łączenie wojsk w grupy

  • Rozpoczynający wątek BigHead1995
  • Data rozpoczęcia

co ty na to?


  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
polegało by to na tym że np. mamy 1000 procarzy i po 500 szermierzy i łuczników pierwszą grupę nazywamy (szturm) i przydzielamy do niej te 1000 procarzy drugą grupę nazywamy (wsparcie) do niej dajemy 250 szermierzy i 250 łuczników no i jak np. atakujemy kogoś to nie musimy już wybierać te 1000 procarzy tylko wybieramy I grupę i te 1000 procarzy automatycznie atakują i nie musimy ich wybierać jak chcemy kogoś wesprzeć to wybieramy drugą grupę i 250 szer. i 250 łucz. idzie automatycznie grup będzie można robić ile się chce i zmieniać jej nazwy moje propozycje
-szturm 20 st. transportowych 1000 procarzy
-kolonizacja 20 szt. transportowych kolon 40 ogniowych 300 kawalerzystów
-szybki szturm 10 mantykor
-wsparcie 40 transportów 1000 łuczników 1000 szermierzy 60 birem
każdy będzie mógł stworzyć własną grupę i dodać do niej żołnierzy i zmieniać jej nazwę itp. będzie można też je łączyć np. połączyć grupę szturm i kolonizacja
oczywiście możliwe będzie wysyłanie wojska w normalny sposób, tak jak jest teraz, nie będzie możliwe łączenie grup (wojsk) z innych miast bo byłoby za łatwo
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK
Mimo że nie gram,ale moim zdaniem coś takiego by rozwineło gre
 

DeletedUser

Guest
Spartanin zacznij grać a zobaczysz że to bez sensu... Zwłaszcza jak masz dużo miast. Dobry gracz w każdym mieście ma inne wojska (są 2 szkoły: w każdym mieście inna jednostka lub inny rodzaj, czyli off lub deff). tak więc taki podział jest niepotrzebny. a przy wysyłaniu wojsk nie ma az tak dużo roboty by dzielić na grupy...
 

DeletedUser

Guest
Łączenie w grupy (podobnie jak synchronizacja ataków i opóźnianie transportów) zabija pewną idee gry a mianowicie czynnik ludzki i możliwe jego błędy. Aktualnie wysłanie pewnej ilości wojsk w synchro jest niemożliwe (głównie dlatego, ze musiałbyś wstawać powiedzmy o 1, 2 i 4 w nocy żeby co do sekundy powysyłać ataki na jedną, konkretną godzinę), a i tak można się machnąc i wysłać np. najpierw transportowce a sekundę później ogniki i cały desant idzie do wody, mając to na uwadzę dzielimy wojska i wysyłamy troszkę nieskoordynowane ataki, które jest łatwo odeprzeć albo chociaż zadać wrogowi duże straty wycofką (aczkolwiek wróg w defensywie też może się pomylić i też można mu zadać niezłe straty). Przy łączeniu wojsk w grupy gra będzie banalnie prosta i będzie sprowadzała się do tego, kto wcześniej zaczął grę i ma w związku z tym więcej miast = może wysłać więcej wojska na raz. Jestem na NIE!
 

DeletedUser

Guest
pomysł troche za ''różowy'' jak dla mnie... jestem na nie
 

DeletedUser77

Guest
Z tego co widzę to jedynie Kurczak zrozumiał co autor propozycji miał do przekazania.

Nie chodziło mu tutaj o łączenie wojsk w grupy z kilku miast, lecz utworzenie stałych grup, które można by było wybrać podczas wysyłania ataku/wsparcia.
A mianowicie jest lista, na niej są nazwy grup i po kliknięciu na nazwę automatycznie wstawia wcześniej przypisane do grupy ilości wojsk.

Ja jestem na tak, gdyż to usprawni wysyłanie ataków bez zbędnego i mozolnego wpisywania za każdym razem tych samych ilości wojsk.
Oczywiście to było by dostępne tylko dla posiadaczy zarządcy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łączenie wojsk w grupy

Propozycja wprowadzona w życie i dostępna dzięki Kapitanowi w Planerze Ataków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry