie kandydatury cenię ale głos oddaje na Thrasyllus
  13. marcin.mm

Sytuacja na świecie Baris

Odp: Sytuacja na świecie Baris Myślałem, że mogę na Ciebie liczyć
  14. marcin.mm

Odp: Sytuacja na świecie Baris Nie bardzo może coś wymyślisz?
  15. marcin.mm

Odp: Sytuacja na świecie Baris Nie mam jeszcze 5 postów
  16. marcin.mm

Gracz Roku 2015 - Pella

Odp: Gracz Roku 2015 - Pella Ten punkt należy zmienić, albo doprecyzować. Konto na forum mam od ponad trzech lat ale po ilości postów (1) widać, jak ja tu często zaglądam . Otóż nie miałem świadomości o nominacji. Gdybym miał to bym jej nie przyjął, chociaż bardzo dziękuję osobie nominującej...
  17. marcin.mm

Kto mówi wszystko, co wie, wygada także to, czego nie wie

Kto mówi wszystko, co wie, wygada także to, czego nie wie
  18. marcin.mm

Sytuacja na świecie Chi

Odp: Sytuacja na świecie Chi To rzeczywiście bardzo dziwnie wygląda, jest jeszcze kilka innych tematów, które formalnie nazywane są przez suport błędami. Problem polega na tym, że na tych błędach jedni tracą, a inni zyskują. Zgłoszenia natomiast nic nie dają. Pierwszym krokiem jest...