Łączenie czarów

  • Rozpoczynający wątek sora155
  • Data rozpoczęcia

Podoba Ci się ten pomysł?

  • Nie mam zdania.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    27
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Na początek zaznaczam, że moja propozycja jest "moją wizją", może poprawioną wersją Tej propozycji :)

Pomysł polega na łączeniu już istniejących czarów, w celu stworzenia nowego o innych działaniach.

UWAGA: Jeden bóg ma z resztą bogów tylko jedno połączenie. O co chodzi? Np. Zeus ma tylko jeden czar łączony z Herą czy Posejdon ma tylko jeden czar łączony z Ateną.

Zacznijmy od ZEUSA:
Połączenie z Herą - Korzystny wiatr + Zadowolenie = Szczęśliwy pokład
Opis: Załoga twoich statków czuję się rześko i niecierpliwi się przed kolejną wyprawą. Przez co pracują lepiej niż zwykle.

Działanie: Wszystkie ataki morskie wysłane z tego miasta w ciągu 6h* będą płynąć szybciej o 10%

Koszt: 200łask od Zeusa i Hery

(Czar rzucamy na miasto)

Połączenie z Posejdonem
- Błyskawica + Trzęsienie ziemi = Kataklizm
Opis: Gniew bogów dociera do miasta, budynki rozsypują się w oka mgnieniu

Działanie: 2 losowe budynki cofają się o 1-3 poziomów.

Koszt: 320 łask od Posejdona i Zeusa.

(Czar rzucamy na miasto. Nie działa na budynki specjalne.)

Połączenie z Ateną - Gniew Zeusa + Heroiczna siła = Armia Aresa
Opis: Twoje wojska wpadają w szał i są żądni krwi bardziej niż kiedykolwiek.

Działanie: W ciągu następnych 6h każdy atak lądowy z danego miasta będzie przyśpieszony o 10%

Koszt: 270 łask Ateny i Zeusa

(Czar rzucamy na miasto)

Teraz Hera:

Połączenie z Posejdonem - Wesele + dar morza = Boska danina
Opis: Bogowie cieszą się z oddawanej im czci dlatego decydują nagrodzić cię surowcami.

Działanie: Miasto otrzymuje po 600 każdego surowca.

Koszt: 35 łask od Hery i Posejdona

(Czar rzucamy na miasto)

Połączenie z Ateną - Przyrost liczby mieszkańcy + Opiekunka = Boscy obrońcy
Opis: Wojownicy z okolicznych wiosek czują respekt przed tobą, zwojują swoich najlepszych wojowników, żeby dołączyli do ciebie.

Działanie: Miasto otrzymuje 10 losowych jednostek.

Koszt: 110 łask od Hery i Ateny

(Czar rzucamy na miasto. Może przyzwać też kawalerzystów i rydwany lecz zastępuje tyle jednostek ile miejsc w gospodarstwie)

Został już tylko czar Posejdon + Atena:

Ochrona miasta + Zew morza = Powrót z głębin
Opis: Z morza wypływa wrak statku naprawiony dzięki boskiej mocy, statek dołącza do twego miasta by je chronić.

Działanie: Miasto otrzymuje 1 biremę.

Koszt: 120 łask od Ateny i Posejdona

(Czar rzucamy na miasto)


Mam nadzieję, że się podoba :) Proszę o wyrozumiałość, bo to moja pierwsza propozycja.​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Myślę, że pomysł dobry ale trzeba dopracować. Niektóre efekty są zbyt silne a niektóre zbyt słabe.
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak, ale propozycja do poprawki:)

1. mamy 5 bogów. jeżeliby połączyć czary każdego z każdym to potrzebujemy łącznie 10 'mieszanek', boby było sprawiedliwie (żaden bóg nie został pominięty).

2. ilość łask pewnie i tak będzie trzeba inaczej dopasować... ja bym proponował by wszystkie były naliczane jednym wzorem (np po 75% łask jakie należy wydać na dane 2 czary by je zmieszać)

Na początek zaznaczam, że moja propozycja jest "moją wizją", może poprawioną wersją Tej propozycji
ja tu widzę wzorowanie się na moim wpisie :D

jak będę miał czas to zapodam jakieś swoje propozycje...
 

DeletedUser7800

Guest
Ochrona miasta + Zew morza = Powrót z Głębin
Może być?
 

DeletedUser

Guest
Może jeszcze

boski znak+opiekunka= Waleczni gladiatorzy

losowe jednostki (10) i możliwość trafienia jednostek mitycznych (0,01 możliwości trafienia jednostki mitycznej )

koszt zeusa i ateny po 100 łask

Pomysł na TAK
 

DeletedUser

Guest
Połączenie Zeusa i Ateny już jest.

Suchar25 - Dziękuje za podpowiedź, nie miałem żadnego pomysłu jak to nazwać :)
 

DeletedUser7039

Guest
Popraw ten kataklizm,bo za dużo on niszczy poziomów budynków... Najlepiej będzie 1-2 poziomy i ograniczenie (co 4h)...
 

DeletedUser

Guest
hmmm... taki dodatek mi przyszedł do głowy:

łączyć czary można by było tylko u 2 bogów których najbardziej czcimy (czyli u tych dwóch, u których przyrost jest największy). no... ewentualnie 3 :)
 

DeletedUser

Guest
A co jak każdego czcimy na tym samym poziomie. Ja teraz mam np. 4 bogów i u każdego po 11 łask/h ?
 

DeletedUser

Guest
fakt może być taka możliwość :) hmmm... no to mamy remis i możemy łączyć wszystkich?
 

DeletedUser

Guest
No raczej nie. Wg mnie powinno dać się łączyć czary wszystkich bogów, ale jak chcecie jakieś umiarkowanie to tak. Jeżeli chcę użyć czaru łączonego np. Zeusa i Hery to od obojga z nich trzeba zyzskiwać co najmniej 10*Pś łask/h.

Pś - Prędkość świata
 

DeletedUser7039

Guest
Trzeba wprowadzić poprawki,żeby pomysł nie poszedł w zapomnienie...

Kurczak wymyśl coś,Twoje pomysły są nie zastąpione ;)
 

DeletedUser

Guest
Lukasz555 - Mówienie, że coś trzeba dopracować i składanie propozycji (w tym wypadku) kurczakowi żeby on coś dopracował jest bez sensu. Jeżeli brakuje ci czegoś lub nie pasuje to napisz.
 

DeletedUser7039

Guest
No i co z tą propozycją,ma ktoś jeszcze jakieś propozycje poprawki??
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Łączenie czarów

Zbyt trudne do wprowadzenia i wiąże się z licznymi zmianami, dlatego z uwagi na zbyt dużą ingerencje w Mechanike Gry Propozycja Odrzucona.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry